Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

A ja zakupiłam wczoraj znowu świeczkę zmieniającą kolory i pachnącą.....jak Michał idzie wieczorem na basen z Szymkiem.....Antos śpi .....ja zapalam świeczkę....włączam RMF Clasic biorę książkę i pełen luz..............uwielbiam te chwile.....jeszcze lampki wina mi brakuje.....ehhh ale wlewam sok malinowy do kieliszka i się delektuje:D Ja Święta też lubię bardzo-ale jak pomyślę o sprzątaniu to mi się coś robi....dobrze że okna umyłam w tamtym tygodniu.....bo chyba teraz nie da rady.....jak te mrozy..... Święta to magiczny czas dla mnie......niezapomniane są te chwile spędzone z dziadkami.....w ich małych chałupkach 50 osób -teraz nie ma ani babć ani dziadków swoich:( smutno bez nich przy stole....szczególnie gdy śpiewamy kolędy:(i w ogóle jakoś tak inaczej.....ale trzeba się przyzwyczaić.Dobrze ze Michał ma jeszcze 2 babcie:)póki one żyją to przynajmniej u nich jest tak magicznie-wielopokoleniowo:) Rozmarzyłam się...dzieci Antosia bawią-przepychają się kto ma mówić do niego-a ten biedny nie wie na kogo patrzeć :)Ale i tak dziewczynki to mają lepsze podejście do dzieci:) Mój szymon jest na medal bratem....i komentuje:"Nie bujajcie go ja"k nie płacze-bo sie uzależni i mam nie da z nim rady:):D Kochany mój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla dbrego massz szymona ze tak dba by mama dala rade:) moja mama bedzie piec pierniki to i ona bedzie ozdabiac z piotrusiem:) ja musze wpasc w wir kupowania i robienia juz cos na chrzciny:) u mnie tez poprosilam ciocie by mi upiekla 3 ciasta a tort zamowilam ale u osoby prywatnej:) w tym tygodniu i tak musze jeszcze zrobic bigos i sledzie:) Vivii dej tyn przepis na te ciastka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gragra mosz ;) Składniki - 450g mąki - 300 g masła - 1 jajko - 150 g cukru - 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1. Mąkę przesiać na stolnicę. Dodać jajko, cukier, proszek do pieczenia i masło. Masło przesiekać nożem. 2. Do ciasta dodać według upodobań: cynamon, kakao, zapach midałowy, rumowy, waniliowy lub skórkę otartą z cytryny. 3. Bardzo szybko zagnieść ciasto i włożyć do lodówki na 1 godzinę. 4. Ciasto rozwałkować na ok. 0,5 cm i wycinać ciasteczka. Układać je na natłuszczonej lub wyłożonej papierem blaszce. Można posmarować je rozkłuconym jajkiem i posypać cukrem. 5. Piec w 180 stopniach 10-12 min. ja robie roznie czasem dodam mak czasem kokos czasem gorzkie kakao ale bez niczegob sa i tak rewelacyjne ;) xxxxxxxxxxxx no prosze jak Szymek dba o mame hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiałki juz sama nie wiem co robic Moj Kacper ciagle glodny Podaje mu na zmiane mm i moje po 120 ml Wczesniej wytrzymywal 3 godzinki a teraz 2 max i placz taki jakby go obrzerali ze skory ssie raczke , rekawiczke czy cokolwiek co mu podejdzie do buzki Na opakowaniu pisze ze co 4 godziny Pediatra tez mowil ze nie czesciej niz 4 h podawac mm Ale co ja mam robic jak on ciagle glodny ??? Nie zaszkodze mu jak bede podawala mm czesciej ??? bo jak zalecaja zeby nie czesciej to moze jakies skutki uboczne sa czy cos Ale tego placzu nie da sie sluchac Nawet w nocy co 2 godz sie budzi A moze to normalne ze tyle potrzebuje co ??? Dziewczyny co karmia mm jak czesto i jakie ilosci podajecie dzieciaczkom ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaz ja tylko na chwilke ci odpowiem na pytanie bo maruda sie obudzila a wiec moj franek wypija co 2,5 h 115 ml mleka i nic mu nie jest a na mleku pisze zeby dawkowanie dostosowac do indywidualnych potrzeb dziecka:) tylko probuj mu tez herbate dawac bo bedzie miec zatwardzenia. Franek na dzien wypija ok 100 ml herbaty rumiankowej. Ok lece napisze jak Piotrek z pracy wroci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiaz, ja mojej córci daję 120 ml, co 4 h, co 3,5 czasami bo przesypia mi całą noc wiec w dzień staram się wyrownać ilość.... ma 6 tygodni. Na pewno nie trzeba sie stosowac sztywno tych 4 h, bardziej jednorazowa dawka może zaszkodzić jeśli za duża do trawienia..no ale musisz swoje dziecko obserwować i zobaczyć czy to nie za często co 2 h.... może nie płacze z głodu jednak? Ja też oprócz tego, daję do pica wodę dodatkwo..... xxxxx od wczoraj moje dziecko jest bliskie takiego pierwszego świadomego