Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KarolinaaaG

Wielkie Przygotowania do PORODU w marcu 2012 !

Polecane posty

Dokladnie kotka-jestes w 39 ;) U mnie obiad juz prawie gotowy,sprzatnelam odkurzaczem i umylam podlogi i jestem cala mokra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiulek911............20..................37............ ... 25 marca kotkamiauczka........28..................39.............. .23 marzec Angel.....................26..................39......... .....19 marzec Anka323.................26...................39.......... ... .20 marca Paula/julka,,,,,,,,,,,,,,23...................38......... ......25marca poprawka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie cisza... tzn boli jak cholera co 10, 15min, malutki (wg usg 2800) glowka na dole, gleboko w kanale, wod nie mam wogole, ale rozwarcie tylko 2cm:( tak wiec czekam i mam dosc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysiulek ja myslalam,ze ty juz po,a ty bidulo jeszcze sie meczysz... ja mialam skurcze od razu co 5min,potem od ok 2 w nocy do 8 rano co 3min,na koniec co minute,potem 20min partych i bylo po wszystkim.. mam nadzieje,ze teraz tez pojdzie w miare szybko..oby tylko nie za szybko..;) leglam teraz na kanapie,bo zmeczylo mnie to sprzatanie,gotowanie itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietaj kochana,ze jestes coraz blizej spotkania z synkiem i tej mysli sie trzymaj.. on ma gorzej,nie wie co sie dzieje..potem wyjma go z cieplego brzuszka i zabiora od mamy,zobaczysz jakie to fajne jak maluch tak krzyczy a kiedy ci go dadza to momentalnie sie uspokoi..wiem,ze bol jest okropny..podejrzewam,ze przez pare nastepnych dni bedziesz miala mysli,ze to nie byl dobry pomysl i ze chyba nie podolasz,ale spokojnie..ciezko jest tylko na poczatku.potem jak juz sie "dogadacie" to zobaczysz jakie to cudne kiedy podchodzisz do maluszka,a on cie wita najslodszym usmiechem na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja też zrobilam sobie przerwe, rozmrozilam zamrazarke, umylam lodówke, kuchnie ogarnelam, pasuje jeszcze odkurzyć i mam kilka rzeczy do prasowania...chwilowo plecy mi pękają .. Pysiulek trzymam kciuki za Was, wytrzymaj jeszcze troszke i potem bedziesz miała swoje maleństwo w ramionach, :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam kochane... :* denerwuje sie bo nic sie nie dzieje, a wody odeszly wszystkie. Skurcze mam tak ze np godz spokoju, a potem co 5min boli przez godz, i znuw godz spokoju... :( i rozwarcie ciagle malutkie. Cos jakby ta cala akcja ustala... Fajnie jakbym dzisiaj urodzila, bo 10ego w sobote (lipiec) poznalam moja druga polowke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie a jak u Was ze znieczuleniem?? planujecie coś wziąść? Anka jak było u Ciebie? brałas epidural? jakieś skutki uboczne mialas? Ja jestem nastawiona na naturalny poród, pielegniarki tutaj mówią ze Polski, ruski i litwinki rodzą naturalnie a irlandki wszystkie biorą epidural.Chociaz jak dowiedzialam sie ze synek jest duzy i wciaż rosnie 4kg to uff mam pietra jak on wyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bralam zadnego znieczulenia i teraz tez nie wezme . wiele dziewczyn po epiduralu ma problemy z parciem,bo nic nie czuja,czesto konczy sie porodem prozniowym. ja czulam kazdy party i wiedzialam sama z siebie jak mocno i jak dlugo przec. kotka juz samo wychodzenie dziecka praktycznie nie boli,bolesne to sa skurcze rozwierajace szyjke.mnie tylko troche pieklo jak glowka przechodzila,ale to trwalo moze z 3 min,potem juz luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez włąsnie slyszalam ze jak juz dzidzia wychodzi to nie boli tylko te skurcze. Ja sie oczytalam i osluchalam od znajomych ze niektóe po 2latach od porodu bolą np plecy itp.. i też slyszalam ze wlasnie nie czujesz jak idą skurcze i poród się dłuzy czy cos takiego... Ja mam tylko jedną kolezanke która rodzila naturalnie bez zadnego znieczulenia, wszystkie nawet moja siotra twarda babka miala epidural przy dwóch porodach i gdyby miala rodzic jeszcze raz tez by wziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe dobre :D Ja nie zmienilam zdania ;) Potem polozne pytaly czy cos chce jak karmilam..bo to tez boli na poczatku..jak dziecko ssie to macica szybciej sie kurczy i boli jak na miesiaczke. Twardo mowilam,ze nic nie chce.. Lekarz na obchodzie tylko kartki przerczucal w mojej karcie,bo nic tam nie bylo hehe Przyzwyczajony,ze u Irlandek pelno roznych specyfikow powpisywane. Ale ja juz tak mam..nie cierpie brac jakiejkolwiek chemii..kiedys za to lekko mnie glowa bolala i lecialam