Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koniczyna79

ZACZYNAMY STARANIA 2012/2013

Polecane posty

Gość magdam27
nieee nooo. odechciało mi sie :P O taaaak mąż sportowiec.Tez wczesniej grał w piłkę, teraz trenuje. Ja chłopczyka nazwałabym Karol, natomiast dla dziewczynki nie mam imienia...męzowi podoba się Maria, ale ja mam jakies takie mieszane uczucia. 2 tabletki?No ok, jak dostane @ (niieeeeee!!) to sobie pobiegne szybko kupic hahaha:P Praca, no niestety konieczność, mój jest przy mnie (młotek jeden hhaha) i czasami tak mnie wkurza..jest typem wiecznego chłopca, niby odpowiedzialny itp, ale wydaje mu się że w cyziu wszystko przychodzi od tak...Ja miałam cięzkie zycie, alkoholizm jednego z rodziców, nagła śmierć w wypadku...zaznałam totalnej biedy...na wszystko musiałam zapracować sama, zreszta szybko poszłam do pracy. Tymczasem moje kochanie miało słodko i wygodnie...podczas gdy ja chcialam dziecka i dla mnie najwazniejsze bylo kochac je, byc znim, przytulac...mój martwił sie czy kupi mu wszystko.Dlatego dopiero teraz staramy sie o gumisia.Rozumiem mojego męża, ale mięlismy juz dobre warunki dla dziecka wczesniej...tylko on sie obawial, bo powiedzial ze dla jego dziecka musi byc wszystko z najwyzszej półki...oj źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdam27
Hmmm...jak zbic testosteron...moze to głupie ale jedyne co mi przychodzi do głowy to sie wyladowac, no wiesz sport....Facet jak ma za duzo testosteronu to go nosi...zbija go chyba sportem i sexem...ooo poprzytulaj się.A możesz zadzwonic do gina i zapytac sie jak zbic testosteron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdam27
Możesz sama zrobić sobie badanie krwi?Prywatnie?Ja bym tak zrobiła, dla uspokojenia sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos wyczytalam,ze podwyzszony testosteron moze byc wynikiem tej wysokiej prolaktyny i jak sie zbija prolaktyne to testosteron wraca do normy....te hormony sa jak puzle....trzeba zawsze patzrec na calosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie studiuje nowy temat w bibilotece googla ;/ chodz nie wiem,czy to dobry pomysl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych tematów imion itp....tez mam imiona, i dla chlopca i dla dziewczynki :) naprawde nie mam preferencji do plci....wszystko mi jedno,kiedys chcialam dziewczynke,potem chlopca a teraz mi wszystko jedno,teraz chce byc zdrowa i miec moc zaciazenia ale dzis zrobilam cos czego naprawde nigdy wczesniej nie robila....wlozylam poduszke po bluzke i.......zobaczylam sie z brzuchem.....i............stwierdzilam, ze nie wyglada to zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic specjalnie w google nie pisza na temat tego testosteronu shbg.....same jakies opisy z ktorych malo rozumiem.....chyba umre przez te 17 dni do wizyty u gina.....nie wiem co robic................. jak nie urok to sraczka, dopiero co dostalam ciote,juz mialo byc tak pieknie, a tu testosteron mi dosral.......mam nadziej tylko,ze to nic powaznego........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Majka, nie mam pojęcia jak się zbija ten testosteron. A prl pięknie spadła:) Poczekałabym do wizyty na gina na tego lutego i bym się nie stresowała doktorem google. Ale najlepiej zadzwonić do gina w PL i się tak skonsultować, bo widzę, że Cię to bardzo nurtuje.Nieraz lepiej nie czytać w nadmiarze info doktora google, bo zupełnie inaczej wyjdzie, a człowiek tylko nie będzie spał po nocach, w ciągu dnia się zamartwiał, prolaktyna skoczy i po co Ci to????? Jakie masz TSH? I na Twoim miejscu brałabym po ciotce męża w obroty i nie myślała już o tych hormonach:):):):) Ja nieraz jak jestem w Carrefourze, oglądam ciuszki dla niemowląt:) I parę razy wypinałam swój wzdęty brzuch, aby zobaczyć jak będę z brzuszkiem wyglądać. Każda z nas ma swojego "sprawdzacza":) Lubię też pomarzyć, jak to fajnie będzie z maluszkiem w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdam27
