Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna NO

Problem z Kurdem mam :-)

Polecane posty

Gość gość
Ja nie tanczylam tego tanca brzucha na wlasnym slubie tylko byla wynajeta tancerka, jak nie wierzysz to twoj problem a maz sam u siebie w kraju zalatwil sobie wize przez ambasade ze chce kontynuowac nauke w europie i sami skierowali go do Pl, tylko na poczatku dostal na pol roku a pozniej musial przedstawic indeks ze faktycznie uczy sie i miec odpowiednia sume na koncie ze wrazie nie przedluza pobytu musi miec na bilet powrotny oraz na zycie, po ukonczeniu szkoly otworzyl te bary i dostal wszystkie dokumenty, nikt go nie zapraszal i wiele znajomych meza na takiej podstawie przyjechala do Pl czy innych kraji w europie, ale byli i tacy ze zaraz po wjezdzie do Pl szybko znalezli dziewczyny, szybki slub zeby miec karte malzenska ale robia to przewaznie z ubogich rodzin, bo szkola kosztuje a jak uczeszcza do szkoly to nie pracuje a wiadomo jak nie pracuje to rodzina musi pomagac, a oni czesto wysylaja takiego syna aby w europie zarabial i wysylal im kase, czesto biora kredyty a jak juz podejma prace to splacaja, a znam tez takiego co poszedl z dziewczyna na ulkad zaplacil jej w zamian za slub, wtedy to trzeba bylo byc w zwiazku 3 lata teraz podobno 5 lat , pozniej dostal wszystkie dokumenty, pozniej rozwod a przy rozwodzie druga rata , szkoda ze sa takie glupie ze na to sie godza bo pozniej takie prawdziwe pary sa kontrolowane, przesluchiwane, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Mariap Czy uważnie przeczytałas to,co napisałam?Odnoszę wrażenie,że jednak nie...Przytocz mi proszę fragment w którym napisałam że syn jest chowany z 2 religiach?! To,że decyzję pozostawilismy synowi jest naszą indywidualną sprawą.Tak zdecydowaliśmy i nikomu nic do tego!Mam pytanie-Jestes katoliczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam ten slub katolicki w warszawie i uwierz nie mialam z tym problemu , niczego nie podpisywalam ze dzieci beda wychowane w wierze katolickiej, szczerze mi az tak bardzo nie zalezalo na zadnym slubie ja bym mogla z nim zyc nawet w konkubinacie, ale moja rodzina no jak tak bez slubu bardziej rodzice naciskali , ojciec pozalatwial , za wszystko zaplacil, a w meczecie wzielam bo wiem jak dla mojego to bylo wazne, on nie wyobrazal sobie wspolzyc bez slubu, w warszawie na pradze polnoc w kosciele przy ul rownej da sie wszystko zalatwic, moja kolezanka ma nie slubne dziecko i w jej parafi nie chcial ksiadz ochrzcic polecilam jej ten kosciol i udalo sie, tam proboszcz powiedzial mi ze jego obowiazkiem jest udzielic slubu, a jak ja bede zyc on nie ma na to wplywu, nie bedzie mnie ocenial od tego jest ktos wyzej na gorze i kazdy czlowiek za wszystko kiedys odpowie, ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariap
tego, że będziesz wychowywać dzieci w wierze katolickiej się nie podpisuje to się przyrzeka...nie pamiętasz przysięgi małżeńskiej i uczynię wszystko, żeby nasze dzieci wychowane zostały w wierze katolickiej ..to, ze Ty mogłabyś z nim żyć w nawet w konkubinacie akurat rozumiem, bo sama zastanawiałam się nad tym, bo wiedziała, że nasze dzieci i tak musiałyby być muzułmanami i nie chciałam tworzyć fikcji i przyrzekać czegoś czego nie zrealizuję, a branie ślubu dla rodziców nie miałoby dla mnie sensu, składać fałszywe przysięgi nawet dla rodziców nie mieściło mi się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narazie syn jest maly i niewiele rozumie, na obrzezanie synka sama meza namowilam ze tak lepiej, co prawda po narodzinach syn mial ten chrzest muzulmanski wyszeptany do ucha azan, ale na ogolenie glowy nie wyrazilam