Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

W drzwiach przywital mnie tatus. Niezmiernie sie cholera jasna ucieszylam jak zobaczylam tego czlowieka yhhh. Oczywiscie nie obylo sie bez wytykania i wykrzykiwania ze jestem oszustka i naciagaczka. Powiedzial ze jego syn bedzie jutro wiec wszelkie formlanosci mam zalatwiac z nim co oznacza ze w dniu jutrzejszym musze jechac tam znowu. Jak to okreslil ojciec synalka wynagrodzenie jakies tam zostalo wyslane. Sprawdzilam czy faktycznie jakis przelew zostal wyslany, a i owszem ale 1/3 kwoty ktora miala byc za wrzesien- z dopiskiem czesciowe wyngrodzenie za wrzesien i cos czuje ze teraz beda szukali byle pretekstu zeby mi uciac wyplate za byle co. Ochhhh czemu ja sie musze wkurzac i denerwowac przez takich baranów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka--> ja nie moge... jak to czesc wyplaty? co oni kombinuja? nie moga ci obciac wyplaty. nie maja takiego prawa... musisz dostac 100% wynagrodzenia czy im sie to podoba czy nie... wiesz co, najlepiej przejdz sie do jakiegos prawnika. wydasz 50 zl ale przedstawi ci jasna sytuacje prawna i bedziesz wiedziala do czego si odwolac jak ci beda jakies brednie jutro gadac. przeciez to jest karalne, popierwsze mobing bo to jak cie traktuja mozna pod to podpisac, po drugie opoznienie w wynagrodzeniu. cos mi mowi ze jeszcze sie przez nich nadenerwujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka zrób tak jak radzi rottana - idź do jakiegoś prawnika i dowiesz sie co i jak, przecież oni tak nie mogą!! Skoro we wrześniu pracowałaś a potem leżałaś w szpitalu to tak czy tak płaca Ci oni za cały miesiąc a z jakiej racji 1/3???? jakim prawem?? też myślę że teraz każdy pretekst będzie dla nich dobry, będą chcieli sie zemścić tylko za co?? za to że jesteś w ciąży?? to jakaś kpina... poszukaj jakiegoś prawnika, udaj sie po porade... ja wróciałm od szwagierki, ale jest ziiimmmnnoo na dworze - masakra!! juz 5st a pewnie będzie jeszcze zimniej w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz mi to sie wydaje ze oni sie czuja urazeni ze ja sobuie siedze w domu wygodnie w ciepelku a pieniadze trzeba mi placic. Jak sie wkurze to wysle do nich swojego faceta zeby sobie z nimi pogadal bo ze wzgledu na swoje staowisko i gabaryty troche sieje postrach w ludziach grrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh Lilka wspolczuje Ci nerwow, takiego debilnego szefostwa! kurwa co za ludzie. nienormalni. na roznych stronach tez mozna sie poradzic prawnie, sa rozne fora, poszukaj, poczytaj, napisz.. Nom zimno jak cholera, nie wiem co ja zrobie w zime, co zaloze.. Troche sie podlamalam dzis heh bo zobaczylam na 1 boczku z prawej strony na razie male biale roztepy.. jak pomysle, ze jeszcze ma mi wszystko urosnac to naprawde sie boje, wara rozstepy ode mnie!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ale jak oni mogą czuć sie urażeni... po prostu brak na nich słów i tyle- szkoda tylko Twoich nerwów na nich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głodek 86 mi dziś koleżanka pokazała płaszczyk który chce wystawić na allegro, naprawdę śliczny no ale w tej chwili jak go przymierzyłam jest mi w sam raz a gdzie tu jeszcze dobre 2 i pół miesiąca... ale nie podłamuj się tak :) to dopiero pierwsze i napewno ostatnie "potworki" więcej już sie nie pojawia :) a smarujesz sie czyms wogole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nrazie "odpukac" zadnych rozstepow nie mam a smaruje sie sama oliwka dla dzieci. U mnie juz 4 stopnie za oknem ciekawe co bedzie rano brrrr. A myslalyscie kiedys o tym jaka wyprawke trzeba by bylo robic jak by sie wam szykowaly na swiat trojaczki albo czworaczki :) ale by bylo roboty heheh a jak by dorosly i by juz chodzily to kazde w inna strone i wez sobie tu czlowieku radz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na brzuch i boczki codzien nakladam oliwke, raz na tydzien balsam anty cellulit z Bielendy specjalnie dla mam, seksi mama :) mysle, ze rozstepy jak maja sie pojawic to i tak sie