Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Można się dołączyć?:) Ja podobnie jak koleżanka wyżej, mam już córeczkę, w lipcu skończy 3 lata. Dziś zobaczyłam 2 kreski, jutro idę do ginekologa. Ciąża planowana,ale i tak jestem w szoku,bo "Zaskoczyłam" za pierwszym razem :)Mnie strasznie boli lewy jajnik i jestem wyczulona na zapachy,to w sumie na razie tyle. No i obżeram się żelkami i śledziami po kaszubsku-na raz :D W pierwszej ciąży jadałam paprykarz z nutellą, także już nic mnie nie zdziwi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Czy ja również mogę do Was dołączyć? Dzisiaj zrobiłam test i wyszły 2 grube krechy :) Do lekarza dopiero się wybiorę, ale chciałabym się już tutaj "wpisać" - obliczyłam sobie, że termin powinnam mieć na ok. 25 listopada. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiara,u mnie też wyszedł 25-27 listopad- u nas do zapłodnienia doszło na 100% 4 lutego,bo mąż mój pracuje w systemie miesiąc za granicą,tydzień w domu (ale tylko do sierpnia) i akurat 4 lutego zaczęliśmy starania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magus moja zas sama wchodzi a nie umie schodzic jeszcze:) agnieszka.em, agataHA, Kiara30 witajcie i gratulacje paprykarz z nutella? o matko!!! ja w pierwszej ciazy nie mialam zadnych zachcianek za to nie moglam jesc miesa bo mnie odrzucalo na sam widok novynetkaa najlepiej jak pojdziesz do lekarza bo co my mozemy ci powiedziec? moze to ciaza a moze te twoje dolegliwosci. daj znac jak juz bedziesz cos wiedziala moja ciaza tez troszke nie planowana. w lipcu mamy slub wiec starania najwczesniej chcielismy zaczac po no ale coz pojde do oltarza z brzuszkiem:) wogole jestem zaskoczona bo o pierwsze dziecko staralismy sie ponad rok a tu tak bez wysilku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Dzięki za miłe powitanie. Za chwilkę mój mąż wróci z pracy i muszę mu powiedzieć... hihi tylko nie wiem jak AgataHa A kiedy wybierasz się do lekarza? Robiłaś tylko jeden test? (Ja 1 - jutro rano zrobię kolejny) anja1982 Czy masz jakieś dolegliwości? U mnie nic właściwie - po prostu @ nie przyszła w terminie, a mam bardzo regularne, no i zaczęły mnie boleć piersi mocno - tak jak przed @, ale jednak coś tak jakby inaczej Ciąża jest trochę zaplanowana i trochę nie ;P Po prostu zaczęliśmy się starać i nie wychodziło. Potem postanowiliśmy przerwać na jakieś 3 miesiące, bo miałam pewne komplikacje zawodowe i odpuściłam sobie ciągłe myślenie o ciąży - i wtedy wyszło! (chyba, bo przecież jeszcze to nie potwierdzone przez gina). W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym razem - mam 6-letniego synka, który ostatnio wciąż mówi o siostrzyczce :) Nawet niedawno powiedział mojej mamie, że mamusia urodzi mu siostrę. No to moja mama za telefon, bo sądziła, że ją ważna wiadomość ominęła :) ale powiedziałam, że nic takiego nie mam miejsca - a tu proszę, mam synka wróżbitę! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiara,ja dziś zrobiłam jeden test, nie nastawiałam się, bo 2 tygodnie temu byłam na cytologii i mówiłam lekarzowi, że się staramy no i na usg nic nie widział,a tu proszę :) Umówiłam się już na jutro na wizytę,więc będę wiedziała dokładnie, który to tydzień:) fajnie, że Twój synek chce mieć rodzeństwo,bo moja córeczka póki co dość sceptycznie podchodzi do sprawy rodzeństwa...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata!!!!!!!!! Czemu ja dopiero z kafe się dowiaduje!!!! GRATULACJĘ DZIEWCZYNO MOJA DROGA!!! AAAAA Nawet nie wiesz jak się cieszę, a jeszcze niedawno jak Ci powiedziałam to mi zazdrościłaś!! Widzisz jak dobrze kciukasy trzymałam za Ciebie :) Nie no teraz to wpadaj koniecznie na kawkę... yyyy znaczy się na soczek do mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliżniaki
hejka gratulacje nowym mamusiom super wiadomości mnie jakoś troszkę martwi że to koniec roku i myślałam że nie wiele osób ma tak późny termin a tu proszę coraz więcej nas tutaj:) u mnie ciągły apetyt i senność z córcią nie miałam tak wcześnie dolegliwości ale może dlatego że to podwójne szczęście a jak u Was dziewczyny to wygląda? my z mężem jeszcze w szoku że to bliźniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Gratulacje dla wszystkich przyszłych mam! Ja również będę listopadową mamusią ;) Jestem w 7 tygodniu. Bolą mnie piersi, od paru dni mam mdłości (niestety także wymioty) i odrzuca mnie od kawy, mięsa i wielu innych produktów. W zasadzie jadłabym wyłącznie owoce i suche bułki... zmuszam się do jedzenia niestety. Mam nadzieję, że to minie. Ale oprócz tego jestem szczęśliwa jak nigdy. Mąż ciągle ogląda zdjęcie z usg... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nowe mamusie ;) Kiara, i jak mąz przyjął cudowną wiadomość? ;) i ciekawe czy synkowi się sprawdzi i będzie siostrzyczka ;) czy jednak braciszek bliźniaki, mi tez się wydaje, ze w pierwszej ciązy później miałam mdłości, pewnie jakos wiecej hormaonów teraz mam ;) lady IB, mdłości przeważnie mijają koło 4 miesiąca, ale niektóre dziewczyny meczą się z tym do końca... mnie na razie tylko mdli, na szczęście nie wymiotuje i odrzuca mnie od zapachów.. bardzo ciężko mi się gotuje :/ nie mówiąc już o myci naczyń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe mamusie troche sie was nazbieralo przez jeden wieczor ale fajnie im nas wiecej tym wiecej doswiadczen Widze ze mndlosci dotknely wszystkie bez wyjatku ale jakos damy rade Pierwsze USG jest najlepsze tez bym mogla na nie patrzec bez przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
Objawy,,,, ja miałam lekkie objawy, często opisywane, wręcz książkowe ,,,, lekkie bóle w podbrzuszu, jakby zaraz miała @ przyjść , cycuchy mnie pobolewała a głównie sutki ,,, raz wieczorem miałam mdłości, ale u mnie to norma jak się przejem na wieczór ... :( teraz już wiem że jestem na 100% ale jakiś większych objawów nie obserwuje , może oprócz uczucia lekkiego ściskania w podbrzuszu właśnie.... w Środę idę do lekarza pierwszy raz,,,,:) z ciekawości zaczęłam czytać o becikowym i jakaś masakra,,,, jak kobieta nie zdąży iść do lekarza przed 10 tyg ciąży to może się pożegnać z becikowym,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWCZYNY;) CZY JA TEZ MOGĘ SIĘ DO WAS DOŁĄCZYĆ? BĘDZIE MI BARDZO MILO:))) JA O CIĄŻY DOWIEDZIAŁAM SIĘ CAŁKIEM PRZYPADKIEM. A MIANOWICIE CIERPIE NA PCO I OD DAWNA STARALIŚMY SIĘ Z MĘŻEM O DZIDZIUSIA, ALE NIC NIE WYCHODZIŁO. OSTATNIO JUŻ STRACIŁAM NADZIEJE. W MIĘDZYCZASIE ZACHOROWAŁAM NA GRYPĘ, BRAŁAM TABLETKI W TYM ANTYBIOTYK. JAK OBJAWY NIE USTĘPOWAŁY POSZŁAM JESZCZE RAZ DO LEKARZA PO INNE LEKI A ONA DO MNIE CZY NIE JESTEM CZASEM W CIĄŻY, BO PRZY CIĄŻY GRYPA DŁUŻEJ TRWA. I WTEDY ZROBIŁAM TEST- 2 KRESKI:) JESTEM SZCZĘŚLIWA ALE I PRZERAŻONA ZE ANTYBIOTYK MÓGŁ WPŁYNĄĆ NA DZIECKO. WE WTOREK IDE DO LEKARZA. Z MOICH WYLICZEŃ TERMIN MAM NA 20 LISTOPADA. POZDRAWIAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR, większość kobiet jednak chodzi do lekarza dużo wcześniej niz w 10 tygodniu ciąży :) wiec raczej problemów z becikowym nie będa miały. Mnie brzuch troche bolał, ale tak w dniach spodziewanej miesiączki, potem ustało. Nasilają mi się mdłości.. nie wiem jak ja ugotuje obiad? na nic nie mam ochoty i te zapachy mnie wykończą! Bijata, witamy :) nie martw sie, raczej nie zaszkodziłaś maleństwu, wazne, żebys teraz już dbała o siebie, zdrowo sie odzywiaj i łykaj kw. foliowy :) a po za tym, to antybiotyków nie bierze się przy grypie, bo jest to choroba wirusowa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze na tym etapie ciazy tabletki nie sa niebiezpieczne bo wiele osob je bierze a potem sa w ciazy i mysle ze nie masz sie czym martwic Mdlosci daja sie we znaki ale jak chwilowo przechdza to sama nie wiem co jesc wszystko mi smakuje a meza tylko wysylam do sklepu po zachcianki ale nie jestem zbyt wymagajaca bo sa to winogrona i serki topione ew jakas obra kielbaska a wy co najlepiej zjadlybyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabela1000
