Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Ja powiem Wam tak: strasznie boję się tego bólu i nacinania, że będą mnie później szyć itp... mimo, że nie wiem jak to jest to się boję może za dużo się nasłuchałam różnych historii no ale nic na to nie poradzę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah każdy poród jest inny i nie ma co słuchać :-) ja będę miała drugą cesarkę i przyzwyczaiłam się do tej myśli. Kiedy zaczynacie prać ciuszki dla maleństw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od miesiaca wszystko poprane i poprasowane... W gotowosci jestem tylko czekanie zostalo.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki Jak to sie ładnie czyta dzieci rosna nam strasznie Niedawno były jak okruszek a teraz wagi 800,ponad kilogram No i do tego najwazniejsze ze zdrowe :-) Ja sobie leżę czytam ksiazki Aktywność ograniczyłam do minimum Córke mam chorą wczoraj 39,5 gorączki i ból brzucha Dziś temperatura spadła i kaszel się pojawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zabrałam się za segregowanie ubranek małego, do pół roku zostawiam u siebie a większe do kartonik i na strych :) po co mają się tu "walać". A tak będę mieć więcej miejsca,zwłaszcza,że w poniedziałek mi ubranek dojdzie więcej. Miejsce muszę mieć. Agulka a co córci? co tam się dzieje?? U nas troszkę popadało, to i oddychać można, ale ogólnie spać się strasznie chce, ale nie chcę w dzień spać, żebym potem mogła w nocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za to cały dzień posypiam :) chyba taka pogoda :) Ja jeszcze tyle ciuszków nie mam, żeby segregować :) Agulka a córka może grypę załapała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja troszkę mam, w spadku i od znajomych i kilka kupiłam, plus paczka nowych ma dojśc w poniedziałek. Także nazbieram tego trochę. Z jednej strony super, bo nie martwię się o ubranka, ale z drugiej to 3 dzieci by się wychowała a na pewno sa rodziny,że nie mają maluszkom nic.... A co do prania, to wcześniej pisałam, na razie mam poprane w zwykłym proszku a w sierpniu popiorę już w dziecięcym,żeby długo w szafkach nie leżały. Jedynie patrzę,że żadnego śpiworka nie mam dzidziusiowi, po za dwoma na roczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też niedługo dostaniemy od znajomej. Póki co to sama kupowałam. Jakbym miała tak wszystkie kupić, to majątek bym wydała na ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata_lie fakt, bo ceny są ogromne za te malutkie ubranka, a tym bardziej,że maluszek szybko wyrasta z nich. Także ja tam przyjęłam od rodzinki, znajomych i chyba 4 kartoniki pójdą na stryszek, zostaną na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka grypę złapała ...ale to takie dziwne wczoraj taka gorączka a dziś osłabienie nawet 36 nie ma Co do ubranek to ja posegregowałam i wieksze wyladowały na strychu Mam jeszcze dostać sporo ...nie wiem gdzie to pomieszczę A prac w dzieciecym proszku tez dopiero w sierpniu będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane :) Tak z sentymentu podczytuje Wasz topik :) Wracaja wspomnienia :) Rok temu z dziewczynami z topiku tez zastanawialysmy sie jak to bedzie :) I roznie sie ukladalo ktos