Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość ogryzekogryzek
u mnie zaczęło się od psychologa jednego drugiego trzeciego potem psychiatra neurolog audiolog znów neurolog i badania eeg, hormony, bera itd.. do eeg dziecko ma nie spać całą noc i to jak raz jedno z łatwiejszych badań :) u nas do psychologa czeka się ok mca w PPP, do logopedy to dłużej, za to ja dzis musiałam gina odpuścić bo opóźniała sie wizyta i musiałam jechać do domu czekac na Tadzia a kolejny termin na maj :/ do dermatologa na NFZ czekam już od grudnia na luty, do neurologa od grudnia czekam i jeszcze sie nie zalapalam na termin w 1 półroczu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wizyta logopeda, psycholog do czterech miesięcy, neurolog trzy tygodnie, audiolog około miesiąca(ale jeszcze muszę się dowiedzieć dokładnie do kliniki genetycznej lekarka powiedziała że pewnie na jesień :-( rezonans postaram się po znajomosci tylko nie wiem czy w tym szpitalu co mam znajoma robią dzieciom. Ogryzku u mnie ginekolog jest w tym samym tygodniu ale jest dużo przychodni na NFZ dermatolog około miesiąca. matko neurolog strasznie długo ale to dziecięcy? Może spróbuj jeszcze raz się zarejestrować bo u nas w polsce taka paranoja koleżanka rejestrowała dziecko do endokrynologa w zeszłym roku to na czerwiec a teraz dzwoniła inna koleżanka zarejestrować i już na marzec trzeba po nowym roku jeszcze raz próbować bo dopiero dostają kontrakty z NFZ i robią się miejsca wolne mam nadzieje ze w tym roku jeszcze bedzie miał diagnoze :-( a nie wiecie czy te badania hromosonów czy jakos tak mozna robić prywatnie bo sam dojazd do tej klinki bedzie mnie kosztował ze 200zł a jeszcze tyle czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku nie pomyliło cI się coś? Kuba miał eeg i musiał zasnąć,ale samo badanie trwało ok godziny i potem byliśmy wolni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaz my do genetyka czekamy w kolejce.termin na lipiec.plamiasty tez pisala ze ok.ponad pol roku czekala na termin. Na badanie sluchu jestesmy zapisani do Kajetan.na kwiecien.diagnoze mamy bez tych wszystkich badan.diagnoze wystawil nam lekarz psychiatra dzieciecy specjalizujacy sie w dziedzinie oraz psycholog kliniczny obeznany z tematyka autyzmu.do tego mielismy diagnoze si,z ppp i badania wlosa,testy na alergie.wszystko orywatnie w ciagu 2tyg.zalatwilismy. A to co na nfz;poradnia metaboliczna,genetyczna,badanie sluchu czekamy. Agaz nie wiem.zrobisz co uwazasz.ale ja pojechalabym do soecjalistow od autzmu a nie bujala sie po pobocznych specjalizacjach.inne badania zdazysz zrobic. A jeszcze tak w temacie rezonsnu.wiecie ze dzieci sa usyoiane?a narkoza to jest podtlenek rteci.skoro boicie sie rteci w szczepionkach(slusznie)to narkoze tez tak samo powinniscie traktowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ppp oczywiscie panstwowa i tam wszystko-lacznie z posiedzeniem zajelo nam troche ponad miesiac.w polowie grudnia dostalismy dokumenty od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja badanie włosa napewno chcę zrobić. Badanie słuchu robiliśmy prywatnie w KRK, zdziwiona byłam bo grosze kosztowało, do genetyka czekaliśmy pół roku, następne badanie mamy za 8ms. Porażka z tym czekaniem. Nie daję mi spokoju te specyfiki które podajecie dzieciom. Nam nikt nic nie zalecił, do oprócz przeciwgrzybicznych, mamy suplement diety Macca i minerały Schindeles,ale zastanawiam się nad czymś na koncentrację, bo u Kubusia to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli genetyka nie załatwie prywatnie :-( a wogóle to co da to badanie bo lekarka mi mówiła o jakiś hromosonach itd ale ja jakos nie zapytałam jaki to ma związek bo o rezonansie mówiła po co i eeg No własnie się zastanawiałam jak oni zrobią mu ten rezonans jak on nie ulezy spokojnie kajsad ja się zastanawiam nad pójściem prywatnie do psychologa i psychiatry bo u mnie w mieście przyjmują tacy co się oferują jako specjaliści od autyzmu itd, do tej pory mi wogóle lekarze w tym mój rodzinny odradzali prywatnie bo mówili że musiałabym już później wszystko prywatnie terapie itd, że ta poradnia do której czekam na wizyte jest dobra itd ale kurcze mam już trochę dośc tego czekania nawet jeszcze nie dzwonili z terminem :-) neurolog na poleciła klinikę neuropsychiatrii dziecięcej ale też się długo czeka. Dlatego już z mężem stwierdziliśmy że na dojazdy wydamy majątek a jak da się prywatnie to kasa ta sama a szybciej tylko musze poszukać odpowiednich specjalistów :-( nie wiem czy dobrze myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo kubulka ja też polecam eye q i tran. Mi eye q zaleciła psychiatra, a tran podaję sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to jest to eye g? ja podawałam małemu omega-med ale od września przerwałam bo mi w kilnice powiedzieli że nie ma już potrzeby i jak nie chce to nie muszę może wrócę do podawania. A co myślicie o tej immunotrofinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja badania słuchu robiłam prywatnie ponad 400zl kilka lat temu, co do eeg mialam na nfz ale czekalam ponad pol roku, prywatnie kosztuje 150zl od ręki, eeg mieli robione obydwaj, cala noc dziecko nie spi i kolo poludnia klada dziecko spac, nie ma opcji by nie