A moze ten testosteron tak chwilowo,moze ma to zwiazek z wystapeniem @. Nie testowalam,postanowilam zrobic to rano.Ok 7 rano napisze o wyniku,ale bedzie negatywny...juz czuje sie dobrze. Mi tez plec gumisia obojetna,oby byl najzwyczajniej,pojawil sie. Jeszcze nie wkladalam poduszki,chyba jutro to zrobie ;) Ja tez zrobilam dzisiaj dziwna rzecz,w sklepie z ubraniami,wsrod wiosennej kolekcji...patrzylam tylko na ubrania,ktore moglabym ponosic we wczesnej ciazy.Nie interesowaly mnie sukienki obcisle i spodnice waskie..sama bylam w szoku haha.Oj kiedys weszlam do smy@ka i ogladalam wozki,paranoja. Dobra,ide spac.Jutro piatek!:) wspaniale. Dobrej nocy "starajace sie" :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdam27
Gutka ma 100% racji!Popieram :) O i zjedz czekolade na poprawe humoru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chyba sam Bog was zeslal.....dzieki za wsparcie,poczekam do wizyty i tyle juz niedaleko, nie bede wymyslac, a tymczasem wezme meza w obroty,prolaktyna tez sie stresowalam niepotrzebnie,bez sensu.... ps. ja tez lubie ogladac....zwlaszcza wozki w sklepie albo w necie :) magdam koniecznie napisz jak test jutro!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdam27
No nie wiem dziewczyny,glupia jestem.Rano robie test...siusiam (test strumieniowy) klade tescik...patrze patrze....ok w okienku kontrolnym krecha mocna szybka ok,patrze dalej...w okienku oznaczajacym ciaze pusto,a mijaja jakies 3-4 miinuty.Stwierdzam brak gumisia i ubieram sie itp...naciagam gacie od pizamy ipatrze....a tam pojawia sie slaba rozowa kreseczka....taka delikatna.Wynik testu po 6-7 minutach.kontrolna mocna druga slabsza ale widoczna.Jak mam to rozumiec?!Wiem ze po 10 min wynik jest niewiarygodny,ale tutaj?Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob kolejny test najlepiej jutro rano!!!!! ale mysle,ze jestes:) ja dzis cieprpie na bezsennosc, a krew to zalewa mnie za wszystkie czasy............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdam27 ja miałam taką samą sytuacje a dziś stuknął mi 12 tydzień :) Kobietki nie odzywałam się bo miałam teraz 2 tygodnie wolnego i postanowiłam wyłączyć kompa na ten czas i wziąć się za siebie ;) mdłości mi minęły jakiś tydzień temu więc czuje się trochę lepiej, ale dalej jestem tak słaba że czasem nie mam sił.. Miałam robione 2 razy badania i wszystkie są w normie chociaż miałam glukozę trochę dużą co prawda mieściła się w normie bo norma to 99 a ja miałam 97,9 i morfologia wyszła mi trochę słaba więc dzidziuś pożera mnie w całości, od jutra zaczynam brać witaminy. Ogólnie teraz w czwartek będę miała USG i dowiem się co u mojego maleństwa. Hormony we mnie szaleją potrafię bez powodu się wkurzyć... później się popłakać że się wkurzyłam a pod koniec dnia cieszyć się jak głupia... Z moim ukochanym kłócimy się dosyć często bo naprawdę mi odbija...ostatnio zrobiłam awanturę i popłakałam się że nie odniósł szklanki do zlewu... ;/ Ale jakoś trzeba sobie z tym radzić ;) Brzuszek już się zaokrągla i teraz muszę śmigać tylko w leginsach ;) Pozdrawiam Was kochane, cieszę się że jest nas tutaj coraz więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Magdam27, te 6-7 minut też jest wiarygodne:) Musisz powtórzyć teścior:) Majka, macie fajny przed sobą okres z mężem:) Tudzież staranka:) Magdalenka, dobrze, że już lepsze samopoczucie masz, i te mdłości przechodzą. A to, że maluszek pobiera od mamy to najcenniejsze, wiadomo, musisz łykać witaminki i teraz, póki mdłości nie ma korzystać ze smaków:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny musze wam to powiedziec bo padne.....w koncu sie doszukalam gdzie moge zrobic prywatnie badanie krwi i za ile....17 euro za prolaktyne...nie jest zle....ale uwaga...na wyniki czekasz 4 dni!!!!!!!!!!!! a panstwowo czekasz tydzien......co za roznica!!???!! powiem wam, hiszpania... wszystko fajnie,slonce swieci,plaza i fajne imprezy,ale to kraj absurdu,rodem z almodovara...... magdalenka milo cie slyszec :) pewnie niedlugo dowiesz sie czy masz malego czy mala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki mam do Was jeszcze pytanie bo zaczęłam się nad nim głowić.. Ostatnio jak byłam u położnej założyła mi kartę ciąży.. i pytała mnie o grupę krwi dałam jej zaświadczenie które dostałam po porodzie i tyle było tematu... A dziś jak ta kartę przeglądałam zobaczyłam puste okienko z grupą krwi ojca dziecka.. Położna nawet mnie o nią nie zapytała... Ale wydaje mi się