Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

a ja wozek bede kupowac dopiero jak sie dzidzia urodzi, z becikowego, bo krucho z kasa niestety kryzys w koncu mnie dopadl jak na zlosc nie w pore:/ a dzidzia moze sobie na poczatku przeciez w lozeczku spac prawda?w ogole to teraz sie zastanawiam czy jest sens kupowac taki wozek 3w1 czy nie lepiej jakas tania uzywana gondolke a potem jakas lepsza spacerowke hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka no i jak? Bo ja słyszałam że na początku to najlepiej w sypialni. U nas za wiele miejsca nie ma, ale jak upchniemy łóżko pod okno to zmieści się łóżeczko spokojnie. Zastanawiam się na jak długo najlepiej mieć dziecko niedaleko siebie. Mi się marzy fotel bujany, ale nie wiem gdzie go wsadzę, chyba że na czas karmienia będę wychodzić do pokoju obok się pobujać. Dogniesia ja na badaniu glukozy nic nie piłam, ale zapytaj się pielęgniarki która będzie ci pobierać krew. Ogólnie dwie godziny można wytrzymać. Weź sobie tylko cytrynę do wciśnięcia, bo mi w tej wersji glukoza smakowała, a obok dziewczyna była która piła bez cytryny i krzywiła się strasznie :-), ale ja lubię słodkie więc dla mnie było ok, a mdłości złapały mnie dopiero po 15 minutach, ale takie delikatne, wszystko do wytrzymania. Nie jest to takie straszne badanie jak o nim gdzieniegdzie piszą. Zresztą pamiętam że na tym forum kilka dziewczyn też pisało że było spoko i że nie jest to złe. Czasami wchodzą takie zmory na forum, które leczą swoje kompleksy robiąc wyrzuty innym ale nie ma się czym przejmować i nie odpisywać, bo wtedy się nakręcają, jak to było ostatnio z patisonkiem. Od kiedy jestem na forum to jednak zawsze mogę liczyć na wsparcie i nigdy mnie nikt tutaj nie obrażał, więc myślę, że to ktoś od czasu do czasu wchodzi i mąci. Gosia a gdzie ty jesteś, L4 i nie ma cię na forum;-) ? Jak tam sprawa z wózkiem, mam nadzieje, że jednak będzie dobry i nie będziesz musiała szukać drugiego. Maguś, mnie nie mdli, jedynie jestem śpiąca, ale teraz jednak wypiłam lekką kawkę, która postawiła mnie na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh.. no ja tez zauważyłam, ze forum pokojowe bardzo ;) dziewczyny miłe, szybko się zaklimatyzowalam chociaż wkrecilam się dopiero w połowie ciąży ;) zawsze można miło pogawedzic i o problemie napisać czy pochwalić się zakupem :D bo wiadomo jak to baby.. po pierwsze ciekawość zżera a po drugie, każda lubi usłyszeć jakis komplement na temat tego co nowego sobie czy dla dziecka sprawiła :)) i to jest zupełnie normalne ;) ja tez jestem ciekawa co do tego Gosi wozka.. kobieto ty serio sile mieć musisz w rękach jak to teść twój powiedział :D ale zaprezentowalas już swoje zdolności wiec z tym razem pewnie tez coś wymyslisz.. ;) i widzę, ze nikomu się nie chce tej tabelki kopiowac i aktualizowac to ja wam jeszcze raz ja podsune :P Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991.......tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leonard......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża......... Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zaktualizuje o imię :-) Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991.......tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leonard......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........Oliwia.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża......... Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jestem jestem Irdis, wczoraj wieczorem miałam załamkę przez ten wózek,,,poryczałam się mężowi,,,, jeszcze wlazłam na allegro a tam kobita wystawiła używany ten na który ja chorowałam od początku w fajnej cenie i w ogóle mi się humor popsuł , dziś Teść ma z nim jeszcze modzić, jak nic nie wymodzi to muszę czegoś szukać. a u nas też krucho z kasą . A dziś koleżanka wyciągnęła mnie nad wodę , nad to jeziorko co koło mnie , popływałam chwilę , troszkę słonka zażyłam, ale uciekłam już bo mi za ciepło się zrobiło. Normalnie to bym cały dzień siedziała ale wiem że nie wolno się przegrzewać. A CO DO CHUSTY ,,, mimo że mamą jeszcze nie byłam to w tym też już mam doświadczenie z racji tej małej co się nią opiekowałam, mam porównanie bo i nosiłam ją w drogim nosidełku, które mi pożyczyła znajoma żebym sobie mogła małą dźwigać, fajnie wyprofilowane, usztywniane itp, i w chuście też nosiłam bo z kolei jej rodzice mieli chustę, Dla mnie niebo a ziemia - wolę chustę,,,, przy nosidełku mnie strasznie plecy bolały, szelki, pomimo że grube i obszyte grubą otulinką wżynały mi się w ramiona,,,, , przy chuście ani jedno , ani drugie mi nie dokuczało a ma więcej możliwości ułożenia malucha on noworodka po , spokojnie 2 latka. Bo tak