Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość Madziulka123
A ja zapytam tak z poza wątku- dziewczyny orientujecie się czy można włosy malować w 32-33tyg ciąży? Czy to nie szkodzi maleństwu czy też niektórzy mówią że rude może być. a tak jeszcze zapytam w 32tc ile wasza pociecha ważyła bo moja 2300g nie całe i doktor stwierdziła że jest nieźle podkarmione- aż się przestraszyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
Madziulka123 . . . no to sporo mój mały w 32 tyg ważył 1913 g :) ciekawe ile będzie ważył jak się urodzi :) ja w ciąży malowałam włosy dwa razy ,tylko wybieraj farbę bez amoniaku ja malowałam pianką. Pianka Perfect Mousse Schwarzkopf delikatnie pielęgnuje włosy podczas koloryzacji. Nie zawiera amoniaku, jest łagodna dla włosów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
mój Tymcio ważył w 32 tygodniu 1670g. Doktor stwierdziła, że to bardzo dobra waga, że jak dojdzie do porodu to będzie ważył max 3500g i łatwo będzie mi urodzić. Słyszałam, że w ostatnich dwóch miesiącach dziecko rośnie ok 2kg. Także polecam Perfect Mousse Schwarzkopf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka123 ja polecam tą samą piankę, nawet gin się zgodził. Są w sklepach fryzjerskich inne farby bez amoniaku ale nie próbowałam. Nasza mała w 32tc 1750g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
Mnie też już męczy to czekanie i jakiegoś doła łapie ,a przypomnij mi na kiedy masz termin ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzac po porzednich ciążach to tak liczyła bym na to że to jeszcze z tydzień i bede miała z głowy ale kto wie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Mi Pani doktor w 14 tygodniu pozwoliła malować włosy. Stwierdziła, że nie ma przeciwwskazań jeśli pomieszczenie (łazienka) będzie dobrze wentylowane, lub po prosty przewietrzone. Dodała, że "jeśli kobieta jest w ciąży to nie oznacza, że musi nałożyć wór pokutny i schować się na 9 m-cy w piwnicy. Wszystko można - malować włosy, robić makijaż, nosić biżuterię, dbać o siebie, a przede wszystkim starać się wyglądać pięknie w tym czasie, bo przecież radość i szczęście mamy najbardziej udziela się maluszkowi". W tym malowaniu chodzi chyba tylko wdychanie tego zapachu, a kolor włosów dziecka chyba nie zależy od malowania. To tak jak z robieniem węzełków, przechodzeniem po kablach, czy noszeniu korali na szyi. Mnie moja mama ciągle zasypuje nowymi zabobonami, którymi jakoś się nie przejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam tez w takie zabobony nie wierze bo jakby tak w takie rzeczy wierzyc to przez cala ciaze to moznaby chyba oszalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulka123
To chyba przez to 1,5 m-ca do końca porodu będę żyła na samych kiślach żeby żołądek zapchać czy banany i jabłka to człowiek zaraz pełny i herbata bez cukru żeby synio za dużo nie przybrał. Skoro wasze maleństwa ważyły prawie 0,5kg mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
a ile przytyłyście w ciąży? Ja wyjściowo ważyłam 54,5 a teraz 14 dni przed porodem ważę o 18 kg więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
q: czyli nie jest złe. twoich kilogramów przybyło ci jakieś 10 bo około 8 kg to dziecko łożysko wody i cała reszta tego co się zwiększa w ciąży. ja w pierwszej i drugiej ciązy przytyłam duuuużo więcej niż ty teraz. w trzeciej jestem w podobnej sytacji jak ty też jakieś 15-18 kg więcej mi waga w tej chwili pokazuje:) Z reszta po porodzie szczególnie jęśli sie karmi piersią to w miare szybko sie traci zbędne kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulka: ja bym nie sugerowała sie tym ile waża dzieci innych bo. moje pierwsze urodziło z wagą 3820 , drugie 4010 a trzecie w 32 tygodniu ciąży jak sie nie myle ważyło ok 2300 (+- 500 g) a przy obydwu pierwszych ciązach przytyłam dużo wiecej niż w trzeciej bo teraz sie troche hamowałam z jedzenim tego i tamtego. Także to co jesz moim zdaniem nie koniecznie na znaczenie jeśli chodzi o wage malucha bo on jak ma być duży to moim zdaniem i tak będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
