Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Leonka mi też wiecznie gorąco, czasami otwieram balkon mój mąż mówi że zimno, a ja że duszno i nie ma czym oddychać :-), noc też dziś paskudna zasnełam po 2:00 wstała po 7:00. Przed snem wietrze pokój na lodówke i zostawiam jeszcze lufcik, widocznie to normalne. 🌼 Dziewczyny oprócz porodu i zdrowia dziecka myślę, czy mi zostanie dużo po prodzie, jak będzie wyglądać moja skóra, i ogólnie zależy mi na tym by się nie zapuścić i mieć czas na swoje przyjemności książki, robić coś zawodowo. Czasami myślę, że to bardzo egoistyczne skupianie się na swoim ja, że więcej powinnam myśleć o dzidzi i opiece nad małą, a nie o dietach, ćwiczeniach i innych bzdetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, gratulacje dla Azji:) Idris mnie jest też gorąco, w nocy otwieram okna a kaloryfery jeszcze w tym roku nie były odkręcone, a jak moim chłopom zimno mogą się kocem przykryć:) Natomiast pamiętam po pierwszym porodzie ciśnienie mi tak spadło, że miałam zawroty głowy i ciągle mi zimno było. Idris ja schudłam po 1 ciązy baaardzo szybko, wręcz błyskawicznie, sam poród to było 10 kg. A przy karmieniu kolejne 20 w 4 miesiące. Schudłam więcej niż przytyłam w ciązy:) także nie ma się co martwić. No jedynie rozstępy nie znikną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka to mnie pocieszyłaś, ja w sumie nie przytyłam dużo, aczkolwiek moja waga sprzed ciąży już była dla mnie za wysoka. Zawsze byłam szczupła, ale pół roku jedzenia na mieście i hormony, sprawiły, że przytyłam 13 kg i tak mi zostało na 3 lata :-). A w moim otoczeniu same sucharki z zawsze czułam się przez to jak słonica. Ale nie ma co wybiegać w przyszłość, a później wziąć się za siebie a nie stękać i nic nie robić :-). Teraz najważniejsze by dzidzia urodziła się zdrowa, a inne żale zostawie na później;-), a może ich nie będzie? Kto wie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka!!!!!! Zdjęcie z Nutellą BOSKIE :D, ależ mnie rozbawiłaś, kochana wyglądasz super!!! Widać, że Leon z mamą się nie będzie nudził :D. A tak wogóle, to zjadłabym Nutelli :-), ależ apetytu mi narobiłaś. Ja nie mam zdjęć z brzuszkiem, ale muszę sobie zrobić koniecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam Wam coś na pocztę .... :) 🌼 Własnie słyszałam, że po porodzie robi się tak zimno, ale nie wiem czy to zawsze tak jest. Bo w sumie w szpitalach to raczej zawsze gorąco jest. 🌼 Ja się wagą nie przejmuję, już przed ciążą wazyłam za dużo jak na mój wzrost. Przytyłam 15 kg i wczoraj zaczełam 39 tydzień i i tak się cieszę, bo większość koleżanek w ciązy tyła ponad 20 kg. Myślę, że większy problem będzie z wiotką skórą na brzuchu. To tak okropnie wyglada :( A porobiły Wam się juz rozstępy na brzuchu ? Ja jeszcze nie mam, ale mojej kolezance zrobiły się pare dni przed porodem i jestem ciekawa jak u mnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonka ja mam rozstępy od pierwszej ciązy na brzuchu - w drugiej się jeszcze nie zrobiły ale w pierwszej to dwa tygodnie przed terminem dopiero ( a całą ciążę się smarowałam wszystkim czym się dało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja mam podobnie jak ty z tą wagą, rozstępy mam na biuście, ale to straszne, jednak akurat tym się nie przejmuje i mam nadzieje, ze na brzuchu jednak mi się nie zrobią. Nie smaruje się tak strasznie, bo na biust to nic nie pomogło, a używałam drogiego kremu, więc liczę że skoro moja mama nie miała to ja też nie będę miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po spokojnym weekendzie ruszylyscie ostro w nowym tygodniu z postami ;) 🌼 Azja gratulacje :)) :** 🌼 witam nowe mamusie :) im blizej konca tym nas wiecej :) 🌼 u mnie bez zmian z samopoczuciem, tu skurcze, tu biodra bola, w krzyzy lamie i sikac tez biegam co chwile. brzuch juz nisko od tygodnia ae zadne nowe objawy nie dochodza. w czwartek mam wizyte u gin, myslalam ze