Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Dzień dobry:) Ładna pogoda się dziś zapowiada. Pasuje mi posprzątać i wybrać sie na zakupy, rybkę na obiad musze kupic.. :) 🌼 Ewa, a jak wysokie to CRP masz? ja z wysokim CRP borykam sie od początku ciąży i nic mi nie znaleźli.. 🌼 Azja, to szybciutko sie wyrobiłaś, już po zakupach ;) ja dopiero zjadłam śniadanie ;) 🌼 Leonka, łóżeczko mam skręcone, bo po Karolu, ale jeszcze nie pościelone. Musze dopiero poprac pościel. 🌼 Gosia dobry pomysł z tymi torbami.. a kiedy bedziesz to wszystko przenosić juz do teściów? kiedy będziecie mieć tam gotowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maguś 2 miesiące temu miałam 17 a teraz 20 i zobaczymy co dalej bo jeste zarejestrowana na 3.10 i zobaczymy mam nadzieję że to nic groźnego a poprzednio miałam antybiotyk i nic nie pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa mi od początku CRP utrzymywało sie na poziomie 15, przy czym posiewy z szyjki macicy i z pochwy wyszły czaste, nawet robiłam na ureaplazmę, mykolazmę i chlamydie i tez nic nie wyszło. Ostatnio skoczyło do 20, dostałam antybiotyk na 10 dni spadło znowu do 15. Ale przy pierwszej ciąży cały czas miałam to CRP podniesione, leżałam miesiąc w szpitalu, faszerowali mnie antybiotykami i nic.. po porodzie CRP spadło do normalnych wartości... powiedzieli mi, ze taki mój urok. jak jest jakaś poważna infekcja, to CRP wzrasta do 200-300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie trochę pocieszyłaś bo inne wyniki mam w normie tylko toCRP ale jeśli u ciebie jest podobnie i nic się nie dzieje to chyba nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi niezalogowana
Hej wam, ja tak na szybko bo nie od siebie piszę.... jak nie jedno mi się psuje to drugie ehhh... walił mi się telefon kilka dni to wczoraj wreszcie wybrałam i kupiłam sobie nowy. Wróciłam do domu, odpalam lapka a tam czeka na mnie blue screen :O :O :O No masakra jakaś :O 🌼 A z młodą nałaziłyśmy się jak durne wczoraj. Poszłyśmy na spacer u nas po mieście, jakieś fontanny zaliczyć, alejki, rynek, galerie na siku :P prawie 3h chodzenia i znowu dostałam takich bóli krzyżowych, że masakra. Pierdziele więcej nie spaceruje :P Po górach można chodzić, a niby zwykły spacerek to wyczyn skrajnie ekstremalny :O 🌼 Nie mam teraz czasu nadrobić, a czytałam co nie co wczoraj z nowego telefonu ( odpisywać tam nie mogę bo nie ogarniam techniki :D ) i któraś pytała o odczucia po zmianie ułożenia - tak jak wspominałam po wizycie, ja nie czuje żadnej różnicy! Jaki ucisk gdzie miałam taki mam nadal, jak mnie z której strony kopał, a z której się wypinał tak jest nadal. Może to kwestia tego, że obrócił się jak już duży i nie ma możliwości serwowania kopniaków pod żebra tylko po prostu gdzieś tam się wypina w brzuch i tyle. Bo ruszać to się rusza. Nacisk na pęcherz miałam całą ciążę, mam i teraz więc nie czuje różnicy czy to nogami tam wpychał się czy teraz główką tam leży. Jedyna zmiana od jakiegoś czasu to mniej kopnięć więcej wypchnięć, no ale to i młoda w końcówce zmieniła z braku miejsca a ułożona była dużo wcześniej główką. 