pojawia. moja mama ma po ciazy i mysle, ze to genetyczne niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, ja bym chciala blizniaki, nawet trojaczki :D ale trzeba myslec zyciowo, ile to pieniedzy trzeba by bylo wydac.. Ja mam brata blizniaka i zawsze bylismy razem, w 1 klasie, w 1 lawce, razem w pokoju, w lozku hehe a teraz rzadko mamy kontakt, on zonaty i swojej zonki teraz tylko sie slucha :) Ale super nowina urodzic trojaczki np :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkie dziewczyny, Dziś zaczynam 6 tydzień ciąży i mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojej ciężarówkowej społeczności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O sobie mogę powiedzieć tyle, że dezyzja o dzidziusiu była spontaniczna i udało nam sie za pierwszy razem:) W dniu kiedy poinformowałam szefa o moim stanie stwierdził,że wcześniej podjął decyzję o moim awansie,ale teraz ją cofa, sama pani rozumie,zwolnienia,zły nastrój dolegliwosci itd, ale wiecie co? Zwyczajnie to olałam:) Najważniejsze jest teraz zdrowie mojej Kruszynki.Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie. Damy rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Lilka mnie moj tez opierdzielil na jakies 1300 zl jak do niego dzwonilam z pretensjami ze cos mi sie nie zgadza ze przeciez chorobowe i godz to powiedzial ze on by byl za bardzo stratny. Wogole nie mam juz na nic ochoty caly czas leze i placze nie wiem co zrobic z ta wyplata na nic nie starczy... Moze jak ochlone to wiecej popisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia ale przeciez masz chyba umowe? a jak to z L4 powinien ci wyplacic to do inspekcji pracy lec albo do zusu, dobrze by bylo jak bys miala ksero zwolnienia ostatnie na podstawie ktorego ial ci kase wyplacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole to wam nie mowilam moj szef sobie jakies manko wymyslil rzekomo ze bylo w dni w ktore nawet nie mialam zmiany popoludniowej i nie mialam praktycznie stycznosci z kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok bylam na "rozmowie" jesli to tak mozna bylo nazwca. Zostalam pociagnieta do odpowuedzialnosci finansowej za jakies tam manko za wrzesien w kwocie 183 zl musze sprawdzic na umowie czy faktycznie mam taki paragraf wpisany ze jestem odpowiedzialna za braki w kasie. Oczywiscie standardowo zarzuty o oszustwo itd. A jak zadalam pytanie kiedy dostane reszte wynagrodzenia za wrzesien uzyskalam odpowiedz ze nie wie ale napewno do konca miesiaca. Powiedzialam muz ze chyba zdaje sobie sprawe ze dziala niezgodnie z prawe, na co on ze moge sie udawac do prawnikow jego to nie obchodzi. Tak wiec dzwonie do PIPu zeby sie dowiedziec jak to rozwiazac najszybciej. Bylam w ciuchu po drodze znalazlam dwa spiworki dzieciece ale cholerka na dziecko 6cio miesieczne tylko dwa byly a takie duze mi narazie nie sa potzrebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się , ja też pracowałam u podobnego złodzieja jak Ty,a dokładniej w sklepie odzieżowym. Jeśli nie masz podpisanej odpowiedzialności materialnej nie masz sie zupełnie czego obawiać. w sklepie obok u mojej koleżanki po inwentaryzacji wyszło manko na 15 tys i nie odpowiadała za nic. Nawet jeśli masz podpisaną ową odpowiedzialnść to zgodnie z prawem musi tą inwentaryzację przeprowadzić najpóżniej w 7 dniu po Twoim odejściu i to tylko w Twojej obecności. Jeśli te 7 dni minęło nic Cię nie obchodzi,mogą wynosić co chcą:) A jeśli chodzi o kase, nie Tylko Ty miałaś zapewne do niej dostęp,tak więc nie masz się o co martwić. Udaj sie do Inspekcji pracy, tylko może być problem,bo my zrobiłyśmy z koleżankami to samo,a mieszkamy w małym mieści i niestety szef zdążył dać inspektorowi w łape...aj długo by opowiadać. Koleżance dał podpisaną umowe a nie zarejestrował jej w zusie przez pół roku,zaszła w ciąże i się wydało, to są dopiero problemy,także głowa do góry i walcz o swoje bo u katkich krwiopijców inaczej nie zdobędziesz tego co Ci się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najsmieszniejsze jest to ze to