mial miec sn a byla cc ktos inny mial planowana cesarke a wody odeszly wczesniej i cc trzeba bylo zrobic wczesniej :) Nie ma sie za bardzo na co nastawiac :) Wiadomo jak sa jakies zalecenia to trzeba sie tego trzymac :) Wiadomo ze po cc dochodzi sie dluzej do siebie bo to w koncu operacja ale przweciez chodzi o zdrowie naszych malenstw no i nasze tez :) Ja mialam rodzic sn i tak tez bardzo chcialam ale podczas porodu skoczylo cisnieneie wiec musieli zrobic szybko cc i dzieki temu Gracjan caly i zdrowy :) Kazdego dnia daje tyle radosci ze szok no i z kazdym dniem kocham Go coraz mocniej :) Kochane cieszcie sie tymi pieknymi chwilami jakimi jest ciaza dla mnie byl to cudowny czas az chcialoby sie znow byc ale narazie warsztat zamkniety ;) Duzo zdrowka i malo upalów 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Jestem już na L4 więc będę mieć teraz czas, żeby się udzielać, do tej pory tylko czytałam :) nawet się zrobiłam na czarno, żeby nie było ;) Termin mam na 7.10, ma być córa (do pary - synek ma 5 lat), tydzień temu byłam na usg i Mała waży 1019 g i poza tym wszystko ok... pozdrowienia dla wszystkich Mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) a ja jeszcze walczę z ubrankami :P układam, segrguję i naprawdę mnóstwo się tego nazbierało...a jeszcze koleżanka mojej mamy ma coś oddać, no i głupio powiedzieć,że już nie chcę. Skoro wcześniej mówiłam,że chętnie wezmę :D Może nie są to extra ciuszki, ale czyste,nie poplamione, bez dziurek itp. Także póki co segregacja :) No i miłego dnia dziewczynki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachęciłyście mnie tymi opowieściami ubrankowymi, przeglądam allegro żeby coś fajnego upolować :) do tej pory byłam nastawiona na ubranka po synku, ale chyba jednak coś kupię stricte dziewczęcego :) no i chyba będę musiała zabrać się za rozpakowanie paczki z tymi malutkimi ubrankami, są na strychu... tylko miejsca w domu brak :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze żę nie tylko ja niemogę spać :) ja z kolei siedzę na allegro i robie zestawienie sprzedawców u których kupie wszystko prócz wózka i łóżeczka i licze u którego wyjdzie najkorzystniej narazie mam podliczonego jednego i wszystko to co chce zamówić kosztuje 1340zł z przesyłką:)Jutro ciąg dalszy zestawień:) Mam nadzieję że zasnę bo już 5dzień męczę się w nocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli czas robić porządki, ja na razie segrgacja. A dziś zbierają chyba dla biednych coś, więc i nawet znalazłam coś i z dziecięcych ubranek - podzielę się z kimś, bo naprawdę mam sporo :P Spałabym jeszcze ale jakimś cudem mucha wleciała i rano postanowiła nie dać mi spać !!! wrrrrrrrrrrrr to i wstałam, poczukam jeszcze swoich ciuchów, pozbędę się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryjka, kupowanie małych ciuszków cieszy a te różowe to są śliczne :P agusiaaa, a co ty tam naliczyłaś za ponad 1000zł ??? rety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , moj humor jakos dzisiaj lepszy to trzeba to wykorzystac ale pol nocy zas nie spalam przez te jelita ehh jeszcze tylko 11 tyogdni i koniec... ja wczoraj tez ubranka jeszcze kolejne dostalam i juz nie chce tyle ich mam hehe Aga wow to co Ty kupujesz??