Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

no to musisz sama zdecydowac co zrobic bo ja bym to polaczyla jakos na stale, tylko ze znowu nie zlozysz go no i tu pewnie problem co? :) ah a ja mialam jechac do rodzicow na weekend ale nie jade, bo znowu beda mi wszyscy mowic jaka to ja jestem gruba, a zaczal przed chwila moj ukochany takim tekstem: "ej ty tyjesz, przytylas, waleczek ci sie zrobil" :/a skoro on ktory jest ze mna na codzien takie cos zauwazyl to mama siostra i reszta na bank beda cos mkowic..no i nie chce mi sie tego sluchac wiec moze i to dziecinne takie zachowanie, ale ja tak juz mam ze jestem strasznie przewrazliwiona na punkcie wagi.. ateraz to tymbardziej bo ciagle mi ktoras mowi ze w ciazy to nie przytyly nigdzie oprocz brzucha i wogole... dobra bo pisze w kolko to samo tylko zanudzam ale musze sie w koncu komus wyzalic, tak ze nawet jak nikt tego nie przeczyta to i tak mi bedzie troszeczke lepiej :) a i sory za bledy stylistyczne bo jak pisze dluzsza wypowiedz to nie jestem pewna czy wszystko brzmi tak jak powinno ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martarta ja też jestem przewrażliwiona, bo wiele osób mówi mi że np. schudłam na twarzy, ale znajdą się tacy co mówią, że mam wielki brzuch, chociaż nie uważam że mam jakiś wielki patrząc na inne kobiety w ciąży. W końcu mam 7 miesiąc trudno go nie mieć. W ogóle zastanawiam się, dlaczego ludzie mają tak mało taktu, rozumiem stwierdzenie, że np. no ale widać ci ten brzuszek, ale inne rzeczy, na zasadzie przytyło ci się i powtarzanie tego w kółko, jest denerwujące. Uważam że niektórzy robią to złośliwie, żeby ci dogryź, przynajmniej mam takie wrażenie przy koleżance od wielkiego brzucha :-). Ja też jestem dziecinna bo obiecałam sobie nie zobaczyć jej aż do porodu, by sobie nie psuć humoru :D. Witam nowe osoby, proszę o dopisanie się do tabelki i o udzielanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martarta miej w nosie co mowia inni a co tam niech se mowia..najwazniejsze ze z maluszkiem wszystko ok :) mi bardzo szybko wywaliło brzuch..teraz jestem na mecie 7 miesiaca a ciagle slysze "ty to juz na ostatnich nogach chyba taki masz brzuch" nikt nie wierzyl ze termin mam na koniec pazdziernika..ale co tam mam ich gdzies niech se mowia teraz najwaznieszy jest moj synus zeby urodzil sie zdrowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie lubie jak ktos mi mowi tekst w stylu "ale masz brzuch"..kurcze a co mam byc chuda jak tyczka w ciazy :P z czasem nauczylam sie ignorowac takie teksty a jak juz nie wytrzymuje bo ktos mi tak dziala na nerwy i mowi mi to za kazdym razem jak mnie widzi to sarkastycznie mowie "faktycznie to nienormalne zeby byc w ciazy i miec coraz wiekszy brzuch" :P Dopisuje sie do tabelki:) Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia -ania-m-......tp 30.10..........1 ciąża..........synek Marcin Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991.......tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leonard......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...........tp. 11.11.........2 ciąża...........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........Oliwia.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża......... Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85........tp.28.11.........1 ciążą........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęście nie spotykam się z takimi komentarzami a nawet zdarzyło mi się usłyszeć od mojego męża przyjaciela, ze wyladnialam.. co z kolei mój mąż przycial- ale przecież ma być córka ;) a jak ktoś mówi, ze wyglądam na dziewczynkę to się zastanawiam czy ma na myśli to, ze brzydka jestem :P co by nie mówili to ja jestem dumna z mojego brzucha i chętnie noszę koszulki z napisami podkreślając to typu I LOVE MY BUMP :D chociaż na codzień nazywam się wielorybem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a mi różnie mówią , sistra twierdzi że jak na przełom 6/7 mam duży brzucho, za to koleżanki moje dwie twierdzą że mam mały zgrabny, dziś właśnie zobaczyłam się z jedną z tych, od miesiąca się nie widziałyśmy to mi przysłodziła