dzięki zielonoooka za plan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
ja również dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam dostałam plan porodu od mojego lekarza i po prostu miałam sobie przeczytać , skreślić to co mi nie odpowiada i dopisać to co uważam za stosowne a lekarz sie pod tym podpisał i postawił pieczątkę. Napisałam np że chciałabym żeby to lekarz prowadzący poród odbierał ale to raczej mało realne jak sie nic nie dzieje bo w większości przypadków lekarz tylko wpada na chwilke a porody odbierają położne .. i nie chciałam masy studentów przy porodzie więc napisała że max 1 student połoznictwa i gin, nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonoooka
quczuś, matkaEV nie ma za co:) może sie przyda ... Mój synek właśnie zasnąl więc chwila wolnego. Ja przytyłam 15kg z czego dwa tyg po porodzie zostało mi 5...wiec myślę ze nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
Coś w końcu u mnie się chyba zaczyna dziać. Brzuch mi trochę opadł i odczuwam lekki ból u dołu. Nawet nie mogę tego chyba nazwać bólem...może to raczej jakieś takie skurcze delikatne...ciężko mi to nazwać, bo to pierwsza moja ciąża. W każdym razie przypomina to w jakimś stopniu bóle miesiączkowe - jakby od wewnątrz rozrywało. Ale tak jak mówię to bardzo delikatne uczucie. W dodatku brzuch od rana twardy. Już nie wiem co o tym myśleć - może po prostu już bym chciała i sama wymyślam. Ciekawe co tam w Stasiu? Czy są już dozwolone porody rodzinne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
a kiedy się najwięcej i najszybciej przybiera? U mnie już połowa, a ja mam na plusie tylko 2 kg. Wyjściowo ważyłam 53 kg, później mocno schudłam, a od miesiąca zaczynam nabierać. Na wadze 55 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonoooka
Z tym przybieraniem na wadze to chyba indywidulana sprawa,,ja najwiecej przytyłam 6-7 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Mam jeszcze takie pytanko odnośnie jakichkolwiek zakupów dla maluszka. Kiedy zaczynałyście poszukiwania wózków, łóżeczek i innych fatałaszków? Co prawda jeszcze nie znam płci,( bo w Gemini mają dość słaby sprzęt i nie widać wyraźnie, przez co trzeba trochę zaczekać), ale korci mnie i codziennie buszuję po Allegro. Dziś oglądałam kocyki:) Kiedy najlepiej się za to zabrać, żeby nie było za późno, no i żeby nie biegać tydzień przed porodem? Gdzie najlepiej szukać takich rzeczy? Na allegro, czy raczej pochodzić po sklepach? Gdzie taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matka ev- ja zaczelam robic zakupy w 5-6 mcu ale takie male typujakies skarpetki, body, pajace itp jak trafilam przypadkiem na cos fajnego to kupowalam. Polecam Pepoko maja bodziaki po 5 zł. Duzo zeczy w ciuchu kupilam bo w pierwszych mcach zycia to i tak zbyt wiele razy nie ubiore dziecka w to samo ubranko. Troche tez od kolezanek dostałam. Pomiedzy 7-8 mcem zrobilam zakupy dla siebie do szpitala i reszte dla malego. Na allegro zamaowilam sobie paczke u jednego sprzedawcy, podesłałabym ci link ale akurat nie ma zadnych akukcji narazie. Tam kupilam u niego jakies pieluszki, proszek, podklady, wkladki laktacyjne itp pierdułki. Na zakupy wykonczeniowe dla młodego pojechalam