juz nie doczekamy a to jednak chyba na spokojnie ;) pogoda tez do niczego, ale to chyba wszedzie dzisiaj taka mgla wisi i zimno. moja kotka co chwile na balkon chce ale po 5minutach przychodzi sie przytulac i zagrzac i znowu :] 🌼 leonka mi tez goraco jest, najbardziej wieczorem i w nocy ze otwieram wszystko, moj sie ubiera bo marznie ;) 🌼 idris ja tez mysle czesto jak bede wygladac po porodzie, juz dogadalam sie z moim M. ze jak on bedzie w domu ja mam czas tez dla siebie, na cwiczenia itp. ja przed ciaza bylam na diecie i cwiczylam wiec na pewno chce wrocic do formy tym bardziej ze teraz mam co zrzucac ;) moze i to troche egoistyczne jak piszesz ale kazda z nas chce wygladac i czuc sie ze soba dobrze. 🌼 wazka ja wlasnie tak sie probowalam uchronic przed rozstepami ale i tak wyskoczyly :/ nie obsypaly calego brzucha, na dole mam kilka-kilkanascie jasnych tylko i nie tak duzych. jak widzialam niektore kolezanki to caly brzuch mialy w takich ciemnych i grubych, i to naprawde calusienki brzusio, od boku do boku i pod same cycki :/ a jak u was z rozstepami? stosujecie cos zeby ich bylo jak najmniej? leonka ja tez sie boje wlasnie tej skoru pozniej ze nie bedzie juz taka fajna, smaruje sie jak wariatka kremami zeby byla elastyczna bardzo ale to nie zawsze duzo daje. moja kolezanka miala pasy wyszczuplajace zaraz po porodzie zeby caly rozciagniety brzuszek trzymac mocno i wrocilo jej pieknie po 1 i 3 ciazy, w 2 nic nie robila i byl taki sobie wiec moze to tez cos daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim przyszłym mamom Ja mam termin na 10 listopada ciąża 2 teraz będzie córcia Emilka a jestem z Wolsztyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na biuście własciwie od samego początku mam rozstępy. Najpierw nie wiedziałam, że to w ogóle rozstępy bo nigdy nie miałam i nie bardzo wiem jak wygladają takie świeżo zrobione :) A to takie czerwone pręgi mam :( No trudno już z tym nic teraz nie zrobię. Smaruję i brzuch i piersi, ale jakimiś w miarę zwykłymi kremami bo moja mama też nie miała żadnych rozstępów po ciążach więc tak bardzo liczę na genetykę. No piersi zawiodły - może na brzuchu się uda bez rozstępów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaBlondynka *********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK...............TERMIN..........CIĄŻA...........PŁE Ć .................. ............................................................ ....................... Blondi.................tp. 1.11........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia.............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30................tp. 3.11........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk........tp. 3.11........2 ciąża..........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp. 3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06......tp. 3.11.........1 ciąża ........Oliwier Leonka5-11..........tp. 5.11........1 ciąża.........Leon......Warszawa madziolek_88........tp. 5.11........2 ciąża.........Antonina.....Poznań 1111ewa..............tp. 6.11........2 ciąża.........Agnieszka patisonek87.........tp. 6.11.........2 ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka..Anglia Życiowa optym......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83..........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś.................tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia tatiana_xx...........tp. 11.11.......1 ciąża.........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela..................tp. 14.11.......2 ciąża ........chłopczyk/Igor /Tychy Dagniesia 37.........tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk justyk89..............tp. 16.11.......1 ciąża.........córeczka Kornelia martarta.............tp. 17.11.......1 ciąża .........pleć nieznana kasika26..............