Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Effi... u niektorych kobiet libido wlasnie spada w okresie ciazy, ale to wszystko moze sie jeszcze zmienic. Kazdy trymestr jest inny, inne stezenia hormonow... moze jeszcze Ci sie odmieni:) Ta znajoma para, o ktorej wspomnialam... dziewczynie wlasnie ochota wzrosla bardzo i wyczekiwala caly czas tych uniesien (bo doznania tez wieksze w ciazy) a tu post, bo maz nie moze sie przemoc :( zona...na pewno wszystko bedzie dobrze. Mysl pozytywnie, bo stres nie jest wskazany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek, ja sobie obiecałam,że co tydzień kupie jakąś małą rzecz:) Mam już nawet wybrany wózek, łożeczko:) nawet pisałam do kilku firm maile z pytaniami:):) Ale na razie się wstrzymuję, z takimi rzeczami lepiej zaczekać:) Nigdy nie przypuszczałam, że kupowanie ciuszków sprawia taką radość i że można siedzieć przed komputerem kilka godzin wybierając wózek:) Ale jak to mówią: dziecko wywraca wszystko do góry nogami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex...My tez z wiekszymi zakupami sie jeszcze wstrzymujemy, ale postanowilismy nie zwlekac zbyt dlugo. W 5 miesiacu chcemy zaczac kupowac pomalutku... co miesiac cos wiekszego (wozek, kolyske, itp) i caly czas jakies ciuszki dokupowac. Tak zeby te wszystkie wydatki sie nie skumulowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari... bardzo mi przykro Ja właśnie wróciłam z wizyty. Okazało się że mam całkowicie do bani wyniki badania moczu. Dostałam dziś lek na zgage, aspargin i witaminki dla kobiet w ciązy. Jutro musze powtórzyć badania na mocz, kwas moczowy, bilirubine i jeszcze kilka badań w celu sprawdzenia czy mam zdrową wątrobę i dlaczego wszystko zwracam, wymiotuje itp Maluszek ma 3,46 cm, tetno 163 Kolejne USG 14.06 juz prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari bardzo bardzo ci wspolczuje :( :( nie znajduje slow zeby cie pocieszyc :( mam zle przeczucia a usg dopiero za 3 tyg :( dzieczyny jesli powoli kupujecie ciuszki to radze odrazu kupowac wieksze, takie na pol roku bo dzieci baardzo szybko rosna a na pewno dostaniecie jeszcze sporo ciuszkow od znajomych jak sie dzidzia urodzi i nie zdarzycie ich wykorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milagrosa w ktorym jestes tygodniu? co do seksu to mi sie wcale nie chce ale moj M moglby 3 razy dziennie :/ zawsze byl taki a mi sie z czasem odechcialo :/ ale w poprzedniej ciazy zwlaszcza w 3 trymestrze to ciagle sie seksilismy :) niestety porodu to nie przyspieszylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagrosa...miejmy nadzieje, ze te wymioty to jednak od ciazy, a nie od watroby. Jastro... nie denerwuj sie.... teraz rosna w Tobie obawy, bo wlasnie dowiedzialas sie o stracie Safari, ale nie mozesz pozwolic, by ten strach Toba zawladnal. Musisz myslec pozytywnie. Ja tez sie boje mojego usg, 11 czerwca, ale staram sie nie myslec za duzo, a jak juz mysle to...pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja mam problem. Jak byłam na usg Lekarz powiedził,żę prawdopodobnie widzi pzepuklinę pępowinową. Powiedział też do 12 tyg powinna się wchłonąć,a ja już jestem dalej :( Mam przyjść na usg za 2 tygodnie i się nie przejmować, bo jescze może się wchłonąć. Dziś wzięłam kartkę z opisem . Wasze dzieciątka mają przyzierność do 1,5,a moje ma aż 1,9:( do tego tętno 140,a tu widzę też większe. Poczytałam o tej przepuklinie i się załamałam, może to prowadzić do poważnych wad genetycznych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia... jak sama piszesz...lekarz powiedzial, ze PRAWDOPODOBNIE widzi przepukline. Poczekaj do nasteonego usg i nie denerwuj sie, bo: 1)sam lekarz nie jest pewien co widzi 2)nawet jesli jest to moze sie wchlonac 30lekarzowi moze sie tylko wydawac...jesli za 2 tyg znow stwierdzi to samo to idz do innego lekarza po druga opinie. Wiem, ze latwo powiedziec "nie denerwuj sie", ale swoim stresem nie pomorzesz malenstwu...a mozesz zaszkodzic. