Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Blondi co do ciuchów to moja też wskoczyła w 74, biedny mąż w worach grzebie bo wszystkie pajace zrobiły się za krótkie i musi wyciągać większe i prać :) a nie wiem czy pisałam ale tosia ma 61cm a w rzeczy na 68 to większość na styk. Idę dmuchać maludę! Dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej była mowa że do końca tego tygodnia, ale teraz to musimy zobaczyć jak ta kupa... może po weekendzie będziemy już w domu ale i tak na lekach bo to cholerstwo tego rs'a leczy się nawet do 6tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale zawsze to w domu, nawet jakby kontrole częste miały być to jednak co w domu to w domu. Jak w ogóle ogarniasz pobyt w szpitalu a starsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze nie ogarniam! I jest mi strasznie żal synka... Mąż pierwszy tydzien miał wolne to z nim siedział. W sobote się zmieniliśmy i ja pojechałam do teściów żeby się z nim widzieć. W niedziele julek z moja przyjaciółką i jej synkiem poszli do kina. Od poniedziałku J musiał wrócić do pracy więc rano ubiera go i wiezie do teściowej... jutro może po jego pracy się zmienimy i pojade do młodego... a jak byśmy nikogo nie mieli żeby zostawić Kacperka to J musiałby wziąść tacierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma wanne i korzystam czesto. Zuzywam duzo wody ale mowie mezowi ze to jedyny luksus na jaki sobie pozwalam. Mdziolek widze ze wszystko idzie ku dobremu. Ciesze sie bardzo. Co do rozmiarow to u mnie 68 choc tak na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia , fajnie że już lepiej , Widzę że rozmiarówki poszły w ruch... U nas zależy co bo body to na 50/56 dalej, śpiochy to różnie 62 /68 a grubsze ubranka to i ubióre czasem 74 ale widać że jeszcze duże , zastanawia mnie waga i rozmiar u Ciebie Blondi , Moja zapewne teraz też będzie ważyła coś koło 6200 zakładam (w piątek wizyta) a 74 na nią jeszcze duże , więc albo Twój Synio szczuplutki albo moja kluska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia , fajnie że już lepiej , Widzę że rozmiarówki poszły w ruch... U nas zależy co bo body to na 50/56 dalej, śpiochy to różnie 62 /68 a grubsze ubranka to i ubióre czasem 74 ale widać że jeszcze duże , zastanawia mnie waga i rozmiar u Ciebie Blondi , Moja zapewne teraz też będzie ważyła coś koło 6200 zakładam (w piątek wizyta) a 74 na nią jeszcze duże , więc albo Twój Synio szczuplutki albo moja kluska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od rana łapanie siusków do badania :) Ciężka sprawa, udało się niestety tylko z woreczkiem. Wiem, że lepiej ich nie używać, ale inaczej od 3 dni nie dawało rady. Maz pojechał odwiesc do przychodni. 🌼 Rozmiar najczęściej 68, ale niektóre body 74. Te rozmiary sa strasznie nie równe. A jaki rozmiar pieluch ? Bo u nas 3, ale zakładam tez i 4 bo kupiłam sprawdzic czy duzo większe są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia moja ma podobna wagA. i bodziaki 68 na styk a z kolei polspiochy lekko za duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może moja będzie miała długie nogi ??? tylko po kim,,,, może po Teściu :) A długość to tylko sama mierzę i ostatnio mi wyszło 64 ale może to być oczywiście nieadekwatne bo nie wiem czy prawidłowo to robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia No mój szczuplutki, Jakoś brak mu takich tych fałdek bobasowych. Widzę, że długi też po zdjęciach córki bo ma część ciuchów po młodej to już powyrastał gdzie ona do 5-6 miesiąca nosiła. Z metki nosi teraz 68/74 i wchodzi jeszcze w te 68 ale to są takie na styk, a 74 wcale nie jest za duże tylko wygodne. Pieluchy kończymy 3 bo jak była promocja to kilka paczek kupiłam i właśnie też 4 chce na próbę kupić bo już mnie denerwuje zapinanie tych. Ostatnio ciągle nosił pajacyki i jak chciałam mu body ubrać to cała sterta z góry za mała była czyli w ciągu jakoś miesiąca podrósł jednak ten rozmiar. Nie mam jak go zmierzyć bo nie wiem z którego dokładnie miejsca na głowie zacząć, a to przecież wiadomo kwestia cm jedna złapie cm wyżej inna cm niżej i niby 2 cm różnicy ;) No a waga 6,3kg Madziolek No to szybkiego powrotu do domku i do synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wasze dzieci jakos tak dziwnie manewruja jezykiem, moja jezdzi sobie po dziaslach i sie zastanawiam czy nie zabki wlasnie. To by tlumaczylo ten stan podgoraczkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.My