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa idris...................tp. 22.11.......1 ciąża..........Agata....Warszawa GosiaqKR.............tp. 23.11.......1 ciąża..........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana MaggieWhite........tp. 23.11.......1 ciąża..........chłopczyk........Wrocław biegaczka............tp. 24.11.......2 ciąża.........Maksymilian AgataHa..............tp. 25.11.......2 ciąża..........Feliks Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ada1305..............tp. 10.11.......2 ciąża..........Emilia Maria...Wolsztyn ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK.......T.POR/D.POR....WAGA/DŁUGOŚĆ /RP ....IMIĘ.....DZIECI......SKĄD Dagniesia37.....14.11/13.10......3100g/50cm/CC... .Kubuś....4dzieci... Azja1212.........29.10/21.10......3200g/54cm/CC. ...Madzia.....Filip()...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę ze wasze samopoczucia dziś w większości kiepskie to tak jak moje boli mnie głowa i plecy a mała rozpycha się jak tylko się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idris Widzisz no Ty się martwisz o to czy zrzucisz co masz do zrzucenia, a np ja mam odwrotnie :P Przy młodej bardzo szybko straciłam kg, a miałam nadzieje, że tu i ówdzie bardziej mi zostanie. Teraz przytyłam mniej - tzn wagowo nie ma ogromnej różnicy, ale jakoś nigdzie tego nie widzę do cholery :( Wczoraj nawet o tym z moim gadałam to też mówił, że na tyłku w sumie widać, że się zaokrąglił, a tak to nie bardzo. W ostatnich dniach po twarzy, ale to raczej myślę, że takie opuchnięcie, a nie przytycie bo zależy od dnia... chyba tak jak z łydkami to jest bo nadal mam czasem odcisk od skarpetek, a częściej nie czyli zależy jaki dzień to puchnę, ale nie, że przytyłam. Jedynie z brzuchem mam to co wszystkie ciężarne - nie wiadomo jak z tą skórą będzie po porodzie. Przy młodej na następne lato miałam normalny brzuch więc może i teraz obejdzie się bez jakiś drastycznych ćwiczeń... a jakby co to jakieś a6w i modlitwa o cud ;) 🌼 Ada Witaj :) Ile lat ma Twoje pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy pierwszej ciąży przybrałam 13kg i niestety nie udało mi się pozbyć wszystkiego.Zostało 5kg. Teraz na początku szybko 7kg ale przez ostatnie miesiące zgubiłam 4kg. Już się lekarz trochę zmartwił i kazał zrobić tarczycowe. Na szczęście wszystko jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Futrzakk
*********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK...............TERMIN..........CIĄŻA...........PŁE Ć .................. ............................................................ ....................... Blondi.................tp. 1.11........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia.............tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30................tp. 3.11........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk........tp. 3.11........2 ciąża..........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp. 3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06......tp. 3.11.........1 ciąża ........Oliwier Leonka5-11..........tp. 5.11........1 ciąża.........Leon......Warszawa madziolek_88........tp. 5.11........2 ciąża.........Antonina.....Poznań 1111ewa..............tp. 6.11........2 ciąża.........Agnieszka patisonek87.........tp. 6.11.........2 ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka..Anglia Życiowa optym......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011......tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83..........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś.................tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia tatiana_xx...........tp. 11.11.......1 ciąża.........chłopiec Kamil....Szwajcaria ewela..................tp. 14.11.......2 ciąża ........chłopczyk/Igor /Tychy Dagniesia 37.........tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk Futrzakk..............tp. 14.11......1 ciąża..........chłopczyk Antoś justyk89..............tp. 16.11.......1 ciąża.........córeczka Kornelia martarta.............tp. 17.11.......1 ciąża .........pleć nieznana kasika26..............