Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

witajcie kochane ja już tez zaczęłam czuć ruchy maluszka :) siary i lini pod pępkiem jeszcze nie mam ale u mnie to wszystko jakoś z opóźnieniem idzie wiec jest dobrze :) co do alkoholu to ja nigdy za nim nie przepadałam chyba ze okazjonalnie ale w ciąży tak samo nie pije po co mam narażać maluszka tym bardziej ze już swoje przeszłam i muszę bardzo na siebie uważać,a czasem sila mnie rozpiera przenosiłabym góry ale co z tego jak później przeleżę kilka dni bo brzuch boli wiec muszę się oszczędzać a powoli przeprowadzka na głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
na ogół nie, u mnie to taki dziwne chwilowe napięcie, jakby rwanie w dole brzucha. Chociaż wczoraj wieczorem pojawiły się dwa bardziej bolesne skurcze ale po chwili się uspokoilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluska wiesz co ja chyba wczoraj taki skurcz miałam ale nie jestem pewna co to jest to trwało chwileczkę i troszkę bolało oraz wczoraj mnie bolało na wysokości żołądka i promieniowało na lewa stronę wy tez czasem tak macie bo już zaczynam się martwić o maluszka daguza1234 ja jestem z okolic Gliwic a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki ! a ja zamiast czuć ruchów dzidziusia to czuję ostatnio często jakieś kłucia w brzuszku :( cholera jasna :( nie wiem co to moze byc za objaw, mam nadzieje, ze nic groznego :( wizyte mam dopiero za 2 tygodnie :( Ja cale życie mieszkalam na śląsku ale teraz przeprowadziłam się do świętokrzyskiego i jak wszystko będzie dobrze to będę rodzić w Kielcach. Ja jakiś tydzień temu właśnie wypiłam lampke czerwonego wina ale to dlatego, że nawet lekarz mój mi zaleził bo wyszło mi na badaniu krwi, że mam anemię a przed ciążą nie miałam ! :/ dodatkowo teraz mam niskie ciśnienie krwi tak 85/55 a przed ciążą miałam normalne i lekarz zalecił mi picie co wieczór małego kieliszka koniaku ale tego nie robię bo jednak się bałabym. Kawę piję tylko inkę zbożową z mlekiem, mam nadzieję, że to nie zaszkodzi, papierochów w ogóle nie palę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
ulcia te kłucia to może być po prostu efekt rozrastania się macicy, mi lekarz powiedział, że jeżeli są to bóle krótkie, chwilowe to nie ma się czym martwić i że mam zadzwonić gdy będą się utrzymywać przez dłuższy czas i będą bolesne. Na szczęście tak jak pisałam u mnie są chwilowe i szybko mijają. Także spróbuj się nie martwić i obserwuj swój organizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2387 -chcialam zapytac czy mozesz polecic jakis fajny szpital ? a to że nie czujesz ruchow,nic nie oznacza,nie obawiaj sie.On sie rusza tylko Ty tego nie odczuwasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co w Gliwicach jest tylko jeden szpital położniczy a tam tez moja lekarka pracuje wiec na pewno będę tam rodziła a co do szpitali to każdy sobie inny chwali wiec zdania podzielone a skąd ty jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulah - właśnie te kłucia są takie króciutkie, chwilowe, więc mam nadzieję, że jest tak jak piszesz, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) dzięki za wszystkie wypowiedzi. Wiem ze u każdej inaczej sie przechodzi ciąże i inaczej sie rozwija, ale przynajmniej jestem troszkę uspokojona. Ja jeszcze ruchów nie czuję ale brzuszek już ładnie widać:) Dzis rano się obudziłam i niespodzianka. Opryszczka na środku wargi :) Zadzwoniłam do gina a on powiedział ze mam kupic tabletki Heviran i łykac po 4 dziennie. Trochę się boje zażywac tych tabletek. Macie z nimi jakieś doświadczenie? Nie pamiętam dokładnie ale chyba raz w życiu miałam opryszczkę. Ja też jestem ze śląska a dokładnie z Bielska ale obectnie od 4 lat mieszkam w Tarnobrzegu - podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja2222