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko ja mam problem z ubrankami :) Moja strategia to kupowanie "po troszku" i "po troszku" tyle mi się nazbierało, że musiałam kupić komodę w Ikei ... Ja też już nie chce nic dostawać, chyba że takie od rozmiaru 68-74, bo malutkich mam naprawdę full. Mam nawet 3 kombinezony, takie od października do marca ... to juz chyba przegięcie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii to fajnie,że humorek lepszy :) u każdej z nas różnie to z tymi humorami :P dan-mos ja to mam śpiwory i kombinezony 9-12m i 12-18m, w sumie 3 sztuki zimówki, hehehe Oj i ja nazbierałam tego mnówstwo, za dużo zdecydowanie, ale przy małej też tak było,że połowy nei wkorzystałam :P Ale rodzi się u znajomych dzidzia pod koniec roku, to im chętnie oddam :D ubranka unisex więc spokojnie nałożą. A i własnie zabrali worki z ubraniami sprzed domu, to i troszkę pozbyłam się a ktoś wykorzysta - już nie ważne jak :) Przy okazji porządków mama znalazła mi 3 materiały kolorowe dziecięcie, takie na pościel no i chyba trzeba uszyć :) a co tam, zawsze to mniej kupowania będzie a mam w rodzinie krawcową to może dużo nie ściągnie ze mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Fajnie tak już o kompletowaniu wyprawki coraz bliżej końca :) U mnie często brzuch się napina jakby te skurcze braxtona czy jak się to pisze macie takie? U mnie dużo koleżanek w ciązy okres październik lub grudzień więc znów dzieciaczki malutkie będą :) Właśnie mój synek napił się baniek mydlanych na szczęscie zwymiotował od razu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe bąbelki puszczać chciał :P twój synek :) Ja to dziś siedzę już na dworze, zaczęli mi kuć ściany i tak głośno i dużo kurzu,że nie da się wysiedzieć :( nie ma to jak zacząć remont i ciągnie się, ciągnie ... A te skurcze to ja sama nie wiem, jak one mają wyglądać ... Ja nie mam chyba, nawet nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia no moze tak nie umie przez rurke to buźką chciał puszczać hihi A to ja mam takie coś, ze napina mi się brzuszek na kilka sekund i puszcza i tak co jakiś czas i czytałam, ze na tym etapie macica sobie ćwiczy w ten sposób więc pewnie to to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie to ja nie mam, u mnie napina się wieczorem ale długo trzyma, nie raz do rana. WIęc to chyba nie to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie No Ania k-26 synek bańki chciał puszczać ... Ja mam takie napinania ,ale do tego często troszke bolesne :-( I tak dziwnie ciepło mi sie robi Wtedy zwiekszam dawke no-spa forte U mnie szyjka skrócona wiec kazdy taki skurcz to dla mnie wielki strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama w szoku byłam jak to wszystko podliczyłam:) A lista jest naprawde spora oto ona znajdują się na niej rzeczy których napewno odrazu nie użyję np.gryzaczek,miseczka czy butelki ale zamówie bo cena jest atrakcyjna:)Tak samo jest z kosmetykami i art. do prania będę miała mały zapas:) 1.PIELUCHY białe TETROWE 70x80 2,49 *5= 12,45 2.pieluchy kolorow tertrowe 70x80 3,59*3=10,77 3.pieluszki kolorowe FLANELOWE 70x80 4,49*3=13,47 4.PIELUCHY PAMPERS