Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

orzechoowa - chyba faktycznie zależy od lekarza , ja na razie chodzę prywatnie i sam lekarz powiedział mi na tej pierwszej wizycie,że nie ma potrzeby robienia usg i dodatkowo płacenia pieniążków, lepiej za 2 tygodnie to i się sprawdzi serduszko itd. Na razie chodzę do kliniki takiej, natomiast na pewno będę sie przenosić gdzieś do gina, który ma umowę z NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ojciec mojego dziecka tez opuścił mnie w niedzielne leniwe popołudnie i wraca dopiero po 24.00 mdłości nie mam, ale boli mnie brzuch tak jak na miesiączkę, jak się schylam żey coś podnieść to mnie ciągnie w pachwinach, troszkę się boję nie. nie troszkę. Bardzo się boję, ale staram się ukoić nerwy i nie przemęczam się. Wzięłam sobie zwolnienie lekarskie, właściwe dlatego, że pracuje w służbie zdrowia, gdzie mam styczność z chorymi, więc lek. ogólna zabrobiła mi wychodzenia z domu do pracy i obiecała, że będzie sprawdzać, czy przypadkiem nie wylazłam z domu :) czekam niecierpliwie na pierwszą wizytę, będzie dopiero po 10 marca i mam jeszcze jedną wątpliwość, jesteście doświadczone mamusie, więc może opowiecie mi jak to jest z uprawianiem seksu w ciąży? naczytałam się głupot, a wolałabym, żebyście mnie oświeciły co do jedzenia nie wolno jeść: - surowej kiełbasy - seró pleśniowych i typu brie, camembert - surowych ryb - nie przetworzonych rzeczy A trzeba jeść: - owoce - gotowane warzywa - mięso chude, ryby - jogurty, mleko, kefiry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym jedzeniem to ja już nie wiem, myślę,że trzeba jeść z umiarem - to co się chce :)) I nie przesadzać,ja tak myślę. Co do seksu - szczerze nie wiem. Ale zapewne podpytam lekarza na drugiej wizycie,bo wiesz co piszą w necie porady,czy można czy nie, a co faktycznie dzieje sie z naszym organizmem - wiadomo, lepiej znosi się ciążę i gorzej - to indywidualna sprawa. Myślę,że jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie jest zagrożona to zapewne można jak najbardziej. Ale to tylko moje myślenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świnkaPIGGY - ja mam ciemne plamienia jak przed miesiączką i lekarz mi zabronił seksu A co do jedzenia kwaśnego - nic innego mi nie wchodzi - dziś mąż zrobił pyszną przekwaśną zupkę. Ale wszystko jem małymi porcjami bo nawet pełnej łyżki nie daje rady połknąć. A za chwilę jestem głodna. Ehhh Leżę sobie i leniuchuje bo czuje się bardzo zmęczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wolno jesc tych rzeczy co napisala Piggy i dodatkowo zero owocow morza. co do seksu jezeli nie ma zadnych przeciwskazan-typu ciaza zagrozona, to jak najbardziej- zadowolona mamusia, zadowolony dzidzius, korzystac trzeba poki jest okazja. pod konec ciazy juz jest ciezko i orgazm moze wywolac skurcze macicy a co za tym porod. my dzisiaj zaliczylysmy 2 godzinny spacer po gorkach-padam na pyszczydlo:) mamusia myslalas juz nad wozkiem? a mamy ktore maja moze juz jedno dziecko i miedzy nima drugim bedzie mala roznica wieku macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózek ?? codziennie oglądam - pełno mam z róznymi wózkami, podobają mi się prawie wszystkie,heheh z doświadczenia wiem, że wózek powinien byc w miarę lekki - bo sam wózek ok, a dołożyć dziecko plus w naszym przypadku (jesień/zima) cięższe ubranie - więcej warstw.No ale szczerze to nie wiem jeszcze jaki , ale rozglądam sie na razie na inne mamy. A wy macie jakieś propozyjce - może linki z allegro czy coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia dziwny jakis ten Twój lekarz. Pierwszy raz słyszę o takich zakazach w ciązy "Kochane, owiedzcie mi co Wam lekarz zabronił jeść?? Mi powiedział że nie można: - cytrusów - czekolady - mleka krowiego - pestkowców - kwaśnych rzeczy " Mi to bardziej wygląda na listę produktów które nie powinno sie jesc ale przy karmieniu piersią... Co do USG to dopochwowo w 9 tc na pewno jeszcze .Wiem że juz miałam doś duzy brzuszek jak zaczął mi robić usg przez powłoki brzuszne. Piszecie o wózkach ,jak mam Taco Natalia . Byłam z niego bardzo zadowolona bo nie bylo przeszkód po których nie mogłam przejechać.Jedyna wada to waga!!! Jest bardzo ciężki ! http://www.artykulydzieciece.pl/detale.html?id=457 Natomiast miałam wczesniej wóżek z małymi skretnymi kólkami i w zimie był koszmar nim jeździć ,szczególnie po zaspach i krawężnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi te zakazy też nie bardzo, dlatego pytam co Wam lekarze mówili. Zawsze ktoś coś doda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie wyczytałam, że można się kochać z partnerem, bo zatrodek i tak jest chroniony przez płyny, macice i łożysko, więc nic się złego z nim nie dzieje, ale też zapytam na pierwszej wizycie u lekarza, tym bardziej, że mam apetyt na przytulanie. z tym jedzeniem, to mi siostra podpowiedziała, która już ma dwójkę dzieci własnie oglądam sobie na allegro różne rzeczy, więc jak znajdę coś ciekawego to podeślę linka mamusia :) ale tylko jedna kobitka ma termin na moje urodziny :) czyli 5 pazdziernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świnkaPIGGY o widzisz :) ale kto wie, może termin z usg będzie inny :) hihihi i na twoje urodziny, kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia wszystko jest możliwe, może i mnie dzidziuś zrobi niespodziankę> na razie to siedzę jak na szpilkach i z niecierpliwością wyczekuję pierwszej wizyty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko!! my po weselichu - męcząco dla mnie, ale znośnie ;) teraz byczymy się we 4ro :) co do wózków - głeboki uzyjemy bartatinę- bo kupilismy tylko wersję głeboką. spacerówkę jakaś parasolkę, ale nie wiem jeszcze jaką co do jedzenia - w poprzedniej ciązy jadłam wszytsko, pozniej podczas karmienia z racji na skazę białkową- mało co mogłam jeść. teraz narazie poza grzybami jem wszytsko. ale ze mdlości miałam, to jesc sie zbyt nie chcialo. od wczoraj nie czuje nudności, więc mam nadzieję, ze minęły :D ciastekzkremem - jak sie trzymasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@julietta24 poza tym, że mam zapalenie gardła a nie moge brać leków to trzymam się dobrze, dziękuję ;> niezupełnie dociera do mnie wszystko co się dzieje. parę dni i przewrót o milion stopni. co do jedzenia w ciąży; mi lekarz powiedział, że mogę jeść prawie co chcę, byle nie przejadać się słodyczami, nie wcinać serków pleśniowych i surowego mięsa. za to kazał jeść dużo owoców i chudego mocno dopieczonego/ugotowanego mięsa i dodatkowe witaminy (prenatal z korzeniem imbiru są fajne, zapobiegają mdłościom ;> )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia - ja mysle, ze cena ma jednak znaczenie. dla córci mielismy kupic wozior 3 w 1 za 500 zł, na szczęscie nie kupilismy bo psujny i koszmarny w prowadzeniu. Ciastek- ciesze się, ze dobrze. zdrówka zyczę!!!!!!! trzymaj się dzielnie i zaglądaj do Nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta24 - dlatego piszę,że cena fajna ale ciekawe jak w użytkowaniu, jak opinie. Ja i tak myslę o czyms innym, ale jeszcze czas :) Ważne żeby zdrowe było dziecię i wszystko jak trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i mamusia - ten wózek ma malutką gondolę, maleństwo szybko wyrośnie a jesienia i zimą dojdzie kombinezon i kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta24 - super,że zwróciłas na to uwagę :) mi sie spodobał wizualnie, bo zgrabny. A w sumie wyjdzie na to,że siostra odda mi swój po małej córeczce i będzie :)) a wiosną kupi się inny, spacerówkę :) Co do zdrowia dziecka, to tyle się naczytałam , wiesz ja młoda juz nie jestem, a że wady juz jakieś płodu mogą wystąpić , a że w ogóle to nie wiadomo czy nie poza maciczna ciąża, czy żywa. Mówię Wam mozna świra dostać... Ale postaram się nie panikować, dlatego podpytuję, ale nikt nie pisze, jak to z badaniami dodatkowymi dla kobietek już po 30 -tce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu - podstawa- nie czytaj śmiechowych informacji ! proszę Cię! bo bedziesz sie zbędnie zamartwiać!! nie wolno Ci sie teraz denerwować, a tym bardziej niepewnymi informacjami. każda z nas jest inna i historie wcale nie muszą sie powielać. co do badan- kolezanka po 30 teraz urodziła 3cie dziecko i wiem ze m.in wykonywała badanie krwi - test Papp-a, mysle ze usg 3d/4d tez warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuję się wreszcie do listy bo ciągle zapominam orzechoowa...........25 lat......Wielkopolska.......1.10.2012 Miiiśka..................36lat......Rzeszów............ 