że ładnie wyglądam,,,a też ma być ponoć dziewczynka więc się zastanawiam czy przy porodzie siusiak nie wyskoczy :D A to ja w całej okazałości się Wam moje drogie pokazuje ,,,, i nastawiam na "złośliwe " komentarze :D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/301c7df5836439dc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu to Ty super wyglądasz!!! Brzusio w sam raz :) ja chyba jestem większa ;/ ale druga ciąża to też niaczej brzuch wygląda... Mi się wydaje że z takim jak teraz mam to na porodówkę z młodym jechałam... Dzisiaj poprzestawiałam meble w sypialni tak żeby łóżeczko ładnie weszło, ale myślę że i tak gdzieś za minimum miesiąc dopiero wstawimy. A co do wózka to mamy dostać Roana Maritte od kuzynki męża, fajnie bo gondola jedna z największych więc na zimę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Gosia!! to ja przy tobie to serio jak wieloryb wyglądam!! Madziolek, teraz jak na siebie patrzę to ja z młodym tez dużo mniejszy brzuch miałam... aż nie chce sobie w takim razie wyobrazac jak będę wyglądać kiedyś z trzecim :D bo my chcemy mieć trojeczke tak wogole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się tu wam już nie pokaże bo pewnie co druga tak ładnie wygląda jak gosia a ja taki grubas.. Ty nawet na buzi ładnie wyglądasz, ja jestem jak jakiś chomik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati, ja mówię, ja to sobie tłumaczę drugą ciążą aczkolwiek może jestem w błędzie :) Najważniejsze żeby dzieciaczki były zdrowe! A wagę i brzuszek zgubie jak karmić będę, mam nadzieję,że mała ze mnie wyciągnie tak samo jak młody. A co do wygladu to mi dużo osób też mówi że ładnie wyglądam i że Mąż o mnie musi dbać, a ma być córcia więc to reguły chyba nie ma... A i jeszcze mi się coś przypomniało, taka śmieszna trochę historia z porodówki :) Położna mi się pyta co mamy mieć, a my mówimy że nie wiemy, na to ona że brzuszek jak na dziewczynkę mam, a tu co- dziecię urodzonę i położna informuje że mamy Misiaczka :) Więc z tym kształtem brzucha i wyglądem to nie prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dziewczyny wejście pod uwagę że ja na koniec listopada mam termin, i jak piszecie że 30, 30któryś tydzień macie toja to zdjęcie miałam tydzień temu robione czyli miałam dopiero 26 ty , za 4 tygodnie też już będę się toczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia zgrabna z Ciebie babka, ja jestem ogólnie większa bo przed ciążą ważyłam około 70 kg. Ale nie uważam się za strasznego wieloryba, no cóż ciąża to ciąża, trudno wyglądać jak modelka, tym bardzie że zdarza mi się, że puchną mi nogi i wyglądają jak serdelki :D. Najważniejsze jest zdrowie dzidzi, a po porodzie będę się dietować. Czuje, że sama opieka i zamieszanie związane z dzieckiem wyssa ze mnie kg. Spotkałam koleżankę która po porodzie i kilku miesiącach opieki nad dzieckiem jest dużo chudsza niż przed, więc liczę że u mnie będzie podobnie:). Na razie to aby dzidzia urodziła się zdrowa, jadła z piersi i żeby nie było komplikacji w czasie porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris - napisz jak już będziesz po wizycie na targach. Czy warto iść, co się działo, co było itp. Może jutro się wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) młody mi wstał dziś o 5 i jestem tąpnięta.. niby mąż go wził od 6 do 8, to troche dospałam, ale ta godzina o poranku mnie zmęczyła.. Madziolek, Patisonek u mnie tez druga ciąża i brzuch mam dużo wiekszy niż w pierwszej. Podobno drugie dziecko jest wieksze. Mąż mówi, że wyglądam jak w 9 miesiącu z Karolem i co najgorsze tyle też ważę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia jestem w szoku, ja brzuszek taki to miałam w 3-4 miesiacu, a poza tym przed zajściem w ciązę byłam grubsza...ale co tam, będzie dieta po porodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejkaaa Gosia b łądne wygladasz ja mam duzo wiekszy brzuch od Ciebie choć zaraz będzie 29 tydzień ,ale jak tu pisała któraś z dziewczyn ja przed zajściem wazyłam więcej niż Ty bo ok 70 kg. Ale u mnie duszno ,niema czym oddychać byłam na małych zakupach i ledwo wróciłam ,ehh niema już tak lekko każde