🌼 Iiiii coś jeszcze miałam napisać, ale nie wiem teraz... No ten ucisk pod piersią to tak tak, pisałam nic złego, groźnego... normalka. Lekarz mi tam wymieniał więcej możliwych ucisków typu drętwienie czy to ręki czy nogi, bóle właśnie żeber czy kręgosłupa... wszystko zależy od ułożenia maluszka i nie jest groźne póki naprawdę nie występuje w stopniu utrudniającym nam życie ;) 🌼 Ja się zaraz zbieram za robienie ruskich pierogów :D Normalnie co tydzień ostatnio robię bo mnie mój robaczek wiecznie prosi :) A sama mam ochotę na pączki :) Ale nie takie normalne duże z nadzieniem tylko zwykłe małe kuleczki bo wczoraj sobie kupiłam za mało i nie dojadłam to chodzą teraz za mną. Ale nigdy nie robiłam sama, kiedyś z mamą jak jeszcze w domu mieszkałam to robiło się czy to pączki czy oponki na tłusty czwartek, ale kompletnie nie pamiętam jak :P Jeszcze np chrusty bym sobie zjadła :) Mmmmm... ciążowe zachciewajki mnie na koniec dopadły i jak przytyłam te 12 kg przez 8msc, tak w ostatnim przytyje drugie tyle :P 🌼 Dooobra uciekam na razie, mój wróci z pracy to mi tam pozagląda w lapka, jakiegoś formata dysku C walnie, żebym chociaż na D się może dostała i pozgrywała co moje, a później będziemy naprawiać jak należy. Także nie wiem kiedy będę, ale się jeszcze odezwę mam nadzieje już zalogowana :) Ciao 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie z tym łózeczkiem to się zastanawiam czy nie za wcześnie na męczenie męża o skręcenie go. Z miesiąc temu kupilismy i czeka na sygnał do skręcania. A może skręcenie go zostawic na czas gdy ja bede w szpitalu ? Dziś jedziemy kupić materacyk i prześcieradło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martarta hasla zapomnialam :/
czesc dziewczeta :) zapomnialam hasla kurde :/ dlugo sie nie odzywalam bo jakos tak nie wiem, bylam u mamy potem wrocilam i wiecznie cos wazniejszego, bylam u nowego lekarza, jest o niebo lepszy od starego, jakis taki bardziej normalny i sie interesuje mna jakos tak bardziej mi sie wydaje, kazal mi odstawic leki i zwiekszyl dawke magnezu i mowi ze ma takie samo dzialanie praktycznie jak tamte leki wiec nie widzi powodu zeby je brac tym bardziej ze maja one skutki uboczne a magnezik jest ok:) a tak pozatym to u mnie wszystko ok dzidzia kopie i wierci sie az mnie to czasem boli i musze wstac i sie przejsc i sie uspokaja, no ale coz trezeba sie przyzwyczajac bo jak sie urodzi to nosic trzeba bedzie :) ah i w poniedzialek mam nastepna wizyte, troche dla mnie to dziwne bo w ciagu 3 tygodni 3 wizyty to chyba duzo, no ale jak tak ustala to ok, teraz przynajmniej mam bliziutko. na tej wizycie ma mi zrobic usg wiec zapytam o plec, mam nadzieje ze potwierdzi sie dziewuszka :) ah i nie czytalam waszych postow bo chyba z 10nowych stron jest od ostatniego wejscia mojego, tam sobie rozmawiajcie nie bede sie wtracac bo nie w temacie jestem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martarta hasla zapomnialam :/
Leonka5-11 A jaki materacyk kupujesz? ja mam kokosowy ponoc dobry jest, tylko mi sie wydaje taki twardy jakis no ale ponoc taki jest dobry dla dzieciatka. ja ze skladaniem lozeczka czekam do porodu teraz trzeba je odnowic i wogole nie ma gdzie postawic trzeba przemeblowanie zrobic :) i w sumie nie radze teraz skrecac bo po co sie ma kurzyc i miejsce zajmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatianka, terminem porodu się nie przejmuj,,, zobacz jaki miałaś na badaniu genetycznym z 1 trymestru , on ponoć jest najbardziej trafiony, z OM, może być różnie wystarczy że miałaś "prawie " regularne