zasnelo :D rezonans nie zawsze jest w narkozie, przy 15 minutowych badaniach rezonansem a wiekszosc ma wskazanie badania ogolnego podaje się lek zobojętniajacy a nie usypiający, tak mial robiony tadek rezonans, przemek nie mial reoznansu ale na niego narkoza nie podzialala, myslicie ze podanie dwukrotnie narkozy mzoe meic duzy wplyw na rozwoj? moj mial rok temu operacje w narkozie i mial podana dwa razy bo sie wybudzil, co do neurologa to na dzieciecego czekam srednio 3-4mce a dla siebie pol roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezonans to chyba jedynie w uśpieniu. Dla nas eeg to było najgorsze z badań i wizyt u lekarzy. Wynajeliśmy salę na 3-4 godziny, w tym czasie Kubuś musiał zasnąć. Wydawałoby się proste bo byliśmy tam od 21,ale lekarka nażelowała mu główkę, podpięła elektrody na kabelku o długości 1,5metra i tak miał Kubuś zasnąć. Masakra. Płakał 1,5 godziny albo i dłużej, ciągle zdejmował te elektrody, oj coś okropnego. Wkońcu zasnął wymęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nam eeg by zrobiła jeszcze dziś tylko musielibyśmy małego zmęczyć tak żeby zasnął ale on nie spi w dzień więc musiało by to być na noc powiedziała że narazie nie będzie go męczyć i kłaść na oddział dopiero jak zrobimy komplet badań i konsultacji i bedzie potrzeba to zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
mysmy sie ze 3-4mce po ppp bujali, bo nie dosc ze kilka wizyt u psychologa to i u pedagoga, logopedy, fizjoterapeuty itd... to wszystko trwa, jak zaczelam w pazdzierniku to komisje mialam w marcu a i tak wszyscy uwazali ze szybko mi poszlo, fakt ze gdybym nie poszla do neurologa prywatnie, badan nie porobila prywatnie to pewnie by trwalo duzo dluzej, ja bylam zapisana do genetyka ale termin dostalam na dwa lata do przodu i jakos zapomnialam bo mialam byc w lipcu 2013 :/ nie wiem czy to by cos zmienilo, niedawno odkrylam ze mlody na bank ma kraniosteneze, od urodzenia ma takie spore zgrubienie podluzne na czole, teraz juz mniej widoczne ale pod palcem wyczuwalne wyraznie, to tez w jakis sposob moze powodowac jego zabuzrenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na NFZ czeka się do wszystkich. Aga możesz porobić badania prywatnie a na wizyty państwowe też czekać. Ja małego zapisywałam wszędzie i czekałam, niektóre wizyty mi się dublowały, ale każda opinia była dla mnie ważna. Zaczełam od psychologa, zapisałam go państwowo, a że trzeba było czekać to poszłam też prywatnie. A byłaś w ppp. Tam powinien być i psycholog i logopeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie czytam o tym eye q i chciałabym mu podawać. Z opisu wynika,ze jest idealne. Macie w płynie czy w kapsułkach? Któraś z Was kupiła sama czy wszystkie podajcie po konsultacji z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamiasty czekam własnie na termin w ppp byłam już zarejestrować w grudniu babka kazała czekac na telefon do 4 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
z rezonansem bywa roznie bo zalezy co ma sie na skeirowaniu, jesli lekarz wypisze ktore obszary maja byc zobrazowane to szybko idzie, to smao jak ma byc ogolny obraz, dluzej trwa i to pewnie tylko w narkozie jak jest szczegolowy rezonans, ja mialam rezonans ponad 2 godziny :( ale tadek mial dozylnie podany taki lek co po nim byl jak guma ale z otwartymi oczami, odpowiadal na pytania itp i to badanie trwalo max 15min, natomiast eeg widocznie mieliscie zle zrobione bo jka wchodzisz do gabinetu z dziekciem ktore od 24 godz nie spalo to jest juz tak zmeczone ze pada szybko jak robi sie ciemno cieplo i cicho w dodatku mozna dziecko przytulic, dla nas najgorsze bylo zeby dojechac do osrodka wozkiem bo on zasypial i szlam i potzrasalam wozkiem specjalnie wrzeszczac nie spij nie spij :D elektrody babka zalozyla mu jak juz byl taki detka i zasypial szybko rach ciach i po sprawie, 45 min pospal w tym potem zaczela go wybudzac za cholere nei cchial sie budzic:D no i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to chyba raczej zależy od dziecka a nie że lekarz źle zrobił badanie. Kuba nie spał cały dzień,a jak weszliśmy do gabinetu, zobaczył nowe miejsce, nowych ludzi to nie było mowy o spaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj miał eeg jak mial 13 miesięcy spoko poszło wstal rano o 7 a eeg o 17. Ile się namordowalam żeby nie zasnął w domu i w samochodzie. Potem trochę płakał przy kabelkach ale normalnie usypialam go przy cycu i poszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja się nie znam na tym jak się robi eeg ale z tego co wszędzie pisze i w necie i w poradniach i co lekarz mi mówił to ze dziecko musi min 12 godzin przed badaniem nie spać a im jest starsze tym dłużej, moi mieli wskazanie 24 braku snu, na 100% trzeba być zmęczonym i nie po to by łatwiej zasnąć tylko chodiz o prace mózgu bo jak ja miałam robione miałam takie same zalecenia by być zmęczonym i nie spać dobę inaczej wyniki są zafałszowane bo nie wychwytuje się tych faz snu jakie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ogryzku nie rozumiem Cię:) O co Ci chodzi z tym spaniem czy nie spaniem? Nam powiedzieli,ze ma nie spać i nie spał,ale na badaniu już musiał być we śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×