uśmiechu, bo takie z dobrego samopoczucia już strzela, ale mam wrażenie że dzisiaj rano już uśmiechnęła się w taki normalny sposób, w wyniku kontaktu międzyludzkiego, ale ręki uciąć sobie nie dam że to było TO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daje herbatke koperkowa W sumie jakies 100 ml na dobe Ale rozkladam to na porcje po 30 ml Mielismy wlasnie 3 ostatnie dni problem z zaparciami ale dzis juz ladnie kupka byla z rana a nawet dwie Jak dla mnie to placze wlasnie z glodu bo jak dostanie jesc to cisza jest Kacperek szczesliwy, usmiechy rozdaje na prawo i lewo i wierzga radosnie nozkami Zaraz wyruszamt na usg bioderek a potem spotkanie z pediatra Mam nadzieje ze go zważy i zobaczymy ile glodomorek urósł przez tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze odstawi lam szampon z oilatum i małemu znowu tak jakby ciemieniucha sie robi:/ chyba bede musiała do dermatologa sie wybrac,kupiłam małemu kilka ciuszków z allegro bo juz mi z pajacy 62 wyrosł a mało mam na 68 i pokupowałam mu spiochy,pajace,body i półspiochy...;)to juz na swieta bedzie prezent od dziadka,bo dał pieniazki i mielismy kupic co potrzebne dla małego;)zabawek jest dosc po moich starszakach,a jeszcze ta hustawke dostaanie od nas i chrzestnych a i zegar z fisher price;)http://allegro.pl/fisher-price-grajacy-uczacy-pl-k0434-i2804401073.html ..kurde ale te dzieciaczki maja dobrze:)za moich czasów tyle sie nie dostawało na święta:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też ostatnio głodomorra. Czasami jak ryknie to aż uszy bolą. Je średnio co 2,5 - 3 h ale ma czasem dni co zje co 4. Ja karmię jeszcze piersią ale mm daje przy każdym karmieniu wypija dodatkowo 60- 90 ale czasem ma tak, że co chwilę dorabiam mu kolejną 30 i kolejną i wypija do 150ml. xxx U mnie (jak na razie) tylko przeziębienie. Chodzę w maseczce i Tadeusz się dziwnie patrzy ale przynajmniej się jeszcze więcej śmieje. Źle mi strasznie bo nie mogę go całować :( A tak to co kilka sekund dostawał buziaka :) Ja dziś dodatkowo kicham i kaszlę. Mąż się lepiej czuje ale ponoć do środy może zarażać więc jeszcze Kinga jest u nas. xxx My też chrzcimy w święta. Będzie około 15 osób. Nie wiem co mam zrobić do jedzenia... A kupowała któraś świecę i szatkę przez allegro? xxx Agulka a dlaczego jeszcze nie zrobiłaś badania? Przecież jak jest coś nie tak to lepiej wiedzieć wcześniej i działać! Ja miałam badanie zrobić w sobotę ale się rozchorowałam. Nawet nie wiem jakie mam wyniki bo tego nie sprawdzam. Wydaje mi się, że na czczo powinno być do 100. A o której/ile przed snem jesz ostatni posiłek? Jak jest zbyt wcześnie to organizm może w nocy głodować i sam sobie podwyższa poziom glukozy. A znowu jak za późno to może podwyższać wynik na czczo. Chyba powinno się jeść ok 1,5 przed snem. xxx Mój ma bardzo szorstkie kolanka i rączki w nadgarstkach - jak tarta! Smaruję już 3 razy dziennie oliwką i czasem jeszcze kremem przy zmianie pieluchy i nic nie pomaga!!!! Już nie wiem co mam zrobić. Do kąpieli ma emolium, oliwka i krem też emolium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia - zegar fajny - bawilam sie nim raz w sklepie:) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Vivii - dzięki dziołcha zrobia w piątek te ciastka:) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX asiaz - a moze twój kacper potrzebuje wiecej mleka zeby sie najesc na dluzej? kazde dziecko jest indywidualne i pamietam że mój Piotrus tez wiecej jadl niz na opakowaniu bylo napisane.... XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX my juz po szczepieniu - moj królewicz z wrazen zasnol sam na lozku - co nie jest u niego codziennoscia.... a nie chce go budzic a musze mu altacetem posmarowac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki poradźcie czy to możliwe żeby już dziąsła sie rozpulchniały?Bo Mój Antoni też ostatnio taki niespokojny-rękę wkłada-płacze,je -ulewa.....ślini się masakra ....znowu nerw- rękę,rękawy od bluzy ssie:( wszystkie objawy jak na ząbkowanie:) już sama nie wiem nie za wcześnie.....?za 15 dni skończy 3 miechy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiek ja swojego ciemieniuche wyleczyłam szamponem Bambino-rewelacyjny i cena ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś Ty chora i w kuchni pichcisz...?do łóżka się wylegiwać!