Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość Panna Młoda 22
Ja się zastanawiam dlaczego mi lekarz nie zalecił jeszcze glukozy, hmm.. Muszę o to zapytać na wizycie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obciążenie glukozą robi się między 24 a 27 tyg. napewno dostaniesz skierowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta glukoza tez jeszcze przede mna ja juz keidys to robilam i bez cytyrny pilam strasznie duza ilosc - bo mam za niski cukier i sprawdzali czy nei mam hipoglikemii - i strasznei to zniosłam było mi niedobrze az słabo więc tez sie teog obawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki.. Jeszcze nie czytałam Was, bo jestem rozkojarzona czymś innym. ale nadrobię.. Proszę Was o pocieszenie, bo byłam dziś u lekarza i cały czas płaczę. Okazało się, że drastycznie skróciła mi się szyjka i w dodatku jest cała popękana. Ponoć to wynik pierwszego porodu. Mówił lekarz, że zrobił mi się lejek i mogę w każdej chwili urodzić i nawet nie poczuję kiedy... Dostałam silne leki rozkurczowe i za tydzień mam przyjść na wizytę się pokazać, czy trzeba zakładać tą klamrę czy same leki starczą. Na szew ponoć już jest za późno, więc tylko ta klamerka ,tylko zapomniałam jak się nazywa fachowo... Mam się oszczędzać, nie nosić, nie spacerować.. itp... no ale jestem wystraszona i martwię się o moje maleństwo :((((( czy mi się ciąza utrzyma...? czy ta szyjka wytrzyma? masakra, nie mogę i niczym mysleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka głowa do góry!!! Myśl, że będzie dobrze, że leki zadziałają! :) dla pocieszenia moja koleżanka urodziła w nd, a miała to samo co ty w 6 msc, dostała leki i przekroczyła nawet termin wyznaczonego porodu, tylko duzo duzo duzo leż! A co wagi ja przytyłam 5,5 kg od wagi sprzed ciąży, bo przez mdłości schudłam 1 kg w 2 msc, czyli 6,5 kg łącznie, zaczęłam 24 t.c., a w brzuszku mam 106 cm :D 1 cm do przodu w ciągu 2 tygodni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejku:( Gosieńka wiem, że to marna pociecha ale musisz wytrzymać chociaż do 26 tyg w najgorszym wypadku, takie dzidziusie mają ponad 80% szans, sama się tak pocieszam. Założą Ci pewnie pessar, a o szpitalu nic nie mówił lekarz? może najlepiej leż i wogóle się nie ruszaj, tylko do wc. A nie dostałaś fenoterolu? na podtrzymanie? ten lek dobrze działa:) będzie dobrze, trzymaj się ciepło choć wyobrażam sobie jak Ci ciężko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie dobrze zobaczysz, tak jak dziewczyny piszą dużo leżeć musisz i przede wszystkim myśleć pozytywnie. Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka, nie załamuj sie :( Nie płacz i nie stresuj tak siebie i dzidziusia, bo to ma jeszcze wiekszy wpływ na was oboje. Staraj sie leżeć i jak najmniej chodzić. Ja znam dziewczyne, ktorej sie odkleilo bodajże lożysko i pół ciazy przelezała plackiem i dala rade, Ty tez dasz. Musisz wierzyc, ze na pewno wszystko bedzie dobrze :* Kochana bądź silna 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis dostalam plamienia ;( Juz mam dosyć wszystkiego, caly tydzien pobolewał mnie brzuch, momentami jak na okres, a dzis dostalam rózowej plamki. Kompletnie nie wiem co robic. Byla "jednorazowa" i wiecej nic nie pokazalo sie. To juz 3 taka w ciagu 24 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Bedzie dobrze napewno. Musisz w to wierzyc i nie dopuszczac zlych mysli. Nie mozna sie zalamac. a co do glukozy to roznie robia bo ja jestem w 22tc i mialam juz zrobiona ale bodajze do 27tyg jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Mi lekarz radzil zeby w razie jakiego kolwiek plamienia odrazu jechac do szpitala nie czekac na wizyte u lekarza bo on nic nie zrobi. zreszta ja panikara codziennie sprawdzam czy nie ma krwi przez ten bol i lozysko ktore ciagle bylo nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młoda 22
