Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość rottana
byłam dzisiaj u prawniczki zasięgnąć porady odnośnie mojej sprawy i bardzo się ciesze że to zrobiłam. dowiedziałam się kilku ciekawych i ważnych rzeczy o których nie miałam zielonego pojecia... bardzo podniosła mnie na duchu. w ogóle stwierdziła że sam fakt że jest układany akt oskarżenia to baaaaardzo duży sukces bo w ostatnich latach nikomu się to nie udało... no i jak zwykle były dobre wieści cała w skowronkach wróciłam do domu i dupa... powietrze ze mnie zeszło. dostałam polecony z miejsca pracy że umowa została przedłużona tylko do dnia porodu... eh... trudno się mówi... spodziewałam się tego przez to że 2-3 tygodnie temu dyrka nam zmienili a skurwysynek podobnież z niego nie mały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
już po wizycie:) słyszeliśmy serduszko (mówię w liczbie mnogiej bo mój men był ze mną) maluszek był bardzo ruchliwy, skakał wiercił się aż się gęba sama jarzyła :P teraz 2 ide na usg połówkowe bo teraz mi nie zrobiła. stres nie wpłynoł na maluszka na szczęście bo przez chwilę już się martwiłam... a jak tam wasze wizyty?? i jak się czujecie kobietki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Jestem troszkę młoda i nie doświadczona ostatnio miesiączka zaczęła mi sie spózniać ok 9 dni i zrobiłam wtedy test. Wyszedł pozytywny, ale ja się martwię że to moze pozamaciczna bo mam dziwne odczucie w prawej pachwinie nogi, wizytę mam dopiero jutro ale nie mg przestać o tym myśleć. Jestem już po poronieniu minęło już jakieś 9 miesięcy i nagle wyszło że to ciąża. Powiedzcie mi czy jest możliwa ciąza pozamaciczna u mnie bo się strasznie boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
dziewczyny pomozcie troche sie martwie... :( dzisiaj wystapilo u mnie plamienie, takie delikatne brązowe...wystraszylam sie bardzo :( nic sie juz nie dzieje, ale ciagle sie martwie...czy ktoras tak miala? czy to normalne? kiedy zaczac sie naprawde martwic? ewentualnie lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
kati a ktory to tc? bo we wczesnej ciazy zdazaja sie takie plamienia w dniu w ktorym powinno dostac sie miesiaczke. warto skonsultowac sie z lekarzem chodzby telefonicznie ale nie zamartwiaj sie. jaki prowadzisz tryb zycia? pracujesz czy na zwolnieniu jestes? witaj, o ciazy poza maciczej nic nie wiem ale to ze poronilas nie znaczy ze ta ciaza tez musi przebiegac nieprawidlowo. trzymam kciuki i nie zamartwiaj sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
7 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Pracuje, jestem fryzjerka, dzisiaj mialam akurat ciezszy dzien,klientki caly dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
na zwolnienie mysle pojsc w 4 mies, boje sie powiedziec szefowej narazie,a poza tym slyszalam ze do 3 mies pracodowca moze zwolnic kobiete w ciazy, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
a za zadne chiny ludowe. od momentu kiedy przedstawisz zaswiadczenie ze jestes w ciazy jestes chroniona. nie wazne czy to 6 yydzien czy 6 miesiac. masz moj przyklad. nawet teraz kiedy umowa mi sie skonczyla nie moga mnie zwolnic i musza przedluzyc mi umowe do dnia porodu. a kiedy masz wizyte u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
oj teraz mam dopiero 21 lipca.... wtedy bede w prawie 3 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
ojoj... pewnie na fundusz chodzisz co? pomysl o jednej wizycie prywatnej tak dla komfortu i spokoju psychicznego. ja ci mowie ze czasem tak sie zdaza ale no nie chce cie denerwowac no poprostu mi sie wydaje i sama byc wolala sprawdzic czy wszystko jest ok dla wlasnego komfortu... a kontakt telefoniczny masz z lekarzem? albo idz do swojej przychodni i powiedz jaka sytuacja i moze dadza ci jakas fachowa porade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati ja tak miałam w 6 tygodniu. Bardzo znikome brązowe plamienie widoczne w toalecie na papierze. Wystrachałam się oczywiście (to była sobota) i pomyślałam, że to po tym moim sprzątaniu dość solidnym. Wieczorem