Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Hej laseczki, ja dzisiaj czuje się jak zombie i zresztą tak wyglądam. Do 3 w nocy męczyły mnie skurcze i to bolesne, także zaspypiałam tylko między nimi. Dzisiaj rano poszłam zrobić ten wymaz do położnej ( nie mam pojęcia dlaczego moja gin tego nie zrobiła) i ta stwierdziła że schodzi reszta czopa, badanie bolało mnie jak diabli. Czuję się cała opuchnięta na pipce , jestem śpiąca, mam kłócia ale skurcze dzisiaj o wiele słabsze niż wczoraj, napewno nie bolesne. Mi do terminu zostało jeszcze 3 tygodnie, ja chyba oszaleję z takimi "atrakacjami" Tak sobie myślę, ze zrobię zaraz sobie zdjęcie z brzuszkiem bo jakoś nie mam :P i zrobię wrzutą na pocztę, cobyście mogły poznać moją buzie. Do tej pory bałam się pokazać tak publicznie. Azja - GRATULACJE ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela ja to mam chyba super ginke bo nigdy jej badanie mnie nie bolało a ostatnio to nawet powiedziała że czuje ucho dzidzi więc jest bardzo fachowa Ja też miałam skurcze jak miałam 3 tyg do terminu i jedni mi mówią że urodze za 3 a inni że za dwa tyg a jak będzie to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1111 ewa jak ona robiła mi to badanie to myślałam że mi kuźwa poród odbiera, masakra jakaś. Skurcze są mega męczące bo przez nie nic nie wiadomo, jak byłoby pewne ze za chwile urodzę to super a tak wiem że mogę się męczyć nawet miesiąc. Chociaż napewno jak każda z nas liczę na mały cud i tak marzy mi się 38 tc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mogę rodzić a mój powiedział że najlepiej w sobote żeby był w domu mi też to się podoba bo nie będzie lekarskiego tłoku na porodówce bo nie lubie jak się wszyscy patrzą a ja w tym czasie musze się pomęczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Futrzakk
Witajcie, ja też na listopad, konkretnie 14 wg OM. I czuję się dzisiaj nadzwyczaj fatalnie, głowa mi zaraz wybuchnie, chce mi się wymiotować, słabo czuję się na nogach - jak nigdy, zazwyczaj tryskam energią... Jutro zaczynam 38. tydzień ale nie wierzę w cuda że urodzę przed terminem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Futrzak witaj w klubie, mamy termin na ten sam dzień :) Wg moich obliczeń oraz karty ciąży jesteśmy w 37 tc . Z tego co mi wiadomo , jak urodzisz 36,6 dniu tc to w karcie wpisują że urodziłaś w 36 tc . A wtedy dziecko traktowane jest jak wcześniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Futrzakk
ewela. ja mam tak popiórkane z terminami porodu że głowa mała :P Liczę tygodnie tak jak liczy moja doktorka i tak jak wpisują mi w kartę. Raz byłam na prywatnym USG u innego lekarza i ten stwierdził, że to nawet tydzień później jest... Ogólnie szlag jasny mnie trafia na polską służbę zdrowia bo następną wizytę mam dopiero 5 listopada a nie co 2 tygodnie, tak jak to powinno być :/ Przeszłam już prawie wszystkie zwiastuny porodu a tu nic się nie dzieje :D I tak sobie czekam i czekam i czekam a maluchowi się nie spieszy.. W końcu przestałam grzebać w necie, bo to bez sensu, tylko się nakręcam. A Ty jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czytam was od dawna ale nigdy się nie udzielałam,ale teraz gdy atmosfera rośnie w miarę przybliżających się terminów porodu muszę i czasami ja się wypowiedzieć ja mam termin na 22 listopada czuję się ogólnie dobrze ale jak dłużej pochodzę to mnie kuje w podbrzuszu i muszę sobie trochę poleżeć. Na razie nie mam żadnych objawów porodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Futrzak, Ja też na kasę chodzę ale ja na początku miałam co 4-3 tygodnie, teraz już co 2 i pełne zestawy badań, to tylko od lekarza zależy, mój klnie na kasę jak cholera że im fundusz ręce wiąże ale on i tak robi swoje,,,,, 🌼 Widzę że się tłoczno robi :D ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pisałam wyżej, to akurat dzisiaj czuję się do dupy :D delikatnie mówiąc. Co jakis czas męczą mnie bóle jak na okres, jak nie to to wtedy mam bezbolesne skurcze albo kłucie w pochwie i tam mówiąc szczerze mam na zmianę i non stop :P . Dzisiaj doszedł nowy gadget a mianowicie czuję się całą popuchnięta w pipce , Próbowałam teraz zasnąć ale mi się nie udało, czytać też jakoś nie mogę. Ja następną wizytę mam na 3 listopada, chodzę prywatnie ale ginka twierdziła że spokojenie wytrzymam te 3 tygodnie, ja tam nie wiem czy tak spokojnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majra2012
