Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość KassiaM
Dzięki za info, może gdzieś na niego trafię...... A Wy macie jakieś fajne wózeczki na oku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózków, to duży wybór jest w Baby-Fancie na Lotniczej, Rampersie na Inżynierskiej, ew. w Krzysiu na Nadbystrzyckiej. Kiedyś Krzyś sprzedawał też przez Allegro, więc można to sprawdzić i ew. kupić tam taniej upatrzony w sklepie wózek i odebrać osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bebetto to obacz sobie na stronie sieć sklepów i lepiej pojedź zobaczyć http://www.bebetto.pl/ ja swój pierwszy typ oglądałam tyko w necie a jak zobaczyłam na żywo to zmieniłam zdanie. My zdecydowaliśmy się na te http://allegro.pl/jedo-bartatina-alu-plus-2w1-kol-2013-gratis-i2940027444.html i dokupiliśmy fotelik maxi cosi cabriofix Madziulka ja mam termin na 14 marca, ale po ostatnim usg wskoczyłam na 17-go, mała ważyła 1750g w 32tc. Większość ubranek mam 62, 56 może ze dwa komplety i tylko takie c dostałam. A wagowo jestem 2,5kg na plusie, ale myślę że jeszcze ze 2 mi przybędzie. KassiaM fakt Matka EV ma rację na lotniczej w Baby Fancie jest dużo wózków i w Rapersie na Inżynierskiej. Te dwa slepy mają różnych producentów. Rapmpers ma Bebeto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Hania_85_05: Fajny wózek, taki tradycyjny i widać, że dziecko szybko z niego nie wyrośnie. Cena też przystępna. Ja ostatnio z mężem przypadkiem trafiłam na jakiś komis (na Zana przy Leclercu), gdzie babeczka poleciła nam sprowadzenie nowego wózka za 950 zł (3 w 1). Zerknijcie sobie na stronkę: http://gz-zabik.pl/ model IGUANA. Polskie wózki, tanie...i z tego co widziałam na żywo duże. Trochę się obawiam gabarytów, bo mamy mały samochód, ale z kolei na dłuższe spacery czy jazdę zimą wydaje się super. W dodatku jest bardzo dużo wzorów do obejrzenia. Co do wymarzonego wózka to: http://allegro.pl/leo-wozek-symbio-graco-gondola-fotel-moon-torba-i2927777209.html, ale cena po prostu PORAŻA!!!! W dodatku wydaje się bardzo, bardzo malutki:( Co myślicie o tej Iguanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEV nie głupia ta Iguana, mi osobiście nie podobają się przednie skrętne kółka i na nasze osiedle byłyby niepraktyczne, ale to wszystko zależy od tego gdzie będziecie chodzić na spacery. Gondola duża to fajnie. A grako to już kosmos dla mnie :) chyba taka nowoczesna nie jestem. My wybraliśmy nasz wózek bo amortyzacja jest na skórzanych pasach, ja za dawnych czasów i bardzo fajnie się prowadzi, a do tego jest duża gondola, co do auta to mamy spore więc luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka: jak przy drugim dziecku wzięłam rzeczy rzm. min. 56 i sie troche położna ze mnie smiała bo stwierdziała że mały 4010 kg sie w nie nie zmieści więc posłałam meza po większe a sie okazało że w wiekszość tych małych tez sie zmieścił ale rozmiar ubranek jest różny bo czasami 56 jest takie jak 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znów będę mamą...