zgody czyli chrzest nie do konca zrobiony, bo powina byc ogolona glowa dziecka w 7 dniu zycia dziecko zwazone i jaka waga dziecka tyle kg pieniedzy i slodyczy, jedzenia rozdane biednym, tak jak pisalam wczesniej dziecko dorosnie samo zdecyduje czy chce byc muzulmaninem, czy katolikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze i faktycznie zlamalam po czesci przysiege , moze powinnam ochrzcic synka , i nie pozwalac zeby chodzil do meczetu ale jeszcze nic straconego, moze dziecko jak dorosnie powie ze chce byc katolikiem, co prawda chodzi ze mna do kosciola, oj co bedzie, w koncu to ten sam Bog, albo tak jak ksiadz powiedzial po smierci za wszystko odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariap
napisałaś, że syn poznaje dwie religie...a jaka jest różnica w tym wieku, ze dziecko poznaje dwie religie a jest w nich wychowywane dla dziecka nie ma, to dorośli mogą poznawać różne religie, dzieci jeszcze tego nie umieją...co mówisz dziecku idąc do kościoła w Boże Narodzenie kiedy pyta o Jezuska w żłóbku... to jest Jezus, którego chrześcijanie uważają za Syna Bożego a muzułmanie za proroka a ty sobie wybierzesz wersję która Ci będzie bardziej odpowiadała, ale jak już będziesz dorosły.....to czy jestem katoliczka czy nie nie ma znaczenia ...ja po prostu jestem racjonalistką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariap
o tym, że to Ty mogłabyś wykonać taniec brzucha na własnym ślubie nawet mi na myśl nie przeszło......taniec brzucha to jest rozrywka, którą serwuje się Europejczykom na wakacjach w hotelach a nie na ślubie Kurdyjskim czy Tureckim.....bajki i tyle...a w to, że się to może podobać Twojemu mężowi to akurat wierzę, pod warunkiem, ze tańczysz tylko dla niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps,Ale jak bylam mala marzylam o bialej sukni z welonem, ze biore slub z przystojnym ksieciem, i faktycznie marzenie z dziecinstwa spelnilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na moim slubie byka tancerka, moze zamowili ze wzgledu na moja rodzine, rodzicow , nigdy meza nie pytalam o tancerki na ich slubach, a wiesz jak wroci z baru to porozmawiam na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariap
Do Eylül Prawdziwa napisałaś, ze twój mąż ma chrześcijańskie imię a możesz napisać jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam /a jestes szmaciarzem/ra , a kto chodzi w chustach? Co prawda kiedys bra babcie, niektore babcie chodzily w chustach a do kosciola obowiazkowo , juz ta tradycja zanikla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kulturze muzulmanskiej bardzo podoba mi sie: 1)golenie pach, miejsc intymnych u mezczyzn i kobiet 2) nie jedzenie wieprzowiny 3) mycie miejsc intymnych po kazdym zalatwieniu potrzeb fizjologicznych 4) kapiel zaraz po stosunku 5) kapiel czy mycie sie przed modlitwa, oraz czysta oddziez i modlenie sie bez butow, bo przeciez modlitwa to rozmowa z Bogiem 6)obrzezany u mezczyzn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kościele chrześcijańskim zakrywanie włosów przez kobietę, to nie tradycja, a nakaz biblijny. Ale wy, katolicy, nie macie o tym bladego pojęcia. Wierzycie w coś, co wam przez wieki wciska Watykan, włącznie z niebowzięciem Marii- pokażcie mi, gdzie to w Biblii jest napisane, ok? Nie wiecie? Bo nie ma. Dopiero na jednym z soborów sobie tak ustalili. Ale wy jesteście ślepi. Pisze w Biblii- WYJDŹ z niego, Z Wielkiego Babilonu. Wasz katolicki kościół to Wielki Babilon. Znacie jego historię? Wątpię. Ja byłam członkiem Kościoła Zielonoświątkowego, charyzmatycznego. Kościół Katolicki opiera się na watykańskich kłamstwach, a wy katolicy, jesteście