Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Byłam dziś u lekarza i synuś waży 1690 już :) spodziewałam sie że jest mniejszy :D wszystko jest w porządku, dostałam do zrobienia badania na mocz, morfologie i wirusowe zapalenie wątroby typu b i c. Pierwszy raz byłam u mojej gin ale na NFZ i na kolejną wizytę też mnie zapisała właśnie do tej poradni na NFZ... Nie płaciłam za wizytę i za badania teraz też nie będe płacić. Byliśmy po drodze w komisie dziecięcym i kupiliśmy przewijak używany na łóżeczko za 15zł, teraz tylko muszę dokupić pokrowiec na niego. i w carrefourze kupiliśmy chusteczki nawilżające pampersa 4op za 19.99. Kolejny krok w zakupach do przodu :D Co do snów to ja jak narazie odpukać nie mam żadnych koszmarów i strasznych snów... ale Wy dziewczyny to macie je naprawdę straasznne!! zaniosłam dziś l4 do szefowej, zobaczymy kiedy dostanę pieniążki z zusu :) co do ciuszków w sklepie to szukałam takich cieplejszych czapeczek dla małego jak będziemy wychodzić ze szpitala i powiem Wam że ceny są masakryczne...! nie mówiąc o takich sweterkach i kombinezonach. A powiedzcie dziewczyny mam pyt - zastanawialiście sie na temat pampersów jakich będziecie używac?? czy pampersów, czy huggisów?? czy innych?? bo chciałabym niedługo kupić już sobie paczkę czy dwie pieluszek i niewiem z jakiej firmy kupowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze tak zapytam o kosmetyki?? myślicie o jakiejś konkretnej firmie czy np. oliwka bambino a krem na odparzenia inny - jakiś sudocrem?? a co do mycia podczas kąpieli?? wiem ze to jeszcze czas ale pewnie niektóre z Was maja już kupione jakieś kosmetyki a ja niewiem na co mam sie zdecydować... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze tak zapytam o kosmetyki?? myślicie o jakiejś konkretnej firmie czy np. oliwka bambino a krem na odparzenia inny - jakiś sudocrem?? a co do mycia podczas kąpieli?? wiem ze to jeszcze czas ale pewnie niektóre z Was maja już kupione jakieś kosmetyki a ja niewiem na co mam sie zdecydować... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> dobrze ze trzymasz reke na pulsie. nie mozna mu popuscic. tez juz bym dawno na niego kogos naslala ze kasy nie dostalas. viola---> jesli chodzi o pampersy to ja stawiam na pampersy:-D chusteczki nawilzone to albo pampers albo dada z biedronki. tez dobre, bardzo ladnie pachna tylko wydaja mi sie za mokre:-D a krem na odparzenia, plyn do kompieli, szampon, oliwka to z nivea. sa hipoalergiczne czy jak to tam sie mowi:-D no i przetestowane na corkach mojej znajomej:-D:-D wiesz moze nie byc strzalu w dziesiatke. jedno dziecko sie na to uczuli a drugie nie... najwyzej bede szukac innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
A ja mam dzis gorszy dzien. jakos zle sie czuje brzuch pobolewa i mialam lekkie brazowe plamienie a ze bylo tego odrobinke na wkladce to nie pojechalam do szpitala tylko polozylam sie do lozka i jesli cos sie jeszcze pojawi to zaraz jade. wystraszylam sie tak ze zaczelam plakac. nigdy nie mialam tych brazowych plamien a to bylo takie jasne brazowe nie ciemne zeby tam byla krew. Do lekarza mam w piatek ale jak sie lepiej nie poczuje to jutro pojde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia---> uuu to nie dobrze... brzuch czasem bi bo wiadomo macica sie rozciaga i maluchy sie wyciagaja ale te plamienie... jak sie cos jeszcze pojawi to nie zwlekaj migiem do szpitala. a nie wysilalas si ostatnio za bardzo? jakies sprzatanie albo dluzszy spacer? ktory to tydzien u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