newborn 2-5 kg 43 szt 24,99*4=99,96 5.NIVEA chusteczki Soft&Cream63szt+pudełko 15,99 6.12x Chusteczki nawilżane JOHNSON'S BABY 768 szt 56,00 7.SMOCZEK silikonowy anatom r.A Canpol 4,99 8.SMOCZEK silikonowy anatomiczny r.A Canpol 4,99 9.MISECZKA z łyżeczką BABYONO z przyssawką 12,99 10.Gryzak do pokarmu +1 siateczka Canpol 14,90 11.TERMOOPAKOWANIE 8,99 12.Tippee BUTELKA 150 ml ANTYKOLKOWA 19,29 13.Tommee Tippee BUTELKA 260 ml +SMOCZEK 0m+ 8,99 14.BUTELKA 250 ml z uchwytem CANPOL 10,99 15.Butelka antykolkowa 260ml Tommee Tippee 15,90 16.MATERACYK DO KĄPIELI do wanny + GĄBKA 9,90 17.wanienka Z ODPŁYWEM z termometrem DISNEY 41,99 18.Termometr kąpielowy żyrafka BabyOno 6,29 19.Babyono termometr tradycyjny galowy 11,99 20.SMOCZEK Z TERMOMETREM dźwiękowy termometr 18,99 21.Geratherm flex TERMOMETR ELEKTRONICZNY 21,99 22.SZCZOTKI do BUTELKI i SMOCZKA Canpol 5,50 23.NOŻYCZKI CĄŻKI PILNICZEK BABYONO 9,49 24.SZCZOTECZKA do zębów na palec BABYONO 4,89 25.SZCZOTKA do włosów Z GRZEBYKIEM Canpol 6,99 26.Kolorowa GRUSZKA do nosa CANPOL 56/119 4,60 27.Zestaw filtrów do aspiratora FRIDA 10sztuk 2,99 28.SPRAY do noska FRIDA *280 dawek sól morska 12,99 29.FRIDA Aspirator do noska plus 4 FILTRY 22,80 30.PŁATKI mydlane DO PRANIA DZIDZIUŚ 400 gr 6,99 31.KONCENTRANT DO PŁUKANIA DZIDZIUŚ 1,5L 13,99 32.LOVELA KOLOR 2,8KG proszek hipoaler. 36,99 33.PŁYN DO PŁUKANIA 2 l LOVELA 24,99 34.BALSAM DO PRANIA DZIDZIUŚ 1,5L KOLOR 12,99 35.PODGRZEWACZ ELEKTRYCZNY BabyOno 59,99 36.Elektroniczna NIANIA 450m zasięg BabyOno 97,49 37.PÓŁŚPIOCHY BAWEŁNIANE r.62 10,99 38.BODY długi rękaw BAWEŁNA r.62 12,99 39.PÓŁŚPIOCHY BAWEŁNA 62 7,99 40.RAJSTOPKI niemowlęce FROTTE r.56-62 9,99 41.CZAPKA BAWEŁNIANA smerfetka 4,49 42.SKARPETKI niemowlęce BAWEŁNIANE 3 PARY 0-3mies 9,99 43.BODY+PÓŁŚPIOCHY+PAJAC+CZAPKA komplet 49,90 44.GAZIKI DO PĘPUSZKA jałowe 3 szt 1,00*3=3,00 45.PATYCZKI higieniczne Cleanic 60sz 2,99 46.PŁATKI kosmetyczne DZIDZIUŚ 60 szt 4,79 47.ŻEL do mycia ciała i włosów NIVEA Baby 250ml 15,49 48.Szampon i płyn do kąpieli 2w1 NIVEA Baby 500ml. 21,99 49.MLECZKO nawilżające NIVEA Baby 500ml. 20,99 50.OLIWKA Johnson's Baby 200 ml 10,99 51.MYDŁO Johnson's baby NA DOBRANOC 100g 2,99 52.NIVEA Baby puder zapobiegający odparzeniom 100g 10,49 53.SUDOCREM krem na odparzenia 400 g 37,99 54.NIVEA Baby Pielęgnujący PŁYN do kąpieli 500ml 19,99 55.LANO MAŚĆ do pielęgnacji brodawek ZIAJKA 7,49 56.PODKŁADY ginekologiczne BELLA 10 szt. 4,49 57.PODKŁADY POPORODOWE Babyono 10 sztuk 6,59 58.Jednorazowe MAJTKI poporodowe 7szt 8,99 59.Lactacyd chusteczki do higieny intymnej 20 SZT 8,99 60.toaletowe nakładki higieniczne 5szt 2,59*3=7,77 61.Tommee Tippee OSŁONKI NA PIERSI SUTKI 2 szt 13,49 62.JOHNSON'S BABY Wkładki LAKTACYJNE 2x50szt 23,49 63.POŚCIEL 3-elementowa 90x120 52,99 64. POŚCIEL do wózka BAWEŁNA 23,90 65.PRZEŚCIERADŁO 120x60 FROTTE z gumką 13,99 66.POZYTYWKA do karuzeli 12,99 67.OKRYCIE kąpielowe DUŻE 100X100 30,99 68.Ciepły kocyk microfibra 24,99 w sumie wszystko 1244,69 + wysyłka 20zł =1264,69zł do kupienia zostanie mi tylko gruby koc akrylowy i karuzela nad łóżeczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia a zastanowiłaś się czy wszystko potrzebujesz? Np kilka