Cześć czy ja również mogę dołączyć do Was jeszcze?? termin mam na 5.11 i będę rodzić w Wawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłałam na skrzynkę kilka fotek żeby się przedstawić bardziej realnie :) chociaż wcześniej już wrzucałam kilka zdjęć. Oprócz fotek mała informacja do przeczytania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Futrzakk
GosiaqKR chyba masz rację, że to zależy od lekarza. Pełny zestaw badań mówisz? Ja nie miałam prawie żadnych... Cóż :D Jedyne co usłyszałam, że szyjka jest delikatna, ale już nie mogłam doprosić się tłumaczenia i nie wiem , o co chodzi :P ewela. takie kłócia w pochwie i bóle jak na @ też mam, czasem jeszcze strasznie napieprzają mi biodra i ból przechodzi na krzyże. Ogólnie brzuch obniżył mi się 3 tyg temu, wielkie parcie na mocz, oczyszczanie się organizmu, dużo więcej śluzu, pełność w pochwie... No ale, jak mi to ktoś mądrze powiedział "jabłko jak dojrzeje, to samo spadnie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
Hej dziewczyny! Pisałam tu już wcześniej o moich objawach, i co? I nic się nie dzieje :-) Myślałam że już urodzę do tego czasu a tu nic. Co prawda termin mam na 8.11 ale pewna jestem że urodzę przed terminem. Ostatnią wizytę miałam 1,5 tyg temu i moja Pani Doktor mówiła że mogę lada dzień urodzić..i nic :-) Maleństwo nie chce wychodzić :P Tak szczerze..to chciałabym w tym tyg urodzić :-) Szkoda tylko że nigdy nie jest tak jak się chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Majra2012! Ja też z Wawy, ale termin odległy. Ja męczę się z migreną, przez weekend wzięłam sobie po 1 tabletce apapu w sobotę i niedziele, no cóż dalej czuje kłucie, ale taki widocznie mój urok. Nie mam skurczów, ale parcie na pęcherz straszne, czasami dosłownie chodzę do kibla co 15 minut, następna wizyta 9 listopada. Pewnie dostanę skierowanie na KTG. Mierzę sobie codziennie ciśnienie i mam b. niskie 90/60 ale lepsze to niż wysokie, stąd też są bóle głowy. Muszę sobie kawkę zrobić. Och mi został równy miesiąc:-), jednocześnie myślę sobie ale ten czas leci, zaraz rodzę, z drugiej strony mi się dłuży :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja mam dłuższą chwile, żeby usiąść do kompa bo w weekend to raczej tylko w tel ;) Po pierwsze WITAM NOWE MAMY :) Jasne, że dołączajcie do rozmowy i piszcie coś więcej o sobie :) Dobrze byłoby zaczernić sobie nick i wpiszcie się może do tabelki :) Ja dzisiaj też jakaś nie do życia. Za oknem 100% jesieni, taka mgła, że rano nie widziałam budynku po drugiej stronie ulicy ;) Ale w sumie dobrze bo boli mnie głowa bardzo i nie mam żalu, że nigdzie się póki co sama z młodą nie wybieram - złe samopoczucie, pogoda... siedzimy i gnijemy na kanapie :) Co do zwiastunów porodu to witam nowe mamy które dołączyły do tych źle to przechodzących - niestety szybkie zwiastuny niekoniecznie oznaczają szybki poród :P Jak można było przeczytać np ja i kilka innych mam już od jakiegoś czasu na to narzekamy - skurcze, bóle brzucha i pipy... ja mam już teraz w sumie co noc skurcze jak do porodu z tym, że utrzymują się w swoim natężeniu bez narastania. W środku akurat o dziwo baaardzo czysto. Jeszcze z tydzień temu miałam jakieś normalne upławy itp, a teraz nic kompletnie. Wtedy co wspominałam o tej plamce krwi to tak właśnie jakoś dzień czy dwa wcześniej taka "czysta" się zrobiłam. Jedynie często mokro mi się dalej robi, ale nadal nie jest to żadne nic żeby mi ciekło jakoś mocno - po prostu mokro, bez żadnego koloru itp. Wczoraj byłam w szpitalu w którym chce rodzić, ale mało co się dowiedziałam. Pierw co pytałam to wszystko mi odpowiadała, że info w gablocie obok drzwi... no ale dupa, nie było wcale wszystkiego np co koniecznie muszę mieć swoje, a co daje szpital... no to powinnam zadzwonić i umówić się na oględziny porodówki - mimo, że oglądać nie chce tylko pytań parę to ciężko