hej :) dawno sie tu nie odzywalam ale jakos czasu nie bylo, remoncik trwa :) wybaczcie Z tego co zauwazylam to ktos usuna mnie z tabelki :/ wiec jestem zmuszona do poproszenia aby ktoras z was mnie wpisała ponownie :) data porodu na 23 styczen a lat 18:) a najprawdopodobniej synek :) Co do picia alkoholu to na poczatku kilka razy zdarzylo mi sie wypic 2-3 łyki cytrynowej warki 2% a teraz juz od dawna nic... A ja dzis bylam u lekarza :/ zaczyna sie 19 tydzien... z wynikow badan wychodzi na to ze mam silna anemie :( mam brac witaminy i zelazo... troche sie martwie o dzidziusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justin24
patrycja moja hemoglobina tez jest niska,poprzednio jak bylam u lekarza zapisal mi Sorbifer i kazal lykac wyciag z buraka. tak wiec bralam te tabletki pilam soki z marchwi i dolina bo moje wyniki sa jeszcze gorsze;-( w czwartek ide do gina i ciekawe co powie. Slyszalam ze na krew dobre jest zoltko utarte z winem bycza krew??Jednak do mnie to nie przemawia bo to przeciez alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z Katowic;) I proszę mnie tez wpisac do tabelki! Daguza1234 20lat-termin 7styczen.Coreczka-Julka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........córka..........julka Salva..............28................08.01.2013.......... .XXX...........XXX londynek....32....................09.01.2013...........sy nek. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........syn............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............sy nus............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...................23................27.01.2013............ XXX....... .....XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............XXX ............XX Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX no to wpisałam koleżanki mam nadzieje że dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) ale miałam cudowny dzień :) normalnie aż cała fruwam z radości :) koło nas jest taki sklep z akcesoriami dla dzieci i całą wyprawkę tam można kupić, ja szukałam po całym mieście w miarę tanich i dobrych rzeczy a tu koło mnie było wszystko i tanio i dobre :) i choć miałam poczekać to zaszalałam i kupiłam : łózeczko - bo Pani powiedziała, że może już takich nie być później, za 139 zł! drewniane, jasne z wyrzeźbionym misiem:) śliczne i porządne. pieluszki tetrowe 10 szt, pieluszki flanelowe 3 szt, nożyczki do paznokietków, szczotkę do włosków, smoczek do butelki, 2 ręczniki rożki, koszulki( kaftaniki) na pierwsze dni po porodzie 4 szt, sobie kupiłam ten stanik do karmienia i na już ( w innym sklepie) drogi był ale bardzo wygodny i pomyślałam, że będę go miała na teraz i później po porodzie, jestem w szoku bo mam rozmiar F ! a miałam B zawsze :) mówię Wam kupiłam dużo rzeczy za naprawdę niewielkie pieniądze i bardzo się cieszę. A co do tych skurczy macicy akurat dziś prawie cały dzien mnie boli jak na okres ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
Jak tam dziewczynki u Was ? U mnie dzien calkiem spokojny ,ale obudzialam sie o 11 zjadlam sniadanko i kolo 13 chyba znowu zasnelam obudzil mnie telefon po 16 i powiem wam myslalam ze dzien bedzie juz strasznie zamulony ale jest Ok . Właśnie zajadam sobie zupke pieczarkowa :) a dzidzia od czasu do czasu daje o sobie znać . Jeszcze 8 dni i może sie dowiem któż to we mnie siedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. lenka.k. gratuluje pierwszych zakupów oby tak dalej ;) co do siary to sie nie przejmuj ja tez tak miałam do 1 porodu nic a po porodzie mała od razu załapała co i jak i mleczko tez było. jadła mi troszke sutki alke to nie dlatego ze one nie były ok tylko dlatego ze sama jeszcze nie potrafiła zawsze dobrze pociagnac z cyca. Powymadrzam sie teraz tutaj i dziewczyny nie sciągajcie sobie siary pod zadnym pozorem!!! Rok temu zaraz przed moim pierwszym porodem w moim miescie