jak mówię , że przy chuście nie czułam tak bardzo ciężaru dziecka, jedyny minus to taki że mają dużo materiału który trzeba w koło siebie owinąć, i w wakacje lało mi się po plecach i nie tylko :) ale myślę że to najmniejszy problem , jeszcze plus bo darmowa sauna od razu jest :D Marta , no właśnie ja ten sposób też przyjęłam , bo po pierwsze będą zimowe dzieciaki , więc nie wiadomo jakich długich spacerów urządzać nie będziemy, a do wiosny prawie dzidzi będzie już takie fajne siedzące i wtedy jakąś fajną spacerówe dorwać. Maguś, Ja też z KRK witaj,,, powiedz mi gdzie zamierzasz rodzić ?? bo ja zielona jestem, ale coraz bardziej się nad Galla zastanawiam. Dagniesia,,,, każdy kupuje taką wyprawkę na jaką go stać, nic nikomu do tego , jak bym miała kasę to i bym tego Stoka kupiła o którym pisałaś bo fajne , designerskie wózki są ale mnie nie stać to kupiłam, nie dość że używany ,,,to go jeszcze popsułam :) więc już w ogóle mam urwanie głowy teraz. Będę małą na plecach nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martarta, z ta tanią gondola to jest bardzo dobry pomysł, bo naprawdę pierwsze miesiące szybko lecą, a potem juz spacerówka :) My mamy 2 pokojowe mieszkanie, z czego w jednym będa spac dzieci, a my w salonie, ale na sam początek kupujemy mała kołyske, żeby małą miec przy sobie w nocy, zeby nie biegac po nią do drugiego pokoju. Tak na 4-5 miesiecy, aż zredukuje sie liczba nocnych karmień. Drzemki w ciągu dnia bedzie miała w sypialni w łóżeczku, a od pierwszego karmienia nocnego koło 22 bedzie spała w kołysce. Mam nadzieję, ze nam się to sprawdzi. Taka kołyska jest tez fajna do spania na balkonie, nie trzeba nosić wózka z wózkowni na 2 piętro. myslę o czymś takim: http://allegro.pl/kosz-dla-niemowlat-do-spania-cudny-seria-rainbow-i2563157786.html tylko tańszym i używanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, ja bede rodzić na nowej porodówce na Kopernika ;) pierwsze dziecko tez tam rodziłam i było ok. Lekarza teraz mam stamtąd, jestem z niego zadowolona. Myślę, że bedzie ok. Chociaz podobno teraz jest tam straszne przepełnienie.. przez te nowe porodówki :/ a na Galla odradzam, w pierwszej ciąży miałam lekarza prowadzącego stamtąd dr Romanka, w ogóle nie interesował sie niczym.. a jak miałam skurcze w 26 tygodniu przyjął mnie na oddział na 3 dni i nawet nie zalecił Asmagu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991.......tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leonard......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...........tp. 11.11.........2 ciąża...........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........Oliwia.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża......... Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991.......tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leonard......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...........tp. 11.11.........2 ciąża...........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........Oliwia.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża......... Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85........tp.28.11.........1 ciążą........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maguś, wiesz wg jednego lekarza też nie można oceniać całego szpitala , ogólnie większość opinii jakie czytałam ma właśnie dobrych,,,, po za tym bardziej mi na położnej dobrej zależy niż na lekarzu. a tam ponoć położne są super, miałam kursantkę która tam jest chyba pielęgniarką i pod tym względem też mi polecała. nie wiem jeszcze , muszę się w któryś dzień przejechać po tych szpitalach i zobaczyć, bo jak sama nie sprawdzę to chyba się i tak nie przekonam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz jestem pewna że zaopatrzę się w chustę:-). Gosia postaraj się nie panikować z wózkiem, może nie wszystko stracone. Może poszukaj miejsca gdzie naprawiają wózki, może kwestia zmian śruby na większe skoro tą przekręciłaś. Zanim wpadniesz w rozpacz, rozważ wszystkie możliwości, tylko się nie załamuj na zapas. Najwyżej kupisz byle jaki wózek za 100 zł, czasami są takie na allegro, w końcu za wiele nim nie pojeździsz, bo na lato to myślę, że spacerówka już się przyda, a jednak tutaj chyba planowałaś kupić oddzielnie z tego co pamiętam. Przykładowe oferty: http://tablica.pl/oferta/wozek-gleboko-spacerowy-ID1snuj.html#b45089c8;r:4;s:102 http://tablica.pl/oferta/wozek-wielofunkcyjny-ID1rKb9.html#b45089c8;r:4;s:102 Tylko się nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maguś czyżby Twoja pociecha miałaby być moją imienniczką??? :) bardzo mi miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, tak, mała bedzie