po tabletke,a teraz to juz nie pamietam kiedy cos lykalam.No,ale dzieki temu jak jestem przeziebiona to lecze sie wit C,syropem z cebuli,mlekiem z miodem..podczas gdy moj chlop musi wziac cos co go z nog zwali.. Pamietam jeszcze,ze polozne sie wsciekaly na to jak Polki jedza podczas karmienia.Mi zawsze do glowy wbijano,ze dieta i w ogole,wiec jak dostalam obiad,to zwariowalam.Na talerzu pieczen wolowa z sosem,ziemniaki,marchewka i groszek..Myslalam,ze ktos sie pomylil..Zapytalam polozna,a ona na mnie popatrzyla jak na wariatke i powiedziala,ze mam jesc wszystko.ze maly jedna czy 2 noce poplacze i jego zoladek sie przyzwyczai.No i rzeczywiscie tak bylo.Nie mielismy zadnych problemow z kolkami itp. Polozne sie zloscily,ze Polki to wszystko wiedza najlepiej.One pokonczyly szkoly itd,ale Polka i tak sie nie slucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
hejka, dopisuje się na tą listę u mnie wszystk ustało Pysiulek911............20..................37............ ... 25 marca kotkamiauczka........28..................39.............. .23 marzec Angel.....................26..................39......... .....19 marzec Anka323.................26...................39.......... ... .20 marca Paula/julka,,,,,,,,,,,,,,23...................38......... ......25marca monka1978..............33...................39..............17 marca pysiulek 911 trzymaj się dzisiaj umyłam okna, ale rodzić nie mogę bo mja położna wypprawia imprezkę urodzinową :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak pozatym to od kilku dni bolą mnie sutki, brodawki czy to normalne? myslalam ze mam juz za sobą bolesci zwiazane z piersiami, wiem ze bedą boleć przy karmieniu ale teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam dziewczynki ,że wy tak dobrze nasawione na ten poród jesteście,bo mnie to jakoś ciężko przeżyć:) Pysiulek trzymaj się tam ,ja już myślałam ,że Ty maleństwo już tulisz a tu na świat mu się nie śpieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
może tak być, nawet zalecane jest masowanie sutków żeby przyśpieszyć rozwieranie szyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotkamiauczka z bólem piersi mam to samo a dokładnie z bólem brodawek...Odczuwam to zwłaszcza po kąpiei kiedy się wycieram ręczniczkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
pysiulek mój pierwszy poród skończył sie cesarką po takim długim czasie oczekiwania i rozwarciu 3 cm. Przyśpieszyć może tylko oksytocyna ale to podaje lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
a z tego co pomaiętam to możesz chodzić, skakać na piłce i brać ciepły prysznic.Próbuj, może coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka1978
pysiulek, gdzie rodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysiulek dokladnie tak jak monka napisala.. teraz jestes zdana na laske swojego organizmu i lekarzy.. Sutki mnie nie bola,ale zabola po porodzie hehe Pani Tasmanowa nie taki diabel straszny,serio ;) Tak czy siak musisz przez to przejsc,wiec nie panikuj :) Kotka mi dali w szpitalu liste skutkow ubocznych epiduralu,po czym kazali podpisac,ze zostalam o nich poinformowana..w tym momencie nie mialam juz zadnych watpliowosci,ze tego nie wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88ewela24
Jeśli tam gdzie rodzisz masz do dyspozycji wannę to radziła bym z niej skorzystać, podobno taka kąpiel pomaga w szybszym uzyskaniu rozwarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ho ale tu gwarno kochane mamusie:) u mnie cały dzień spokój a tera znowu bóle jak na @ oby nie takie silne jak wczoraj:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka323 dzieki za dobre słowo:) wiem ,że tego nie uniknę i jakos muszę dać rade:)Staram sobie to właśnie wbić do głowy. Pysiulek trzymaj się tam .Napeewno dasz radę;) Trzymamy kciuki za Ciebie. A co do przyśpieszenia to tak jak tu dziewczyny pisały piłka i chodzić podobno coś tam dają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mają racje z tymi Polkami, ze podwazaja na kazdym kroku zdanie lekarzy i pielegniarek ;) Ja mam wpisany w plan porodu, ze wciaz rozwazam epidural. Zalezy od akcji wiadomo. Jednak jak bede miala krzyzowe przez pol dnia bez rozwarcia to napewno nie dam rady. Epidural w polsce tak demonizuja bo drogi i nie chca go pacjentkom podawac ;) Ma skutki uboczne- jak wszystko. Sam porod nie jest zawsze bezpieczny ( co wlasnie pokazalo na kolejnej 'marcowce' z innego forum ktora maloby nie zeszla po powiklaniach poporodowych teraz :/ ) Pysiulek a co mowia lekarze?? Co zakladaja, nie podadza oxy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×