Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

ja tez musze kupic przescieradlo ale dla starszej cory, materac, chyba kupie jeszcze jedna nakladke do przewijania i przybornik na lozeczko, butelki( tylko musze kupic takie co i tutaj sa tak samo ze smoczkami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis wszystkiego najlepszego ,duzo zdrówka dla ciebie i Tadeuszka;-) Ja dzis byłam na badaniach (pobieranie krwi ) w czwartek wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawy zbliżającego się porodu Wszystkie wymienione poniżej zwiastuny porodu nie są objawami pewnymi i stanowią jedynie wskazówki odnośnie nadchodzącego porodu. Zbliżający się poród może spowodować wystąpienie u kobiety kołatania serca, ból i uderzenie krwi do głowy, ogólny niepokój, uczucie gorąca. Kobieta często odczuwa nerwobóle uciskowe najczęściej w okolicy nerwu kulszowego oraz nawracające bóle okolicy krzyżowej. W ciągu ostatnich dni przed porodem dochodzi do zmniejszenia masy ciała, mogą wystąpić wymioty, biegunka, brak łaknienia, wzdęcia brzuch, wzmożone parcie na odbytnicę. Zwiększa się ilość wydzieliny pochwowej, kobieta odczuwa pełność w okolicy sromu, która jest spowodowana obniżeniem się płodu w jamie macicy. Na krótko przed rozpoczęciem porodu najczęściej słabną nieco ruchy płodu co jest przez ciężarne wyraźnie zauważane i często jest przedmiotem ich obaw. Początek porodu Poród rozpoczął się, jeśli stwierdzamy objawy postępu porodu, czyli: Skurcze występują regularnie co 10 minut i trwają ponad pól godziny Czasem skurcze przepowiadające są tak silne i trwają tak długo, że sprawiają wrażenie skurczów okresu rozwierania, po czym ustępują. Czasem dopiero po wielu dniach skurcze występują z większym nasileniem od nowa i dopiero wtedy przechodzą we właściwe skurcze porodowe. Jeśli skurcze trwały przez pewien czas, to rozstrzygające jest badanie przez pochwę, podczas którego - u pierwiastek -część pochwowa jest częściowo lub całkowicie zgładzona, a ujście szyjki przepuszcza co najmniej opuszkę palca - u wieloródek - część pochwowa częściowo zgładzona, a ujście szyjki rozwarte prawie na 2 palce. Pękł pęcherz płodowy i odpływa płyn owodniowy Zdarza się czasem, że płyn owodniowy odpływa ale czynność skurczowa występuje dopiero po wielu dniach, a nawet tygodniach. W praktyce klinicznej aby zapobiec wystąpieniu groźnych dla życia powikłań jeśli nastąpił odpływ płynu owodniowego, to kobietę traktuje się jako rodzącą, niezależnie od tego, czy czynność skurczowa występuje czy nie. Występuje plamienie jej a ja po dwóch dniach mdłości wymiotuje:( mojego nie ma-czekam jak wróci......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PazMama ja mam 14-18.10 ustalone we wcześniejszych usg. Natomiast od ok 24 tyg wszystkie usg wskazują na 13.10 :) Dziękuję za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla ja z racji wymiotów (ale też i skurczy) również na początku byłam na oddziale porodowym. Lekarze mówili, że to zwiastun porodu. No ale u mnie później się okazało, że to jednak z bólu. Mówili też, że równie dobrze może to być przez ucisk na żołądek. Więc spokojnie, może u Ciebie to ostatnia wersja ;) A poza tym też miałam skurcze i rozwarcie na opuszek i jednak się przez tak długi czas nie powiększyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia mam nadzieje-na szczęście skurcze ustały.....rany koszmarne te ostatnie tygodnieeeee:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich!!!!:) jak juz pewnie wiecie wrocilismy wkoncu do domu rozpakowani, nie bede sie rozpisywac bo wszystko chyba wiecie - mamusia i diana byly informowane na bierzaco :) dziekuje wszystkim za wsparcie i zyczenia, w galeriusie dodalam zdjecia Kubusia mozecie podziwiac :) jejku nadal nie moge uwierzyc ze to juz