pełni nienawiści do ludzi innych wyznań, mimo że Bóg nakazuje miłość bliźniego. Chusty was rażą? Bóg waszym kobietom też nakazał zakrywać włosy. Ale wy macie gdzieś boże nakazy. Naprawdę chrześcijaństwo to najstarsza i piękna religia. Większość Polaków nie ma o tym niestety pojęcia. Wydaje się im, że jak Polak to katolik. A prawda jest taka, że coraz więcej ludzi odchodzi od kościoła katolickiego. Dlaczego? Bo jest zakłamany, pełen hipokryzji, mamony, zboczeństwa i chęci władzy. Proszę, miłej lektury. „Albowiem mężczyzna nie został stworzony ze względu na kobietę, ale kobieta ze względu na mężczyznę. Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.” (1 Kor 11,9-10 ). Nakrycie głowy symbolizuje fakt, że kobieta akceptuje wyznaczoną jej przez Boga rolę, jako stworzonej „ze względu na mężczyznę” jako jego pomocnik, a więc jej gotowość do bycia podległej męskiemu autorytetowi - czy to żona w stosunku do jej męża, czy córka do jej ojca, czy siostra w zborze do starszych. Nie bez znaczenia jest, że zanik nakrycia głowy u kobiet z zachodnich kościołów (na dużą skalę), około 60 lat temu, zbiegł się w czasie z rozprzestrzenianiem się w zachodnich krajach ruchu „Wyzwolenia kobiet” (zwrot użyty w książce z 1949). „Aniołowie” wspomniani w tym wersecie mogą odnosić się zarówno do upadłych aniołów lub do aniołów w niebie. Więc może to być zarówno przypomnienie dla kobiet żeby miały w pamięci, że upadłe anioły upadły ponieważ nie były uległe autorytetowi. Albo może to oznaczać, że „Kobieta powinna nosić nakrycie głowy jako znak, że jest pod męskim autorytetem - fakt dla aniołów (w niebie) aby zauważyły i radowały się tym” (jak parafrazuje ten werset The Living Bible).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wroce do poprzedniego tematu, jak urodzil nam sie syn i maz chcial zaprosic rodzine z tej okazji to musial spelniac warunki: miec na koncie odpowiednia sume tj, na utrzymanie zaproszonych, wrazie co na zakup biletow powrotnych, wlasny dom, mieszkanie lub umowe najmu i odpowiednie warunki mieszkalne,wypelnic wniosek , my w warszawie na starym miescie, oplata , zgoda wojewody mazowieckiego, do wniosku dolaczyc wyciag z konta, to nie takie proste ze kogos zaprosisz i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Mariap Jestes racjonalistka,chyba samozwańcza-wybacz.Klepiesz internetowe formulki a to potrafi każdy.Skoro z góry zakładasz,że ktoś tutaj kłamie,po co drązysz temat?Tutaj każda z nas opisuje jak wygląda jej życie,jedna ma kolorowo,druga nie i tym się dzieli z innymi osobami.To ci się nie podoba,to jest nie do pomyślenia,ty bys na to czy na tamto nie pozwoliła...każda z nas postąpiła jak uważała i za to będziemy rozliczone my,nie ty!Każdy potrafi kręcić nosem,bo widział coś tam w tv lub przeczytał w internecie a tak naprawdę liczy się to czego doświadczamy sami a nie teorie zerzniete z wikipedii!Swoje zdanie możesz wyrazić ale nie narzucac,bo do każdego mieszanego związku podchodzi się indywidualnie!Ktoś o coś pyta z ciekawości,nie wiedzy ale wychodzi na to że to ty wiesz lepiej co u kogo jest a czego nie ma...kto jest jakim muzułmaninem a kto jaką katoliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Mariap Jestes racjonalistka,chyba samozwańcza-wybacz.Klepiesz internetowe formulki a to potrafi każdy.Skoro z góry zakładasz,że ktoś tutaj kłamie,po co drązysz temat?Tutaj każda z nas opisuje jak wygląda jej życie,jedna ma kolorowo,druga nie i tym się dzieli z innymi osobami.To ci się nie podoba,to jest nie do pomyślenia,ty bys na to czy na tamto nie pozwoliła...każda z nas postąpiła jak uważała i za to będziemy rozliczone my,nie ty!Każdy potrafi kręcić