1.10.2012 Josa.....................28 lat.....Wrocław.............1.10.2012 czarnulka90...........21 lat......Anglia...............4.10.2012 Borntoride.............23 lata.....Wlkp................5.10.2012 Viviii....................27 lat......Śląskie..............6.10.2012 maryjka................35 lat......Kraków.............6.10.1012 Rzodkiewa.............27lat.......slaskie/Anglia.....7.10 .2012 Jordan.pl...............25 lat.......Poznań............7.10.2012 DIANAKARINA1983....28 lat......Anglia...............8.10.2012 nata_lie................ 24 lata.....z.góra.............8.10.2012 saradella...............33lata......Anglia..............8 .10.2012 szczęśliwa Gosia......24.lata....Łódź................9.10.2012 Julietta24 ..............24/25..... Wellingborough..... 12.10.2012 Moniś83................28 lat......Warszawa........14.10.2012 Gosiara78..............34 lata.......Łobez...........14.10.2012 Marla.....................31 lata......okolice W-wy...14.102012 mamaparyzanka......22 lata.....Pomorskie........15.10.2012 Szczęściara ...........31..lat...Wlkp................16.10.2012 adza1987...............24........Słubice.........25.09.2 012 ciastekzkremem......18lat....warm-mazurskie...27.10.2012 mamusia .............32 lata ..podlaskie........27.10.2012 swinkaPIGGY...........26lat.....Toruń..........28.10.201 2 jstynka..................24.......wroclaw........ 30.10.2012 Katasha84...............28.......Rzeszów.........04.10.2 012 emilia23....................23......Katowice...........30 .10.2012 wgl o co chodzi z tymi cytrusami w ciąży? można czy nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za stronkę :))) Cytrusy - mi lekarz zabronił , więc tak napisałam. Ale większość pisze,że to dziwne, więc ja już nie wiem. Na szczęście nie przepadam, więc problemu nie będzie:) A ta lista to juz mnie wkurza:))) hihihi , co raz coś z nią nie tak, teraz mnie jakoś przerzuciło ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff, goście już sobie poszli:) Miałam rodziców i teściów na obiedzie i muszę powiedzieć, że jestem wymęczona. Na szczęście nie siedzieli długo. Przyszli, zjedli, zobaczyli zdjęcie szkrabów i poszli:) Co do wózków to mi bardzo podobają się z Tako 3 w 1 bo nawet fajnie wyglądają i nie są drogie, jak tak patrzyłam po cenach to pojedyncze kosztują ok 1300 a bliźniacze około 2000 i chyba na ten się zdecydujemy, widziałam też wiele ofert używanych więc to jeszcze taniej wyjdzie. Oglądałam też inne ale średnio przypadły mi do gustu, no i były znacznie droższe. W tych tako to jest fajne, że można wczepiać foteliki na stelaż i co najważniejsze mają dwie osobne gondole. Pokażę wam. Taki w sumie może przydać się mamom, które już mają malutkie dziecko bo można na stelażu mieć jednocześnie jedną gondolę i jedną spacerówkę. No i mają ogromny wybór kolorów. http://sklepmaluszka.pl/41-jumper-duo-tako.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzechowa- masz 2 wspaniałe fasoleczki w brzuchu!!!!!! Jejku gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!! nic nie wiedziałam ;) wspaniale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanka ma blizniaczki i ma ten wozek, tylko kolor fukcja czy jakoś tak. i mówi, ze cięzko jej sie prowadzi - bo dziewczyny coraz cięzsze są. i pianka na rączce szybko pękła :( jak bedziesz chciała, dam Ci na nia namiar to sama zda relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, dzięki za gratulacje:) Już się nawet oswoiłam z tą myślą:) mamusia, te wózki to też są takie same ale pojedyncze. julietta, ja tak właśnie patrzyłam na wagę tego wózka, że sporo waży i zastanawiam się jak się będzie prowadzić. No ale z drugiej strony wszystkie bliźniacze są ciężkie niestety, do tego dzieci. Tu mi się właśnie podoba, że raz dwa uda mi się ten wózek wynieść bo można swobodnie gondole wyczepiać. Myślałam też o wózku jeden za drugim ale jakoś nie mogę się do nich przekonać. Chyba po prosu jednego dnia wsiądziemy w samochód i pojeździmy po sklepach, żeby na własne oczy zobaczyć różne wózki bo tak w internecie to sobie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×