termometrów po co aż tyle? Miseczki itp moim zdaniem teraz też sa zbędne a tym bardziej z doswiadczenia wiem, ze albo ktoś wprezencie kupi albo jakieś gratisy sa i potem w rezultacie któraś nie używana jest i moim zdaniem najpierw u maluszka przetestowac jakiś jeden kozmetyk np chusteczki z jednej firmy bo u mnie pare razy abo pieluchy albo chusteczki uczulały wiem, ze każde dziecko jest inne ale na początku skórka jest delikatna i trzeba uważać. Lepiej się dokłądnie zastanowić tym bardziej, ze jeszcze jest czas a sama widzisz kwota zrobiła się kosmiczna gdzie ja tylu nigdy nie wydałam nawet kompletując wyprawke od zera a to moje takie rady mam 2 dzieci i ekspertem nie jestem ale już niektóre rzeczy wiem jak to się ma w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusssia imponująca lista :D z doświadczenia powiem, że ja pieluch tetrowych potrzebowałam dużo więcej (mały ulewał, kupiłam z 20 i kilka kolorowych i potem jeszcze dokupywałam), tak samo miseczek potrzebowałam więcej (jak już zaczął jeść oczywiście coś poza mlekiem) a kocyki to mam ze cztery-pięć i wszystkie były w użyciu, no bo prałam je co chwila jak był malutki :) no i prześcieradła to ze trzy jak nic się przydadzą, przyda się też jakiś podkład na materac. Nie używałam za to pościeli wcale (dopiero teraz ma tylko poduszkę z poszewką, wcześniej spał na płaskim przykryty kocykiem, w te upały bez przykrycia śpi), w wózku też tylko z kocykami sobie radziłam. no i podobno termometr w smoczku się nie sprawdza, jak dziecko ma gorączkę i płacze to nie złapie smoczka. Mój w ogóle nie używał smoczka, mimo że kupiłam ze cztery, ale nie dał się przekonać. Termometr miałam i na wanience i taki pływający, po kilku kąpielach mąż już miał termometr "w oku" i nie używał ich wcale. No i wydaje mi się, że butelek za dużo, z tym że ja karmiłam piersią, butelki były tylko na moje wyjścia, więc jak planujesz mm to może tyle trzeba (ale moje koleżanki karmiące mm też miały ze dwie butelki i to z reguły dwie takie same, dziecko też nie zawsze z każdej pije). Aha i jeszcze radzę przemyśleć sprawę niani, ja mam cyfrową i słychać najmniejszy oddech dziecka, jakość dźwięku jest idealna. W tych analogowych to podobno dopiero jak dziecko płacze to się włączają, zresztą jest dużo zakłóceń. Ach, pora mi samej zacząć kompletować wyprawkę.... jakoś nie mogę się zebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) Żyję :) wróciliśmy w poniedziałek, ale u mnie neta nie ma i dopiero dziś korzystam u rodziców. U nas dobrze. Rośniemy sobie ładnie - na szczęście córa szybciej niż mama. Byłam u diabetologa - mam glukometr, dietę i robię pomiary 4x dziennie - jem różnie..raz się trzymam diety a raz nie a wyniki i tak wszystkie poniżej 100 (bez znaczenia czy wszamałam hamburgera i lody w mc donalds czy tylko czarny chleb i warzywa z wody). Za tydzień kontrola i mam pokazać wyniki - może mi dadzą spokój :) Nie mam teraz czasu by odczytać wszystko wstecz, ale mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze :) Upały o mało mnie nie zabiły :( Całuski - odezwę się jak mi neta oddadzą (zmiana operatora na osiedlu i czarna niewiadoma..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×