Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Hej dzieczyny u mnie tez nic nie ma w mieście niestety oprócz szkoły otworzonej nie dawno dla dzieci z autyzmem działa od roku po za tym nic :-(. Zdecydowałam się zdiagnozowac prywatnie mam dośc czekania powiedzcie mi gdzie Promitis czy Stimulus gdzie lepiej? W gre wchodzi wrocław mam najbliżej choć i tak kawał drogi chciała bym to zrobić w jeden dzień ale nie wiem czy tak się da? I powiedzcie czym różni się diagnoza funkcjonalna od klinicznej? Którą mam wybrać bo różnica w cenie jest dość spora a chciała bym żeby było dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaz w promitisie(przynajmniej w warszawie nie diagnozuja tak malych dzieci)mowia o tym wprost.twrapia jak masz juz papier jak najbardziej.ale nie diagnoza. nie lepiej jechac do prodeste w opolu? moj maly mial funkcjonalna i kliniczna.mysle ze jak masz wybierac to wybierz funkcjonalna.bedziesz miala na papierze wypisane mocne i slabe strony. D chodzi do logopedy ktora dodatkowo robi staz w synapsis.tez 100zl za h sobie zyczy. plamiasty w wawie tez za duzo osrodkow ktore pomagaja nieodplatnie nie ma.chodzi mi o cos takiego jak pisze mama kubusia.owszem jest stowarzyszenie(my do niego nalezymy)ale tam tez musisz placic darowizne na cele statutowe.a fundacji gdzie dzieci mialyby si.konie/dogoterapie,logopede za darmo lub za symboliczna oplate nie znalazlam. kika napisz prosze jakie witaminy,mineraly dajesz synkowi.i przepis na ten som ze skorki granatu:-)moj teraz pojdzie do przedszkola to zapewne wzmocnienie mu sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajsad szukam w swoim województwie i tak będę miała problemy żeby załatwic wolne w pracy żeby pojechać do tego koszta są wysokie samej diagnozy a dojazd też kosztuje wiadomo im bliżej tym taniej . próbuje się dodzwonić ale nigdzie cholera nie odbieraja telefonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja powoli przestaje wierzyć w te spotkania obserwacyjne, może u małych dzieci zdają egzamin ale u 6latka to już jest , babki łykają wszystko co on mówi a on świetnie "kłamie", jak mu się nie chce lub czegoś nie lubi robić to mówi że nie umie albo ze to za trudne dla niego itd.. one zamiast go jakoś podchwytliwie sprawdzić to tylko notują i podają nowe rzeczy a ten na chama fałszuje swoje umiejętności, jak dostałam opisy tych obserwacji to gdybym nie siedziała w pokoju obok za szkłem to bym pomyślała że z nim jest bardzo źle a widziałam jak je oszukiwał, na szczęście ja nie musiałam płacić za te ewaluacje, ale jakbym tak opierała się na tym co mi powiedzieli i napisali to chyba bym się załamała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiki ja też jestem zainteresowana tymi minerałami. Tak, u Nas jest sporo tych stowarzyszeń,ale z kolei nie ma ani jednego konkretnego lekarza ,który by nas pokierował. Poszłam do Naszej rodzinnej doktorki z pytaniem o badania krwi. Przepisała oczywiście bez zająknięcia... ale morfologie plus mocz. Nic do tej kobiety nie dociera. Wie,że dziecko ma autyzm, byliśmy tam nie raz to cholera by się trochę zainteresowała ta kwestią:( Porażka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) Piekna wiosna,to i zyc sie chce;)wiecej czasu z dziecmi na powietrzu:) Oby jak naj dłuzej:) U nas nic nowego: dzieci zdrowe(tfu tfu),chodzą do przedszkola. Wyciag z pestek grapefruita to citrosept albo citrodrop,wlasnie nam sie skonczyl, podobno zapobiega grzybom... wiecie,ze mozna odliczyc od podatku za paliwo?wystarczy miec orzeczenie o niepelnosprawnosci,nie trzeba zadnych faktur. Do 2000zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