27 tydzien no wczooraj troche za duzo sie wysililam i juz myslalam ze moze od tego. Rozwazylam juz wszystkie opcje. Ale od 2 godz prawie nie mam zadnego kolejnego plamienia to troche sie uspokajam ale ten lekarz to pewnie jutro bedzie i pewnie znow luteine dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola ja na poczatek to pieluszki firmy pampers a pozniej przeskocze na te dada z biedry moja kolezanka i wiele jej kolezanek je testowaly i bardzo soibie chwala, ewentualnie na noc firmowego pampersiaka zakladaja zeby miec pewnosc stabilności. Co do chusteczek to tez dada albo te rossmenowe sa tez dobre. Kosmetyki? Ja chce zaczac od najtanszych zeby ewentualnie (odpukac) później miec mozliwosc szukania tych z wyzszej polki, no bo jak zaczne od nie wiadomo jakich drogich i dziecko sie uczuli to pozniej tylko aptekowe a nie wiadomo za ile takowe sa wiec ja asekuracyjnie zaczynam od poziomnu standard :) Dzisiaj dzwoila do tego dupka i nie odbieral, napisalam mu esa i nic jutro sie chyba tam przejade. Dobrze by bylo jak by ktos ze mna byl, psychicznie czulabym sie lepiej. Aaaa i co do zakupow ja dzisiaj bylam w komisie wozki ogladalam ceny sie wahają od 200 do 1300 zł za wózekwiec ja raczej ta wersje tansza wybiore, no chyba ze w totka wygram heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola ja na poczatek to pieluszki firmy pampers a pozniej przeskocze na te dada z biedry moja kolezanka i wiele jej kolezanek je testowaly i bardzo soibie chwala, ewentualnie na noc firmowego pampersiaka zakladaja zeby miec pewnosc stabilności. Co do chusteczek to tez dada albo te rossmenowe sa tez dobre. Kosmetyki? Ja chce zaczac od najtanszych zeby ewentualnie (odpukac) później miec mozliwosc szukania tych z wyzszej polki, no bo jak zaczne od nie wiadomo jakich drogich i dziecko sie uczuli to pozniej tylko aptekowe a nie wiadomo za ile takowe sa wiec ja asekuracyjnie zaczynam od poziomnu standard :) Dzisiaj dzwoila do tego dupka i nie odbieral, napisalam mu esa i nic jutro sie chyba tam przejade. Dobrze by bylo jak by ktos ze mna byl, psychicznie czulabym sie lepiej. Aaaa i co do zakupow ja dzisiaj bylam w komisie wozki ogladalam ceny sie wahają od 200 do 1300 zł za wózekwiec ja raczej ta wersje tansza wybiore, no chyba ze w totka wygram heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia jak by sie cos dzialo to lec szybko do szpitala albo przychodni ja juz mialam przygode z plamieniem i dorazu zareagowalam okazalo sie ze mam przodujace łozysko i zagrozenie poronieniem, bylam wtedy w 22 tg ciazy, oby sie okazalo ze to tylko lekkie przemeczenie, ale jak to sie mowi kobieta w ciazy musi ogladac swoje cialo bardzo uwaznie bo mala oznaka czegokolwiek moze byc poczatkiem problemow ze zdrowiem. Odpoczywaj teraz :) Dziewczyny a jak u was ze staem uzebienia? Ja jak narazie wszystkie zabki wyleczone, jeden jest do obserwacji ale to mam sie zglosic na poczatku stycznia zeby go zdiagnozowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Ja lozysko przodujace mialam do 22 tyg. Troszke sie uspokoilam bo bole ustaly a malenstwo zaczelo szalec wiec wiem ze zyje... No przyrzekam dziewczyny ze jak tylko cos sie pogorszy albo pojawi to nie bede sie ogladala tylko gnam do szpitala a narazie leze i wstawac nie planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia----> na jutro tez sobie zaplanuj dzien lenia. jak juz plamka sie pojawila to bym ze 3 dni nigdIe nie lazila:-D lilka---> kosmetyki nivea nie aa takie drogie, wachaja sie w granicach 10-15 zl wiec wydaje mi sie ze to nie duzo... a o paperach dada tez slyszalam duzo dobrego tylko jednyny minus ze jak malenstwo duzo nasisiusia to sie rozwarstwiaja wiec na noc sa niezbyt drogie. ja tam zostane przy papersach. nawet bede miala o te dobrze ze mi tesciu z niemiec przywiezie wiec bedzie troche taniej o ile w ogole bexe musiala za nie oddawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Admete123