była sytuacja ze dziewczynie leciała siara i zaczeła ją sciagac. A laktacja powoduje wydzielanie sie pewnego hormonu przyspieszajacego porod. To sprawilo ze dziewczyna w 34tyg zaczeła rodzic i dzidzia ledwo przezyła. Tak wiec jak wam leci to ok jak nie to tez ok ale nigdy same nie sciagajcie mleczka bo mozecie sobie same zaszkodzic i wywołac skurcze porodowe. witam nowe mamusie ;) ja jestem dzis zjebana. humor mam też do d... płacze i sie ciesze na zmianee... chyba cięzko ze ma wytrzymac teraz... w pracy tez ustawiłam wszystkich do pionu... patrycja2222 jak tam remoncik co robicie obecnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga dzięki :) dobrze, że napisałaś o tym ściąganiu siary bo bawiłam się laktatorem... dobrze tylko chwilę. Mnie się humor poprawił po zakupach ale ogólnie często nawiedza mnie takie okropne uczucie samotności i pustki, macie tak czasami ? Może to przez siedzenie w pustym mieszkaniu na l4 od 5 tyg, staram się wychodzić często, robić różne rzeczy ale to nie to samo, gdybym mogła z chęcią bym pracowała chociaż do 6, 7 miesiąca...czas szybciej by leciał. Nawet nie chce mi się ulubionych książek czytać i filmów oglądać. Koleżanki mówią żebym teraz robiła wszystko na co mam ochotę póki dzidzia w brzuchu a ja nawet na nic nie mam ochoty :( Wolałabym płaczącą dzidzię, stertę sprzątania, prasowania, prania itd, wtedy każda wolna chwila smakuje inaczej. Pewnie jeszcze zatęsknię za tymi dniami spokoju ale teraz mi smutno .. i dogódź tu koebiecie w ciąży .. dziewczyny czy Wy zastanawiałyście się na materacykami do łóżeczka już może?? ja właśnie w tym sklepie znalazłam materacyk za 75 zł i z jedenj strony jest gryka a z drugiej kokos, bardzo pomysłowe, po porodzie lepiej podobno kokos, a później się go odwraca jak dzidzia chodzi i jest gryka :) podoba mi się to i nie jest aż taki drogi jak na taką kombinację:) no to buziaki na sen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie od 3 dni, a wasze wypoweidzi czytałam przez prawie 1 h :D hehe. Najpierw aktualizacja o mój wiek, bo postarzałam się poprzednim razem o rok :D hehe NICK*............*WIEK*........* DATA PORODU*....*PŁEĆ.*........*IMIĘ* Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva..............27................08.01.2013.......... .XXX...........Antoni-Jagoda londynek....32....................09.01.2013...........sy nek. .............XXX madziulah.........27..............10.01.2013............X XX.............XXX lenka.k...........26...............11.01.2013...........c óreczka.....Lenka blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............xx x...........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...............16.01.2013...........s ynek...........XXX kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666....27..............26.01.2013............sy nus............XXX Panna Młoda .....22.............26.01.2013............XXX............XXX Aneta G...................23................27.01.2013............ XXX....... .....XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............XXX ............XX Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Dziewczyny a czy zdarzylo wam sie miec zachnieta krew w nosie?tzn u mnie jak wydmuchuje nos to zdarzylo sie ze byla krew na chusteczce.gdzies czytalam ze to moze sie zdarzac w ciazy ale jestem ciekawa czy tylko mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może dopiszemy o tabelki województwo z którego pochodzimy??? Liczymy głosy :D Mam wam tyle do napisania, mnóstwo nowych wątków przez 3 dni :) obym was nie zanudziła :) Na początek witam nowe mamusie! Lenka jak ja zazdroszczę tych zakupów! Czekam na wypłatę i też ruszam :D Niestety nie kupiliśmy łóżeczka, a jechaliśmy po nie z Bydgoszczy do Gdańska, bo nie starczyło nam kasy, bo... hehe... kupiliśmy szafkę na buty, stwierdziliśmy, że