juz 3 z rzedu pracodawca ktory jest mily dopoki ja od niego niczego nie wymagam, juz z dwoma musialam sie boryjac w PIPie. Jedn mi nie chcial wystawic swiadectwa pracy, drygi mi nie chcial oddac kasy i straszyl mnie policja a trzeci teraz nie robi sobie nic z tego ze jestem w ciazy i nie widzi problemu w tym ze nie mam kasy bo to co mi wyslal poszlo na splacenie raty kredytu- dobrze ze mam jeszcze zakurniaki wiec z glodu nie umre ale wypadaloby juz wyprawke robic a tak nie moge nic zrobic. O łapowki sie raczej nie martwie to raczej nie przejdzie nie tutaj. Dzwonilam dzisiaj do inspektoratu i przemily Pan mi powiedzial ze jesli sie marrwie ze beda problemy z odzyskaiem wynagrodzenia za chorobowe moge sie zwrocic do ZUSu zeby od poczatku mi oni wyplacali kase do poczatku bo istnieje taka mozliwosc jesli firma nie przekracza 20stu pracownikow, a tak jest w moim przypadku w sumie jest zatrudnionych 12 osob z czego 2 na umowe o prace a reszta na zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny miałam dziś STŁUCZKĘ!!! jechałam rano z teściową na zakupy do miejscowości obok nas i są pol drodze roboty drogowe no i widzę stoi Pan i zatrzymał nas bo ruch wahadłowy, spojrzałam w lusterko a za mną samochód z taką prędkością że odrazu wiedziałam że sie nie zastrzyma... no i wjechał w nas... na szczęście wyhamował na tyle mocno ze mojemu samochodowi i przede wszystkim nam sie nic nie stało, jemu ciut więcej. MGŁA była jak cholera od rana a on zapierdziela i tłum aczy sie ze nie wiedział ze są roboty drogowe a znak kilkaset metrów wczesniej stoi!!! Mama mi mówiła zebym do lekarza pojechała sprawdzić czy z malenstwem wszyzstko w porządku ale nie byłam bo czuję sie dobrze, synek też sie po tym wszyzstkim ruszał tylko nerwy miałam takie ze szok... ale nawet pasy mnie nie zatrzymały na tyle mocno zebym coś odczuła bo jak już widziałam ze gosciu sie nie zatrzyma to sie "przygotowałam" na to uderzenie w jakiś sposób... oj ale nerwów straciłam przez tego idiote!! Głodek 86 => mam znajomych których trojaczki maja ok. 1,5 roku i oni jak sie dowiedzieli że będzie trójka to sie załamali, potem już sie przyzwyczaili do tej myśli i dziś dzieciaczki już chodzą i broją jak niewiem :) ale kumpela nie ma na nic czasu... a jeszcze mieszkają z jej teściami, ona jest z teściową w konflikcie i zbytnio pomocy od nich nie mają... nie mówiąc o wydatkach - wszystko razy 3 teraz już tzreba im kupić buciki zimowe x3 a to już nie mały wyadtek :) Co do rozstępów to też uważam że jak mają wyjść to wyjdą, moja mama nie ma po 3 ciążach zadnych ale nie jest powiedziane ze ja nie będę miała. Ja sie smaruje kremem na rozstępy. Mojej kumpeli wyszły dop w 9 m-cu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola oj to nieciekawie z ta stluczka, ale dobrze, ze nic wam sie nie stalo. Nom z rana byla okropna mgla. Lilka eh jeszcze raz wspolczucia, ze musisz sie denerwowac przez takich ludzi. Ja dzis od popoludnia mam malego dolka, wczoraj znowu poklocilam sie ze swoim eh. mam go czasami dosc. a to rodzice mnie zdenerwowali heh i tak to. a teraz niestety odczuwam 100 razy bardziej wszystko niz przed ciaza. A co tam u was? jak ciezarowka? rottana? kamilki to juz w ogole dawno sie nie odzywala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola moze idz na badanie kontrolnie nie zaszkodzi sprawdzic czy wszystko ok, mozesz dobrze sie czuc a cos tam moze sie wykluwac ja bym dmuchala na zimne. Ajjjj tez sie dzisiaj poklocilam ze swoim nie dosc ze mam kupe nerwow to jeszcze on mi doklada, nie odbiera ode mnie tel i mnie odrzuca ciagle. Jeszcze moja mama wydzwania i na mnie presje wywiera, zaczynam miec dosc. jak sie nic nie zmieni do przyszlego tyg to w srode rano sie pakuje i jade na 2-3 dni odpoczac od calego swiata gdzies do jakiegos pensjonatu na wsi, wylaczam tel i mam wszystkich gdzies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo laseczki. zabiegana bylam dla tego ni pisalam. ale szczeze waz wspolczuje. ja mam spokoj i cisze... z pracodawca brak konfliktow, z moim sie nie kluce (chodz czasem mnie fest denerwuje) z tesciami sie dogaduje. tylko zastanawiam sie jak przejde przez proces. w czwartek ide na spotkanie z mecenasem. bedziemy opracowywac wspolny front no i bedzie przygotowywac mnie ogolnie do sprawy. czego moge sie spodziewac itp. boje si bo to bedzie 33tc... a yaka sprawa to dopiero stresior. kupilam wczoraj czapeczke kompielowa, recznik i groby milusi kocyk:-) ciezarowka----> jak sie czujesz slonce? czemuz si nie odzywasz? kalilki---> fakt dawno cie nie bylo. dawaj tu do nas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka83