mam za soba, moje szczescie jest bardzo malutkie jeszcze- ale daje wiele radosci. pozdrawiam was goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis to zobaczymy ktore z nas pierwsze pojada...ale tak naprawde to nasze organizmy same wiedza co i kiedy wiec nie mam na to wpywu.....tzn jakis maly jest...dziewczyny spokojnie, odpoczywajcie, korzystajcie z wolnego czasu-heheh te ktore go maja:)))) ja spakowana oczywiscie nadal nie jestem:P heheh oczywiscie pewnie znow bede to robic na ostatnia chwile...lubie chyba kusic los mamusia jak tam? Monis wszystkiego naj!!!! mnie tez mdli i latam do toalety ale to ten ucisk na zoladek pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eljotka dobrze, że już jesteście w domu :) Ależ on jest uroczy - zazdroszczę ;) Ale z drugiej strony zaczynam się bać jak ja sobie z moim maleństwem poradzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljotka cala Wasza rodzinka byla i jest dzielna, przyjecie takiego maluszka to duzy stres, liczne obawy ale i szczescie.....zycze Wam zeby tylko to ostatnie zaprzatalo teraz wasze glowy:)))) kurcze ja pamietam jak to cudownie bylo dostac swoje malenstwo w ramiona i juz nie moge sie doczekac drugiej pociechy:)))) dobra bo wzywa mnie ta sterta prania w kacie, trzeba sie jej pozbyc bo jak tak dalej pojdzie to mnie stress od tego dopadnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eljotka jaki on jest śliczny ;-) A tak jak sobie radzisz? Z karmieniem , opieka nad takim maluszkiem ? Jak rana po cc / ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzimy sobie pomalu, myslalam ze bedzie gorzej ale jak duzo ludzi mi nieraz mowilo ze nie jest trudne zajmowac sie swoim dzieckiem i ze wszystkie leki i obawy mijaja gdy pierwszy raz wezmie sie je na rece i to chyba prawda, niestety piersi sie nie czepi:) za leniwy jest, w inkubatorze byl karmiony butelka i teraz tez go tak karmie ale swoim pokarmem sciagam laktatorem. butelka samo leci w przy piersi trzeba sie wysilic, a on jest leniuch :) , rana sie zagoila , porobily mi sie jakies zgrubienia ale mowili ze sie wchlona - zobaczymy. czeka nas kilka wizyt, we czwartek na kontrole do neonatologa, w piatek do okulisty czy siatkowka sie rozwinela dobrze, a 31 pazdz. na badanie sluchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój sprząta...ja leżę :) Wszystkie szafki, szafy i zaraz za kuchnię się zabiera :P Ja tylko pranie nastawiam, bo aż 4 pralki wszystkiego a Mój wynosi :D Eljotka, GRATULACJE jest śliczny :) Potem do Was więcej odezwę się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljotka duzo zdrowka dla Was a Kubus jest poprostu uroczy coz za slodziak :) Monis sto lat i bezproblemowego latwego porodu zycze :) Marla to ja mam juz chyba wszystkie objawy porodu hehe a dzisiaj mi czop odszedl pewnie przez to wczoraj te skurcze itd bo sie szyjka troszke rozwierala no i juz czopa nie ma ;) trzymajcie kciuki zebym do 23 wytrzymala hehe ;) mamusia to Ty w koncu mozesz spokojnie odpoczywac ;) korzystaj z tych ostatnich chwil niech Cie mezczyzna teraz rozpieszcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii a dużo miałaś tego czopu i jakie zabarwienie Przepraszam że tak pytam ale wole być na bieżąco w razie czego Mnie tylko raz wyszedł tydzień przed porodem i był bezbarwny taka galareta wielka Nie dało się nie zauważyć Kochana to się szykuj bo ten wielki dzień coraz bliżej:-) A ja mam nerwy mój miał jechać teraz nad to morze a okazało się że pogoda ładna i ludzie jeszcze są na ośrodku i jedzie dopiero 28 września ,,,, na tydzień ...normalnie pięknie ,Mamusia no to masz teraz labe :-) odpoczywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka ja mialam taki brazowawy jak by podbarwiony krwia stara troszke .... kurcze moze zdazy wrocic ale