Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna NO

Problem z Kurdem mam :-)

Polecane posty

Gość Eylül
Iskro Boża... Mam podobnie :) Turcja jest obszernym tematem,długo by można było o sytuacji i polityce tureckiej opowiadać,ale po co...?Turcja nie jest ojczyzna mojego męża i cieszę się z tego,nie mniej jednak ubolewam też nad przesladowaniami kurdow,wszelkimi zakazami itp.Owszem są tam kościoły,nie tylko meczety np. Hagia Sophia (czyli Kocioł Mądrości Bożej o czym zapewne nie wszyscy wiedzą iż jest to właśnie KOŚCIÓŁ!!!)Co do tematu pers,iranczyk,arab,turek to inna kultura i mentalność,inny naród i inna wiara!Niestety dla innych ludzi różnicy nie ma.Ich ograniczenie i sceptyczne nastawienie do muzułmanów nie pozwala na zdobycie chociażby "wierzchnej"wiedzy na ten temat.Nikt tu na siłę nie próbuje narzucić komuś swoich poglądów,jest to forum dla kobiet,które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami dobrymi lub złymi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No patrz a ja myślałam że Hagia Sophia BYLA kościołem. Potem była meczetem a teraz jest muzeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość - a z moich obserwacji wynika że najgorsi są kurdowie, bezpaństwowcy którzy chcą podpieprzyć tereny innych państw. nic dziwnego że turcja jest bierna na działania państwa islamskiego wobec kurdów. turkom jest na rękę że ISIS ich wybija. to takie pozbycie się problemu w białych rękawiczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Iskro Boża... Mam podobnie :) Turcja jest obszernym tematem,długo by można było o sytuacji i polityce tureckiej opowiadać,ale po co...?Turcja nie jest ojczyzna mojego męża i cieszę się z tego,nie mniej jednak ubolewam też nad przesladowaniami kurdow,wszelkimi zakazami itp.Owszem są tam kościoły,nie tylko meczety np. Hagia Sophia (czyli Kocioł Mądrości Bożej o czym zapewne nie wszyscy wiedzą iż jest to właśnie KOŚCIÓŁ!!!)Co do tematu pers,iranczyk,arab,turek to inna kultura i mentalność,inny naród i inna wiara!Niestety dla innych ludzi różnicy nie ma.Ich ograniczenie i sceptyczne nastawienie do muzułmanów nie pozwala na zdobycie chociażby "wierzchnej"wiedzy na ten temat.Nikt tu na siłę nie próbuje narzucić komuś swoich poglądów,jest to forum dla kobiet,które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami dobrymi lub złymi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Dora300 Jestem od Ciebie młodsza ladnych parę lat,napewno jestes osobą bardziej doświadczoną ode mnie i w tym momencie przyznaje Ci rację!Od dziadkow może za wiele nie słyszałam ale od męża i teściowej sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W życiu nie pozwoliłabym żeby jakikolwiek facet dyktował mi warunki: jak mam się zachowywać, jak ubierać, w co mam wierzyć i w jakiej wierze wychowywać mam dzieci. Wiem wiem zaraz powiecie że jesteście dominatorkami ale w zasadzie nic nie wywalczyłyście, nie ma żadnych kompromisów u mężusiów, smutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nie ma kompromisów? "ja robię co on chce a on mnie nie bije" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Tak zgadza się w 1453 roku została zmieniona na meczet przez Turków,w chwili obecnej jest muzeum,jednak mnie chodziło o to że nie wszyscy wiedzieli o tym że to akurat był kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
A kto powiedział że mąż dyktuje mi co mam robić ,w jakiej wierze wychowywać dzieci lub w co mam wierzyć i że mam to robić po to,żeby mnie nie bił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jak to nie ma kompromisów? "ja robię co on chce a on mnie nie bije"" ooooooo To może się wydawać śmieszne ale w wielu muzułmańskich rodzinach tak właśnie jest. Kobieta ma być posłuszna swojemu mężowi, w ich kulturze nie ma miejsca na pyskowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Nie wiem jak jest w wielu muzułmańskich rodzinach,ale wiem jak jest w mojej.Wszystko zależy od tego,jak dany mężczyzna został wychowany.W moim domu nikt nikomu nie stawia warunków,zakazów i nie dyktuje co mam robić czy jak się zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejny smiec z glowy http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-27-l etnia-polka-zamordowana-w-wielkiej-brytanii ,nId,1597061 W ubiegły piątek w godzinach popołudniowych policja z hrabstwa Perthshire w Wielkiej Brytanii znalazła zwłoki 27-letnia Agnieszki S. pochodzącej z Polski. Do tragedii doszło w jednym z domów w spokojnej dzielnicy. O sprawie pisze dailyrecord.co.uk. W sprawie zatrzymano już podejrzanego, jest to 56-letni Mohammed Abboud. Policji udało się dowiedzieć, że Agnieszka i Mohammed byli w burzliwym związku. Rozstawali się i wracali do siebie. Do zabójstwa mogło dojść po kłótni. Mężczyzna sam zadzwonił po karetkę pogotowia. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Do tej pory udało się ustalić, że Polka zmarła od ran zadanych nożem. http://pokazywarka.pl/foq51i/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu z 22.02 a z m o i c h o b s e r w a c j i w y n i k a,ze najgorszy sort to przyjezdza z Polski,tutaj do nas do Niemiec. pracuja u nas na czarno,kasuja do tego jeszcze pieniadze z socjalu(polacy % najwiecej),chociaz jest ich mniej od np.Turkow,dostaja do tego rodzinne,a dzieci sa w Polsce i tez potem przyjada i beda robic tak samo.Mam sasiadow Polakow i chyba 10 ich mieszka w 2 pokoje,codziennie 5-6 pijanych,smierdzi pod drzwiami i glosno do nocy.To ja juz wole tych 5 dzieci kurdyjskich sluchac jak tych pijakow.a jeszcze kradna,a ja myslalem ze to teraz juz lepiej bedzie.Zostawcie juz ich gadacie jak nasz Hitler,on tez tak o Polakach gadal ze brudasy ,ale to bylo juz przed 80 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze was pozdrawiam Hans Tylko wasze kobiety sa ladne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora300
Kto to pisal,ze w ich rodzinach niema miejsca na pyskowanie, to ty chyba nie slyszalas jak Kurdyjki pyszcza,bo ja sama tak nie potrafie(nigdy)sa glosne,maja wrecz meski glos,potrafia wywalczyc swoje nie musisz sie o nie martwic.Jedyne czego nie robia to nie pyszcza publicznie do meza,ale w domu za to podwojnie. Poznaj i opowiadaj bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzma0700
Przykro mi się czyta obraźliwe komentarze na temat kobiet, które są z mężczyznami z innych kręgów kulturowych. Świat się skurczył do tego stopnia, że byłoby głupotą zamykać się wśród "swoich". Zresztą po co? Kto by chciał żyć w społeczeństwie, którego przedstawicie mogą do tego stopnia zmieszać Cie z błotem. Zero braterstwa w naszym narodzie. Jedźcie dziewczyny w świat, tylko wybierajcie mądrze, bo patologia nie ma narodowości. Osobiście tysiąc razy bardziej wolałabym być 2gą żona prawdziwego mężczyzny niż jedyną jego podróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Nie rozumiem co ma wspólnego ISIS z kurdami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Z tego co wiem ISIS jest organizacja wywodząca się z Iraku i walczy na wschodzie Syrii i zachodzie Iraku a nie w Turcji czy Kurdystanie a to różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariap
https://www.youtube.com/watch?v=X9km7tv5cUQ Tak się ubierają Kurdyjki we wschodniej Turcji na pewno nie po europejsku. Natomiast to co opisała autorka postu o mężu Irańczyku dotyczy bardzo często również mężów Kurdów. Mój były znajomy jak chciał mi dopiec, to obrażał się na mnie w czasie moich świąt, np nie dzwonił i nie odbierał telefonów, a gdy mu mówiłam, że jest mi przykro odpowiadał, że przecież to nie jego święta...oczywiście gdy było dobrze zapewniał, że nie ma nic przeciwko mojej religii, podoba mu się w Polsce, polscy ludzie, jedzenie i wszystko, kiedy zaczynały się jakieś problemy z pracą czy miedzy nami to wtedy negował wszystko co europejskie.....dlatego nie umożliwiłam mu pobytu w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Oczywiście że tak się zdarza,ale nie wszystkie kurdyjki czy turczynki ubierają się w ten sposób.Mój mąż wychował się w mieście we wschodniej Turcji i na przykładzie mojej kurdyjskiej rodziny,to teściowa zakłada huste na głowę,ale szwagierki już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Kurdowie też mają swój odłam.Są kurdowie irańscy,tureccy np szyici czy sunnici.Nie wszyscy są tacy sami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