GOSEŃKA... Moja szwagierka miała to samo! Lekarz powiedział jej, że leki to bez sensu, chociaż mogą pomóc, ale lepiej działać szybciej. Miała odrazu założony PIERŚCIEŃ i musiała się oszczędzać. Przy drugiej ciąży miała to samo i wszystko było w porządku. Główka do góry. Miałam ten przypadek w rodzinie, więc wiem co to jest. Pierścień to najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka nie martw się wszystko będzie dobrze, oszczędzaj się, leż, dasz radę, a skoro nie położyli Cię od razu do szpitala znaczy ze nie jest tak najgorzej, myśl pozytywnie, już nie dużo nam zostało;-) Miłej nocy dziewczyny i maluchy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej melduję się dalej zakatarzona. Gosieńka kochana uważaj na siebie i dużo leż a na pewno wszystko będzie dobrze! Panna Młoda 22 No w końcu zawitała! Gratuluję ślubu! To już zaraz! Jak przygotowania? Opowiedz coś!!! Strasznie Ci zazdroszczę! Ale chyba nie zdecydowałabym się na ślub w ciąży, bo z chęcią bym się z tej okazji napiła :D Ogólnie mój mąż ostatnio mi zdradził że do porodu będę zaręczona :D Co mnie baaardzo cieszy! Byłam wczoraj u tej położnej. Powiedziała że mam idealny brzuszek, cokolwiek by to miało znaczyć ucieszyłam się. Coś tam zmierzyła centymetrem. Poprosiłam o zważenie i w ciuchach wyszło 64 kg. Jestem w 23 tygodniu. A 12 tygodniu ważyłam 59. Więc w 11 tygodni przybyło 5kg. Ta waga to był szok, nie myślałam że aż tyle przybyło. Myślę jakby tu nie przekroczyć 72kg do porodu. To dla mnie taka granica max. Obwód brzucha 84cm dalej w swoich ciuchach. 6 miesiąc zaczęty. Jak do tej pory jakoś nie czuję że jestem w ciąży. Tylko te kopniaki w pęcherz mi o tym przypominają. Nie mam żadnych skurczów o których tu mówicie. Śpię jak kot po 12h nadal. Czasem brzuch się postawi, właśnie u tej położnej jak się kładłam na kozetce to się postawił. Nic nie mówiła to chyba wszystko git. Ogólnie u położnej 15 minut. Sprawdziła mi jeszcze mocz papierkiem lakmusowym. Następna wizyta 31 października wtedy ma mi wziąć krew żeby żelazo zbadać. Od paru dni mam ciągłą ochotę na seks, ale też na kłócenie się i jakoś to ze sobą nie gra. A dziś zrobiłam porządną tak mi się wydaje listę z którą się z Wami dzielę. Skomentujcie jak czegoś zapomniałam czy coś się nie przyda. 1.WÓZEK FOTELIK 2.ŁÓŻECZKO MATERAC półtwardy PRZEŚCIERADŁA na gumce KOCYKI Bawełna Polar OCHRANIACZE NA ŁÓŻECZKO KARUZELKA PRZEWIJAK ŚPIWOREK DO SPANIA POJEMNIKI NA PIELUSZKI I KOSMETYKI PRZYCZEPIENE DO ŁÓŻECZKA 3.WANIENKA nie polecana Fisher price, najlepiej największego rozmiaru 2 RĘCZNIKI Z kapturkiem STELAŻYK DO WANIENKI GĄBKA 4.KOSMETYKI OLIWKA SUDOCREM KREM TŁUSTY NA DWÓR GAZIKI WACIKI NOŻYCZKI MYDEŁKO PAMPERSY Pampers New Baby 1 CHUSTECZKI NAWILŻANE SMOCZEK PATYCZKI DO USZU TERMOMETR ELEKTRONICZNY PROSZEK DO PRANIANon bio (Fairy) 5.UBRANKA(orientacyjnie) 3 BODY Z KRÓTKIM RĘKAWEM 3 BODY Z DŁUGIM RĘKAWEM 3 PÓŁŚPIOCHY 2 PAJACYKI 2 ŚPIOCHY SPODENKI SWETEREK BLUZECZKA 3 CZAPECZKI (1GRUBSZA NA DWÓR) KOMBINEZON SKARPETKI (bezuciskowe) PIELUSZKI TETROWE I FLANELOWE Terry nappies lub muslin squares NIEDRAPKI 6.JEDZONKO BUTELKI 125ml na początek 260 ml i większe potem ŚLINIAK STERYLIZATOR DO BUTELEK obowiązkowy SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK TERMOOPAKOWANIE NA BUTELKĘ LAKTATOR 7.PORÓD KOSZULA NOCNA STANIKI DO KARMIENIA PIERSIĄ WKŁADKI LAKTACYJNE DUŻE PODPASKI POPORODOWE (maternity pads) LUŹNE MAJTKI BAWEŁNIANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska1747