siemano z choroby zostal maly katar i tyle znowu leze w szpitalu :) a nie odzywala sie bo netu nie mialam ale maz mi kompa rpzywizol i juz jest git :) lilka- postrasz tego skurwiela jakas komisja pracy i dogadaj sie z jakims prawnikiem bo probuje cie w jajo robic viola- wspolczuje stluczki i mam nadzieje ze bedzie wszytko ok :) u mnie spoko leze sobie ta cholestaza mi spada ale raczej przytrzymaja mnie jak najdluzej czyli pewnie bede tu ok 2 tyg :) max i w okolicsch 22.10 beda mi wywolywac porod czu=je sie normalnie bylam na usg z mala wczysko ok wazy 2800 wiec juz kawal dziewuchy buziaki dla was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka83
aha przewinol sie temat sterylizatorow i podgrzewaczy ja kupilam taki: http://allegro.pl/podgrzewacz-sterylizator-do-butelek-sloiczkow-hit-i2641308685.html - maz w domu ma go przetestowac ale wyglada sensownie i cene ma sensowna, wogole ten sprzedajacy ma super koszule do karmienia ja kupilam 2 takie w bociany :) a poscielki polecam: http://allegro.pl/3-el-posciel-120-x-90-z-ochraniaczem-for-minibaby-i2577357674.html maja ladne oryginalne wzorki ja kupilam wzorek nr 20 z kotami psami i myszami i jest przeurocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj mialam po prostu maly chwilowy kryzys :) ale to tak jest jak siedze caly dzien w domu, za duzo myslenia i nakrecania sie :) ale to ze moj mnie wkurza to akurat prawda. Dzis towarzyski dzien, najpierw ide na urodziny malej siostrzenicy mojego, ktora przepada za seria Monster High, a potem do znajomych. oni beda sobie pili wodeczke, a ja wode lub cherbatke :) Tez przegladam wlasnie ta posciel, niby juz mam z Ikei, ale bedzie mi tez potrzebna do wozka i nie wiem czy tej nie przeznaczyc do wozka, a kupic nowa z ochraniaczem do lozeczka. Tak sie zastanawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ciezarowka w ktorym szpitalu w koncu rodzisz? ja jeszcze nie wiem w ktorym bede.. mialam na Woloskiej, ale przeczytalam, ze tam mozna rodzic z os towarzyszaca, ale musi byc spokrewniona czyli mi chlopaka nie wpuszcza? co za lipa.. To juz niedlugo bedziesz miala kruszynke przy sobie :) dzis widzialam w tv jak mama urodzila czworaczki-dziewczynki-wczesniaczki, takie malusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka83
tez chcialam na woloskiej i nie slyszalam o tym by nie mogla os towarzyszaca leze i bede rodzic na starynkiewicza polecam glownie ze wzgledu na obsluge- sa b mili i kompetentni, bardzo dbaja warunki ((na odzdziale patologii) moze srednie ale dla mnie to 2-go rzedna sprawa no te poscielki sa b ladne i mi sie tez podobalo ze z ochraniaczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze byc os towarzyszaca na Woloskiej, ale podobno musi byc spokrewniona, tak przeczytalam w necie. 6-11 zaczynam tam szkole rodzenia to wiecej dowiem sie o tym szpitalu, slyszalam, ze 300 zl mozna doplacic za polozna, ktora jest 12h po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka83
ja slyszalam o 1400 za 24h opieki ale nie wiem bo sie tymn ie iteresowalam bo ja nie bede wykupywac tego - to sa rzeczy, ktore musza zrobic bo na tym polega ich paca a poza tym ja tu siedze z mala przerwa od ok 3tyg i juz znam wszytskie polozne i lekarzy oni mmnie tez znaja i jestem z nimi w dobrej komitywie :) i dobrze bo tu znieczulenie tez za darmo, mowie ja ze swojej str polecam bo wszyscy tu sa spoko i salowe i polozne i lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×