nosem,bo widział coś tam w tv lub przeczytał w internecie a tak naprawdę liczy się to czego doświadczamy sami a nie teorie zerzniete z wikipedii!Swoje zdanie możesz wyrazić ale nie narzucac,bo do każdego mieszanego związku podchodzi się indywidualnie!Ktoś o coś pyta z ciekawości,nie wiedzy ale wychodzi na to że to ty wiesz lepiej co u kogo jest a czego nie ma...kto jest jakim muzułmaninem a kto jaką katoliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Zadalam pytanie o twoja wiarę z prostego powodu-jestem ciekawa czy ty Zyjesz wg dekalogu?Ironizujesz na temat tego co mówię swojemu synowi?Mój syn tak głupich pytań nie zadaje,a po twoich komentarzach widzę,jak mało wiesz na ten temat!Mąż nosi imię Kamil i jak domniemam z całą pewnością ci się coś znów nie spodoba,co wyrazisz swoimi formułkami z internetu zaiste.Uważam że dalsza konwersacja z tobą nie ma sensu,chyba że się mylę,a to pokazą twoje kolejne komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Witaj iskro boza :) No właśnie nie rozumiem jak to jest,każda obecna tutaj katoliczka poucza ciebie-zamezna/żyjąca w związku kobietę o religii męża/partnera gdzie przy tym samym o swojej religii nie wie za wiele...miała ją raz w rękach i pokazuje jaka to ona jest obczytana,tyle tylko że wiedzy Zasiega tylko i wyłącznie z internetu,bądź z plotek zasłyszanych gdzieś tam....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Z reszta tylko co 20 katolik,a może i nie potrafi określić jaki dzień powinno się świecić wg Boga,co zapisane jest w Biblii,ale pouczać kogos na temat innej religii?Do tego to sa pierwsi i to są właśnie racjonalisci!!!???Jakie to przykre...Kościół katolicki w dzisiejszych czasach to niestety fałsz i obłuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Z reszta tylko co 20 katolik,a może i nie potrafi określić jaki dzień powinno się świecić wg Boga,co zapisane jest w Biblii,ale pouczać kogos na temat innej religii?Do tego to sa pierwsi i to są właśnie racjonalisci!!!???Jakie to przykre...Kościół katolicki w dzisiejszych czasach to niestety fałsz i obłuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ninka
Psiuk, psiuk z pupy smród a legendy glosza ze koscioly upadna i bedzie tylko islam biali rozmnazaja sie coraz zadziej a jak już to rodza przewaznie córki a muslimy robia mnóstwo dzieci co oznacza ze wasze córki beda miec mezow muslimow i nie beda koniecznie pierwszymi zonami tylko 2 ,3 a nawet kokejnymi, beda dzielic sie mezem i zacznijcie sie do tego przezwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariap
żyłam i pracowałam z Kurdami 3 lata w mieście Karakose okręg Agri, to że wkleiłam informację z internetu na temat różnic pomiędzy szyitami a sunnitami świadczy tylko o tym, że informacje te są łatwo dostępne dla każdego, i każdy to może sprawdzić więc dziwne jest że ludzie, którzy podobno znają tą religie robią podstawowe błędy. Nie pogardzam nikim kto jest w związku z Kurdem, sama kochałam i nadal kocham człowieka Kurda i muzułmanina. Nie zdecydowałam się jednak na małżeństwo z nim, z różnych przyczyn, uwierz mi nie tylko religijnych ale raczej praktycznych i wewnętrznych rozterek..wiedziałam, że nie będę mogła przystać na rzeczy nad którymi być może Ty lub inne dziewczyny się nie zastanawiają ..nie wydaje mi się, żeby pytanie dziecka o to kim był i jest Jezus świadczyło o jego głupocie...zarzucasz , że katolicy nie obchodzą świąt zgodnie ze świętami z biblii chodzi o to, że katolik opiera swe wierzenia nie tylko na Starym i Nowym Testamencie ale również na tzw. tradycji kościoła...Ja piszę rzeczy mniej popularne dlatego, ze jest to forum dla kobiet które są lub będą lub