że to jest obowiązkowe, bo przecież może być konflikt serologiczny... i teraz nie wiem czy należy mi się skierowanie na te badanie dla mojego chłopaka... czy musi zrobić prywatnie ? Czy któraś z Was może wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka po prostu idz i sie spytaj w twarz,czemu nie zapisala i czy to nie jest wazne? a jak cie zleja zrob prywatnie. ja wychodze z zalozenia,ze jak samemu sie nie przypilnuje tych spraw,to nikt za ciebie tego nie zrobi! I chodz wychodzi ze mnie moj ojciec teraz, zawsze madrzejszy od lekarza (zawsze mnie to w nim wkurzalo) to teraz to rozumiem,bo w koncu masz na szali swoje zdrowie...a dla lekarzy,to w sumie tylko praca.....nie dla wszystkich oczywiscie,ale pilnuj swoich spraw!!!! gutka, TSH mam w normie, tak po srodku skali, nawet cholesterol mam duzo lepszy,nie bede sie na razie tym testosteronem przejmowac,bo szkoda energii...moze rzeczywiscie to byl skok przez moje zaburzenie miesaczkowe i troche sie pomieszalo,bo z tego co pisza na temat testosteronu,nie mam ani problemow z jakims szcegolnym owlosieniem,ani z tradzikiem....wiec do wizyty u lekarz spuszczam na to kurtyne milczenia....bo hormony maja to do siebie ,ze sa zmienne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castagnus powyżej 60kg dwie tabletki, ja waże teraz 63(troche mi sie przytylo) wiec biore właśnie dwie tabletki na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, ja też mam zboczenie co do oglądania wózków w internecie. Pewnie dlatego ze do tej pory nie znalazlam odpowiedniego a mam juz dwojke dzieci. Te co sa uniwersalne niby do 3 roku zycia, sa do bani, nadaja sie tak do roku czasu. Potem kupuje zwykle dwie spacerówki, jedna z duzymi kolami(na sniegu tez z malymi nie daja rady) a druga z alymi lekka na wiosne lato Takze w moim przypadku 3 wózki na dziecko i dlatego nie kupuje tych co to kosztuja 3tys wzwyz, tylko tym razem stawiam na Jedo jako pierwszy wózek, potem jak juz będzie raowało miejsca na glowke dziecka, to wymienie na Baby Jogger z duzymi i z malymi kolami. W sumie kazdy z wozkow kolo 1 tysiaca zlotych wiec i tak wychodzi na to samo a wiem ze dziecko sie zmiesci na kazdym etapie wozkowania no i nie bede sie meczyc bo baby joggery sa na 3 kolach co jest rewelacja jak juz dzieko wiekze bo praktycznie same jada i same skrecaja. Teraz mam dla mojego 3 LATKA baby jogger citi mini GT i poprostu bajka. Nie zostawiam wózków dla następnego dziecka(no chyba ze ten baby jogger bo ola ma porzadne) bo w kazdym byly juz zuzyte kola wiec sprzedawalam za polowe ceny i kupowalam nowy. Nie lubie sie meczyc jak kola nie chca jezdzic, a niszcza sie bardzo na naszych wspanialych krakowskich chodnikach. Takze ja stawiam na polski wózek Jedo(jako pierwszy, ogromna gondola w sam raz dla moich dlugasnych dzieciakow), a drugi zimowy i letni Baby jogger(maja rewelacyjne spacerowki z ogromna buda od wietru!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakby ktoś chciał info o dobrych fotelikach to polecam bardzo foteliki Cybex. Są bardzo porządne i bezpieczne(5 gwiazdek w testach) i maja fajne rozwiazania. Zdaje sie ze dla maluchow jest Cybez Aton, a ja mam teraz dla mojego 3 latka Cybex Pallas(9-36kg), zapina sie pasem z auta przez taka poduszke na brzuszku, ktora potem sie sciaga i fitel przeksztalca sie w taki dla wiekszego dziecka. pozdrawam, moze komus pomoga moje opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mogę poradę? mój narzeczony chorował na ziarnice zlośliwą do listopada brał chemie i już jest zdrowy,uprawialiśmy zawsze seks z gumką chociaż lekarz przed chemia powiedzial żeby oddal nazienie do baku spermy tak na wszelki wypadek no i ostatnio po folgowaliśmy i pare razy bez gumki ale nie do konca i jak ores skonczył mi się 15 grudnia tak cisza od dwóch dni boli mnie z lewej strony pachwina i mój problem to pieczenie przy siku ale to strasznie do tego strasznie mnie piersi swędzą myślicie że mogłam zajśc? ja bym się nawet cieszyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julitek11 zrób test.. jak miałaś ostatni okres 15 grudnia to na bank wyjdzie wiarygodny, nikt przez internet nie powie Ci czy jesteś w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie,zrob