Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Agaz ja robilam prywatnie diagnoze bo na nfz musialabym czekac od 8-18mies.zalezy w jakim miejscu.myslisz ze jest jakas roznica w zajeciach?i tak i tak musisz placic.bo z ppp masz tylko 4-8h na miesiac.jak znajdziesz jakias placowke,to dostaniesz moze kolejne 4h w miesiacu.moze w jakiejs fundacji dadza zajecia...czasami jakies programy sa dla dzieci(nie taka znowu jowa pisala o tym)ale to ilosc miejsc ograniczona.a tak musisz za wszystko placic.nie wazne czy zrobisz diagnoze prywatnie czy panstwowo.a czas sie liczy.i im szybciej tym lepiej. Ja zapisalam D do stowarzyszenia i tam mamy troche zajec.120zl placimy miesiecznie.do tego 2x tyg si,1 dogoterapia.zajecia z ppp.teraz szukamy logopedy.jak pojdzie do przedszkola to czesc zajec bedzie mial w przedszkolu.a tak za wszystko trzeba placic. Ogryzku nie wiem czy cos moglo sie stac.mlodszemu od narkozy.ale tak jak napisalam-to podtlenek rteci.dlatego ja do cc chcialam podpajeczynowkowe.a nie ogolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam eye q zalecila psychiatra.ale moj ma nadwrazliwosc wechowa i ciezko mu przemycic A jaki tran podajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
o eeg mi chodzi że przed wykonaniem badania trzeba być mega zmęczonym, nie spać po kilkanaście czy 24 godziny a w trakcie badania się śpi, ale jak się śpi będąc wcześniej wyspanym normalnie to wyniki wychodzą zupełnie inne, coś jak z morfologią na czczo i nie na czczo, zrobić można ale po co robić skoro wyniki nie będa miarodajne nie będąc na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny -są 2 rodzaje EEG: na spaniu i w czuwaniu. Mój miał na skierowaniu zaznaczone to drugie. Na 100% były te 2 opcje. W czuwaniu jest podobno bardziej wiarygodne i jak jest taka możliwość to neurolog robi właśnie takie. U młodszych raczej nie, bo nie wolno poruszyć nawet gałką oczną dlatego nie udałoby się. Mnie też neurolog zaleciła podawanie eye-q. W sumie to kwas omega-3. Akwizytorzy rozdmuchali kampanię na całą Polskę. Lepiej kupić zwykły tran albo omega-3 za 1/3 tej ceny, Ja podawałam przez 3 m-ce, ale nie widziałam żadnej poprawy i dałam sobie spokój. Teraz kupuję dzieciom omega-3. To ściema z tym preparatem, ktoś na tym robi duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie taka znowu nowa mój mały pije teraz eyeq 5ml dziennie, tylko przez pierwsze 12 tygodni dostawał 3x5ml. My eeg mieliśmy koło południa. Dostaliśmy zalecenie, żeby go zerwać wcześnie rano i wymęczyć, żeby na południe był już śpiący. Też koszmarnie wspominam podróż do przychodni, mały był już tak śpiący. Ja podaję tran Kirkmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze a propos eye-q, pani dr miała firmowy kalendarz, parawan, karteczki, długopis i Bóg-wi co jeszcze. Jak mogłaby nie zachwalać tego specyfiku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja w to eyeq nie wierzę, moim zdaniem to zwykły tran, ale tez mi to polecano na karteczkach firmowych :D ja przez jakiś cza spróbowałąm przemycać tran ale się nie udawało za dużo wymiotował i odpuściłam, nie wiem czy to cokolwiek daje bo nikt mi tego nie potwierdził, każdy tak jakoś mówi że podaje ale bez przekonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tym co piszecie to idę jutro do apteki i wracam do podawania omega mój może tylko z alg ale równie skuteczne co z ryb :-) właśnie ten czas oczekiwania mnie martwi już bym mogła działać ja się nie orientowałam jeszcze jak wygląda terapia ale skoro tak to tym bardziej chyba się skuszę na prywatną wizytę u psychologa i psychiatry. lekarka mi kazała najpierw do logopedy logopeda mi powiedziała, że najpierw neurolog neurolog że psycholog ciekawe co powie psycholog he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agazgaga- co byś nie zrobiła, weź opinię od psychologa i logopedy. Z takim "materiałem" możesz już