było w 3 minuty powiedzieć - umów się, przyjdź obejrzeć - godzinny poranne, a z dzieckiem tam wejść nie mogę :O I dupa się dowiedziałam w tej kwestii. Poród rodzinny - trzeba zadzwonić, zgłosić wcześniej, umówić się :D No super bo przecież dokładnie znam dzień i godzinę kiedy będę rodzić :D A od rana dodzwonić się nie można bo albo zajęte, albo nikt nie odbiera.. masakra. W sumie jedyne co się dowiedziałam i uspokoiłam to to, że mimo braku ubezpieczenia nie ma więcej papierków do wypełniania przy przyjęciu. Nie pamiętam czy coś jeszcze miałam pisać, muszę poleżeć bo głowę mam jakby mi ktoś cegieł tam naładował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Na poczcie jest opcja kalendarza, jak któraś chce , może notować w nim podpisując się nikiem np . fajna sprawa tak myślę :) Opcja dostępna w głównych zakładkach u góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super wyglądacie macie figury że po porodach nie musicie martwić się o kilogramy Witamy nowe mamusie i fajnie że jest nas dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia Faktycznie fajny ten kalendarz, ja sobie wpisałam termin porodu, później możemy uzupełniać o jakieś pierwsze czynności naszych maluszków :) Pierwsze uniesienia główki, chwytanie... a później pierwsze kroki :) Ewa Dzięki za numer, jakby co to przekażesz dziewczyną wieści ode mnie bo póki co miałam tylko numer do Azji, a ona już z maluszkiem to nie wiadomo jak czas będzie znajdować :) Dagniesia się nie odzywa jeszcze, a szkoda.. ciekawe jak pierwsze dni z Kubusiem minęły :) Kurcze nie pamiętam czy ona już ma jakieś dziecko, trzeba może uzupełnić tę tabelkę mam rozpakowanych o te dane z pierwszej tabelki Może tak ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK....................T.POR/D.POR.......WAGA/DŁUGOŚĆ/RP....IMIĘ.....DZIECI...........SKĄD Dagniesia37...........14.11/13.10........3100g/50cm/CC....Kubuś...... Azja...................29.10/21.10.........3200g/54cm/CC....Madzia..... I np dzieci można wpisać czy się chce imię czy samą płeć plus np rok urodzenia w nawiasie w moim wypadku wyglądałoby to Martyna(2008)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majra2012 - to masz termin taki jak ja na 5.11. W jakim szpitalu zamierzasz rodzić? Masz już jakies objawy zbliżającego się porodu ? Chłopiec czy dziewczynka ? Jakie imię ? Najlepiej własnie dopisz się do naszej tabelki. 🌼 Ja własnie wróciłam od lekarza. Wszystko ok w wynikach krwi i moczu. Jedynie ciśnienie mam kontrolować w domu bo narazie dość wysokie było tzn. 145/85 - powiedziała, że powinno być max 140/90. Szyjka pomału się skraca i jest 1,5 cm rozwarcia. Dostałam skierowanie do szpitala już tak w razie czego. Następna wizyta za tydzień no chyba, że coś się będzie działo to już wtedy do szpitala mam jechać. 🌼 Czy Wam też jest tak cały czas goraco ? 🌼 Noc dzisiejsza była paskudna, nie mogłam spać. Mam zamiar zaraz się położyć i odsypiać. 🌼 Azja - gratulacje. Fajcie Ci, że masz już dzidzię ze sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
Leonka5-11 właśnie, o to samo miałam zapytać. Ciągle mi gorąco...chwilami muszę wyjść na dwór, na ten chłodek bo wytrzymać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka Mi też gorąco, w nocy myślałam, że z 30st jest w pokoju, a mój pod kołdrą po uszy spał przykryty :) 🌼 🌼 Spróbuje znowu z tabelką żeby jakoś może lepiej złapała wygląd ;) *********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK...............TERMIN..........CIĄŻA...........PŁEĆ .................. ............................................................ ....................... Blondi.................tp. 1.11........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia.............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30................tp. 3.11........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk........tp. 3.11........2 ciąża..........