dziś po szczepieniu.Mamy nawet nie zapłakał Pani doktor powiedziała,że ma nóżki umięśnione i dla tego cwaniak nic nie czuje;) Waży 8720 hehe lekarz mówił,że widać ,że nic mu nie brakuje.Nadal jesteśmy na nutramigenie ale mogę mu zmienić mleko na bebiko lub bebilon ale po miarce dodawac do nutramigenu by nie miał rewolucji w brzuszku..Obiadki też jak najbardziej może już jeść,jadł już marchewkę z ziemniaczkiem a od 3 dni dostaje zupe marchewkową z ryżem,od jutra zaczynamy pyrkę ze szpinakiem;) dawałam mu kaszkę bananową i malinową ale jak na razie mu nie podchodzi;) mamy czekać aż mu zasmakuje. a tak to zdrowy jak ryba. i ewidentnie już ząbkujemy na dole lekarz powiedział,że lada moment ujrzymy ząbka;)Potem jak będę miała chwilkę podeślę zdjęcia małego na pocztę......Madziolek super że to nic poważnego życzę szybkiego powrotu do domu;).....Co do ubranek to mały wchodzi w 74 i wcale mocno luzne nie jest a 68 ma akurat na styk.....Pampersy mamy dady 4 bo 3 już małe ;0no to na tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brrrrr śnieg pruszy, a my na tance idziemy zaraz :O Piękny pierwszy dzień wiosny Idris Mój to tylko język wystawia i prrrr... pruje i pluje ;) Justyna U nas szczepią już w rączkę nie w nóżkę, ciekawe od czego to zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małablondynka mój miał 3 dziś szczepienie i od początku miał w udo,nie wiem od czego to zależy,ale przy okazji zapytam pediatrę ;)Podesłałam fotki małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nam powiedziała, że możemy ubrać dół i naszykować prawą rączkę bo waży już 6kg. Młoda nie pamiętam jak długo w nóżki była szczepiona ale kilka razy. Nasze to drugie szczepienie, płatnymi 5w1. Ciekawe czy to od przychodni zależy czy jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem my też chodzimy na te płatne 5w1 może od przychodni zależy;)Ale zapytam przy okazji ;) Mały marudny teraz jak nie wiem może z 1,5 h spał od rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam że to ząbkowanie i szukając na necie znalazłam coś na temat jakiś problemów neurologicznych, ale chyba to bez sensu coś by, zauważyła a ona jest b. bystrym dzieckiem. Dziewczyny czy wasze też tak wędrują moja kółka kręci w łóżko że nóżki jej wychodzą przez szczebelki, przekręca się na boczek i przewraca z brzucha na plecki w czasie spania. Po prostu wszystko naraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem mamą październikową Chciałam się pochwalić moim super albumem dziecięcym 3D tu z moja Matylda: http://www.youtube.com/watch?v=G02c0_GqC04 a tutaj z jej kolegą Hubertem: http://www.youtube.com/watch?v=GNEyf56pIMg Jak, któraś mama nie ma pomysłu na prezent to zapraszam P.S. Madziolek- mam nadzieje ze z Tosia bedzie wszytsko cacy i zero problemow :) (wazka informuje na bierzaco ) Pozdrawiam cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjsjsss
Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubrania znanych i cenionych firm za kilka złotych. www.Lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm tylko u mnie nie wywala tak jezyczka tylko tak bardzo delikatnie bardziej jakby po dziaslach jezdzila. Zobaczymy zaczelo sie dzisiaj wiec bede obserwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek dobrze Tosia nie ma tego paskudztwa, zycze Wa zeby chorbska juz Was omijaly :) szybkiego powrotu do domku ycze. zzzzzzzzzzzzz Widze ze miarki poszly w ruch,tak sobie porownuje i doszlam do wniosku ze moj Wojtus to wielkolud ;-0 bo 26 lutego wazyl 6580 g a urodzil sie duzo pozniej niz wasze pociechy /bo 29 listopada/. Ale jak tak na niego patrze to nie jest gruby :) Nosi rozmiar 68/74 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :* My z kolejną pompą :) Jeszcze werflon do wymiany był :/ ale przy okazji pobrali krew na CRP Prawdopodobnie w poniedziałek wychodzimy, już mamy wpisane D :) Osłuchowo dziś już pięknie, steryd odstawiony, inhalacje te z 23 i 2 odstawione- w końcu się wyśpię :D Już wiem co jeszcze wczoraj pisałam w tym zaginionym poście :) Mąż się do mnie dobierał :) (Mamy swój pokój) a ja z pośpiechu i nerwów zapomniałam zabrać tabletek, dostałam okres i od wczoraj chyba owulka bo pobolewał brzuch i śluz się zmienił, to ja mężowi na to że nie mam sił na 3 i że ma się uspokoić :) jak wróce do domu to gwałt w powietrzu wisi hehe Dziś pierwszy raz zostawiłam Tosię pod opieką pielęgniarek. Poszłam na zakupy do naszego Browaru. Malej kupiłam pajace na 74 a sobie musiałam kupić majtki, bo mąż gdzieś przepił w praniu i mówi że nie może ich znaleźć :D Idris moja językiem memła jak np grzechotkę czy coś wkłada do buźki. Mamucha album super :) Wazka na maila mi wysyłała ten swój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też szczepionka w udo była i to już 3 dawka. Waży ponad 6 kg, więc to u nas nie miało znaczenia. Ale dobrze i tak nie płakał. 