wyjście to wysiłek jest. I co z wózkiem udało sie naprawić--moze jeszcze coś wykombinujecie z tą srubą. Ale leń mnie ostatnio dopadł nic mi nie chce sie ,wstane ogarne mieszkanie ,jakies pranie ,obiad i juz koniec na nic niemam siły ,podziwiam dziewczyny które jeszcze niedawno pracowały lub jeszcze pracują albo te które mają maluchy w domu i muszą zajmować sie nimi ,tłumacze sobie że ja to jestem najstarsza z was bo mam już 37 lat.. Jakieś swędzenie mnie dopadło ,kupiłam wapno zobacze czy mi pomoże ,najgorzej boje sie żeby to nie było cholestaza ciązowa -mam nadzieje że to nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie White
Cześć Wam! Widzę tyle stron zapisanych, szybko się to posuwa :) I sporo nowych (jak ja ostatnio), też witam wszystkie Mamuśki in spe :) U nas już końcówka 27 tygodnia, płeć znana - CHŁOPCZYK :), w poniedziałek mam wizytę i USG, którego nie mogę się już doczekać. Mały jest bardzo ruchliwy i waleczny, ale ostatnie kilka dni jakby spokojniejszy (mniej mnie kopie....mam się martwić?). Od 3 września zaczynam szkołę rodzenia no i zastanawiam się, czy naprawdę warto. Mój mąż nie będzie napewno na wszystkich zajęciach (są 2 x tydz.), może uda mu się być 1 x tydz. Nie wiem, czy nie będę się źle z tym czuła - pewnie wszystkie ciężarne będą z osobą towarzyszącą... Jak Wasz szkoła rodzenia? I uzupełnię terminarzyk: Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia -ania-m-............tp 30.10........1 ciąża.........synek Marcin Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leonard......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...............tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........Oliwia.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża.........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.......tp. 23.11.......1 ciąża.........chłopczyk........Wrocław biegaczka...........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112.........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85........tp.28.11........1 ciąża........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szkoły rodzenia --ja nie zapisuje sie bo mam mieć planowane cc . Wiem ,że przydaje sie chodzić jak rodzi sie naturalnie bo uczą prawidłowego oddychania podczas porodu co niby bardzo pomaga przy porodzie .A co do opieki nad dzidziolkiem to przedewszystkim instykt ,ale rozumiem też mamy które chodzą do szkoły na zajęcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja rowniez nie zapisuje sie do szkoly rodzenia. Uznalam ze w szpitalu i tak powiedza co i jak robic a pozatym mysle ze zadziala instynkt. A w razie jakichkolwiek watpliwosci jest mama, tesciowa i akurat cudownie sie sklada bo mam jedna kolezanke położną. Dziewczyny czy ktoraś z Was była może na usg 3D/4D? Jak Wam idzie kompletowanie wyprawki dla maluchów?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie White
Uuh, zazdroszczę koleżanki położnej! Ja w szpitalu, w których zamierzam rodzić, nie znam nikogo, niestety... Kompletowanie wyprawki u mnie jak narazie ograniczyło się do zrobienia listy. Babcie już kupiły parę ciuszków, ale to wszystko kropla w morzu... Ja już bym chciała wszystko kupować i gromadzić, urządzać pokoik itd, ale czekamy na jakąś kaskę.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety rzeczy dla najmniejszych są w większości droższe niż dla dorosłych. Mimo tego że dużo rzeczy dostaliśmy od znajomych po ich dzieciach i tak wyprawka wyszła fortunę :( Ale plus taki że już mało zostało..tylko termometr, pieluchy tetrowe i przewijak :) Czy wy też zauważyłyście że dla dziewczynek jest więcej fajnych ciuszków niż dla chłopców? Była któraś z was może w Pepco? Wydaje mi się że tam jest dużo mniej fajnych i dobrych gatunkowo dla chłopców a szkoda. Ahh jak cudownie byłoby teraz trafić szóstkę w totku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie--ja mam na wizycie robione usg 3d bo moja doktor takie ma w gabinecie ale za wizyty płace 150 zł m-nie i za wszystkie badania płace bo niema podpisanej umowy z żadnym laboratorium. W Zdrojach byłam na badaniach prenatarnych (z racji wieku) i tam było usg 