cykle, a owu ci się mogła przesunąć nawet o tydzień ,,,,, 🌼 Azja - Teściowa widzę , niezła babka :) 🌼 Maguś - dałam mężowi ostateczny termin na przygotowanie pokoju , połowa października, że chce już tam sobie wszystko poukładać, poustawiać , żeby w razie czego był czas jeszcze na jakieś poprawki czy zmiany ,,,, a ubranka mogę przewieść wcześniej, ale najpierw chce je poprać :) 🌼 Leonka - Nasze łóżeczko , a raczej kołyska stoi już od ponad roku i czeka :) jest niestety nierozbieralna , jedynie można kosz ze stelaża z ciągnąć . Teraz czekam na materac który zamówiłam na wymiar do tej kołyski i jak przyjdzie to chce poszyć te pościele w końcu, chyba się przesuną na przyszły tydzień ,,,,, a kasę wpłacałam w zeszły wtorek ,,,, wczoraj mi babka odpisała że (wczoraj) wysyłają kurierem, to na dziś powinien niby dość ale nic jeszcze nie ma ,,,,,, 🌼 a ja dziś już byłam w sklepie ,,, Kto z KRK to wie,,, na Tandecie , Kiedyś to był bazar gdzie można było kupić wszystko i było tanio, dziś przeistoczyło się w centrum handlowe głównie odzieżowo - obuwnicze gdzie ceny w większości mają chore i dużo wyższe niż w galeriach i to za nie markowe ubrania kiepskiej jakości,,,, Ale zakupiłam koszulę jedną do szpitala za całe 28zł, nawet fajna i skarpetki mężowi ,,,:D więc zaszalałam :) A byłam ze znajomą taką co ma 2 lenią córcie, przesłodka , ale niedobra diablica strasznie, tylko że znajoma nie umie z nią w ogóle postępować, tu jej da klapsa, ta się zaczyna ciskać, za chwile odchodzi mówiąc że nie wróci, po czym wraca i ją tuli i bierze na ręce,,,, mówię jej że tak jej w życiu słuchać nie będzie , chciałam jej pomóc pokazać, to po chwili i tak małą wzięła a ona i tak swoje, rzuca się pręży, macha rękami,,, nie chce się wtrącać w wychowanie cudzych dzieci,,,ale po doświadczeniach jako niania wiem, że coś wiem :) po 2 gie ja mam tylko jedną zasadę co do dzieci, nie ulegać im,,,, dzieci bardzo szybko łapią na co mogą sobie pozwolić przy danej osobie,,,, wystarczy konsekwencja dosłownie kilka razy i będzie wiedziało że "Ty " sobie nie pozwolisz,,,, bez krzyku, klapsów i obrażania,,,, i to działa,,,, a już w ogóle nie znoszę jak matki przekupstwem uczą dzieci,,,, typu , zjedz ładnie obieadek to dostaniesz loda, cukierka itp :/ wrrrrrrrrrrrrrrrr może mnie tu zjadą zaraz mamusie że co ja wiem, że czasami się nie da ale takie mam zdanie na ten temat,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wróciłam z hurtowni i nic nie kupiłam dla Madzi tylko 2 pieluchy tetrowe z aplikacjami i jedna flanelkę kolorową i Filipowi dwa samochodziki. Ceny - kosmos. Myślałam że w takich miejscach taniej a tu niestety drozej wychodzi ale pooglądałam butelki i ja chcę takie http://allegro.pl/avent-natural-zestaw-startowy-10szt-hit-cenowy-i2630862488.html?source=oo tyle że na allegro kupię a nie w sklepie. Tylko znowu nie wiem jaką pościel bo tam też ceny z kosmosu a na allegro to się trochę obawiam żeby szajsu nie kupić. Dalej jeszcze nikt nie kupował na allegro pościeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/my_page.php?uid=17450583 Jeżeli zamówisz od tego sprzedawcy , to mogę wcześniej podjechać i sprawdzić dla ciebie materiał i co tam będziesz chciała bo oni niedaleko mnie są i szyją pod wymiar też , chciałam u nich właśnie materiały kupić i babka byłaby nawet skłonna ale nie mieli zaczętego wałka ,,,, więc mi nie sprzedała. Koleżance dla synka u nich kupiłam ładną disneya w 1,5 roku temu i zadowolona jest. Jedynie tak mogę Ci pomóc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR Dzięki Kochana puki co problem się rozwiązał w tej chwili bo dzwoniła do mnie moja kierowniczka i miła ze da mi pościel po swoim dziecku więc pojadę zobaczyć. A co myślicie o tych butelkach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noemi50