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Creamyful............tp. 21.11.......1 ciaza..........Michelle, Norwegia 21.11.2012...........tp. 21.11.......1 ciążą.........Wojtuś ...Warszawa idris...................tp. 22.11.......1 ciąża..........Agata....Warszawa GosiaqKR.............tp. 23.11.......1 ciąża..........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M......tp. 23.11.......1 ciąża..........płeć nieznana MaggieWhite........tp. 23.11.......1 ciąża..........chłopczyk........Wrocław biegaczka............tp. 24.11.......2 ciąża.........Maksymilian AgataHa..............tp. 25.11.......2 ciąża..........Feliks Anka271112..........tp. 27.11...... 2 ciążą..........prawdop.dziewczynka Grudzien_85.........tp. 28.11.......1 ciąża..........dziewczynka ada1305..............tp. 10.11.......2 ciąża..........Emilia Maria...Wolsztyn ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK.......T.POR/D.POR....WAGA/DŁUGOŚĆ /RP ....IMIĘ.....DZIECI......SKĄD Dagniesia37.....14.11/13.10......3100g/50cm/CC... .Kubuś....4dzieci... Azja1212.........29.10/21.10......3200g/54cm/CC. ...Madzia.....Filip()...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Futrzakk
Muahaha ja też się dopisała :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada To dokładnie tak jak moja :) Też sierpień 2008 :) Masz stresa przed zostawieniem na czas porodu? Tato będzie pilnował czy zostawiacie z kimś, a rodzicie razem? No chyba, że już przyzwyczajeni do jakiś tam rozłąk jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że dopiero teraz się zdecydowałam odwiedzić forum ale lepiej późno niż wcale dziewczyny czy któraś ma zamiar rodzić do wody ja jeśli do takiego porodu dojdzie chętnie mam opowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ada , ja zdecydowałam się na poród w wodzie :) jak będzie wszystko ok, i sala z wannaą bedzie wolna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada Przewiń sobie kilka stron bo pisałyśmy o porodzie w wodzie. Jedna z dziewczyn ma możliwość porodu pełnego w wodzie i ma zamiar skorzystać, u mnie można jedynie pierwszą fazę, a i to czasem ciężko załatwić to sobie odpuściłam bo nie będę się ścierać dla 10minut w wannie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o Krystiana to on od urodzenia w rozjazdach np u mojej mamy jako roczny maluch spędził całe dwa miesiące bo mieliśmy problemy z nianią. Serce pękało bo rodzice mieszkają 40 km od nas ale cóż takie życie. Jeśli chodzi o zostawienie go teraz to wolałabym zabrać małego ze sobą. Cały czas chodzi za mną i głaszcze po brzuchu i całuje i dopytuje kiedy Emilka już wyjdzie:) Niestety zostanie w domu. A z kim to wszystko będzie zależało od tego czy poród będzie szedł pomału czy ruszy z kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ada, lepiej późno niż wcale, właśnie miałam pisać że Ewela miała rodzić w wodzie, a tu już post. Zazdroszczę wam możliwości i korzystajcie jeśli możecie. 🌼 Leonka no to mamy podobnie z rozstępami więc mam nadzieje, że zostaną tylko na piersiach. 🌼 M. Blondynko najwidoczniej człowiekowi nie dogodzisz jednym za mało innym za dużo:-). No cóż. Tak jak z włosami, jak ma się kręcone chce mieć proste, jak proste to kręcone, człowiek z natury jest widocznie marudny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwszą fazę porodu chcę przechodzić, ewentualnie prysznic dla odświeżenia. Zdaję sobie sprawę z tego że poród jest czymś nieprzewidywalnym i to że ja chcę to nie znaczy że muszę tak rodzić. Nino wszystko lekarz powiedział że jak w czasie porodu będę chciała to naleje mi wodę do wanny żebym mogła się przekonać czy dam radę i jak zareaguje mój organizm bo podobno często jest tak że skurcze staję się słabsze i akcja porodowa staje a