Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

A właśnie a propo tych usg. Czy są jakieś jeszcze obowiązkowe usg w którymś konkretnie tygodniu, jakoś po 30 ??? Bo też zastanawiałam się, ale zapomniałam zapytać, a tu miluchnaa przypomniała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety Wszystko tu na mojej glowie a w biurze sama nie jestem wiec chyba by zauwazyli ze mnie brakuje :) Moja glukoza juz w piatek oraz antyciala. Wam tez dretwieja nogi przed spaniem ... Ja nawt jak zmeczona jestem to sie z godzine woerce zanim usne przez nogi a to mi w nie zimno a to za goraco.., i to nie skurcze tylko dretwienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na razie ok, jeśli chodzi o nogi - puchnięcia, drętwienia i skurcze. Ale może zgłoś położnej, może coś z krążeniem się dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mnie to zdziwiło ze nie musze siedziec no ale pielegniarki powiedziały że nie trzeba wiec sobie poszłam:-)posiedziałam trochę u mamy a stąd do labolatorium mam zaledwie 100m więc nawet nie miałam się kiedy zmęczyć:-) a wyniki dopiero jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia pytałaś o to czy w jednej ciąży można mieć cukrzycę, a w drugiej nie - widocznie można :) Chyba sprawdza się to, co kiedyś pisałam, czyli ckkrzyca to kwestia tego jak maluch "okopuje" Ci trzustkę :) Mamusia - napisz jeszcze dzisiaj do gościa, ciekawę co Ci palant odpisze :/ Jutro mam wizytę i nie moge się doczekać :) Reszta wyników też u mnie spoko, więc idę spokojnie (w miarę). Co do badań po 30 tygodniu, to uważam, że te dodatkowe nie mają sensu w momencie, gdy i tak lekarz robi na każdej wizycie i wszystko jest Ok. Te 200zł można przeznaczyc na coś dla maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia pytałaś o to czy w jednej ciąży można mieć cukrzycę, a w drugiej nie - widocznie można :) Chyba sprawdza się to, co kiedyś pisałam, czyli ckkrzyca to kwestia tego jak maluch "okopuje" Ci trzustkę :) Mamusia - napisz jeszcze dzisiaj do gościa, ciekawę co Ci palant odpisze :/ Jutro mam wizytę i nie moge się doczekać :) Reszta wyników też u mnie spoko, więc idę spokojnie (w miarę). Co do badań po 30 tygodniu, to uważam, że te dodatkowe nie mają sensu w momencie, gdy i tak lekarz robi na każdej wizycie i wszystko jest Ok. Te 200zł można przeznaczyc na coś dla maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja byłam dzisiaj na wizycie wyniki mam dobre.. hemoglobina mi sie troche podniosla. Moj Franiu bardzo szybko rosnie i termin przesunal mi sie tydzien do przodu wiec ponoc mam urodzic przed 20 pazdziernika. Teraz jestem w 25tyg i 2 dn ciazy. Maly wazy ok 800 g i wszystko z nim w porzadku . Ja od 2 dnia prawie cale dnie przesypiam jakas zmeczona jestem dlatego tez malo sie udzielam. Na szczescie juz dzisiaj jest czym oddychac. Milego dnia dziewczyny;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i mojej glukozy sie nic nie czepili po za tym ze na czczo mialam tylko 63 wiec chyba za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i napiszę, na razie zła trochę jestem , więc nie chcę zaczepiać,żeby nei napisać czegoś, czego będę żałować. :P Pela, to fajnie,że wszystko ok :) Nadal "dietujesz się"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem jem jak mam ochote a przez te upaly mi nic nie wchodzilo za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I u mnie spadło przez upały pół kilo. Bo jeść się nie chciało. No ale co ma być to będzie :) Właśnie wychodzi słońce... rety myślałam,że już go dziś nei będzie,wrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela, to dobrze,że wyniki się