Hej dziewczyny! Jestem dopiero w czwartym miesiącu, ale bardzo chętnie Was czytuję, bo chodzę do lekarza ze Staszica i pewnie tam będę rodzić. Do tej pory nie miałam najlepszych doświadczeń z tym szpitalem, ale sytuacja była wyjątkowa (łyżeczkowanie po poronieniu). Madziulka, nie przytyłaś dużo, nie martw się:) W pierwszej ciąży miałam 24+ (większość to była woda zatrzymana w organizmie). Gdy wychodziłam ze szpitala ważyłam już 14kg mniej. Także głowa do góry! Przy takiej wadze dziecka masz duże szanse na to, że będzie duże. Moja pierwsza córeczka ważyła 200g mniej na tym etapie ciąży niż Twoje maleństwo i skończyło się na wadze urodzeniowej 4300. Większość szpitalnych ubrań była na nią za mała:D Dlatego polecam rozmiar 62. Ale każda ciąża i każde dziecko jest inne więc możemy teraz tylko gdybać... Mój gin mówi, że z racji tego, że pierwsze dziecko było takie duże mam b. duże szanse na urodzenie teraz jeszcze większego egzemplarza;) W takim przypadku pewnie będzie cc (4500 to już wskazanie bezwzględne). Kazał b. pilnować wagi, bo jak twierdzi duże przybranie = duże dziecko (nie jestem przekonana czy zawsze:) Jedyne pocieszenie jest takie, że na razie nie przybieram, wciąż ważę tyle, ile na pierwszej wizycie, a z pierwszą córą waga rosła od początku. Pozdrawiam Was ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Znów będę mamą: Witaj:) Wygląda na to, że mamy podobne terminy. Ja mam 16 czerwca. Większość dziewczyn z forum rodzi w najbliższym czasie i obawiałam się, że zostanę tu sama:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny!! Ja także niedługo będę mama po raz pierwszy i strasznie się obawiam tego jak będzie. Termin mam na 8 marca i Także chodzę do ginekologa który pracuje w szpitalu na Staszica do doktor Pierzchały i z tego co z nią rozmawiałam powiedziała mi ze muszę wcześniej dzwonić czy mnie przyjmą bo ciężko się dostać a ponieważ mam mieć cc i nie będę leżeć na korytarzy wiec nie wiem czy mnie przyjmą. Ja przytyłam łącznie 11kg mam nadzieje ze więcej nie będzie hhe pozdrawiam przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Wracając do tematu wózków. Trochę nam się zmieniło. Kuzyn męża polecił nam: Taco Warrior: http://www.tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=448. Jeśli ktoś mieszka w bloku i musi go nosić - odpada, bo jest ciężki (ja mieszkam w domku, więc się nadaje). Co myślicie? Jest nieco zgrabniejszy niż Iguana, tak myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajomi mieli Tako i gondolę bardzo sobie chwalili, natomiast jak mała była w spacerówce i już starsza była, to nie chciała w niej jeździć, amortyzacja słaba, strasznie dziecko się tłukło. przejrzyj te http://www.wozkoland.pl/ to lubelski producent w centrum ma sklep, a najlepiej wybrać się do sklepu i obejrzeć różne modele różnych producentów, tak z neta cięzko coś wybrać bez macania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania_85_05: a nie martwia cie ze wozek nie ma skretnych kól? ja tez sie zastanawialam nad takim bo baaaaardzo mi sie podobal i z wygladu i wykonczenia i swietne kola pompowane rylko jak dzidzia bedzie wazyla swoje to do tego dochodzi waga wózka i lepiej jest miec kola przednie skretne. Ja zamowila taki wlasnie czekam na kuriera: http://allegro.pl/wozek-ibiza-4w1-matpol-fotelik-10-gratisow-i2963519430.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiaM
a ja mam termin na 15 kwietnia wiec jeszcze z Wami pobede na forum. Fajnie tu jest, jestescie przemile i macie super porady. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilka1987 my mieszkamy pod Lublinem i nie wszędzie na osiedlu są chodniki, albo są w opłakanym stanie. Pytałam sąsiadek i niektóre na skrętne koła narzekały. Założenie jest takie albo mi będzie wygodnie albo małej bo będzie miała lepszą amortyzację na paskach skórzanych. Pan w sklepie też mówił, że bardzo dużo zależy gdzie się będzie wózka używało, jak w mieście na wąskich chodnikach i alejkach to lepiej jak są skrętne koła, a pod miastem to takie duże lepsze bo lepiej pokonują piach, ziemię kamienie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania- gdybym mieszkala pod lublinem tez bym sie zdecydowala na taki rodzaj wozka bo sa dla mnie przecudowne!!!! zakochalam sie w nih jak je zobaczylam, no ale jednak mieszkam w lbn i wszedzie na osiedlu mam ladne chodniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znów będę mamą...