pojechałam z moim mężem do szpitala bo nie dawało mi to spokoju. Zostawili mnie tam na 4 dni i podawali duphaston i coś tam jeszcze. Duphaston biorę do dziś i z dzidzią jest wszystko dobrze. Sami lekarze nie wiedzieli od czego to. Także jak to jest takie leciutkie to nie powinnaś się martwić, ale jak tylko możesz to idź mimo wszystko do lekarza jak najszybciej chociażby po te tabletki w razie czego. Także głowa do góry będzie dobrze. Ja jutro o 15 mam prenatalne, ale jestem ciekawa a zarazem wystraszona... Rottana cieszę się, że u Twojego maluszka wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki rottana ale nie daje mi to spokoju bo to była nieplanowana i myśle że to za wcześnie żeby była kolejna ciąża skoro było poronienie, bardzo nie chciałabym żeby było cos nie tak z dzidzią bo kolejny szok to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja już tez po wizycie z maluszkiem wszystko dobrze widziałam jak macha raczkami i serducho bilo jak dzwon teraz przede mną prenatalne 5 lipca mam trochę strach ale musi być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, i ja już po wizycie - w 12 tyg to już chyba to prenatalne było :) nie znam sie :P jestem zadowolona. Wszystko jest ok - ciesze sie. Lekarz robiacy mi usg jest zajebisty. caly czas gadal, opowiadal, pokazywal wszystko. Powiedzial na poczatku, ze widzi siusiaczka :) ale nie potwierdza tego, bo za wczesnie, ze w 13 tyg to by juz mi potwierdzil. Moga to byc tez wargi sromowe :P ale na 60% mowi, ze chlopak :P tak tez bym chciala i tak tez czuje. Juz na 1 usg widzialam chlopaka :P :P ale wiadomo jesli okaze sie, ze dziewczynka, tez bedzie fajnie. Najpierw badal przez pochwe, potem przez brzuch. Pokazal staw udowy, palce u rak, nosek itp nawet w 3D co nie co. On wszystko tam widzial, ja nie za bardzo :P W srode mam wizyte u swojego lekarza, mam nadzieje, ze mi przedluzy zwolnienie. W pracy tez mam umowe na czas okreslony :/ to bedzie moja 3 umowa, ktora beda przedluzac. I chyba tak jest wtedy, ze musza mi dac juz na stale, przynajmniej tak slyszalam, ze 3 umowa musi byc na stale. czy i tak moga mi dac do porodu? mam kolezanki pracujace ze mna w tej sytuacji co ja i im przedluzali normalnie na stale, wiec mam nadzieje, ze i mi przedluza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Pójdę pójde bo sie martwie, moze dadza mi te tabletki...juz sama niewiem, ale z drugiej strony tego calego plamienia to byla tak znikoma ilosc, ze sama sie zastanawiam czy nie histeryzuje, czy rzeczywiscie lepiej nie bagatelizowac NICZEGO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
głodek wszystko zależy od pracodawcy, w cale nie musi ci dawać na stałe, może dać ci do dnia porodu. mi też mówili że nie mam o co się martwić a jednak... tak między 12 a 13tc robi się te badanie, u mnie wolała poczekać na początek 13 tygodnia żeby maluszek jescze trochę urósł?? nie mam pojęcia... magnez--> daj znać jak po wizycie lekarskiej, tj mówiłam poronienie nie znaczy że nie możesz zajść w ciążę ani że będzie się źle rozwijać:) trzymam kciuki żeby z maluszkiem było wszystko dobrze:) Justaaa---> nie masz co się denerwować. co ma być to będzie, no ale powiedz sama skoro do tej pory było wszystko dobrze to czemu miało by się to zmienić?? głowa do góry laska:) marta2387----> w bardzo podobnych terminach chodzimy do swoich lekarzy:P na kiedy masz poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziwczyny. ale wstretna pogoda:( buuuu ciesze sie ze po waszych wizytach wszystko ok. ja mam jutro na 8.40 rano. zobaczymy co tam zobazymy:) ale wczoraj sie poklocilam z moim, masakra jakas. rano sie poklocilismy, a do wieczora plakałam, oczy mam cale spuchniete. on nie wie co to ciaza i nie rozumie ze kobiety w ciazy przezywaja wszystko 10 razy silniej. dzisiaj ledwo zyję. ja nawet nie wiem w ktorym jestem tygodniu, chyba w 10? aha no i ogolnie to jestem na etapie rzucania palenia, tzn przed ciaza palilam jakos paczke na dzien, jak sie dowiedziałam ze jestem w ciazy ograniczylam do jedej, czasem dwoch papierosów, ale