Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

!ryż!

Dieta ryżowa! Kto ze mną?

Polecane posty

100g ryżu to 350kalorii i to się nie zmienia nawet po ugotowaniu więc można zjeść cały woreczek więc można zjeść do tego owoc, warzywo lub kurczaka albo coś innego mało kalorycznego... 200g ryżu to 700kalorii więc można zjeść tylko ryż, warzywo lub owoc. 300g ryżu to 1050kalorii więc można tylko to zjeść. Jeśli jecie po wyżej 100g ryżu i dodajecie mleko, jogurt, itp i nie ćwiczyćie w ogóle to chudniecie wolniej lub w ogóle. Jeśli zależy Wam na szybkiej utracie to ten pierwszy zestaw i w 3 tygodnie 10kg mniej oczywiście przy jakimś ruchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja ..ja również teraz zobaczyłam Twoja córeczkę i przyłączam się całym sercem do życzeń Judytki Polka..nie załamuj się,że masz największą wagę,bo za chwile okaże się, że na diecie prześcigniesz mnie;-) niestety jestem ciężka machina,bardzo łatwo przybrałam,a zgubić słoninę ciężko:D Moje BMI to 26 , waga od 52,4-67 kg ooo i mając te 67 kg czuła bym się już jak anioł,bo tyle ważyłam już rok temu;-) Dzisiaj jeszcze z porcji ryżowych został mi obiad,będę miała ryż z jogurtem a na weekend planuję zrobić klopsiki ryżowe z marchewką z przepisu 60:D Dzisiaj mogę się już nie odezwać ale jutro na pewno tu zawitam i zdam relacje jak minął dzisiejszy dzień do wieczora.Życzę Wam dziewczęta miłego dietowania i wytrwałości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aja za wyjasnienia z tym ryżem bo nigdy nie wiedzialam. Tez przeliczylam bmi z tego linka co podałas - to niby dobra waga jak na dzien dzisiejszy co waże - ale gorna granica wagi prawidłowej wiec te pare kg dobrze by mi zrobiło zeby zrzucic dodaje bmi do tabelki NICK...........WIEK...WAGA WYJŚC..1 CEL..CM............SKĄD/BMI 60................26.......71............ 64......160.......Skoczów/ ryżówka........29.......61.............55...... 160....Warszawa/ polka339........27.......84.............70......173...Wejherowo/ Mery5555...... 44.......83.............70................Katowice/ judyta1969.....43.......64.............58......160......w.war.m/24,2 kasia_68........44.......71.............65......164.......w.kuj.p/ aja33............39.......72.............65...... 164.......Bytom/ Które oblicza moga dopisac - zawsze to inaczej poniżej 15 - wyniszczenie 15,0 - 17,4 - wychudzenie 17,5 - 19,4 - niedowaga 19,5 - 24,9 - waga prawidłowa 25,0 - 29,9 - nadwagę 30,0 - 34,9 - I stopień otyłości 35,0 - 39,9 - II stopień otyłości 40,0 i więcej - otyłość kliniczna Ryz witaj i tez dzieki o tym ryżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susełka witaj w naszym gronie,życzę na diecie ryżowej powodzenia i spełnienia :D doskonale Cię rozumie,że denerwują Cię wszystkie fałdeczki ale myślę,że powinnaś robić to wszystko na miarę własnego samopoczucia i sił...wcale się nie dziwie,że Twój facecik może być niezadowolony z Twojej decyzji,po prostu martwi się o Ciebie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny właśnie rozmawiałam z dietetyczką to moja dobra znajoma i tak śmiesznie wyszło jak opowiedziałam jej, że jestem na diecie ryżowej i ona mówi, że 3lat temu też była na tej diecie i w 2miesiące schudła 25kg szok i jadła praktycznie to co ja ciut więcej i też ćwiczyła ale na siłowni i basen. I teraz ma 44lata i raz w miesiącu robi 2 dni na tej diecie, że tylko ryż i woda, i od tej pory co schudła trzyma tą wagę ma 165wzrostu i 52,5kg więc jestem w szoku i podziwiam i powiem Wam, że wygląda tak młodo, że gdybym nie schudła wyglądałabym jak starsza od niej... Myślicie, że mniejsza waga to mniej lat dla oglądających nas po raz pierwszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mi wyszło wg licznika tak: Dla wzrostu 160cm waga idealna wynosi: według wzoru Broca 51 kg. Jeżeli ważysz więcej niż 56 kg prawdopodobnie masz nadwagę. Waga Twojego ciała większa od 61 kg może sugerować otyłość. Czyli wszystko się zgadza. Teraz ważę 60kg i czuję się gruba. Będę piękna ważąc 52kg, a nawet 51kg jak sugeruje kalkulator. Czyli jeszcze dłuuugie tygodnie przede mną. ryż, ty kusicielko:) fajnie by było w miesiąc zrzucić choćby 10, a co dopiero 25!!!!!! nie jestem zwolenniczką szybkiego spadku wagi. Kojarzy mi sie to trochę z drastycznym wyniszczeniem organizmu, ale może się nie znam:P Ale to bardzo kusi...każda chciałaby szybko, tu i teraz być wymarzoną sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryżowa ja też chce utrzymać ten wynik by w kwietniu mój facet mi się w końcu oświadczył więc przez miesiąc muszę bardzo się pilnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że nadwaga postarza. jasna sprawa. szczupła osoba zawsze wygląda młodziej, tak młodzieżowo np. w fajnych dżinsach taka 40stka wygląda często jak 28latka. ja na razie spokojnie, nie przyspieszam z odchudzaniem. Ale przyspieszę...w swoim czasie. Na pewno wtedy spróbuję dni ryżowe plus woda, a potem coś tam dodam. Zresztą moim zdaniem byłoby najlepiej, gdybym po prostu więcej się ruszała. Jutro i pojutrze zrobię sobie domowy aerobik,to chociaż tyle sportu będę miała. W tygodniu po całym dniu w pracy nie mam siły totalnie na żadne ćwiczenia. Nawet brzuszki cieżko mi zrobić, ale za to trochę spaceruję (5km dziennie). Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No za miesiąc święta więc trzeba by ładnie wyglądać co nie? Macie jakieś pomysły co ubieracie co kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szukam tych kalorii w ryzu i !Ryż! to nie jeste tak jak piszesz, szukalam w roznych zrodlach i ryz po ugotowaniu ma mniej kalorii:) NP:Według licznika kalorii ryż gotowany na sypko 100g ma w 100g 137 kalorii i 1.5 g tłuszczu. Albo tu:100g. ugotowanego to zaledwie 150 kcal., ponieważ podczas gotowania ryż "pochłania" wodę, robi się więc cięższy ale pochłonięta woda nie dodaje mu kalorii, podobnie jest z makaronem i kaszą - odchudzając się można spokojnie zajadać węglowodany np. z warzywami. w 100gw 1 szklance (120g) ugotowanego ryzu Energia98kcal118kcal Białko1.9g2.3g Tłuszcz0.2g0.2g Węglowodany22.5g27g Błonnik0.7g0.8g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryżowa i tak ładnie Ci idzie ... Fajnie, że jest nas tu tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja nie wiem z jakich korzystasz źródeł ja czytałam książki i mam znajomą dietetyczke i jeśli bierze się te sto gram ryżu suchego to liczy się, że będzie to 350kalorii i do tego dodatki trzeba tak dobrać. Nawet w przeliczniku kalorii jest, że sto gram ryżu to 350kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozne internetowe zrodla :) , no to juz sama nie wiem komu wierzyc heh. W kazdym razie jakby sie trzymac tych internetowych to zjadasz bardzo malo i waga bardzo szybko spada, bo jak tych ksiazkowych to szklanka , to jest wiecej. Heh bede kopac dalej.:D A jesli chodzi o moja corke, to trzeba życ dalej. Dzieki fundacji mamy szanse uzbierac na jakis turnus rehabilitacyjny, zbieramy tez 1% z podatku. Ja sama z nia ćwicze i w czerwcu koncze szkołe masażu, bo sie ucze:) Bede miala dyplom specjalisty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tej podanej przeze mnie tabeli wychodzi , ze 125 gram (1 szklanka) gotowanego ryzu ma okolo 140 kalorii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też szukałam i są różne liczby ale najczęściej 350 kalorii... Ryż jest bardzo tuczący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe jak sie tonami je, to tuczy wszystko haha:) Mniejsza o to , na poczatek 2 szklanki na dzien gotowanego ryzu:) Dobra ja uciekam ćwiczyc z córa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z resztą co się martwie jestem szczupła, kilka kalorii więcej czy mniej mnie nie pogrubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ciemny ryż3 różnej firmy i na każdym pudełku piszą inne kalorie różnica jest o 30kcl.więc nie ma co być takim drobiazgowym,oni tak piszą przypuszczalni mniejwięcej ,polka-najgrubsza to jestem ja bo mam otyłość-jestem niższa od ciebie i to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wpiszcie mi tam wzrost 163cm.bo ja nie umie a syna jeszcze nie ma,bo on mi to robił,ja się na tym nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljkhg
ile mozna schudnac po 3 dniach jedzenia samego ryzu? i ile mozna takiego suchego ryzu ugotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm ja jem 100g suchego ryżu, no i po trzech dniach było 1,5kg mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljkhg
a jadlas 3 dni tylko ryżi nic wiecej i wode pilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryz jakos nic nie chudniesz
slabo ci idzie ostatnio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ja jadłam kilka dni sam ryż i wode, potem kilka dni z warzywami i potem znowu sam ryż aż schudłam 10kg... "RYŻ COŚ OSTATNIO NIE CHUDNIESZ" BO JESTEM SZCZUPŁA I TYLKO KONTYNUJE BY EFEKT UTRZYMAĆ... Nie potrzebuje już drastycznego spadku wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Mery ... Ja zjadłam dziś 50g ryżu i przed 15godz 2kanapki... Ale wszystko dziś spaliłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mało zjadłaś,zawsze tyle jadłaś?czy na tej diecie żołądek ci się skurczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×