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też ślini sie, puszcza bąbelki - czytałam, że w 2-3 miesiącu ślinianki zaczynają pracować i dlatego tak się dzieje. Mój też wszystko wkłada do ust, rączki non stop mokre i przez to zimne. Zjada mnie, kocyki, swoje ubranka, pościel... Wszystko uślinione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Ja mam synka Gracjanka 6/10/2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia jak mojemu zaczela sie ciemieniucha - tak przypuszczam ze to bylo to - to oliwkowalam przed kapiela, pozniej wyczesalam i w kapieli umylam glowe mydelkiem, po dwoch zabiegach przeszlo i narazie odpukac nic nie ma.... XXXXXXXXXXXXXXXXXXX monis - ja mam swiece po Piotrusiu, a szatke tez po Piotrku co mial po bratanicy wiec nie pomoge w tej kwestii:) a to na kolankach i w nadgarstkach to może AZS? na to mi lekarka przepisywala masc z hydrokortyzonem 1%, w aptece chyba mozna bez recepty kupic 0,5%, szybko pomogla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jakiej firmy używanie oliwki ..? Bo ja nie kupowałam a bede musiala sie zaopatrzyć bo ma sucha skórę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga wpisałam w wyszukiwarkę azs i wyszło mi Akademicki Związek Sportowy :D Ale chyba nie to masz na myśli :P A Twoje dziecię też tak ma? A było w tych miejscach zaczerwienione? Bo mój właśnie nie, skóra jest normalnego koloru albo bardzo szorstka. Mój też ma ciemieniuchę. Oliwka, wyczesywanie albo pieluszką delikatnie w czasie kąpieli. Raz jest mniej raz więcej... Graga wypróbuję Twój sposób na ciemieniuchę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede musiała wyprubowac ,ale oliwka jak robiłam mozna powiedziec dupa blada nic nie pomogło,zobaczymy co pomoze szampon bambino,oilatum w sumie pomógł,ale co odstawiam zaraz ma rudą głowe:P my dzis idziemy do ksiedza ciagle przekładalismy wizyte no ale chcemy tez na swieta chciny wiec czas najwyzszy sie wybrac do plebana:) maruda z niego okropny,ciagle tylko pyta nas kiedy slub itd:P a my idziemy na wizyte do pediatry w czwartek,ciekawe ile mały wazy:) marla róznie bywa z dziąsełkami,byc moze juz sie rozpulchniaja,no mojej kumpeli coreczce zab wyszedł gdy miał 3mies ale juz mies wczesniej strasznie marudziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co dzis u was na obiad? u mnie Dorsz:) złowiony prze mojego mezusia:P hiii,musiałam sie pochwalic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis nie o to chodzilo:) Atopowe zapalenie skóry:) moj piotrus to mial i skora w niektorych miejscach byla zaczerwieniona i sucha - szorstka, czasami nawet pekala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia prześlij kawałek dorsza.....:)Mój też kilka razy był na rybach ale nic szczególnego nie złowił:P xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Graga a u was to nie kupuje się dla każdego dziecka oddzielnej szatki i świecy-bo u nas każde dziecko ma swoją-potem do komunii świeca potrzebna ,Ja swoją szatkę ze chrztu mam nawet:) wyszytą przez moja chrzestną :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Antoś zasnął przy kołysance :http://www.youtube.com/watch?v=V9-tw7sVDwM A ja robię kotlety mielone-dawno nie było.....a u nas uwielbiają-tylko ostatnio bardziej dietetyczne jedzą czyli nie smażone ale pieczone-na zdrowie im wyjdzie.....:P xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Rzodkiewka ja uważam że oliwka bambino najlepsza ze wszystkich-choć tłusta ale najlepsza jak dla nas:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx W tym roku planuje wyprawić dziecku mojemu 7.urodziny w stylu pirackim więc szukam inspiracji-strój już mam:)teraz zbieram konkursy i dania na wyspę piracką:) już niedługo 4 styczeń-nasze urodzinki:)święta zlecą i będzie mało czasu.......potem także jak coś macie to prosze o linkasy:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Buziale......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas szatke i swiece chrzestni kupuja...z reszta z cała trójka tak było...chyba wszedzie tak jest,ze to chrzestni kupuja szate i swiece,ja swojej chrzestnicy tez kupowałam... mykam na zakupy i na plebanie sie pownerwiac:) a gdzie mamusia???dzis chyba sie nie odzywała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×