Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

mamusia a to 34 tydzień? U mnie 2500 w 36 tygodniu, ale lekarz mówił, że duży nie będzie. więc po prostu może ciut większy będzie, ale nie będzie źle :) ja też kolacji już nie jadam,jeszcze niedawnno ssało mnie potwornie jak nie jadłam, a teraz jest ok. tylko błonnik z mlekiem wcinam, bo mój maluszek zawsze po mleczku aktywny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, no niech Viviii sobie żartów nie robi ;) Ja wróciłam kilkanaście minut temu. Zjadłam rybkę w sosie pomidorowym i teraz odpoczywam. Jestem wykończona. W szpitalu osobna rejestracja dla kobiet w ciąży i masakryczna kolejka. Stałam pół godziny a kobieta, która obsługiwała raczej się nie śpieszyła. Co chwilę gdzieś wychodziła, rozmawiała z kimś. Już nie miałam nerwów i zapytałam czy my mamy w tej kolejce zacząć rodzić? Ale nic nie odpowiedziała. Potem poszłam na ważenie i sprawdzenie tętna dziecka. A potem na konsultacje. Nawet się nie zapytał jak się czuję, czy mam jakieś dolegliwości. Zapytał tylko o nerkę. Badał mnie chyba pół sekundy i stwierdził, że wszystko ok. Jak się zapytałam czy stan szyjki mógł się poprawić bo w tamtym tygodniu miałam miękką i krótką - z uśmiechem skomentował, że nic się nie dzieje. USG nie zrobił bo pouciskał brzuch i powiedział, że dziecko ma dobre wymiary. Cała ta wizyta nie trwała nawet 5 minut. Na usg kazał przyjść za 2 tygodnie. Ale nie idę tam - mimo, że za darmo to mam ich w nosie. Nie chce mi się nerwów tracić. Pójdę do swojej przychodni prywatnie. Odebrałam swój wypis. Zobaczyłam wynik CRP następnego dnia po przyjęciu - 47,53 a norma do 5! Zszokowałam się. Nawet jak byłam chora czy miałam zakażenie różą to nie przekraczało 15 a tu taki wynik! Czy któraś z Was miała kiedyś taki wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś a co to jest to CRP? To w morfologii? No to faktycznie potraktowali Ciebie.. ech nasz nfz jest wspaniały :/ ja jutro idę do okulisty, sprawdzić czy siatkówka nie będzie się odklejać przy porodzie, zobaczymy jak przyjmą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś nie pomogę, bo nawet nie miałam nigdy takiego badania robionego. ale powtarzali później Tobie to badanie? Zdałoby się wiedzieć, jaki obecnie masz poziom tego CRP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja robiłam teraz CRP ale mam go 13,7 - to też stan zapalny ale to u mnie związane z zapaleniem oskrzeli jeszcze, po antybiotyku. I to gin mówiła,że sporo. No ale twój wynik, hmmm pewnie też po antybiotyku. Tak myślę. Nata_lie tak u mnie 34tc dziś się zaczął. No jest jaki jest, w sumie mam cesarkę, więc co ma być to będzie. :) Dobranoc , idę się poprzytulać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak powtarzali kilka razy. Na szczęście tendencja spadkowa a przed wypisem w normie. No ale aż tak wysokiego wyniku nie widziałam wcześniej. Alat i Aspat też miałam powyżej normy a to też chyba jest związane z wątrobą. Ale ponownie mi tych badań już nie robili. Najlepsze jest to, że w podsumowaniu piszą, że podejrzewali hipotrofię płodu natomiast "w kolejnych usg nie potwierdzono hipotrofii". Kilka wersów wyżej jest opis ostatniego usg i napisane" hipotrofia płodu". Piszą co chcą... Ciekawe co na to mój ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś to może było związane z nerką, ja teraz patrzyłam na swój wypis ze szpitala z 13 tygodnia ciąży, to tam miałam też robione to crp i było 6. ale wtedy byłam cały czas przeziębiona. Najważniejsze, że spadło i teraz jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś to pewnie z nerki te crp takie choć powiem ci ze jak leżałam w szpitalu w 20 tc z Pawłem to robili mi crp i połozna powiedziała zebym sie modliła zeby było ujemne bo jak dodatnie to ciaże zakończą ...nie wiem dlaczego Miałam bakterie escherischia coli ... Ale u ciebie to pewnie ta nerka jakis stan ostry zapalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie dostałam od położnej ze szkoły rodzenia prezentację o bólu porodowym, jakie są sposoby radzenia z nim :) Jakby ktoś miał ochotę to proszę o maila - prześlę :) W przyszły poniedziałek idę też pozwiedzać oddział - to co mieli już wszyscy a ja byłam w szpitalu. Mamusia crp wytwarza się gdy jest stan zapalny. Antybiotyk ma zwalczyć stan zapalny i wtedy crp również się zmniejsza - bynajmniej mi to tak