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia nie stresuj sie. zaczekaj 2 tyg albo idz do innego gina. ta roznica w przeziernosci karku jest malenka wiec nie sadze zeby cos mialo byc nie tak, a jaka jest wogole norma? dzieki karmelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia przyzierność jest zła jeśli jest ok 3 !! ja mam 1.7 , 1.8 i lekarz mowi ze wszystko jest w jak najlepszym porządku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro1 Dziś mam 11t2d według OM a według USG 10t4d Na wymioty dostałam Gaviscon - jest to dla kobiet w ciazy, pomaga na zgage. Smak może nie super ale pomaga. Witaminki mam Omega Pregna. W moczu mam dużo bakteri, ślad krwi, cukier, leukocyty i dużo śluzu dlatego musze badanie powtórzyć Olcia Według mnie powinnaś iśc do innego lekarza jeszcze na konsultacje. Co to tętna to zawsze jest niższe u chłopców niż dziewczynek. Dziewczyny nie możemy mysleć negatywnie bo to żle wpływa na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam, że się wtrącę
cześć dziewczyny :) Dzisiaj wieczorem podczytywałam ostatnie wpisy. I mam pytanie do Ciebie Milagrosa :) napisałaś, że tętno jest zawsze niższe u chłopaków a wyższe u dziewczynek, na serio tak jest? Nigdy nie spotkałam się z taką opinią dlatego pytam. Jestem w 16 tc, termin mam w listopadzie a na genetycznym jak byłam miesiąc temu to tętno wynosiło 168, ale płci nie poznałam, wstępnie i bardzo delikatnie gin powiedziała, że może chłopak. Ale ja czuję, że to chyba dziewczynka. Byłabym wdzięczna za rozwinięcie tej teorii o tętnie. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usłyszałam to dziś od mojej ginekolog. Natomiast powiedziała też że tego nie wyznacza się na podstawie jednego badania tetna tylko kilku w róznych tygodniach ciazy, Zależy to tez od pulsu matki w danym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam, że się wtrącę
ok, już doczytałam trochę na ten temat w necie. Zobaczę co będzie na wizycie w 19 tc, ale wtedy to mi już chyba gin powie czy jest siusiak czy nie ma :). Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milagrosa co do tych
bakterii w moczu, to podmywałaś się przed oddaniem próbki? Bo jeżeli nie, to bakterie są normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
Safari zasmuciłaś nas ta wiadomością,jesteśmy z toba,trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
effi, dzięki za odpowiedż:) faktycznie dziewczyny jakoś zignorowały moje pytania ale wierzę, że przypadkiem- nie celowo... wiele dziewczyn pisało, że są po prenatalnych, liczyłam na większy odzew:( safari...nie ukrywam - nie wiem co napisać... nie umiem sobie wyobrazić co czujesz. bardzo Ci współczuję:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podmywałam się dlatego tym bardziej nie rozumiem tego wyniku moczu no ale cuż... Dziś chyba jestem pierwsza, aż dziwne ale to tylko dlatego że zaraz lece na badania a później wracam do łóżka.... minimum 12h snu, inaczej nie funkcjonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z tych badań do domu i masakra... Deszcz pada, głowa pęka i te wymioty,,,, zwariować idzie... Nie wiem już jak sobie z tym radzić Jedyna rzecz która pozostaje w moim zołądku, nie powoduje mulenia i wymiotów to sok pomarańczowy... Ide spać, jak mi nie przejdzie to znów ten Gaviiscon wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Safari... cholernie mi przykro. Nawet sobie nie wyobrażam