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp. 3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06......tp. 3.11.........1 ciąża ........Oliwier Leonka5-11..........tp. 5.11........1 ciąża.........Leon......Warszawa madziolek_88........tp. 5.11........2 ciąża.........Antonina.....Poznań 1111ewa..............tp. 6.11........2 ciąża.........Agnieszka patisonek87.........tp. 6.11.........2 ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka..Anglia Życiowa optym......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83..........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś.................tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia tatiana_xx...........tp. 11.11.......1 ciąża.........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela..................tp. 14.11.......2 ciąża ........chłopczyk/Igor /Tychy Dagniesia 37.........tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk justyk89..............tp. 16.11.......1 ciąża.........córeczka Kornelia martarta.............tp. 17.11.......1 ciąża .........pleć nieznana kasika26..............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa idris...................tp. 22.11.......1 ciąża..........Agata....Warszawa GosiaqKR.............tp. 23.11.......1 ciąża..........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana MaggieWhite........tp. 23.11.......1 ciąża..........chłopczyk........Wrocław biegaczka............tp. 24.11.......2 ciąża.........Maksymilian AgataHa..............tp. 25.11.......2 ciąża..........Feliks Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK.......T.POR/D.POR....WAGA/DŁUGOŚĆ /RP ....IMIĘ.....DZIECI......SKĄD Dagniesia37...........14.11/13.10........3100g/50cm/CC... .Kubuś...... Azja...................29.10/21.10.........3200g/54cm/CC. ...Madzia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK...............TERMIN..........CIĄŻA...........PŁE Ć .................. ............................................................ ....................... Blondi.................tp. 1.11........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia.............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30................tp. 3.11........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk........tp. 3.11........2 ciąża..........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp. 3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06......tp. 3.11.........1 ciąża ........Oliwier Leonka5-11..........tp. 5.11........1 ciąża.........Leon......Warszawa madziolek_88........tp. 5.11........2 ciąża.........Antonina.....Poznań 1111ewa..............tp. 6.11........2 ciąża.........Agnieszka patisonek87.........tp. 6.11.........2 ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka..Anglia Życiowa optym......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83..........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś.................tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia tatiana_xx...........tp. 11.11.......1 ciąża.........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela..................tp. 14.11.......2 ciąża ........chłopczyk/Igor /Tychy Dagniesia 37.........tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk justyk89..............tp. 16.11.......1 ciąża.........córeczka Kornelia martarta.............tp. 17.11.......1 ciąża .........pleć nieznana kasika26..............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa idris...................tp. 22.11.......1 ciąża..........Agata....Warszawa GosiaqKR.............tp. 23.11.......1 ciąża..........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana MaggieWhite........tp. 23.11.......1 ciąża..........chłopczyk........Wrocław biegaczka............tp. 24.11.......2 ciąża.........Maksymilian AgataHa..............tp. 25.11.......2 ciąża..........Feliks Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK.......T.POR/D.POR....WAGA/DŁUGOŚĆ /RP ....IMIĘ.....DZIECI......SKĄD Dagniesia37.....14.11/13.10......3100g/50cm/CC... .Kubuś....4dzieci... Azja1212.........29.10/21.10......3200g/54cm/CC. ...Madzia.....Filip()... 🌼 Mam nadzieje, że się nie pogniewacie za uzupełnienia :) Tylko nie wiem skąd dziewczyny są. W kalendarzu na poczcie też wpisałam ich porody... a teraz wracam do zabawy w kucyki Pony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×