za to masz 3 niezastapionych dzieciakow w domu to beda mamy pilonowaly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii ale ja sobie nie wyobrażam urodzić a jego by nie było przy mnie :-( Zawsze mi bardzo pomagał po porodach ... płakać mi się normalnie chce :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii a czułaś coś szczególnego gdy z Ciebie wychodził? :) Albo mój łobuziak szaleje rączkami albo to macica coś kombinuje bo czuję dość intensywne kłucie w dole brzucha. I mam tak bez względu czy chodzę czy leżę - no może jak stoję i chodzę to wtedy mam większy dyskomfort. Na początku pomyślałam, że się odwrócił bo baaardzo się wiercił i przeróżne kształty brzucha miałam ale chyba nogi nadal są w górze. Żebym tylko żadnej niespodzianki urodzinowej nie miała :] Agulka, może Twój zdąży. Nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliotka gratuluje slicznego synka:)jest przecudny i silny przede wszystkim:)teraz juz tylko do przodu.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljotka GRATULUJE SLICZNEGO SYNKA:) chyba tu wszystkie ci juz zazdroscimy ze masz malesntwo przy sobie:) niech sie zdrowo chowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eljotka Kubuś jest przesłodki:) Dużo zdrówka :* Silny chłopak :) Jeszcze raz 🌼 GRATULUJE 🌼 Normalnie doczekać się już niemogę aż mó Kuba przyjdzie na świat:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporo tych Kubusiow u nas bedzie ;) a poza Kuba chyba sie nie powtarzaja imiona nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jej Viviii już czop odszedł to do dwóch niby tygodni i urodzisz :D hihih ale ci fajnie. Jak patrzę na maluszka Eljotki to zazdroszczę, ale sama wolę jak mój jeszcze posiedzi. :D My właśnie wróciliśmy z obiadku u teściowej a tam mały był niegrzeczny - od początku wie co to babcia...ta babcia :P Ale dziś wyjątkowo była miła, po za gadaniem o wieku moim,figurze i jak ona była młoda,zgrabna i rodziła....Ale ja już nie zwracam uwagi i nie denerwuję się. Nie ma sensu. Czy wy też nie macie ochoty na jedzenie?? Ja w ciągu dnia raczej zmuszam się bo są tabletki do wzięcia. Kurczę nie wiem czemu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka wróci twój, wróci. Zobaczysz, a ty leż i zaciskaj nogi jak mi to któraś mówiła :D Pozdrawiam was wszystkie, trzymajcie się i jakby coś dawajcie znać która rodzi :P buziaki, uciekam myć się i coś obejrzeć - jakiś filmik i spać. Mój oczywiście gdzieś utknął na podwórku z córką i dziadkami... A ja tam mam ich gdzieś, bo brzuch mi pobolewa i muszę poleżeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljotka gratuluje :-) Mam pytanie kochana a jak sciagasz pokarm laktatorem to masz go na tyle duzo zeby karmic tylko swoim mlekiem ? Ja czytalam gdzies ze jak sie tylko sciaga mleko to jest go malo i ze zaniknie a ja tez chce karmic butla Marla ja mam takie napady goraca czasami jak klimakterium pewnie ;-) i skurcze raz mialam przez kilka sekund i ustaly. Musze jeszcze 2 tyg wytrzymac dopoki mama nie przyjedzie. Jeszcze mi zostalo 7 dni w pracy. I zmywarke kupilismy w weekend. Chociaz garow myc nie bedzie trzeba jak wroce do pracy :-) Pozdrawiam was wszystkie i czytam codziennie ale nie mam czasu pisac :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaaa miałam napisać o zakupie prześcieradełek. No i powiem Wam,że są ok. Prześcieradło do wózka idealnie pasuje i tych 7,20zł nei żałuję :P hihihi Zobaczymy jak po praniu, jutro upiorę. Na razie mięciutka frotka, bawełna jersey też. Wkład spoko, nie za gruby, ale zobaczę jak po praniu jutro. No i poszewki na pościel takie ciut sztywniejsze ale mówię, może zaraz nawet wypiorę i jutro dam znać jak wyschnie co i jak.Czy nadal jest ok :) Dobranoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×