test... dziewczyny,jednak sie skusilam i pojechalam do tego super wypasionego szpitala prytanego,ktory wyglada jak z serialu, zrobili mi ta prolaktyne,wyniki za 3-4 dni, mam nadzieje,ze nie zbilo mi tej prl do zera....w kazdym razie od wczoraj biore tylko pol tabletki,zobacze jak wyniki i zadzwonie do gina w PL....moze raczy mi udzielic bezplatnej info... a co do wozkow,to ja chce jakis maly,zgrabny,lekki,do samolotu wygodny, a u nas tutaj nie ma sniegow,ani dróg lesnych,wiec nie potrzebny mi tak zwany traktor....podoba mi sie JANE muum-zreszta to hiszpanska marka czesto jezdzi po ulicach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka fajnie że znalazłaś taki szpital :) A lekarz na pewno udzieli Ci porady tym bardziej że wcześniej do niego chodziłaś prywatnie ;) Jak unormujesz hormony to rozumiem że wracasz do staranek ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdam27
Cały czas mam w głwie dzisiejszy wynik tesciora...wpadam w panikę lekką hahaha:P Modlę się, żeby był prawidłowy hahaha le tez upominam się "Magda nie nakręcaj się" :) wózki...mi się podoba bogaboo, te kolory, a tak to maxi-cosi mura 4 tez myślalam o takim wyjciu ze typowo głęboki, a później typowa spacerówka...ale czy to nie wychodzi drożej? Hiszpania...aaaaa....cudo :) ile masz teraz stopni? zazdroszczę :P Magdalenka, znajomość krwi ojca jest obowiązkowa, masz racje co do tego konfliktu, przy porodzie ta wiedza jest niezbędna.Ten konflikt to nic strasznego, tylko trzeba wiedzieć......zazdroszcze Ci....poważnie też tak miałaś, że ta druga kreska była, ale słaba? Mojego męża siostra, zadzwoniłam do niej bo urodziła rok temu, powiedziała, że pierwszy test wyszedł Jej negatywny, ale drugi tak samo jak mi....oj nakręcam się....ALE CHCIAŁABYM ŻEBY TO BYŁA PRAWDA!!!!!:d Zreszta te cholerne jajniki cały czas bola, podbrzusze, czasami przerwa i dalej boli...a jak to pozamaciczna?:/ plamień nie mam, tylko upławy białawe, lekko żółte...ale nic nie swędzi itp..zakażenia nie mam....JA CHCE GUMISIA!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizyte u gina mam 11 lutego,,po czekam do 1 i zrobie test..a podobno po chemii jest duże prawdopodobieństwo ze dziecko może się chore urodzic to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też przerabiałam temat wózka Jane ale szczerze mowiąc to mi się podobal slalom bo ja juz chcialam dla starszego dziecka wiec 3kolowiec zeby byl zwrotny bo dziecko ciezkie i wozek ciezki to naprawde ciezko skrecic. ale jak zobaczylam opinie na temat Jane ze te kola sie psuja i ludzie po naprawach jezdza to podziekowalam, poza tym Jane ma małą ongole i waska, krotkie oparcie, totalna dyskwalifikacja, zwlaszcza jak obejrzalam film jak mu sie chwieja kola. Jane Muum, chm, miałam już taki jeden z malymi kolkami z przodu i duzymi z tylu i jest wywrotny, chyba ze dwa razy sie wywróciłam z dzieckiem na krawężniku. Chodzi oczywiscie o duza roznice miedzy rozmiarem kol, dlatego ja teraz biore jako pierwszy z gondola chyba Jedo Fyn a potem Baby joger city mini ten jest swietny do samolotu. Naprawde miałam przerózne wózki i dopiero teraz wiem ze dobra polska marka Jedo bedzie odpowiednia dla niemowlaka, a pote rzeba sie przesiasc na amerykanska Baby Jogger bo tylko one maja naprawde dlugie siedzisko 53cm, rozkladane na plasko(moj synek spal na spacerach do 2 roku zycia a nawet chwile dluzej), skladaja sie w sekunde za jednym pociagnieciem w pol no i ta buda od wiatru, slonca, potrojna, nie potrzeba parasolki. To tylko kie moje spostrzezenia a mialam juz lacznie 8 wózków przy dwójce dzieci, część totalnie nietrafiona, makamenty wychodziły "w praniu" obie firmy Jedo i Baby Jogger maja naprawde swietne opinie wsrod uzytkownikow, a to jest najwazniejsze a nie jakas reklama, no i nie kosztuja za duzo, tylko w sam raz, stosunek ceny do jakosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach ja tez musze sie wybrac do gina w tym cyklu, az sie boje czy na mnie nie nakrzyczy ze po wynikach prolaktyny sama kupilam Castagnus, bez konsultacji z lekarzem... Chyba pójdę przed owulacją żeby przy okazji podejrzeć jaki duży pęcherzyk co mi powie mniej więcej kiedy owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×