Witam mamusie listopadowe, moj dzidzius konczy dzis 2 miesiace za tydzien 1 USG. nie moze sie dczekac co tam zbaczy juz, ciekawe ile juz mierzy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie:) Kiara pisz szybko jak maz zareagowal. Poki co nie mam kompletnie zadnych dolegliwosci, gdyby nie brak okresu nigdy bym nie wpadla na to ze jestem w ciazy. Mam kolezanke co do konca 7 mies wymiotowala po 5-6 razy dziennie a poczatkiem 8 urodzila to dopiero jest masakra Bijata mi tez termin wychodzi na 20 listopada, a lekami sie nie przejmuj. Ja w pierwszej ciazy nieswiadoma jeszcze tego zaszczepilam sie na swinska grype, bralam furaginum i raz troche wypilam z okazji swiat. ewa ja nie wiem co bym zjadla jakos nie mam szczegolnej ochoty na nic nawet na slodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie podczas usg najbardziej wzruszające było bicie serduszka. W zasadzie cały czas o tym myślę ;) Jeśli chodzi o zachcianki to przez większość dnia mnie mdli i nie mam na nic ochoty. A jak już mam to na same niezdrowe rzeczy, typu frytki :P Staram się ogólnie jeść zdrowo. W pracy mnie wczoraj naszło na kanapkę z ketchupem i myślałam, że zwariuje, ale jak już wróciłam do domu to mi przeszło i ostatecznie się obyło bez ;) Bijata myślę, że antybiotyk nie wpłynie negatywnie na maleństwo. Przecież większość kobiet w pierwszych tygodniach nie wie, że jest w ciąży i robi niezdrowe rzeczy typu picie alkoholu, palenie papierosów, branie tabletek. Nie martw się na zapas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Hej dziewczyny.. co za piękna pogoda! z każdym dniem coraz bardziej czuć wiosnę.. Jak dzisiaj Wasze samopoczucie? Moje ok, ale mam apetyt, ciągle mam na coś ochotę, ale wtedy sięgam po jabłko lub jakiś owoc.. poza tym to minimum raz na godzinę chodzę do łazienki siusiu.. w nocy również ze 2-3 razy muszę wstawać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , ale juz duzo mamusiek tu dołączyło, nic sie nie działo, a tu proszę tyle czytania miałam :) Dziewczyny zapisujcie się do tabelki listopadówek MBlondi.............24...........Wrocław................ 2gie dziecko ..........1.11.2011 ulna.................28 lat.......podkarpackie..........3 dziecko 5 tydz.......2.11.2012 lafarin..............24lata......malopolskie...... ..... .2g i dzidzius Angie..............29 lat.......świętokrzyskie.........1sze dziecko 1111ewa..........28 lat.......podkarpackie...........2gie dziecko...... 6.11.2012 upsi................24...........dolnoslaskie............ .2gi malin Iwona..............28...........mazowieckie............2 dziecko5 tydz dorota.............24...........mazowieckie............ 1 dzidzius Fasolinda..........25...........zachodniopom..........1sz e dziecko.............2.11.2012 (?) doremi-ka.........24..........małopolskie........1wsze dziecko......16.11.2012 katranka..............29lat...........slaskie.....1wsze dz.......22list 2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam u siebie poprawić:) MBlondi.............24...........Wrocław................ 2gie dziecko ..........1.11.2011 ulna.................28 lat.......podkarpackie..........3 dziecko 7 tydz.......2.11.2012 lafarin..............24lata......malopolskie...... ..... .2g i dzidzius Angie..............29 lat.......