ja już też po glukozie, ale źle aż tak nie było, moja koleżanka opowiadała, że zemdlała przy wypiciu tego ohydztwa :/ a co do ubranek to ja też szukam wszystkiego nie tylko w takich sklepach, ale też w lumpkach, bo tam tanio, a jak się wypierze i w ogóle, to jest wszystko dobrze, wiele ubranek tez od sąsiadki dostanę, co prawda miała córkę, ja będę mieć synka, ale w domu w różowym albo kremowym może być ;) A ty Gosiu, moja imienniczko nie załamuj się, wszystko będzie dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie niczego nie zapomniałas ale niektóre rzeczy sa zbędne. Np sterylizator. Nigdy nie używałam tego sprzętu nie było też chorób i alergii. Pomyśl nad tym. Kup sobie maltan jeżeli zamierzasz karmić piersią, po kilku dniach przystawiania malca do piersi będą cię bardzo boleć brodawki , maltan ci pomoże za ten problem. Profilaktycznie kup herbatke z korpu np hipp. Na kolki jak nie będzie potrzebna to zużyjesz latem podczas upałów. Jestm w 4 CIĄŻY więc może w czymś pomogę czy podpowiem. Mam fotelik bardzo ładny na sprzedaż. Chicco. Jak ktoś chce wyśle zdjęcia. Kremowy, ślicznw z niebieskim. Nie przyda mi się bo mam w komplecie z wózkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_ u mnie sterylizator jest obowiązkowy bo położne i health visitors o nie pytają i nie ma przebacz. Herbatki tez mam zapisane ale w innym dziale :) Ale dzięki za uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka a ty mialas jakies objawy? skurcze bóle brzucha? czy to tak bezobjawowo? ale nic nie sie martw moja znajoma dostała skurcyz izaczela rodzic w 5 meisiaću (dodam że pierwsza ciaże poronila, drugą urodizłą skrajnego wczesniaka w 5 meisiaću i znowu przy 3 zaczęłą rodzić w 5)i te jej założyli ten krążęk i donosiła do terminu porodu. mama_Co do fotelika to ja bym była zainteresowana oglądnieciem i podaniem ceny moj mail - poison77@interia.pl tylko jak na razie do listopada nie kupimy nci ze wzgl na remont i musimy sie zastanowic jaki wózek czy 3 w jedny cyz jednak sama gondole i reszte sobono, a kolory sa bardzo ciekawe dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
NICK*......*WIEK*...*MIEJSCOWOŚĆ*.....* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24.. Siedlce ...05.01.2013........córeczka......XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva............27...Bydgoszcz........08.01.2013........ synek.....Antoni londynek....32..Londyn..........09.01.2013.........synek. .........Oskar mama_........Szczecin...........09.01.2013..........bl iźniaki.........xxxx madziulah...28...Stargard Szcz...10.01.2013........synek.........Łukasz lenka.k...26...Częstochowa...11.01.2013..........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............sy nuś..........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...Szkocja....16.01.2013...........sy nek......... Niko kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80........32...............17.01.2013...........X XX..............XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............sy nus............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............có rka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama...........32..Rzeszów.....20.01.2013............s yn........oliwier czerwonag........28 Raszyn.......15.01.2013..........XXX........XXXXX to ja też małe uaktualnienie ;) gosieńka głowa do góry musi być dobrze zobaczysz:) dbaj o siebie wczoraj ostatni dzień pracy i zastanawiam się co będę robiła od poniedziałku:) chodziłam też sobie po smyku i upatrzyłam kilka rzeczy m.in śpiworek za 69,90 i pajacyk polarowy "miś" ze słodkimi uszkami na kapturku za 50 zł :) i ciągle się zastanawiam czy kombinezon zamówić 62 czy 68? dziewczyny jakie butelki kupujecie? avent czy tommee tippee? i będziecie inwestować w podgrzewacze i sterylizatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
a wózek chcę kupić Espiro tylko nie wiem jeszcze czy ENZO EVO, GTX, czy ATLANTIC, jak dla mnie to one podobne są do siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do butelek mi wszysyc polecali tomee tippi (moze zle wpisalam nazwe) te antykolkowe bo lepsze sa dr browns ale ciezk odostepne - a ja widzialam je w tesco ale nei w Rzeszowie o dziwo tylko małym tesco u moich rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pessarPESSAR