Oczywiście wypowiadam się podług mojej rodziny,nie ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Eylül piszesz,ze Kurdowie walcza w Iraku i Syrii,a nie w Turcji i Kurdystanie i nie bardzo wiem o co Tobie chodzi,jezeli juz uzywasz nazwy panstwa Kurdystan(ktorego w tej chwili niema na mapach swiata) to nie pisz ze walcza w Syrii tylko powiedz,ze walcza na terenach np.w przeszlosci nalezacych do Kurdow w historycznym Kurdystanie (KOBANI). Nie wszyscy znaja Historie Kurdow,ty tez przed poznaniem swojego meza sie tym nie interesowalas. Sa tacy ktorzy zaczynaja od szukania tego panstwa na mapie,a tam poprostu nic. Tak wiec poprostu opisujac wybierz albo to,albo tamto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"potrafia wywalczyc swoje nie musisz sie o nie martwic.Jedyne czego nie robia to nie pyszcza publicznie do meza" nnnnnnn No tak, takie z nich dominatorki, że w towarzystwie mają się zamknąć a w domu mogą wyrazić swoje zdanie, jak nikt już nie słucha :D Rzeczywiście raj na ziemi, ty Dora akurat widać że nie jesteś zbyt inteligentna, klasyczny przykład kobiety która wiąże się z muslimem, po przejściach, samotna matka, która nawet o alimenty dla dzieci nie może się doprosić (czyli widać jak bezmyślnie wybierasz mężczyzn i przed kim rozkładasz nogi) bez kultury, bez wyglądu i bez elementarnej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora300
gosciu z 17.58 juz naprawde niemasz nic do powiedzenia i znalazles sobie ofiare w mojej osobie. To chyba twoja zoncia jest taka glupia,ze w towarzystwie na sile i z dominancja udawadnia racje. Popatrz np.na osoby znane ,inteligentne:) moze na prominentow jak sie zachowuja,a moze to twoja matka ciebie tak wychowala,ze trzeba drzec sie przy wszystkich,pewno twoja zona po pysku cie strzela w towarzystwie,bo tak w twoim mniemaniu jest kulturalnie. kurdyjki wiedza i Maja to wpojone gdzie i jak Maja sie zachowywac taka jest takze kurdyjska mlodziez,do starszych z pelnym szacunkiem. Nie stac ciebie na jedna Zone to zazdroscisz temu co utrzymuje bez problemu dwie. Ja chce tak zyc i to moja sprawa,czepiacie sie Kurdow za mordy honorowe,a co wy tutaj wypisujecie.Europejka zyjacy z Kurdem to Kurwa,to oni mysla przeciez tak samo jak wy tylko odwrotnie. Napewno jestes "super inteligentny" to zajmij sie tym problemem oficjalnie jezeli ja glupia,Kurdyjka glupia itd. to pmöz tym zagubionym kobieta ty Ksenofobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, ja mam sprawę do Was. Jakiś czas temu słyszałam kurdyjską piosenkę i bardzo chciałabym ją znaleźć w internecie. Z tego co udało mi się ustalić facet śpiewa do kobiety że poszedł by za nią w ogień. To dosyć energiczna piosenka, nie folkowa. Czy mogłybyście zapytać swoich mężczyzn czy kojarzą coś takiego? Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
No tak jako tako państwa na mapie nie ma choć istnieje,ma swoją flagę i godło ale tu przyznaje rację-nie każdy historię kurdow zna,niedopatrzenie z mojej strony,bo mialo być napisane na na terenie Kurdow.Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eylül
..."turcja jest bierna na działania państwa islamskiego wobec kurdów. turkom jest na rękę że ISIS ich wybija. to takie pozbycie się problemu w białych rękawiczkach" Chodziło mi o ten fragment-ISIS to państwo islamskie wywodzące się z Syrii i Iraku a nie od tureckich kurdów czy Turcji.Tak czy inaczej zgadzam się z tym co napisał gosc-gdyby ISIS wybil kurdow tureckich,Turcja byłaby pod tym względem "czysta" i pozaylaby się "problemu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak sie to wszystko skonczy? Moim zdaniem historia z ISIS to wielka inscenizacja panstw zachodnich. Juz kilka miesiecy temu doszlam do takiego wniosku,a teraz obserwuje. Zachod nie wiedzial jak wprowadzic nowe przepisy dotyczace islamskich fanatykow,wiec trzeba sprowokowac sytuacje i pozwolil im sie rozwinac(od 8-mu lat wiedza),a Kubane mogli zdobyc w jeden dzien. Napewno w tym wszystkim chodzi tez o Kurdow,jak przekazac im oficjalnie bron. Turcja zaczyna przeszkadzac Europie,a Erdogan zaczyna byc niebespiecznym dyktatorem,wiec trzeba uzbroic przeciwnika Turcji,czyli Kurdow. Ja nie jestem specjalista w tej dziedzinie,ale interesuje mnie co w tym zakatku swiata sie dzieje.Sklaniam sie bardziej w strone Kurdow,bo wielu ich tutaj neguje jak czytam,wiec mysle,ze gdyby mieli swoje panstwo,to mniej uchodziloby do Europy,zraszta wiadome jest,ze jezeliby powstal nowy Kurdystan to bedzie to panstwo samowystarczalne. Dziwi mnie to zachowanie Polakow w stosunku do innych nacji,sami emigruja i te wstretne wyzwiska,to napewno nie swiatczy dobrze o naszej kulturze. Kobiety macie prawo kochac kazda nacje,a inni musza to akceptowac,zreszta to wszystko piekne i kolorowe,ciekawe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×