były w związkach z Kurdami, często to są bardzo młode dziewczyny, które nie uświadamiają sobie pewnych zagrożeń jakie niesie związek dwóch ludzi z tak odmiennych wyznań i kultur, dla nich ważny jest każdy punkt widzenia..ktoś napisał, ze jej dziecko nie do końca zostało :"ochszczone" w wierze muzułmańskiej..nie ma czegoś takiego jak cząstka ..dziecko staje się muzułamninem po wyszeptaniu mu do prawego ucha wyznania wiary i tyle..a propos imienia Kamil jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy znanego rzymskiego rodu Camilli. Łacińskie camillus oznacza dosłownie: szlachetny chłopiec lub urodzony z wolnych rodziców, szlachetny więc nie jest to imię chrześcijańskie choć piękne, mój miał na imię Yakup chociaż my też mamy swojego świętego Jakuba on tez miał patrona swojego oni wyznają Jakuba, syna Izaaka; proroka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy dyskusja jest na temat wspolzycia z Kurdami,czy chcecie zeby wszyscy wiedzieli o ich religi wiecej jak oni sami. Zbyt duzo tutaj informacji,a dla mnie liczy sie czlowiek,jak napisalam ze mam kolezanke Alewitke to zaraz dostalam wyklad,co zreszta bylo cytowane z Wiki,a ja pisalam prawde i teraz cytuje"czcza Hazrat Ali,kuzyna,przybranego syna,a pozniej ziecia Proroka Muhamnada",dlaczego ktos twierdzi,ze mi sie cos pomylilo.Tyle wiem od kolezanki,no moze troszke wiecej i to mi wystarczy na temat wiary. Sa inni jak sunici i czesto przez nich przesladowani,szyici uznaja ich za wierzacych ,a sunici nie. I takie informacje nam wystarcza,poglebiamy je tylko w momencie kiedy nas to bardzo interesuje z roznych powodow. Ja bardzo lubie moja kolezanke,jej europejski styl zycia,super kuchnie,czesto jestem zapraszana i spotykam u niej takze kobiety w chustach razem z mezami Kurdami i nie zauwazylam zeby ktorys ponizal swoja Zone,wszyscy przebywamy w jednym pomieszczeniu,jest zawsze bardzo wesolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Powtorzę raz jeszcze dwie kwestie-po 1-do każdego związku mieszanego podchodzi się indywidualnie a po drugie ja pisze na przykładzie mojej rodziny,mojego męża,jego sposobie bycia,wychowania i kultury.Interesuje mnie On a nie inni,więc na temat innego odłamu się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül Prawdziwa
Wątpię,aby która kolwiek z nas w ogóle chciałaby napluc na ciebie...Sposób,w jaki się wypowiadasz świadczy o poziomie twojej inteligencji a raczej o jej... braku?!Szczerze współczuje podejścia do sprawy i wiedzy na ten temat.Pamiętaj tylko,że polacy mają coraz to gorszą opinię w świecie i że na "wasz" temat również powstają stereotypy-gratuluje twojej lepszej rasie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eylül Czy jast jakas roznica miedzy alevi,a alewita?Tak troszeczke Ciebie tutaj nie rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkich muslimow, ich rodziny i naloznice powinno sie wywalic z Europy. Zawsze, zawsze jest to potencjalne s****wo mordujace ludzi! Stop islamizacji Europy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eylül Prawdziwa "Pamiętaj tylko,że polacy mają coraz to gorszą opinię w świecie i że na "wasz" temat również powstają stereotypy-gratuluje twojej lepszej rasie!" :O A ty juz nie Polka? :O Zaprzeniec z ciebie i d****** tak? Bardzo mnie to ieszy. Jedz ze swoim brudasem do jego kraju. Nie? Europa wam pachnie? Cywilizacja? Jednak w prymitywnych warunkach gorzej sie zyje, szmato? Jestes dnem podwojnie. Raz, ze dajesz doopy smierdielowi, dwa, ze jestes zaprzencem wlasnej rasy i kultury. Na ciebie nawet splunac szkoda. Jestes gorszym zerem niz zwykla tirowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×