krążek który zakłada lekarza to PESSAR,nie pierścien ani żadna klamra. Gosiu powodzenia,trzymam kciuki mocno! ja leżałam od 30 tyg właśnie z pessarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"pessarPessar" cytuje odp ginekolog Ja osobiście moim pacjentkom zakładam pessary (krążki) gdy stwierdzam skracanie się szyjki lub jeśli w poprzedniej ciąży były jakiekolwiek kłopoty z jej donoszeniem. wiec moze jednak pessar?? moze najpeirw doczytaj a potem sie ywpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pessarPESSAR
ty też dobrze czytaj bo gosia i panna mloda pisaly klamerka/pierscien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama, Zrobię fotki i Ci wyśle. Fotelik nie jest nowy ale naprawdę bardzo ładny i zadbany. (innego bym nie kupiła ). Poza tym kiedy będziesz chciała bo i tak leży i leży co kupiłam zaraz jak się dowiedziałam o ciąży tylko nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziłam że będę miała bliźniaki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pessarPESSAR
ok ok :) ja płaciłam za pessar 200zł,założenie i ściągnięcie nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnei znowu zlapalo wczoraj - tzn ten bol z lewej strony i to w tak dziwnym miejscu ze jak wczensiej bylam przekonana ze to nerka to teraz nei wiem jakos w srodku raz bardziej bolalo z tylu raz z przodu i dalej nie wiem co to, ale przeszlo i nawet dzis spalam dobrze tylko juz czuje zeglowa zaczyna mnie bolec neinawidze ciaglych zmian pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odzew i słowa pocieszenia. Oczywiście całą noc nie spałam prawie, a przed oczami miałam wizję jak mi wypada dziecko z macicy :( Co do nazwy, to rzeczywiście chodzi o pessar, tylko zapomniałam jak to się nazywa z tych nerwów. Wiem ,że na szew już za późno, zresztą z tym szwem musiałabym lezeć w szpitalu. A ten pessar umozliwiałby mi funkcjonowanie. No ale najpierw kazał mi brać te leki rozkurczowe Scopolan i no-spę forte. Zobaczymy za tydzień. No ale poczytałam trochę i chyba byłabym spokojniejsza gdyby założył mi ten krążek, nawet jak leki by pomogły. Bo inaczej całą ciążę martwiłabym się, czy coś się dzieje, czy nie :( a tak lepiej chuchać na zimne. 200 zł to nie majątek, a ile spokoju.. Co do objawów - miałam takie dziwne bóle- ciągnięcia wysoko w pochwie, lekkie skurcze właśnie tam, ale bagatelizowałam je :O W sumie to ta sytuacja mnie nie zdziwiła, bo rzeczywiście rzeźnicko mnie potraktowali gdy rodziłam córkę. Wyszarpali mi ją bez znieczulenia na samym początku skurczu, jedna łokciem wcisnęła mi się w brzuch, druga nacięła, a trzecie pociągnęła dziecko. To był taki ból, że przytłumił skurcz. Pozszywali mnie też byle jak ...jak poszłam do tego samego lekarza który mnie zszywał-(tylko już u siebie w mieście) żeby ściągnął mi szwy, to się pytał kto mnie tak pozszywał fatalnie :O jak się dowiedział, że on sam, to się wyparł i powiedział, że on nie zszywa pacjentek tylko robią to inni lekarze. No a teraz mam piękny tego efekt- zmasakrowana szyjka. Tylko zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz mój lekarz to zauważył? Może dlatego, ze zaczęła się skracać? MilutkaMili - nie zazdroszczę stresów z plamieniami...nie wiesz czemu tak się dzieje, co mówił lekarz? ja to panikara jestem, więc pewnie jechałabym do szpitala na sygnale... Dbaj o siebie i leż! poleżymy razem jak chcesz.. :) buziaki dziewczynki i dziękuję za ciepłe słowa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pessarPESSAR
ja mimo założonego pessaru dalej musiałam leżeć,ale nie było tak xle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×