ja nic nie wiem , ale tez chcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba się ruszyć bo przyrosnę do tego komputera :) Filip dziś zaprotestował i nie poszedł sapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martarta - mam zamiar kupić materac kokos/pianka/gryka ze zdejmowanym pokrowcem. Ale jest lipa po w 2 sklepach cały czas ich nie ma. Chyba zamówię na allegro z tej samej firmy i pojade odebrać osobiście. A jeśli chodzi o pościel to kupiłyscie też kołdry i poduszki? Ja to własnie nie wiem jak to jest bo czytałam i śłyszałam, że nie używa się na początku poduszki i kołdry tylko jakies cienkie kocyki. Kurde już sama nie wiem bo nie mam nic prócz rożka i kilku kocyków. Co mam kupić ? - pomóżcie !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! 🌻 Leonka nasze łóżeczko stoi nieskręcone- chciałam żeby mąż już złożył i zobaczył czy nic nie brakuje przy nim i czy nie trzeba by odświeżyć bo po 2 dzieci. Co do pościeli to my od razu używaliśmy i kołderki i podusi bo my mieliśmy taką cienką poduszkę może na 1,5cm :) 🌻 Gosia co do dzieci masz rację-jak raz na coś pozwolisz to dzieciak nagminnie to wykorzystuje. Więc konsekwencja najważniejsza... Nasz mały nie bity, nie krzyczany a jakoś dajemy radę ;) 🌻 Azja my pościele kupowaliśmy 4 lata temu taki zestaw 14 el. u sprzedawcy babyraj, jestemm zadowolona, bo wypełnienie nawet po praniu wygląda jak nowe a i poszewki też ok ale przez ten okres już trochę się sprały. teraz kupowałam u innego sprzedawcy poszewki i też są ok jeśli chodzi o gatunek. Co do butelek to kształtem przypominają te moje z tommee tippee. Ale ogólnie uważam że AVENT ma dobre butle-mieliśmy przy pierwszym. 🌻 Dzisiaj od rana byłam na pobraniu krwi i z małym u lekarza-na szczęście Kapi zdrowy tzn czystko czyste ale od rana męczy go katar i kaszel. Wczoraj położyłam sobie w końcu farbę na włosy i naszykowałam rzeczy na sprzedaż po synku, bo już nie mam potrzeby chomikować skoro ma być teraz córcia :) Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martarta hasla zapomnialam :/
no wlasnie jak to jest, czym sie przykrywa dziecko malutkie? i wogole w co go sie ubiera na noc do spania, boze jaka ja jestem zielooooona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martarta hasla zapomnialam :/
madziolek to moze nie sprzedawaj teraz tylko po porodzie, bo szkoda by bylo jakby ci dzieciatko niespodzianke zrobilo i okazalo sie chlopaczkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta Nie nie :) Mała jest tak bezszczelna że od 19 tygodnia pokazuje co ma między nogami :) więc jestem pewna :) szuflady dla małej różem wypełnione, chociaż to co było uniwersalne to odświeżyłam i po braciszku będzie nosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) A ja zaszalalam i bylam u fryzjera dziś :) pofarbowalam włoski i podcielam i od razu lepiej. Co do pościeli to ja kupiłam od razu