póżniej co cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaBlondynka a jak u Ciebie będzie z dzieckiem? Z kim zostawisz jak przyjdzie czas na poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada No ale to dobrze, że macie kogoś fajnego zaufanego :) Ja mam nadzieje, że będę rodzić w nocy i młoda będzie spała tylko pod opieką dziadków, a nie że np cały dzień. Jeśli tak i długo to tato z nią będzie, a w planach poród rodzinny był więc trochę szkoda. Jednak na samą myśl, że dziadkowie mają się nią zajmować to mnie coś trafia bo ich podejście jest odwrotnością do mojego... za przeproszeniem zero pomyślunku niestety :( Dziecko może biegać czy to ulica czy tłum ludzi, jedzenie - nie chce śniadania, obiadu czy kolacji? to niech zje tabliczkę czekolady bo przecież oh tak się cieszy... później czipsy, może coli chcesz się napić? młoda nie lubi bo kiedyś dałam jej spróbować i coś gazowanego jej nie odpowiada - mi to na rękę więc nie daje na zasadzie "masz spróbuj" pokazałam raz, stwierdziła, że nie dobre i mi to jak najbardziej odpowiada - w myśleniu teściów " no masz, no masz spróbuj, ale zobacz to dobre, no zobacz są dzieci co piją i lubią to spróbuj polubić..." bo przecież po co namawiać na picie wody czy soku... także mimo chęci na poród rodzinny może zrezygnujemy bo po prostu teście zachwyceni w pełni po swojemu wykorzystają każdą godzinę z młodą... najbardziej to bezpieczeństwo mnie martwi bo teść potrafi psa na spacerze nawet zgubić :O Ale niestety to jedyni najbliżsi którzy mogą się zająć tak na dłużej. Jeszcze babcia potrafi do córki wyskoczyć z tekstem " no teraz mama będzie miała drugiego dzidziusia i nie będzie miała czasu dla Ciebie" noooo faktycznie nie ma to jak budować więzi rodzinne :( wiadomo, że czasu może być mniej, ale ja się staram jak mogę, żeby nawet jak tak się dzieje to córka nie odczuła tego np gdy źle się czuje to wymyślałam zabawy takie na miejscu czy coś, a nie gadam jej, że przez ciążę "nie mam dla niej czasu" Mam nadzieje, że jednak jakoś będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ada ja jestem w 37 ,0 tc . Położna w szpitalu , mówiła że poród w wodzie odbywa się szybciej, bez nacinania, mniejszy ból. Ja po cichutku liczę na ekspresowy poród taki jak przeszłam przy 1 dziecku, tzn bóle w domu ok godz. 23.30, prysznic, droga itp. Na izbie przyjeć byłam ok 24,30 a urodziłam o 1:55 . Podobno drugi poród jest szybszy, wiadomo że to nie reguła ale muszę w coś wierzyć ;) . Z kuli mnie to nawet mogą nie zdąrzyć napuścić wody do tej wanny, oby wszystko szybko poszlo no i dobrze się skończyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada No u mnie to z góry było powiedziane, że wanna do porodu tylko na pierwszą fazę bo personel musi umieć taki poród odebrać. Gdyby chociaż była szansa, że jak się uda to się uda to bym próbowała, ale jak wiem, że z wanny mogę skorzystać tylko żeby poleżeć to wole aktywnie - pochodzić, poskakać na piłce... w sumie przy młodej ogólnie i tak najwygodniej mi było w pozycji leżącej. Niektóre kobiety narzekają na to, że musiały się położyć, akurat ja sama powiedziałam do położnej jak już zaczęły się parte, że chce się położyć i siłą by mi tej pozycji nie zmienili :) Pamiętam jak nogi mi się telepały i w ogóle cała taka wypruta z sił byłam to nie mogłabym utrzymać się w pozycji np kuckach. Akurat wanna ma pozycję tak samo jak łóżko to fajnie - opierasz się, zapierasz i przesz :) Tylko właśnie personel musi umieć odbierać taki poród 🌼 Idris Oj no my baby już chyba tak mamy :) 🌼 Ewela A jak to jest z czystością przy takim porodzie? Miałam pytać też ostatnio, ale zapomniałam. Ja np sporo krwawiłam, jak pokazywałaś zdjęcia tamte szpitalne to tam tylko lekko się woda zaróżowiła, mi to krew ciekła itp to co wtedy? Trzeba zrezygnować czy jak to rozwiązują? Bo przecież ciężko wylewać i nalewać ciągle nową wodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×