darciu wiele rzeczy można odliczyć od podatku ale najpierw trzeba mieć tyle podatku :) mama kubulka ceny terapii sa kosmiczne u nas wszystko kosztuje w okolicy 100zl za godzinę a nawet więcej, neurologopeda bierze 120, logopedzi zwykle między 80 a 150 zalezy kto za co jaka metoda itd.. SI od 60zł (ale to niewiele ma wspólnego z prawdziwym SI) takie porządne zajecia SI to też 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie trzeba;)Bylam dzis u doradcy socjalnego,jest pułap 2000zł,powiedziala mi ,ze wystarczy podpiąc orzeczenie i oczywiscie nie co do grosza 2000zł odliczyc,ale racjonalnie policzyc tyle ile mniej wiecej zuzywacie na paliwo.dopytaj w skarbówce;) mysmy sie juz rozliczyli,ale chyba zrobie korekte jesli sie da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez się rozliczylismy i na pewno korektę zrobię:) Taki wpis znalazłam: 4) Używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby z niepełnosprawnością, zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa, lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę z niepełnosprawnością, zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci z niepełnosprawnością, które nie ukończyły 16. roku życia – dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo- rehabilitacyjne, w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2280 zł. Jest to odliczenie ryczałtowe, nie musimy przedstawiać faktur za paliwo. Natomiast od 1 stycznia 2011 r. musimy, na żądanie urzędu skarbowego, okazać dokument potwierdzający zlecenie i odbycie niezbędnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych. Wyjazdy turystyczno-rakreacyjne, przejazdy do pracy lub szkoły nie są zabiegami leczniczo-rehabilitacyjnymi, nawet jeśli faktycznie wpływają na zdrowie osoby niepełnosprawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darcia ja zamawiam mu wszystko z Londynu i głownie z BioCare więc orientacyjnie napisałam żeby o wyciągu z pestek zeby bylo wiadomo o co chodzi. Witaminy i minerały maja świetne w dawkach nawet pod 2000% dziennego zapotrzebowania i naprawdę kompleksowe zwłaszcza cała grupa B czyli te najważniejsze. Od nich wyciąg z grejfruta jest tak skondensowany ze dajesz 1 krople raz lub dwa razy dziennie. Probiotyki też od nich i jestem zadowolona. Tylko tran z Kirkmana. Pociesze was dziewczyny u nas ani fundacji, ani lekarzy ani diagnostów ani logopedów. Tyle co wyślą raz na miesiąc lub dwa program do realizacji w domu i już. A nie moge z nim do Londynu jedzic kilka razy w tygodniu. Za daleko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam. Można,ale to nie jest paliwo tylko eksploatowanie pojazdu:) I można tylko za zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamanielka
My się zapisaliśmy na testy do vimed, bo coś czuję, że przyczyną może być opóźniona alergia pokarmowa...u moich znajomych tak było. Po leczeniu odpowiednia dietą znacznie się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powiedziano,ze za zuzyte paliwo... w kazdym badz razie mozna,gdy dojezdza siena terapie,rehabilitacje itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję,że SI mozna do tego zaliczyć bo np to,że jeździmy na terapię z MK już nie mozna wliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak im sie wyszczegolni gdzie jezdzimy? Wlasnie sęk w tym,ze podstawą jest orzeczenie o niepełnosprawnosci...Jak sie dopatrzą gdzie i na co jezdzimy,jak nie trzeba zadnych faktur...hm,cała polska:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku-znasz jakiegos dobrego alergologa dziecięcego w okolicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
alergologów nie znam wcale bo nie chodzę, x lat temu chodziłąm sama ze sobą na powstańców w kcach ale trudno mi powiedzieć czy to miało sens bo nic mi nie wyszło z testów, lekarka uznała że alergii nie mam a problemy skórne mam potworne o niezidentyfikowanym podłożu na 99% AZS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