miała na imie Małgorzata, mąż wywalczył to imię, bo bardzo lubi Mistrza i Małgorzatę Bułhakowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irdis, wiem,,,, wiem,,,, na razie nie panikuje, tylko wiesz bez sensu kupować zupełnie co innego bo zostanie mi gondola z tego i fotelik, więc albo drugi stelaż kupie , za 200-300 zł chodzą albo od razu spacerówkę na tym stelażu, bo w sumie po tyle samo chodzą co sam stelaż ale zobaczymy,,,, :) na razie jest ok, wczoraj tylko doła złapałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to co w nim nie tak? dwie sruby poszly i co sie z nim dzieje, bo nie rozumiem xD moze by tak zespawac po prostu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerwałam śruby które trzymają u dołu stelaża 2 części aluminiowe, z tym że one nie były skręcone na stałe ale przemieszczały się między sobą przy składaniu wózka, więc jakbym zespawała to nie złoże wózka, a jak nie skręcę to się będzie cały chwiał , bo jedna z tych części działała coś jak zaszczał , trzymając wszystko w kupie. po za tym aluminium się ciężko spawa, trzeba mieć specjalną spawarkę mig-mat , pozostałość po tych złamanych śrubach teść już wczoraj wywiercił wiertarką, ale zciachał przy tym oryginalne gwinty , więc miał dziś gwintownice jeszcze przywieść. i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny.. Chciałabym do Was dołaczyć.. Wiem że troche pozno ale mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do swojego grona? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pękne !!! zjadłam cały talerz ziemniaków z koperkiem i masłem i do tego wypiłam butelkę półlitrowego kefiru :D mnniiiiaaammmmmmmmmm proste ale dobre i sycące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi gorąco!! :( mam dość tych upałów!! Czekam na męża i jedziemy do moich rodziców na weekend, byle tylko uciec z miasta.. Ania, witam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, ja miałam dzis zapiekankę z ziemniaków, śmietany i sera. Bomba kaloryczna, ale pyszne było :) A na deser malinki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak milo. W sumie mam termin na 30 pazdziernik, wczesniej pisalam na innym forum ale tam jakas paranoja..;/ a u Was tutaj tak pozytywnie wiec chciałabym tu zostać na dłużej:) Pozdrowionka dla Was i Waszych maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem, czasami też takie robię, nawet gdzieś wcześniej komuś jak poddawałam pomysły na obiad to między innymi tą zapiekankę , ja od paru dni staram się nie robić na obiad właśnie bomb kalorycznych bo mężowi też by się przydało kilka kilo z oponki zgubić a on jest amatorem frytek, zresztą dziś to ewidentnie była moja zachcianka bo mąż dopiero wieczorem będzie i pewnie już gdzieś obiad zje na mieście. tak mi się kefiru dziś chciało jak zobaczyłam jeszcze ten w butelce w sklepie, to musiałam:) Wczoraj np zrobiła sałatkę z kurczaka ( na lodowej, ze swoimi pomidorkami, rzodkiewką itp ) i do tego ugotowałam makaron , te mega wielkie muszle co niby do nadziewania są ale normalnie podałam je obok, posypałam trochę słodką papryką i nawet teść szerzej oczy otworzył, bo nie dość że ładnie wyglądało to całkiem fajnie wyglądało,,,, a z tego co wiem ziemniaki , makarony czy ryże, kasze bez omasty/sosów są mało kaloryczne.... tylko sosy zwłaszcza na podbitce z mąki i/lub śmietany dają w kość , przedwczoraj, zrobiłam ziemniaczki, też sute , do tego na swoich pomidorkach udusiłam mięsko , ( oleju było tyle co do zalewy ) i sałatka węgierska do tego,,,, chodzi za mną znowu jakaś warzywna zupa ale jak ugotuje to będę musiała ją sama jeść bo mój tylko rosół, żurek , barszcz czerwony , pomidorową ewentualnie a tak to żadnych warzywnych się nie tknie. kiedyś jak zrobiłam żurek, to mówił że lubi takie kwaśne, to zrobiłam ogórkową,,,, nie tknął się, ruszył 2 razy łyżką i odstawił ,,,, :/ wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę sie pakować, bo mąz własnie wyszedł z pracy, zaraz będzie :) miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idris my planujemy w drugim pokoju postawić ale jakby coś było nie tak to w sypialni robimy małe przemeblowanie i miejsce na samo łóżeczko też znajdzie się ale nie zmieści się już szafa czy komoda na rzeczy maluszka ja dzisiaj miałam wolne od gotowania, zjedliśmy na mieście lasagne ze szpinakiem, początkowo myśleliśmy ze sie nie najemy bo porcja była nie za duża ale nasycyliśmy się, teraz pasowałoby pójść na spacerek trochę spalić ;) z tymi wózkami to może rzeczywiście macie racje, że zainwestować w porządną spacerówkę a gondolę kupić używaną, zastanowimy się z M nad tym ale pomysł podsunęłyście dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×