Rottana ---> nie chcemy znać płci, to nasz pierwszy potomek więc nie ma znaczenia, a i zabawy ze zgadywaniem jest więcej:) tylko pewnie przy każdym usg będę musiała na samym początku zaznaczać że nie chce znać płci :) Lilka ---> jeśli chodzi o uzębienie to ja mam straszny problem, raz w tyg odwiedzam stomatologa, najgorsze jest to że chodziłam regularnie do dentysty, dbałam o zęby po to tylko żeby się teraz okazało że z prawie każdym zębem leczonym u kogoś innego jest coś nie tak:/ w tamtym tyg nawet straciłam jednego bo koszt leczenia i odbudowy jest prawie taki jak za implant, a pewności nie ma że będzie ok:/ wkurzona byłam strasznie ale cóż zrobić, troche się bałam usuwania w ciąży, ale wróciłam do domu, pospałam 2h i byłam jak nowo narodzona:) W takim razie musze zacząć kompletować wszystko, bo później nie wyrobie, jak na razie wybraliśmy wózek, idziemy w przyszłym tyg zamówić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie w ciazy strasznie zeby leca a jak teraz sie ich nie wylecy to juz dupa blada bo jak sie dziecko urodzi to napewno pol roku z zycia wyjete, jak nic a watpie zeby nasi odwazni tatusioweie zostali z naszymi pociechami- chociaz mam lekka nutke nadziei ze moj stanie na wysokosci zadania i bedzie sie zajmowal Juniorem w miare mozliwosci :) nie no co do Nivea to ok tylko jakies tam inne drozsze raczej odpadaja a z kremow na odparzenia to chyba raczej standard sudocrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No ja mam wlasnie sudocrem,oliwke bambino,mydelko bambino i do kapieli chce kupic z nivea raczej ten plyn. Ale to dopiero w listopadzie bo teraz juz nic nie damy rady czekam z utesknieniem na to chorobowe i wozek tez albo z komisu ok 300 zl najtanszy u nas albo z jakiegos ogloszenia moze sie trafi. Dzis widzialam ladny za smieszne pieniadze ale nie mozemy sobie na to pozwolic narazie. Jesli bole nie wroca to jutro leze caly dzien i lekarz dopiero w piatek wedlug wizyty. Ja to mam same stresy w tej ciazy niech juz jest styczen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na ogloszeniach narazie poluje na lozeczko. Kurcze widzialam kiedys kobieta oddawala drewniane lozeczko z materacem za symboliczna zlotowke a ja glupia sobie myslalam nie no po co tak wczesnie jeszcze czas jest a tak by sobie juz stalo i czekalo a ta kasiorke na co innego mozna by bylo wydac, np na wozek dolozyc i fajniejszy kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Admete123
Może widziałyście gdzieś łóżeczko turystyczne ale takie mniejsze niż normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana no własnie tak myślałam o nivea, widziałam że nie są bardzo drogie :) ale własnie do pupy chyba zdecyduje sie na sudocrem, widziałam na allegro takie duże 400g za 35zł więc sie opłaca. KIedyś chciałam właśnie płyn do kąpieli od siebie z apteki ale tak sobie teraz myślę że szkoda własnie zaczynać od tego typu płynów bo najczęściej po nie przychodzą rodzice których dzieci właśnie uczulone są na takie 'tańsze' kosmetyki... a o tych dada z biedro słyszałam żę są dobre, tylko zastanawiałam sie jak to jest z chłonnością ich, może rzeczywiście to jest pomysł żeby w dzien te a na noc pampersiaka :D lilka - ja byłąm na kontroli u dentysty miesiąc temu z mężem i wszystko z moimi ząbkami ok :D aż sie sama zdziwiłam bo zawsze to ja miałaś coś w nich do robienia a Bartek nie a teraz jest na odwrót, on chodzi a ja nie musze :P agusia - obserwuj, kontroluj i w razie co reaguj!! a narazie odpoczywaj ile wlezie :) Admete123 - moja gin mi sie pytała za każdym razem czy znam płeć, ja akurat znam bo chcieliśmy ale myśle że sam z siebie gin Ci nie powie, najpierw jak co to sie zapyta :) rottana pewnie jak jest okazja trochę taniej z niemiec to czemu nie skorzystać ale myślę ze tak jak poiszesz dla wnuka to dziadek kasiorki chcieć nie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka----> tak to jest jak czegos nie potrzebujemy to jest full fajnych ogloszen a jak chcemy cos kupic to dupa musimy sie naszukac i kupywac drozsze. admete---> a wiec ktory to tydzien? yyy najlepiej szukac u siebie na tablicach ogloszen albo na allegro mozna fajnie trafic. a jak masz czas i blisko to w komisach mozesz na cos trafic. viola---> ja to do dentysty nie chodze w ogole. mam traume z dziecinstwa:-D:-D:-D a po za tym nie mam problemu z zebami na szczescie. ja tam na razie bede szla sladem nivea i pampersa. co ja bidakowi bede rzalowac. wystarczy ze na razie bedzie obkupywany po lumpkach i kolezankach to niech kosmetyki ma pozadne:-D:-D nie wiem jak wy ale ja uwielbiam ten zapach takich malutkich dzieci. maja swoj niepowtarzalny inny zapaszek ( ni mowie jak narobia w pampera:-D:-D:-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede kupowac z Johnsona. oliwke juz mam z Johnsona, zel do mycia ciala i wloskow tez planuje kupic z Johnsona, a to dlatego, ze mam przy pracy siedzibe Johnsona i tam sa tansze kosmetyki tej firmy. a co wy na odparzenia Alantan? w masci? moja kolezanka to stosuje i jest zadowolona i dostalam od niej filmik jak kapac dziecko i tam tez stosuja ta masc i polecaja. a mam Alantan masc, bo na tatuaz stosowalam :) Tez kupie Pampersy i na noc bede stosowala, a na dzien z Biedronki te Dada - tez slyszalam, ze sa dobre. Spotkalam sie z kolezankami, zjadlam dobre zarelko w Sphinxie mniam z sosikami. duzo osob mowi, ze ladnie wygladam, ze ciaza mi sluzy, przede wszystkim cera mi sie poprawila, ciekawe jak bedzie po ciazy, juz moglabym wygladac tak jak teraz (chodzi mi o cere) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Admete123
Rottana---> juz albo dopiero 27 :) jutro rano mam wizytę to zobacze co u maleństwa słychać:) Tak sie zastanawiam nad kosmetykami, i chyba zostawie wszystko na ostatnią chwile, na razie zaczne robić listę, jak nie zdaze sama kupić to wyśle męża do sklepu z listą:) Znacie jakies fajne szkoły rodzenia w warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Admete123
Głodek--> jak to teraz wyglada, z tego co wiem to miasto sponsoruje? Trzeba długo czekać zeby sie gdzies zapisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja tez mam traume z dziecinstwa przez dentystow ale jak mus to mus trzeba wyleczyc przed porodem a po za tym trafilam na bardzi mila i delikatna pania stomatolog i musze sie pochwalic ze mi zrobila 2 zęby bez znieczulenia i nie bolało :D jak to ona powiedziala, to tylko psychika nam każe myslec ze to boli a tak naprawde tak nie jest, a po za tym Pani sie nie stresuje bo dziecko sie bedzie balo :) i podzialalao :) Mialyscie robione juz badania na przeciwciala? ja mam za miesiac z wynikami sie pojawic i do tego standardowo mocz i krew. I tez bylam na NFZ i badania tez mam za darmo tym razem. Teraz to juz kotrolnie a jak bedzie USG to pojde tam gdzie ma najlepszy sprzet bo moj lekarz przyjuje w sumie w 4 miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - no pewnie że naszym maluszkom nie ma co żałować, a w końcu kosmetyki to jedna z podstawowych rzeczy w pielęgnacji naszych pociech. a ten zapach malutkiego dziecka jest poprostu boski - już nie mogę sie go doczekać :) dziś jak byliśmy w carrefourze to widzieliśmy pampersy te od 3-6kg 80szt za 42zł i tak teraz patrze na allegro to było naprawdę tanio, bo na allegro najtaniej te same można kupić za ponad 50zł z przesyłką. To chyba była promocja bo widzę że są teraz w gazetce, tak jak te chusteczki co kupiliśmy nawilżające... głodek - to fajnie masz że mozesz sobie kupić te kosmetyki taniej :) a johnson to też bardzo dobra firma :) a takie spotkania z koleżankami to dobra rzecz, nam przecież też należy sie od czasu do czasu trochę rozrywki :D mi też duzo osób mówi że ładnie wyglądam w ciąży, wczoraj usłyszałam że mam ładne włosy i że wszystki kg poszły mi w brzuszek (przynajmniej jak narazie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - ja przeciwciała robiłam już na poprzednią wizytę (czyli byłam mniej więcej w tym tc co Ty teraz) i wszystko było ok na szczęście ale wtedy płaciłam za nie 50zł bo skierowanie miałam z prywatnego gabinetu... tak myślę ze na następną wizytę pójdę tam na fundusz a w grudniu już do niej do prywatnego - jakoś tak pewniej sie chyba będę czuła bo w grudniu to wizyty będą już pewnie częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mam pyt - jak Wy sie zapatrujecie w naszym stanie na basen i jackuzzi?? bo szwagierka chce sie jutro wybrać. basen z tego co wiem jest wskazany dla nas ale to jackuzi chyba nie?? no i niewiem co ze strojem - ja mam tylko bikini, czy to że brzuszek będę miała na wierzchu to jest coś niestosownego?? bo sama już niewiem, i jak coś będę szukać całościowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×