jeśli chodzi o paliwo to bez przesady dziewczyny tego nikt tak skrupulatnie nei sprawdza aczkolwiek oni i tak liczą ryczałt jeśli już sprawdzają a nie to co faktycznie spaliłyście paliwa, mnie liczyli dojazd do przedskzola gdzie miałam prawie 5km w 1 stronę i wyszło ze na mc spalam ok 67zł a faktycznie szło mi ponad 400zł nawet biorąc pod uwagę ze oni liczyli dojazd tylko w 1 str to wyszło 200zł a nie 67 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha:)dziekuje:) bo ja juz nie wiem gdzie uderzyc... Maly krtan ma na 99% na podłozu alergologicznym,nie wiem gdzie tkwi problem w jego wolnym rozwoju :(slyszalam o "candex",jakis lek na candide,podobno rewelacyjny aczkolwiek bardzo drogi. Słyszalyscie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
no fakt to od dochodu się odlicza :) ale coś koło 500zl można dostać zwrotu ostatecznie, dla mnie jak raz to nie ma różnicy bo i tak nie mam tyle podatku wpłaconego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Darcia jak masz możliwość to zrób testy alergiczne w genova lab, musisz znaleźć lekarza współpracującego z nimi i niestety testy kolo 1700zl ale bardziej kompleksowych nie znajdziesz. Dostaniesz zestaw z którym idziesz do lekarza oni pobierają 3 probki krwi i specjalny kurier odbiera. Wysyłają to dalej do Stanów bo z tego co wiem to tak szczegółowe robia tylko dwa laboratoria na świecie. Ale jak malemu coś dilega na tle alergicznym lub tzw toksyn poalergicznych to tylko tak to sprawdzisz. Oni sprawdzają kilkaset alergenów z jedzenia, przyrody i ogolnie chemii. Duzo kosztuje ale lepiej raz a dobrze niż szukać po lekarzach i im płacić wychodząc z niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę temat o odliczeniach paliwa w zeznaniu. Ja też odliczałam. W sumie to nie liczyłam wg ryczałtu, tylko proporcjonalnie. Wiem, że dojazdy do lekarza się nie liczą tylko na zabiegi, rehabilitacje. DLatego trzeba mieć rachunki z tych wszystkich zajęć, albo zaświadczenia jak nieodpłatne. Poodliczałam też zajęcia. Nigdzie nie spotkałam się z tym, że trzeba dołączyć orzeczenie. Darciu- skąd wiedziałaś? Ogryzku- czy Ty miałaś kontrolę, że Ci sprawdzali te wydatki? Bo ja się będę odwoływać jakby co :P To jest chamstwo, że nie dość, że za wszystko z własnej kieszeni trzeba zapłacić, to oni jeszcze będą się szczypać o grosze.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
nie ja kontroli z US nie miałam, ale chciałam refinansowanie dojazdów do przedszkola i właśnie tak mi to liczyli, natomiast orzeczenie, rachunki i zaśw za zajęcia trzeba mieć na wypadek kontroli, pit składa się "sam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku- to dobrze, bo ja mam nadzieję, że jednak kontroli nie będzie :P Tak mało jest teraz ulg, dobrze, że jeszcze mogłam internet odliczyć, bo wcześniej na męża był. Mamo Kubulka- zbierałaś sobie wszystkie rachunki i zaświadczenia? Ja odliczyłam tylko te co były już po orzeczeniu, bo mogliby się czepiać. CHociaż wiadomo, że jak dziecko chodziło na takie zajęcia to musiało już coś być, ale skarbówce nie przegadasz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo kubulka tyle średnio u nas kosztuje 1h u logopedy. Dowiedziałam się, że moja koleżanka ma znajomą, która też ma 5 letniego chłopczyka z autyzmem i jest na 3 roku studiów, kierunek- logopedia w Krakowie i pracuje z dziećmi metodą krakowską, a mieszka niedaleko nas. Może zechce poprowadzić mojego Filipka, doświadczenie ma bo na co dzień pracuje ze swoim synkiem i może tak z nas nie zedrze. Co do ulgi to słyszałam, że można odliczyć sobie ekspluatację samochodu do przewozu dziecka niepełnosprawnego, księgowa mówiła mi, że nie trzeba tego specjalnie dokumentować. W naszym przypadku nie mogłam sobie tego odliczyć bo mamy auto w leasingu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×