iść do neuro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogryzku ja podawałam omega ze względu na to że mały uczulony na ryby i nie mógł wg schematu rozszerzania diety jeść raz w tygodniu ryb dostawał ale jajek też mi nie chciał jeść a nie dawałam mu w kapsułkach hehe. ale jak może dać chociaż 1% nadzieji że cos pomoże to spróbuje podawać dalej. Można popytać w aptece o tanszy niektóre są naprawde tanie tylko trzeba do znajomej apteki bo wiadomo swoim to one znajdą tańszy zamiennik ale innemu to byle jak najdrożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Aspika u neurologa byłam dzisiaj ona jest raczej przekonana że po wizycie u psychologa i psychiatry nie będę już musiała do niej wracać no chyba że w badaniach coś wyjdzie źle opukała go dzisiaj itd powiedziała, że psycholog już nas dalej poprowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
u mnie odpada podawanie leków jakichkolwiek bo on wszystko wyczuje w piciu, jedzeniu, a żeby go przekonać do czegoś to masakra, syropu na gardło nie wypija bo non stop wymiotuje jak tylko łyżkę zbliżam :( strasznie kaszle ale syropu nie wypije :/ paracetamol mu w czopkach łąduej jak tzreba bo łyknąc nie weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogryzku a te żelki czy coś tam teraz w aptekach można jakieś kupić jadłby? tylko tam chyba cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam własnie napisać o 2 rodzajach eeg ale mnie Mama Aspika wyręczyła. Kuba musiał zasnąć, nie było mowy żeby był spokojny przy takim badaniu. Ja z lekarstwami nie mam problemu, on wszystko wypije. Te suplementy i zioła które mu teraz podaję to wierzcie mi są tak okropne, a on otwiera buzie bez problemu. Krzywi się ale wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
mój żelek wcale nie jada żadnych bo go brzydzą, tak samo jak tabletki musujące, strzelajace, marsjanki i inne on tego nie tknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogryzku to masz faktycznie problem jak sobie radzisz jak ci zachoruje? :-( Mój to za pierwszym razem mi ryczy że nie chce później się dopomina żeby mu dać jeszcze tylko po niektórych doumoxie mi wymiotował ale prawdopodobnie z powodu alergii i to było jeszcze jak był niemowlakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogryzku to masz faktycznie problem jak sobie radzisz jak ci zachoruje? :-( Mój to za pierwszym razem mi ryczy że nie chce później się dopomina żeby mu dać jeszcze tylko po niektórych doumoxie mi wymiotował ale prawdopodobnie z powodu alergii i to było jeszcze jak był niemowlakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
mój jak zachoruje to jest cięzko, zwykle za antybiotyk ma milion nagród obiecywanych i jakoś przechodzi ale jak jest coś niedobrego to wymiotuje, często siłą wlewamy ale marne efekty, a syropow po prostu nie przyjmuje :/ najgorsze to s ate psikacze do gardla za nic tego sie eni da zaaplikowac do nosa placze krzyczy ale sila sie da jakos psiknąc ale gardlo nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Kubulka- fajna stronka ;) Zastanawiam się tylko, jak lekarze mogą wciskać dzieciom te suplementy jak większość jest powyżej 3 lat? Ogryzku- ja chyba poddałabym się i wzięła zastrzyki dla niego. Moi na szczęście przyjmują leki pod każdą postacią (prawie). Czasami jakiś syrop nie spasuje, ale wtedy biorę inny. Robiłam im też kurację ziołową, ale też ciężko szło, więc odpuściłam sobie :P Aga- dziwne, że psycholog ma prowadzić terapię? Psychiatra to jeszcze rozumiem, ale psycholog? :O Nas też odsyłali, ale zawsze od każdego chciałam zaświadczenie albo opinię. Tym sposobem mam też czarno na białym podejrzenie ADHD u mojego autystyka :D Warto gromadzić dokumentację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W eyeq nie chodzi o kwasy omega 3 tylko o odpowiednią proporcje omega 3 do omega 6!! Natomiast w tranie np kirkmana ważne są nie było omegi