to jak juz mnie tak strasznie skrecało. ale wczoraj to wypaliłam z 10. zabijcie mnie. dzisiaj nie wypale nic i wogole mam az wstret do siebie za te fajki. mam nadzieje ze wy nie palicie. co do porodu kolezanki. swietne uczucie i wrazenia:) byly momenty ze nie stalam z boku tylko z przodu, obok poloznej bo pozwoliła:) naprawde mnie to nie przerazilo. a wrecz przeciwnie, wszystko wydaje mi sie teraz takie proste ze juz nie umiem sie doczekac lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana byłam u gin ale stwierdziła że nic nie widać na zwykłym badaniu i kazała przyjść za 2 tygodnie na wizyte i po skierowania, stwierdziła że to bardzo wczesna ciąża ale myślisz że jesli miesiaczke miałam 12 maja to nie widać jeszcze? Hm tak to przepisała mi leki na podtrzymanie chyba bo wcześniej poroniłam i na odpowiednią florę bakteryjną. Oby było wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnez944 termin masz mniej wiecej na 19 luty i jestes jakos w 7 tygodniu. mozliwe ze jeszcze nic nie widac. zalezy jakie miala usg. ja jak bylam w 5 to nic nie bylo widac, a jak trafilam do szpitala w 6 to na usg dopochwowym bylo widac pechezsryk, natowmiat serduszko bylo slychac pod koniec 7 ale na usg rowniez dopochwowym. będzie dobrze, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdulinska_83 dzięki ;) Nie miałam usg tylko "ręcznie badała" mnie i kazała przyjść za 2 tygodnie na usg aż dziwnie się czuje, bo skoro 7 tc to chyba powinno być usg a ona nic.....i nadal jestem nie pewna bo moze mam pozamaciczną, ale słyszłam że jesli jest pozamaciczna to są krwawienia i wgl bardzo brzuch boli, a mnie boli tylko troche w prawym jajniku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to twoja stała ginekolog czy tam poszłas z marsza? moze poszukaj kogos innego, zapisz sie i na wzycie zasegugeruj ze chcesz usg. ja bym tak zrobiła bo bym nie wytrzymała. i nie mysl o tej pozamacicznej bo tylko sie niepotrzebnie stresujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:) no ja według obliczeń moich :P dzisiaj zaczynam 11 tydzień ale to wszystko od daty ostatniej @ bo z tą owulacją to u mnie różnie było wiec nie wiem... a mam pytanie czy jak robicie usg to na dole na zdjęciu pojawia się jakaś data??? czy to jest data porodu z usg??? bo ja mam z ostatniej @ na 24 stycznia a na usg na dole jest data 30 stycznia więc nie wiem czy to poprostu jakaś data nic nie znacząca czy może data porodu z usg???? wiecie coś o tym??? ja mam wizytę 17 lipca dopiero :/ mam nadzieję że wszytsko ok... dbam o siebie i wogóle.... trzeba być dobrej myśli :) powiem wam że brzucho mi wywala coraz częsciej.... nawet już czasem w dzień :P dziewczyny cieszę się że u Was po wizytach już ok:) a z tymi badaniami prenatalnymi to chodzi wam o to badanie przezierności karkowej czy jeszcze jakies? płacicie za nie? ile jeśli można wiedzieć?? kati z tymi plamieniami to czasem tak jest... najlepiej udać się do lekarza i pewnie da duphaston... ja raz miałam po przytulańsku z mężem ale mój lekarz powiedział że jak po to czasem tak jest bo szyjka jest bardzo wrażliwa... gdyby było plamienie bez żadnego powodu to mam dawać znać... dziewczyny a zwolnienia lekarze dają wam bez problemu? bo mojej koleżance lekarz nie dał chociaż pracuje jako pomoc dentystyczna i jest przy rtg i jej nie dał.... od czego to zależy... chyba od lekarza..... miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdulinska_83 no stała bo chodziłam tam jak byłam nastolatką też, a u mnie w mieście jest tylko jedna kobieta i to już troszkę starsza więc nie wiem może poczekam te 2 tyg do nastepnej wizyty i wtedy zrobi mi to usg a na razie moze bd brać te leki, bo do meżczyzn nie mg sie przełamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnez no ja jakoś tylko na facetów trafiałam.... do babki planowałam się wybrać ale jakoś mi zeszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W którym tc miałyście pierwsze UsG bo ja jestem prawdopodobnie w 7 moja gin jeszcze mi nie zaleciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×