z wypełnieniem a oprócz tego mam jeszcze rożek, kocyki i cienki spiworek więc zobacze co się sprawdzi ;) martwi mnie trochę ten brzuszek mój bo twardy i taki ból okresowy wzięłam nospe i leze mam nadzieję ze to nic złego a w poniedziałek pójdę do gina jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika a zadzwoń do swojego lekarza... Powiedz że wzięłaś nospę i że nie widzisz poprawy... Dziewczyny czy Wam też się brzuch obniżył? bo mi się jednak nie wydaje tylko mam niżej-zobaczymy co powie we wtorek lekarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek jak leze to jest dobrze i nie boli więc moze przejdzie... A mi właśnie też się wydawalo ze brzuszek mi się obniżył więc moze tak jest jutro zapytam mojego jak przyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie byłam i już mnie nie ma :) a termin no niby na 25 październik więc zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika to tobie juz nie daleko do rozpakowania , cos mi sie wydaje ze bedziesz pierwsza, mi jeszcze 1,5 miesiaca, ostatnoi nawet mi sie przesunał termin z 3.11( z okresu) na 10.11( z usg, ostatniego) i zaczyna mnie juz strach ogarniać już dwa razy rodziłam i wiem co mnie czeka ty pierwszy raz wiec newiesz czego sie spodziewać, niewiem jak lepiej , a jeszcze do porodu mi sie nie spieszy , bo brakuje mi kilka rzeczy typu pieluch i chusteczek, torbe zawsze o tej poże juz zawsze miałam spakowana atu nawet mi sie niechce mysleć o pakowaniu, mam wrazenie zei tak urodze po terminie wiec sie nie spieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) pisze w przerwie miedzy szykowaniem kolacji na przyjazd siostry a uzupelniianiem nawilzacza u Ninki-wrocila dzis z paskudnym katarem i kaszlem,nafaszerowalan ja lekami i zobaczymy.a mielismy jechac jutro do tropical island,musimy przelozyc to na jakis dzien w tygodniu:/ co do torby to ja z Ninka tez mialam juz spakowana w 30tc,a poki co w lesie jestem:) planujemy w tygodniu skrecic wanienke z komoda i popiore posciel od razu.odezwe sie na dluzej jak mi sie Mloda wydobrzeje bo marudna strasznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie i mamy weekend :) Ja coś ostatnio widzę ze szybciej wstaję bo ja już normalnie po zakupach i śniadaniu :) Byłam dziś w Biedronce bo produkt dnia - płyn do prania woolite 1,5l + 1,5l gratis za 15 zł a i jeszcze były serek danonki 4+4 gratis za 2,99 zł to też super cena i ja teraz tak jeżdżę do Biedronki. Wczoraj przenieśliśmy łóżko z Filipa pokoju do naszej sypialni a jego zostało bo jakby był płacz to jego łóżko lekkie to i ja bym z mężem przeniosła. Nasz Kochany synek spał sam w swoim pokoju - taka jestem z niego dumna :):):) mam nadziej że będzie już spał sam bo na pewno będzie mu lepiej spać samemu w pokoju niż z małą Madzia która będzie się budzić. Plany na dziś to muszę na dole trochę posprzątać bo znów tam już też bałagan:( Wczoraj była jeszcze teściowa i poprasowała mi dalej pranie które wczoraj robiłam - oj strasznie jestem jej wdzięczna za to :) A jeszcze jedno pytanie czy któraś z Was albo rodziny paliła albo pali e-papierosa i może mi polecić bo chciałam teściowej kupić. Przegrała wczoraj zakład i powiedziałam że jak przegra to kupuje je e-papierosa i przegrała :) ale chciałabym żeby jej spasował zawsze to będzie zdrowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×