MamaEV - witaj, ja mam termin w lipcu, także rozpakujesz się przede mną:) Chciałabym, żeby chociaż już wiosna była... Jestem już zmęczona zimą. Wy też? pozdrawiam Was ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Lilka 1987: Wózki które oglądam, są bardzo podobne do Twojego. Może jutro podjedziemy gdzieś coś obejrzeć. Na razie mąż podpalił się na TAKO. Wydaje mi się, że chyba zostanie:) A co do tej zimy, z jednej strony dla jednych z nas dobrze, bo się nie męczą z dużym brzuszkiem w upale. Dla Tych, które urodziły (lub będą rodziły za chwilę) przydałaby się wiosenka, żeby z maluszkiem wyjść na spacer. Powiem Wam, że my z mężem świetnie się wstrzeliliśmy w termin. Urodzę w czerwcu, później całe wakacje wojaży przed nam, a zimą - kiedy pewnie będzie trzeba myśleć o powolnym powrocie do pracy, babcie i mamy będą się nudziły i chętnie przygarną malucha. W naszym przypadku mamy mamę, która chętnie do nas przyjedzie na zimowy turnusik. A jak u Was z powrotem do pracy? Ile urlopu planujecie? Co później z maluszkiem? Niania, babcia, żłobek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
Donia w razie czego powodzenia - szybkiego porodu :) Zielonoooka jak tylko będziesz miała świeże wieści ze Staśka daj znać - bo mąż mój niedługo na zawał padnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin porodu na przyszla srode 30.01.2013 r i ubolewam ze nie zalapie sie na roczny macierzynski. A wy nie korzystacie z tego przywileju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka1987 ja mam termin 14-17 marca, więc ciężko stwierdzić czy się załapię ale bardzo bym chciała quczus świetny wózek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
Hania... ja chyba nie pokazywałam swojego wózka :P My z mężem po długich zastanowieniach kupiliśmy x-lander x-move. Cena dość wygórowana, ale większość znajomych go strasznie polecała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma_madziarka81
Witam przyszłe mamy, jako, że częściowo pojawił się temat i widzę sporo mam, które rodzą przed 17 marca chciałabym prosić o podpisanie petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9080 Dajmy wszystkim mamom z 2013 roku możliwość wyboru czy chcą ze swoim maleństwem zostać dłużej niż 6 m-cy Obserwuję wątek już od jakiegoś czasu a sama mam termin na 13 marca :) też wybieram się na Staszica i dziękuję za wszelkie uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusja
zielonooka jak uda Ci sie czegos dowiedziec od połoznej o obecnej sytuacji na staszica (zwlaszcza porody rodzinne) to daj znac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
A dziewczyny tak jeszcze zapytam... chodzi o golenie przed porodem. Ja i tak zawsze golę się całkowicie tzn. nie zostawiam w ogóle żadnego zarostu, tylko zastanawiam się czy do porodu muszę być świeżo po goleniu? Czy można mieć kilkudniowy zarost? Czy np. jak odejdą mi wody to zdążę i czy w ogóle zdołam się wtedy ogolić? Wiem, że to głupie pytanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulka123
to mamy podobne terminy bo mi z usg wychodzi 3 marzec potem 10 marzec a z miesiączki 13 marzec tak więc nie wiem kiedy się posypię. Kurde ale takie 4kg dziecko to pewnie ciężko naturalnie urodzić? Wogóle powiem wam jaką gapę strzeliłam kupując podkłady poporodowe bo była młoda farmaceutka i dała mi te na łóżko a nie te typu "podpaski" w majtki. Maja gapa- cóż i takie się przydadzą podkładać pod prześcieradło żeby materacyka nie zasikać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggi.14
Zielonooka, ja również przyłączam się do prośby Dziewczyn odnośnie newsów ze szpitala w kwestii porodów rodzinnych. Mam termin na 14 lutego. W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza to także zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
Hej dziewczyny Ja już po wszystkim w dzień imienin dostałam prezent w postaci Synka :) wczoraj wróciliśmy do domu dziś jeszcze byłam na zdjęcie szwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Gratulacje i serdeczne życzenia imieninowe ! Jak będziesz miała chwilkę, opisz wszystko co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
Rodziłam naturalnie choć mało brakowało dwie godziny parcia już ginekolog dzwonił że czas się kończy ale dzięki super położnym dałam rade super kobity. Odwiedzin niema porodów rodzinnych nie ma, nawet jeśli dziecko ma np żółtaczkę i musi zostać dłużej a matka idzie do domu nie może go odwiedzić ;/;/ miałam na sali dwie laski które musiały zostawić dzieci i tylko się spłakały. Opieka jest bardzo dobra . Ubranka szpital daje ale sa prane w zwykłym proszku więc lipa jak dziecko ma uczulenie. Jak macie jakieś pytania piszcie postaram się odpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×