4 d ,fakt widać dokładnie wszystko i jest w kolorze robione Co do wyprawki to ja już mam wszystko ,upolowałam na allegro fajną pake ubranek i tak do 68 cm mam dużo ubranek . Sobie musze kupić koszule do karmienia bo niby u mnie w szpitalu wymagają 3 koszule 4 wrzesnia mam wizyte to sie dowiem dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spora aktywność jak na weekend. Leonka co do targów, to lepsze były w tamtym roku. Dla mnie nie było nic ciekawego, bo większość rzeczy już mam. Były wózki, foteliki, a tak to więcej rzeczy dla większych dzieci. Były jakieś ubranka, poduszki, nosidełka. W tamtym roku był większy wybór, cóż kryzys. Ja też nie wybieram się do szkoły rodzenia, uważam że instynkt sam zadziała. Poza tym mam płytę z nagraniami, dołączoną do książki o pielęgnacji noworodków, myślę, że styknie, a resztę wyjdzie w praktyce. Podstawy znam, czyli to samo co ktoś by mi pokazał w szkole rodzenia. Co do wyprawki ja mam większość rzeczy używanych tylko do szpitala kupię nowe. Dogniesia ja też nie mam na nic siły, jestem młodsza o 10 lat więc wiek nie ma znaczenia :-). Chyba taki stan w III trymestrze, albo jakieś predyspozycje indywidualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny widziałam na targach taką dostawkę do łóżeczka http://www.sklepy24.pl/sklep/dino_sklep_pl/produkt/troll-lozeczko-dostawne-bed-side-crib-38x89-cm-gratis-huggies-newborn/7865 wprawdzie droga, ale można kupić ją z okazji targów za 600 zł, też nie mało, ale mamy mało miejsca w sypialni i byłaby idealna. Jest stabilna, poręczna, i można ją zamykać, a później przerobić na ławeczkę do pokoju dziecka. Napaliłam się, bo mamy sporą odległość np miedzy sypialnią a dużym pokojem i mogłabym wozić łóżeczko po całym domu, a później kupić większe, kłaść dziecko w pokoju obok. Jak długo dziecko powinno spać z rodzicami, wystarczy tak do 4-5 miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do idris
dla mnie to i tak byłby duży koszt jak za taką dostawkę:) jeżeli masz mało miejsca to niech dziecko śpi z wami albo kupcie kołyskę - na pewno jest tańsza... a kołyskę też można przenosić w różne miejsca... ale to jest moje zdanie:) chyba że nie szkoda ci tak dużo pieniędzy, ale za taką cenę miałabyś kompletne łóżeczko ze wszystkimi akcesoriami i nie tanim materacem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też mnie dopadły wątpliwości na allegro znalazłam łóżeczko, materac i przewijak za 499, a u łóżeczko wygląda na stabilne i ma szufladę. Więc chyba się jednak nie zdecyduje, bo to jednak na kilka miesięcy bo później jest za małe... I jak dłużej o tym myślałam stwierdziłam, że się raczej nie zdecyduje. A kołyskę to jak kupię to używaną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko zmieniam imię - wczorajsza deklaracja i akceptacja dziadków :))) Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia -ania-m-............tp 30.10........1 ciąża.........synek Marcin Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leon......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...............tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........Oliwia.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża.........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.......tp. 23.11.......1 ciąża.........chłopczyk........Wrocław biegaczka...........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112.........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85........tp.28.11........1 ciąża........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccccccccccccccccccccccll
idris a podałabyś linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie White
Hej Wszystkim! Mam pytanie "zdrowotne". Czy miewacie, albo miewałyście bóle bioder? Mi dokucza zwłaszcza jedna strona, jak poleżę chwilę na wznak, albo posiedzę z nogami do góry... Ciekawe, czy to coś poważnego - słyszałam, że są tzw przeciwskazania ortopedyczne do porodu SN... Odnośnie wózków dziecięcych - na co zwracać uwagę przy kupnie używanego? Bo chyba kupimy wielofunkcyjny (gondolka+spacerówka). Miłej niedzieli życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×