co czujesz :( Dziewczyny , widzę ,że temat serów się pojawił. Bardzo ważna informacja: W Polsce sery z mleka niepasteryzowanego nie są dopuszczane do obrotu ! Uważać muszą mamy mieszkające poza krajem. Tak więc spokojnie można się zajadać serami . Info o serach topionych to bzdura, chyba że chodzi o te zagraniczne. Nasze rodzime są bezpieczne. Kurczę nie dajcie się zwariować.Sery w mojej diecie to podstawa bo ja za wędlinami nie przepadam. A temat zgłebiałam kiedy byłam w drugiej ciąży. Zresztą masa informacji w necie jest. Tak samo z wątróbką. Uwielbiam. Chyba logicze ,ze nikt nie je tego codziennie. Ale jak sobie przyrządze raz w miesiącu to wyjdzie na zdrowie mnie i mojemu dziecku. Co do żelków , to mają masę cukru więc działają pobudzająco na każdego. Jak to cukier. Nie sądzę ,zeby miały coś wspólnego z adhd. Ale pamiętajcie ,że już teraz wyrabiacie nawyki żywieniowe u swoich dzieci. Dlatego cukru najlepiej jak najmniej. Ostatnio w tv wypowiadała się jakaś pani profesor od alergii i mówiła ,że od 20 tyg ciąży dziecko alergizuje się. Dlatego też lepiej nie jeść produktów , które są mocno alergizujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Bylam wczoraj na wizycie Maly ma 6.2 cm przyziernośc karkowa 1,3 a wiec ok i kosc nosowa obecna. Safari bardzo mi przykro:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Bylam wczoraj na wizycie Maly ma 6.2 cm przyziernośc karkowa 1,3 a wiec ok i kosc nosowa obecna. Safari bardzo mi przykro:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pechowa_szczęściara1989c
Czesc Wam! Wspolczuje Safari, bardzo mi przykro. Znowu sie wystraszylam i mysle o swoim dzieciaczku :( Chyba nie bede za czesto forum czytala, bo potem szaleje i mam schizy... ehhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Milagrosa wspolczuje ci tych wymiotow :( to musi byc straszne :( Mamusia super ze wyniki usg dobre :) a mi sie dzis snil George Clooney :) :) ach.. az mi sie wstac nie chcialo :) dziewczyny na zaparcia polecam len mielony :) na mnie dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie ;) Ja z rana zaliczyłam wymioty.... podczas odpakowywania parówek dla malucha......... Ale jestem bardzo szczęsliwa ;) chociaż mamy mieszkanie rok poo generalnym remoncie , znów remontujemy;p Ale teraz z myślą o dzidziusiu . Mamy 3 pokoje . Najwiekszy nasza sypialnia , sredni salon i maly pokoj od synka . teraz zmieniamy ze nasz bedzie najmiejszy a od dzieci najwiekszy . A zaczelo sie niewinnie od zmiany wyglądu salonu , wczesniej mielismy fiolet i na 2 scianach tapetynw kwiaty ... teraz robimy na jasny bez ;) i moj M stwierdzil to choc za jednym syfem wszystko , wiec szybki telefon do mojego brata i do 24 remoncik był , wydaje mi sie ze zetrwa ok 2 tygodni ale potem spokoj na długo . I doczekalam sie takze zmiany podłogi ! mialam parkiet , ale mądrze nikt nie sprawdzil czy wylewka wyschłą , w sumie 5 mcy lezala wiec dla kazdego bylo oczywiste ze tak , a tu ździwienie i parkiet po mcu zaczał odchodzic......... i teraz panelki zrobimy i już wreszcie będziemy mieli fajnie i bede sie czuc normalnie a nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semaforenelka
Dziewczyny,czy u którejś był już widoczny pęcherz moczowy u maluszka? Czy moze lekarz w ogóle o tym nie wspominał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze ze nie wiem czy lekarka mowila o pecherzu;-) bylam skupiona na ogladaniu maluszka na ekranie-wiem ze badala przeplyw zyly glownej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo ze zaczynam 14tydz to sie bardzo boje o swojego maluszka po tym co sie nie którym stało :( niech juz bedzie 12czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×