tłumaczono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka, ciążę zakończą? O matko... Aż dziw, że nie wytłumaczyli Ci o co chodzi tylko tak straszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ... cos nie za najlepiej sie chyba dzisiaj czuje ... skurcze mniej bolesne ale brzuch mi sie stawia caly czas etraz odpoczywamm. Na ktg wyszly mi ze 3 skurcze w granicach od 40 do 60 % ale nie regularne wiec przepowiadajace... rozwarcie dalej na 1 cm i opuszek jak to stwierdzili wiec do 2 tygodni ponoc urodze ... no zobaczymy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia to juz jestes szczesliwa ze Twoje szczescie przy Tobie ... rodzina w komplecie :) a Filipek to duzy chlopak ;) urodzi sie dorodny to wynagrodzi mamusi trud ciazowy :) Monis kurcze niektorzy lekarze to sa tacy rutyniarze ze szkoda gadac a toprzykre ale coz zrobic ... dzieki dziewczyny za troske jak urodze to napewno prosto z porodowki napisze ze to juz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii dobrze że wszystko ok, chociaż z drugiej strony strasznie się męczysz... ja nie wiem co to skurcze, nawet te przepowiadające bo mi wody odeszły i zaraz do szpitala pod kroplówe... też bym teraz chciała tak szybko, ale bez kroplówki, bo podobno ból mniejszy - więc jak tamto przeżyłam to to by było pikuś :) dobranoc - po nieprzespanej nocy mam nadzieję że ta będzie lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii pocieszające jest to, że w ciągu tych dwóch tygodni urodzisz. A może już za 2, 3 dni :) ja na razie też nie wiem co to skurcze :) śpijcie dobrze w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez nie wiedzialam za bardzo co i jak bo Maciejka urodzilam po terminie i to jeszcze po 3 dniach zastrzykow na wywolanie i ze wspomaganiem oksytocyny wiec teraz tak dziwnie ze przed czasem ;) zobaczymy jak bedzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii no to juz niedługo :-) Moniś no tak mi powiedziała położna o tym crp ,jak teraz to sobie przypominam... a chodziło o to że bakteria prawdopodobnie w ciazy z Ewusia uszkodziła błony płodowe i wody poszły i zakażenie a z Pawłem myśleli że będzie identycznie ... i bardzo się mylili Bakteria była ,crp ujemne a Pawełek urodził sie w 38 tc ,zdrowy :-) Ale ile nerwów kosztowała mnie ta ciąża ...w szpitalu podawali mi nawet relanium Teraz mam innego prowadzącego i odpukać ani razu mnie do szpitala nie wysłał a skurcze mam już od hoho ,,, on stawia na psychike bardziej no i spokój,odpoczynek ale w domu przy odpowiednich lekach i jak dotychczas jego metoda się sprawdza Choc ostatnio sie na mnie zdenerwował odnośnie wagi ale co ja mam poradzić ciekawe co będzie na wizycie w czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii a powiedz czy przy tych skurczach robi ci się tak ciepło jakby kurcze klimakterium przechodziłaś .... ja tak mam często i tętno wtedy tez czuje ze szaleje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka ja mam tak, że ostatnio często robi mi się gorąco. Ale nie wiązałam tego ze skurczami. Zwrócę na to uwagę chociaż wydaje mi się, że skurcze mam o wiele częściej niż te uczucie gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...dziś nie śpię o 4 :( tez mam skurcze ale przechodzą.....eh jeszcze tydzień....wytrwać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim, nocka mało przespana - nie mogłam znaleźć sobie miejsca, wierciłam się,mały miałczkawkę 3 razy w nocy. Mój soał w najlepsze bo zmęczony, aja do wc i na zmianę z jednego boku na drugi. Na koniec nad ranem, po 4, spojenie łonowe zatrzeszczało to mój się zerwa czy wszystko ok. Powiedział,że od dziś nie robię nic - zupełnie !! Hurraaa wakacje czas zacząć :P Tylko coś nie wstaje,żeby małej śniadanie zrobić :P A ja już na nogach, jedno pranie włączyłam ubrań co przywiózł :P no jak będę czekać aż on wyśpi się to do wieczora zejdzie, ehh te chłopy. Ale niech śpi. Moniś wszystkiego naj... co do crp to weź, moje było robione tydzień po zakonczeniu leczenia antybiotykiem. To jakie było jak oskrzela były chore ???? A teraz nikt nie zlecił powtórki. Vivii no to już bliżej niż dalej, ja po takich nockach chciałabym już urodzić. Mam nadzieję,że męczyć się nie będziesz. Ja skurczy w tamtej ciąży nie miałam, nie wiem co to !! Dlatego was tak podpytuję. Nawet przepowiadających nie miałam i te które mam to dla mnie nowość :P Agulka okropna historia, straszenie - tak