z tesciami do babyfantu i tak za jednym zamachem kupilismy kolyske, posciel, wanienke, kosmetyki, laktator, chosteczki nawilzajace, pieluszki jednorazowe, ubranka, kombinezon, kocyki no i wszystko co jest potrzebne. Teraz mi zostal do kupienia tylko wozek a termin mam na 30 stycznia wiec 9 dni, ale pewnie i tak sie pozniej rozpakuje bo to moja 1 ciaza a z ktg z poprzedniego tyg nie zanosi sie na szybki porod, szyjka uformowana, skurcze przepowiadajace od niechcenia sie pojawiaja co drugi dzien. Wózka szukam na alegro zeby miec z dostawa do domq. Ale za cholere sie zdecydowac nie potrafie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja np jak kupuje pościel dla dzieci to zawsze w tym sklepie: http://www.poscieldladzieci.pl/. Zarówno jeśli chodzi o poszewki, kołderki, poduszki, kocyki, nawet można kupić tam stelaż do baldachimu ( jak kupujesz pościel z baldachimem) albo pieluchy tetrowe. Wybór pościeli jest dość duży. Ja na poćztek kupowałam zestaw 4 częsciowy dla malucha plus kołdekre i podusie. No i ceny są jak na takie zestawy wydaje mi sie w miarę przystępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do porodow rodzinnych rozmawialam z polozna ze staszica w czwartek i mowila ze jak narazie sie nic nie zmienia i porody rodzinne sa zawieszone do odwolania. Ja bede do nie dzwonila przed terminem dzien zeby wybadac sytuacje. Moze mi siejeszcze uda pojechac porodowke zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o wózki chodzi to ja polecam wybierać lekkie i takie co z normalnego wózka można na spacerówke przerobić a po złożeniu żeby nie był za duży. To spoko sprawa jak sie póżniej np gdzieś z tym wózkiem jeżdzi i nie zajmuje ci calego bagaznika w samochodzie. Ja np kupiłam dwa jeden - pierwszy taki dosyć duzy a pózniej kupiłam jeszcze jednen - spacerówke która sie składa w tzw parasolke - jest mały, poreczy i lekki. jak dziecko już siada to raz dwa można sie znim na spacerek wybrac i nie trzeba sie gramolić po schodach np na klatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zakupy, to na Allegro opłaca się kupić pościel do łóżeczka i "duży" sprzęt, czyli łóżeczka, nosidełka, itp. Najlepiej sobie najpierw pochodzić po sklepach, zobaczyć, jaki model wam odpowiada, a potem poszukać go w sklepach internetowych. Co do łóżeczek to polecam zamiast tradycyjnych drewnianych, od razu kupić turystyczne, ale takie lepsze, z baldachimem, przebierakiem, moskitierą. Ja miałam nawet takie, gdzie dodatkowo było dodane takie urządzenie na baterie, które albo puszczało różne melodyjki albo wibrowało, wkładałam je między materac a łóżeczko, włączałam a dziecko mi się wspaniale usypiało (i wcale się od tego nie uzależniło na szczęście). Poza tym takie łóżeczka są cudnie kolorowe i funkcjonalne, bo możesz je wszędzie zabrać, gdy jest taka potrzeba (mają torbę do zapakowania i kółka do łatwego przesuwania, dwa poziomy umieszczenia materaca, i zamek błyskawiczny przez który może wychodzić dziecko gdy jest już starsze ). A koszt nieduży. Ze sklepów polecam również Pepco, choć teraz już mają mniejszy asortyment niż jeszcze parę lat temu. Poza tym Textil Market, spis sklepów znajdziecie tu: http://www.textilmarket.pl/. Mają bardzo tanie ciuszki dziecięce - ok. 10-12 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliza tez sie bardzo dlugo zastanawialam nad zakupem łozeczka trystycznego ale jednak sranelo na kolysce a pozniej bede dopiero lozeczko kupowala. Ni widzialam nigdy tego sklepu. a macie moze jakis sklep gdzie mozna kupic sama posciel bez poduszki i kolderki? bo ja trafiam ciagle na komplety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×