łóżeczko zdarzymy jeszcze kupić :) Co do opryszczki to własnie mam, nigdy nic z nią nie robię, a wirusa mam od dzieciństwa, lekarz powiedział, że nie ma się co przejmować :) nie jest groźna w ciąży jak jest wtórna... Ale może jednak spróbuję to z czosnkiem , szybciej się zaleczy :) Jeśli chodzi o zwierzaki, a zwłaszcza futerkowe, to wystarczy dbać o higienę, ja zachorowałam na toksoplazmozę jak miałam 7 lat, teraz mam przeciwciała, i nawet jeśli miałabym kontakt z chorym zwierzęciem to i tak mnie to już nie dotyczy :) oczywiście badania musiałam zrobić, i jest ok :) Z pt na sb miałam skurcze, chyba te hicksa braxtona, plus takie uczucie jak przed okresem, rano w sb zadzwoniłam do mojego lekarza i zapytał czy są plamienia, i czy skurcze są równomierne, oczywiście nie były, i polecił mi nospe forte, która mi wcześniej przepisał i nawet mówił, że jak się pojawią bóle mam wziąć, a ja zapomniałam hehehe, opierdzielił mnie :D hehe Wątek witaminek i leków. Biorę od 4 msc Femibion Natal 2, jest drogi, ale oprócz witamin, minerałów, metafoliny, zawiera DHA :) Biorę bo wspomagają mój organizm i organizm dziecka, nie szkodzą mi, a będę je brała jeszcze po porodzie, w okresie laktacji :) No i pamiętam, że witaminki to tylko SUPLEMENT DIETY, owoce, warzywa, mięso, zboża, jajka i inne muszą znaleźć się w mojej codziennie diecie, a , że nie pochodzą z "domowego ogródka", ilość witamin i innych w nich zawarta jest taka , że musiałabym pożerać wszystkiego tonę :) Teraz czas na owoce i odpoczynek, potem obiadek, dzisiaj spaghetti, mam na nie straszną ochotę!!! A wy dziewczyny jakie plany obiadowe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia, zaschnięta krew i smarki to normalka w ciąży, też miałam, po nocy, albo po wydrapaniu gilków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No to sie uspokoilam bo juz sie balam ze organizm wysyla mi znaki ze cos nie tak. Bo przeciez przemeczona nie moge byc rano jak w nocy spie. A co do obiadku to dzis mielone mam zamiar robic jak wroce z pracy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Cześć Dziewczyny :) nie było mnie tu jakis czas a tu taaaaaka lektura :D co do krwi z nosa to też to mam i to od jakiegoś czasu ale ponoć to norma :) kreski na brzuszku też ani widu ani słychu a co jakiś czas sprawdzam czy już zawitała. A jak wyglądają wasze pępuszki? Powiem Wam że już mam dosyć remontu, już bliżej jak dalej ale nerwów co nie miara a na dodatek w moim związku teraz nieciekawie i szkoda mi Małego bo widzę, że jego nie omija mój stres bo bardziej kopie a do tego hormony- więc do płaczu dużo mi nie trzeba ehhhh szkoda gadać. Przedwczoraj zaparzyłam herbatkę z melisy i chociaż jako tako przespaliśmy noc... Też chciałam zrobić dziś spaghetti na obiad ale mam tak żołądek ściśnięty, że nic mi nie wchodzi- na siłe wmuszam w siebie jedzenie, żeby maluszek nie głodował :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa nie płacz kochana .. masz maluszka i mam nadzieję, że to tylko przejściowe klopoty i wszystko zaraz się ułoży. Trzymaj się ciepło. Dziewczynki powiem Wam, że coś mnie dopadło (oby nie:() dziś rano zwymiotowałam śaniadanie tak jak w 1 trym., czuję fatalnie, obudziłam się o 5 rano i do 7 nie spałam, później zasnęłam i spałam do 10 ale jakiś straszny koszmar mi się śnił, a jak się obudziła czułam się strasznie słabo... i tak cały dzień mam wstręt do jedzenia.. mam tylko nadzieję, że nie wracają mi dolegliwości z 1 trym bo umrę chyba ... także dzień do niczego mam :( krew jak leci z nosa to normalne, wszędzie tak piszą, więc nie martwcie się. Patrycja jedz buraki i witaminy na tą anemię. pokażę Wam jaki śliczny kocyk zamawiam na allegro - http://allegro.pl/dzieciecy-kocyk-akrylowy-100x140-koce-koc-narzuta-i2538126397.html podoba Wam się?? zamawiam nr 12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×