ale głównie NATURALNA Witamina A. mój też nie chce brać lekarstw ale ja mu nigdy nic nie daje . przeziębienie ma przechorowac i juz. Najwyżej wkroje imbir do herbatki malinowej i wcisne dużo cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też przyjmuje wszystko, pod każdą postacią. Syropów z apteki mu nie podaję ze względu na cukier ale przechodzi u nas bez oporów syrop z cebuli na ksylitolu. Tabletki mu rozkruszam i podaję na łyżeczce z wodą. Za pewne jakieś wstrętne w smaku zioła też by przeszły bez skrzywienia. Ogryzku to na pewno wielki problem. U nas gorzej jest z czopkami, trzeba z nim walczyć żeby coś zaaplikować:( Mamo 2 latka czy Ty to MJ na FB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj o dziwo tantum verde lubi.ale eye w nie chcial pod zadna postacia przyjac.wymiotowal jak u ogryzka.dodawalismy po trochu do mleka az doszlismy do 1kapsulki rano i wieczorem.jak probowalismy dodac wiecej-to nie chcial pic mleka.plul i mowil ze pe.kupilam waniliowe i to samo.w obiedzie wyczuje,w piciu tez...moj maly,nie jest w stanie dac psu suchej karmy.bo mu smierdzi i ma odruch wymiotny.biedak chce nakarmic psa.wyciaga torbe z sucha karma i niesie ja do miski.prosi nas zeby ja otworzyc,bo chce wsypac jedzenie.otwieramy a jak poczuje zapach to od razu go podbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajsad- z tą karmą to mam tak samo z moim :) Zatyka nos i jednak daje psu tą karmę ;) Zapodam linka do fajnej stronki o autyzmie i ZA. Naprawdę profesjonalnie opracowane materiały, polecam: ://www.ppppnaklo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=120&Itemid=119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość linków na dole strony jest nieaktywna, ale ten z republiki jest fajny. Tam jest taki wiersz. Spróbuję go wkleić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko autor Marla DeBruin Jest takie dziecko, które chcę żebyś poznała, to moje dziecko. Moje dziecko wygląda jak Twoje dziecko, normalne i doskonałe ze wszystkich stron. Moje dziecko ma jednak niewidoczne kalectwo. Jestem pewna, że widziałaś moje dziecko. Moje dziecko to to, które nigdy nie jest zapraszane na przyjęcia urodzinowe. Moje dziecko nigdy nie było w twoim domu, aby bawić się z Twoim dzieckiem. Moje dziecko to to, które siedzi samotnie na huśtawce, na podwórku. Moje dziecko to to, które obserwuje jak inne dzieci bawią sią razem. Moje dziecko chce się bawić z Twoim dzieckiem, ale powiedziano mu NIE, ponieważ moje dziecko zachowuje się inaczej niż Twoje dziecko. Upośledzenie mojego dziecka czyni go bardziej naiwnym, to coś czego nie znajdziesz u innych dzieci w jego wieku. Moje dziecko nie naśmiewa się z innych i lubi wszystkich. Małe dzieci często ciągną do mojego dziecka z powodu jego cierpliwości do nich. Dorośli określają moje dziecko jako czarujące i grzeczne, dlatego, że jest to jedyny sposób zachowania pośród nich, jakie moje dziecko zna. Z tego samego powodu rówieśnicy nie czują się dobrze z moim dzieckiem, unikają go. Wielu dorosłych bardzo stara się pomóc mojemu dziecku przystosowac się. Moje dziecko ma opowiadane historyjki z życia, aby pomogły mu stać sie takim jak Twoje dziecko. Problem w tym, że moje dziecko potrzebuje pomocy Twojego dziecka, aby uczyć się stosunków międzyludzkich. Niestety tak się nie dzieje, ponieważ Twoje dziecko nie chce mieć nic wspólnego z moim dzieckiem. Twoje dziecko, jestem tego pewna, było uczone od najwcześniejszych lat, aby być uprzejme wobec ludzi upośledzonych, z pewną dozą współczucia i dobrych manier potrafi Ono zaakceptować tych, którzy są poszkodowani przez los. Jakże chciałabym, abyś nauczyła Swoje dziecko, że niektóre uposledzenia nie są wyraźnie widoczne. Moje dziecko nie potrzebuje współczucia, moje dziecko chce mieć przyjaciół. Moje dziecko ma autyzm. Moje dziecko mogło by być Twoim dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×