🌼 Idris - u nas języczek tak wypychał po dolnych dziąsłach. Robił tak pare dni z rzędu i teraz przestał a zęby i tak nie wyszły. 🌼 Justyna - to sporo Twój waży jest młodszy od mojego o tydzień a cięższy o ponad 2 kg :) Nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny... no ja jestem w 5 tygodniu ciąży :D wiem ze 5 bo robiłam badanie krwi ;) mam do was pytanie... może wy mi cos doradzicie... pracuje w dosc dziwnej firmie... w sklepie spożywczo miesnym... i jako tako nie mam okreslonego stanowiska... bo raz jestem na kasie a raz na stoisku miesnym.. pojemniki trzeba dzwigac.. i jak myslicie moglabym isc na l4? bo jednak boję się że może mi się coś stać. a jak powiem szefowi ze jestem w ciąży to zanim dam zwolnienie to on mi da wypowiedzenie... co robic??? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia po pierwsze GRATULACJE po drugie jeśli masz potwierdzoną ciążę przez lekarza to możesz iść na l4, ja miałam sytuację że powiedziałam w tak wczesnej ciąży kierowniczce, a i sama mogłam sobie dostosować rodzaj pracy, na zwolnieniu byłam od 8tyg. Nawet jeśli tylko powiesz szefowi że jesteś w ciąży to i tak masz ochronkę zw na ciążę i nie może dać Tobie wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza - Madzia ma rację, teraz masz ochronę od samego początku . Nawet jeżeli Cie zwolnią, a Ty np w dniu wypowiedzenia byłaś już w ciąży i nic o tym nie widziałaś to po potwierdzeniu przez lekarza muszą przywrócić cię do pracy, to tak przy okazji. Kiedyś było tak że ochrona była dopiero jak skończyło się 3 miesiąc teraz jest od początku, a w momencie kiedy chcesz jednak pracować to pracodawca musi zapewnić Ci odpowiednie stanowisko. Tzn tak jak piszesz że raz kasa raz dźwiganie to powinien Cie tylko na kasę wtedy dać. Bo lżejsza i mniejsze prawdopodobieństwo że zaszkodzi Tobie czy malenstwu. Po 2 w surowym mięsie jest dużo niebezpiecznych bakteri i innych gadów które w ciąży są niebezpieczne , choćby nawet ta cholerna toksoplazmoza. I pomimo że nie jesz tego to w takim miejscu wydaje mi się że nie trudno złapać jakieś badziewie. Jeśli chodzi o samo l4 to lekarze na kasę nie zawsze chcą wypisywać od razu te zwolnienia bo z racji że są rozliczani przez nfz z tego to mają kontrolę , u prywatnego raczej nie ma większego problemu. I jeszcze jedna sprawa , pamiętaj że żeby starać się o becikowe (które chyba w tym roku i tak nasze kochane państwo zmniejszyło , przynajmniej taka ustawa miała wejść) musisz być pod opieką lekarza najpóźniej od 10 tyg ciąży . Dziewczyny , co do tych rozmiarów to dziś w ciekawości zerknełam na metke na śpiochach jak ja ubierałam i 56/62 . I są dobre , takie idealne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza juz w sumie dziewczyny nqpisaly wszystko. Surowe mieso to nie najlepsze miejsce musialabys dokladnie myc rece, ale zawsze mozesz powiedziec ze cie mdli. Oczywiscie jezeli pracujesz na umowe o prace to jestes chroniona od poczatku. Tylko czasami tak wczesna ciaza moze byc jeszcze zagrozona, wiec nie wiem czy to dobry pomysl isc od razu na l 4 bo jak odpukac cos sie wydarzy, teraz roznie bywa z pracodawcami, bedzie pozniej krzywo patrzyl ze od razu chcialas isc na l4 chociaz czasami moze jest to wygodniejsze niz dostosowywanie stanowiska. No nie wiem. Ogolnie masz prawo by zmoenil ci stanowisko np. na kase. nie mozesz dzwigac i zq bardzo stykac sie z miesem. 🌼 justynan ale kolos :-D. Samo zdrowie :-). 🌼 A gdzie biegaczka, tatianka i jeszcze kilka dziewczynek,...... halo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslalam ze uda mi sie przekopiowac tabele przez tel i powiem wam ze szukalam wpisow i czytala. jak to czekalysmy..opis swego porodu, nasze skakanie na pilkach wieczne doszukiwanie sie objawow. polecam pogrzebac naprawde milo sie teraz czyta. Z tego co zapamietalam to jeszcze martynka, dogniesia, agata o listopadowa mama :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny... jeszcze jak pojde do lekarza zobaczymy co mi powie... myslę zę bedzie wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×