polepszyły :) A ile masz teraz hemoglobiny? Maluszek przyspieszył tempa :) Mamusia ja bym na Twoim miejscu napisała i wyjaśniła kwestię. Ciekawe co napiszę, ech :/ Dan - mos to mój maluch z daleka jest od mojej trzustki, bo wyniki miałam po glukozie 87 :) Nie wiem jak to jest z badaniami po 30 tygodniu. Ale np. ja bym nie poszła na 3d, ponieważ maluszek jest obrócony pupą, główką do dołu, łożysko na przedniej ścianie i pewnie mało by było co widać. Lepiej te 200 zł wydać właśnie na maluszka jak pisze dan-mos np. na nosidełko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hemoglobine mam 11 a maly ulozyl sie juz glowka do dolu . A niech rosnie jak najszybciej bo ja juz zmeczona ciaza jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już lepiej :) Ja też już mam chwilami dość,a przeraża mnie 9 miesiąc.. dobrze dziewczyny, że nie rodzimy w lipcu, bo ostatnie miesiące w takim okresie wydają mi się potwornie ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie przeraza przyrost wagi.... no ale ponoc w 3 trymestrze juz sie tak gwaltownie nie tyje ... no zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela - Mamusia dziś rano lub wczoraj wieczorem wkleiła coś o wadze i z tego co pamietam III tymestr to jakieś 4-5kg, więc nie jest źle. Najgorszy jest drugi - 0,5kg na tydzień, ale na szczeście to już jego końcówka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, pamietacie mnie jeszcze ?? :) bylam dzisiaj tez na badaniach no i pilam e nieszczesna glukoze, do polowy kubka bylo ok ale pozniej to jz mi cofalo, oststni lyk juz mi panie podarowaly bo zaznaczylam ze albo wypije te kapke i zwroce wszystko albo mi darują :) no i wybraly drugą opcję :) co do chodzenia po wypiciu to kazaly pojsc sobie gdzies na miasto i wrocici za 2 godziny , wiec nie wiem czy to dobrze czy zle. wyniki mam miec dzis po poludniu ale jutro odbiore prosto przed wizytą pozdrawiam i zdrowia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakłam, że jak będzie jeszcze plus 5, to i tak będę w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy te opuchnięte nogi, palce u rąk to po porodzie od razu wszystko wróci do normy? Założyłam dziś obrączkę, ale zdjąć jej nie mogłam po godzinie.. czuję się chwilami potwornie opuchnięta i nie wiem czy to tak już do końca ciąży, czy jak będzie chłodniej to będzie lepiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie puchłam, może dlatego, że rodziłam w zimie. Ale co do wracania do "swojego ciała" po prorodzie, to pocieszam się tym, że wróciłam z porodówki w jeansach sprzed ciąży, więc Natalia nic się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljotka, pamiętamy o wszystkich, może nie wszystkie nicki ale pamiętamy, co jakiś czas któraś pisze,że inne laski nie odzywają się. Ale wiesz nie sposób wymieniać wszystkie bo się nie da. napisałam do kolesia, zobaczymy co odpisze... Z tym badaniem po 30tc to macie rację, ja to i tak często mam usg, więc wydawać nie chcę już na dodatkowe usg, lepiej fakt coś kupić maluchowi albo i sobie - a co my gorsze :P Co do puchnięcia to nie puchnę - jeszcze. Ale córcię rodziłam pod koniec sierpnia, lato upalne było to i puchłam troszkę, ale prysznic chłodniejszy, albo moczenie nóg w wodzie zimnej pomagało :) Radziłabym już pierścionki, obrączki pozdejmować - ja w czasie upałów już to zrobiłam :P A z tym owrotem do wagi, to chyba indywidualna sprawa, mi zleciało wolno, a siostra szybciutko. Nie mam pojęcia czemu :) obie karmiłyśmy, nie podjadałyśmy i ruch też był, fakt ja po cesarce ona po naturalnym-ale to chyba nie ma znaczenia. A co do wagi, fakt Pela, wklejałam już link - nawet fajnie opisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaraz w takim razie chyba sobie masażer stóp włączę - napiszę tylko z 2 strony do magisterki :) Eljotka pamiętamy - nie raz pytałyśmy co u Ciebie, ale nie było odezwu z Twojej strony. A Graga co tak cicho siedzi? Moniś też? Jakieś wyjazdy przeoczyłam? Dan - mos w swoich spodniach sprzed ciąży? Ale superancko, też bym sobie tego życzyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ,że marla wyjechala a graga tez miała jechac chyba, rety pomieszalo mi sie juz chyba wszystko :P i wez tu zapamietaj :P No i któraś w ciepłe kraje też miała lecieć :P oj z moją pamięcią źle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm :) Ja nie puchnę ale mam 2 koleżanki co nogi im puchły i z tego co mówiły to tylko jakieś masaże nóg w zimnej wodzie czy z nogami do góry a jednej lekarz zalecił pić mniej wody aby się mniej gromadziła w organizmie. Ja się czuję fatalnie to znacyz pachwiny mnie bolą strasznie często jedna strona spuchnieta co wygląda komicznie. Dziś wypiłam sobie herbate zieloną no i maluszkowi nie zasmakowała :( Dostałam od koleżanki pełno warzywek ze wsi za tem zdrowe jedzonko, owoce dla dzieci i jaja taka wiejskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbie miala leciec w cieple kraje,mam nadzieje ze nie z Triada... Mi puchna stopy....podczas tych upalow... Rozmawialam ostatnio ze znajoma,ktora tez ma wade wzroku jak ja,tylko ona ma minusy a ja plusy,przed porodem miala - 1,75 ,porod miala ciezki,jest bardzo drobne a corcia byla spora,wzrok sie jej pogorszyl znacznie bo po kilku miesiacach po porodzie myslala ze z tv jest cos nie tak,obraz niewyrazny ,z prowadzeniem auta tez problem a tu oczy sie zaczely sypac,co kilka miesiecy zmiana szkiel i obecnie ma -5,5!powiedziala ze lekarze mowia ze czesto wzrok sie poprawia po porodzie ale w jej przypadku bylo inaczej i powiedziala zebym sie nie zastanawiala tylko cc brala ..tymbardziej ze ja mam teraz +3,+3,5 ...wiec wygladalabym gdyby mi sie tak wzrok popsul jak u niej ,jakbym nosila denka od szklanek...i chyba przejde sie do okulisty,nie ma co... Pewnie zaraz sie odezwia osoby,ktore rodzily mimo wady wzroku normlanie i jest ok ale ja juz podjelam decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam,że osoby z wadą wzroku powinne rodzić cesarką. Nie mam pojęcia tylko, czy jakieś konkretne wady czy wszystkie. Także przejdź się do okulisty, noi pogadaj ze swoim ginekologiem. ania_k26 to fajnie, jedz zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milucha a to musisz mieć jakieś zaświadczenie od okulisty? Ja mam (-1.75) i (-2.25). Noszę szkła kontaktowe, ale też gdyby tak wzrok mi się pogorszył to bym się załamała.. mama mi mówiła, że ona przez parę dni po porodzie miała gorszy wzrok później wróciło wszystko do normy. Zapytam się gina na następnej wizycie. Ania ja też dostaję takie warzywka :) nie ma porównania z tymi kupionymi w sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eljotka no w w koncu sie odezwałas dziewczyno Mamusia co to za historia z tym alegro ... dobrze ze nie płaciłas Ania k-26 zazdroszcze tych warzywek i jajuszek :-) Pela to masz termn tak jak ja ,a z okresu na kiedy ? Bo ja sie nie sugeruje terminem z usg ...to w zaleznosci jak dziecko rośnie Moja tydzien temu miała 800 gram choć nie do końca wierze w te pomiary usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia mi lozysko sprawdza dopiero w 32 tygodniu. Na szczescie lece do Polski na urlop i pojde sobie na 3d i wtedy cos sie dowiem Rzodkiewa mi przed spaniem czasami nogi tez dretwieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×