świętokrzyskie.........1sze dziecko 1111ewa..........28 lat.......podkarpackie...........2gie dziecko...... 6.11.2012 upsi................24...........dolnoslaskie............ .2gi malin Iwona..............28...........mazowieckie............2 dziecko5 tydz dorota.............24...........mazowieckie............ 1 dzidzius Fasolinda..........25...........zachodniopom..........1sz e dziecko.............2.11.2012 (?) doremi-ka.........24..........małopolskie........1wsze dziecko......16.11.2012 katranka..............29lat...........slaskie.....1wsze dz.......22list 2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co do zachcianek to....., cholernie mnie mdli, maguś mam identycznie jak ty jak mam coś zrobić na obiad lub pozmywać to na samą myśl mnie mdli, nienawidze jesc mięsa, ziemniaków, .......za to najlepiej bym jadła owoce,banany,pomarańcze takie soczyste mniam , jabłka, ja za jabłkami nie byłam nigdy , a teraz jak nie zjem jednego dziennie to sie żle czuje, i właśnie mi pomagaja na te mdłości , jak mnie zaczyna mdlić , i zjem kawałeczek jabłka, przechodzi na chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wpadłam na chwile...ulna witam dawno nie było Ciebie u Nas...ja tez na listopad ...mnie z obliczeń wychodzi 21...kawał czasu...trzymajcie sie brzuchatki:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano Wszystko mnie boli ale to z pracy postanowilam dzisiaj z moim M zajac sie ogrodkiem i cos tam posadzilam nie moglam sie powstrzymac chociaz moze jest jeszcze za wczesnie a po tej robocie mialam taki apetyt ze myslalam ze zjem konia z kopytami i bylam padnieta a moze ktoras z was tez ma jakis ogrodek kwiatowo warzywny jestem ciekawa i czy mezowie wam pomagaja bo moj to zrobi za mnie prawie wszystko i moge na nim polegac ale niektore rzeczy wole robic sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra to tez napisze coś od siebie...ja dla odmiany kochane czuje sie znakomicie...zadnych mdłosci ani wymiotów....jem praktycznie wszytsko co przed ciązą...tyle tylko ze czasem mam napady na kwasnie i tez potrafie mieszac słodkie z kwasnym i słonym...ale ogólnie od słodkiego tylko odrzuca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciazy z moja corcia strasznie bylam ze slodkim a w szczegulnosci za jednym batonem ktorego raz w tyg musialam zjesc a teraz jeszcze nie mam takich smakow bo mam mdlosci wiec poczekam az sie skoncza i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam biegunia, jestem tam tez duchowo na tamtym forum staraczek , czytam i sledze która jeszcze dojdzie do listopadówek , i nie tylko zostań tu z nami też , a pozatym jest jeszcze takie forum http://listopadowo2012.fora.pl/ odrazu napiszta tu http://www.listopadowo2012.fora.pl/dla-nowych ,5/co-jak-dlaczego,14.html#369 cos o sobie zesbysmy wiedzialy kto co i jak dooo przeczytania , jesli masz ochote to zapraszamy , tam zaczyna rozkręcać się , kilka listopadówek juz tam dołączyło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli sie zdecydujesz to lafarin tam jest administratorka i o na tam akceptuje, oczywiscie zapraszm inne mamusie listopadowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa ja mam zamiar sobie w tym roku zrobic ogródek kwiatowy i warzywny, koło naszego nowego domku, ale teraz niewiem jak to bedzie jak przyjdzie mi to obrobić, z brzuszkiem :) i narazie nie ma do tego głowy , jak coś to myślę że zaczne tak po świetach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulna30 Odpuscilam sobie w zeszlym roku bo nie bylo kompletnie kiedy a teraz M powiedzial ze mi pomoze i damy rade bo i tak nie mamy nic do roboty a milo bedzie popatrzec jak wszystko rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×