jak mnie na początku moja znajoma gin straszyła wszystkim :( okropne... Marla nocka nie przespana? Ehhh u mnie to już chyba do końca niestety tak będzie... No i miłego dnia wszystkim życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje się... :) zaraz jade po wyniki, a ze pogoda ładna to dzisiaj chyba pościel zmienie:) trzeba korzystać z tych ostatnich promieni słońca - chociaż do listopada mogło by tak być:) miłego dzionka życze kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ja też juz pranie wstawiłam :) niech wyschnie skoro wieczorem ma się popsuć pogoda, a jutro ma być zimno. U mnie nocka o wiele lepsza niż wczorajsza. trochę tylko od razu dni mnie spojenie zaczęło boleć, ale ogólnie to zapewne ból mały w porównaniu z tym który opisujecie, więc da się przeżyć :) mamusia to Ty siedź i czekaj na to śniadanie :)) hehe, mój nieraz też obiecuje, a ja głodna czekam i sama robiłam zazwyczaj :) marla a Ty widzę, że już w ogóle biedna spać nie mogłaś :( ja dzisiaj robię badania na toksoplazmozę, później okulista, do tego muszę jakieś tanie oc znaleźć bo wszędzie mimo że mam wreszcie powyżej 25 lat i coraz więcej zniżek, to coraz więcej mam płacić. ech :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już od 6 nie śpię przespałam się w tym USG i zdecydowałam, że zadzwonię dziś się umówię na przyszły tydzień prywatnie znam takiego super lekarza co robi i nawet od razu na pendriva filmik przesyła :) a my nawet ładnego porządnego zdjęcia USG nie mamy :( w sobotę wybieram się na wesele do kuzynki wybieram się, bo nie wiem czy dam radę chociaż perspektywa pysznego, weselnego jedzenia bardzo bardzo mnie rajcuje :) idziemy razem z tatą więc za dużo nie pohasamy, ale rodzinkę zobaczę więc w sumie się bardzo cieszę prznajmniej nie będę siedziała sama w domu bo mój też na weselu będzie gdzie indziej ale w roli "grajka" :) miłego dzionka ps. niech już ta pralka stanie w mojej łazience!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SwinkaPiggy to idź póki dasz radę, tańczyć nie musisz ale zjeść czemu nie. Potem przy karmieniu jeśli będziesz karmić, to połowa zabroniona :P więc korzystaj :) Nata_lie gdybym czekała na śniadanie, to raz tabletki przesynęłyby mi się do 12 w nocy a nie zamierzam o tej porze jeść i brać :P No więc śniadanko zjadłam z córcią, poszła już do szkoły, a mój wstał dopiero i poszedł się kąpać. No i umarłabym bez jedzenia do tej pory :P daj znać co z okulistą. Graga spokojnie z robotą, nie przemęczaj się aczkolwiek ja też jak tylko pogoda to kombinuję z praniem, zwłaszcza,że szkoła się zaczęła to i więcej tego, codziennie strój z WFu... plus ubranie córci i moje,no i teraz Mojego a potem dojdzie małego - o zgrozo :P Buziaki dziewczyny, uciekam i do później :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak to jest z facetami, ale moze gdy się wyśpi to będzie wcześniej wstawać :) mamusia daj znać jak to prześcieradło do Ciebie przyjdzie, czy materiał jest miły, jeśli tak to zamówię je. Bo akurat do takich rzeczy jestem średnio przekonana, by kupować na allegro, bo muszę dotknąć :) w carefurze były za 10zł z frotty, ale taki szit, że daj spokój. świnkaPiggy lepiej idź do tego prywatnego lekarza, zawsze to uspokoisz myśli, i przynajmniej jedno zajęcie będziesz miała dobre :) choć ja już od 28 tygodnia nie dostaję, mimo że dobry sprzęt, bo po prostu mały za duży, łożysko na przedniej ścianie, odwrócony tyłem to i nie wiem czy bym coś widziała na tym zdjęciu. trzeba chatę ogarnąć i mi się zbierać, a najgorsze jest to, że mamy teraz winobranie w zielonej (dla niektórych wielka atrakcja, jak się mieszka całe życie w tym mieście, to po prostu nuda i co roku to samo), święto miasta pełno straganów, ludzi i okulista jest w samym centrum, więc mam nadzieję, że się przecisnę z brzuchem i nie dostanę z łokcia... nie mówiąc już cholera gdzie ja zaparkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka hejka dziewczyny podaje wam wyniki z usg wczoraj jak ktoras ma podobnie to moze byc spokojna.. jestem w 35tc i 6dc BPD 93 MAD 89 Pl. a.u.-0,82- nie wiem co to jest zdjecia z usg nie mam zapytalam o wage. malutka wazy niecale 2500 gram. Mi dzisiaj szczelilo w plecach jak dzwigalam corke do jedzenia i teraz mam...mesze to wygrzac marla ty masz taki sam termin jak ja... ktos ma jeszcze na 13.10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×