Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

ja juz po wizycie. maly wazy ok 3300-3400. rozwarcie sie nie powiekszylo, szyjka troche bardziej miekka i wyprostowana no ale coz... 8 mam sie wstawic do szpitala. zrobi mi usg, ktg i bedziemy myslec co dalej. al jak wszystko bedzie ok to z powrotem do domu i poerwsza proba wywolania bedzie jakis tydzien pozniej... eh... nie chce miec wywolywanego porodu:-( ugh jestem zalamana... od jutra zaczne nie wiem co robic... wysprzatam chalupe na kolanach pojde na spacer, bedziemy sie seksic eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana no to git że wszystko ok :) mój m kupił mi dzisiaj te liście i może zacznę je pic od jutra... a wyczytałam że ponoć dobry pod koniec ciąży jest olej z wiesiołka :P ponoć zmiękcza szyjkę i jest poród szybszy :) warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola głodek....biedne wy w tym szpitalu....dajcie znać co i jak jak będziecie cokolwiek wiedzieć:) rottana fajniutko że z dzidzia wszystko ok:)obyś i Ty nie musiałą mieć wywoływany...:(musimy sobie pomóc i przyspieszyć poród swoimi sposobami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
U mnie bez wywolania sie nie obedzie,no chyba ze beda mnie trzymac nie wiem ile.ogolnie jestem zla,nie chce tu byc,to samo moge w domu robic.do sob mialam urodzic ale nie wiem jak to bedzie.moja kolezanka z pracy z ktora bylam na szkole rodzenia juz urodzila dzis po 20 od rana,jest w tym szpitalu co ja tylko pietro wyzej.ale jej zazdroszcze ze ma to za soba.bylam u niej jak miala 8 cm rozwarcia,meczyla sie biedna.jutro ma byc pani ordynator to podejmie pewnie decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki---> a ty co bedziesz robic zeby wywolac skurcze? bo ja planuje na jutro ciezki dzien, sprzatanie, chodzenie po schodach no i moze seksik wieczorkiem. glodek---> a robili ci juz probe z oscytocyny czy jak to tam sie nazywa? mnie tez przeraza wywolywanie porodu przez ten dlugi pobyt w szpitalu. bo w 1 dzien tylko badaja, 2 podaja mala dawke oscytocyny a wywolanie jest na 2-3dzien po probie z tego co wyczytalam... czyli bity tydzien w szpitalu. no i nie ma gwarancji ze cc sie nie skonczy to 2 tygodnie... moje konto----> tez slyszalam o tym olejku ale bleee... na sama mysl sliny przelknac nie moge:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuję Wam dziewczyny ;( ja jakos tez czesto mysle zeby czasem nie przenosic ciazy . rottana to jutro do roboty , mega porzadki dlugi spacer tak jak piszesz i sexik z rana potem na wieczor:) POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ale ten olej z wiesołka w kapsułkach :) jest ich parę rodzai, muszę się zapytać w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane w koncu sie dorwalam do kompa pisalam wczesniej ale mi zerwalo polaczenie z netem i nie moglam sie polaczyc pozniej bylma zajeta i tak jakos mi zlecialo. moje konto- olej z wiesiolka ma bardzo duzo zastosowan, miedzy innymi tak jak piszesz rozmiekcza szyjke. I oprócz lykania tez polozne po przechodzonym terminie zalecaja wkladanie dopochwowe-ponoc rewelacja i nie szkodzi bo to naturalne ziółka. viola glodek- teraz najgorsze przed wami czyli czekanie chyba nic tak bardziej nie dobija. Ja to chyba tez bym robila wszystko zeby tylko na wywolywanie do szpitala nie trafic. Oprocz oksydocyny ktora podaja jest jeszcze wczesniej cewnik Foleya ktory wklada sie w szyjke macicy zeby uzyskac rozwarcie i tez nie zawsze pomaga a bili jak cholera :( rottana maly rosie jak na drozdzach :D ja sie chyba jutro wybiore do gina jednak bo ten lactovaginal nic nie pomaga myslalam ze jaka poprawa bedzie a tu dupa. Jeden dzien tylko jakis taki lzejszy byl a tak swedzi dalej i rzadkie białe upławy mam pewnie znowu jakis cholerny grzyb albo infekcja. Jutro zaczynam wszystko juz ukladac i porzadkowac dla malego. Puszczam pierwsze pranie w sumie to dwa puszcze pozniej prasowanko, pakowanie torby do szpitala i czekanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja niemam konkretnych sposobów jak pomóc w wywołaniu....poprostu wysiłek,seksik i mam zamiar jutro zaparzyć te liście z malin.noi zobaczymy.Dziś miałam seksik to pózniej mała bardzo intensywnie się ruszała a skurczy zero:(mam już dość tego czekania...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela2013
Dziewczyny szukacie ubrań ciążowych, a może już szykujecie wyprawkę do szpitala? Polecam sklep www.sklep.brzuchatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto----> aaaaa... pojumało mi się ze olejkiem rycynowym. niektóre go piją na przyśpieszenie porodu bo ma właściwości przeczyszczające:) a ja tak czytam i czytam i czytam na temat tych mali i wiesiołka i to w sumie jedno i drugie ma takie samo zastosowanie. przede wszystkim nie przyśpiesza terminu porodu tylko akcję porodową, szybciej szyjka się skraca i rozwarcie robi... brzoskwinka---> a seksik z rana nie możliwy niestety:) mój chodzi do pracy na 6 więc o 4 wstaje a jakbyśmy chcieli jeszcze coś porobić to po 3 pobódka a o tej godzinie nie chciało by mi się wstać za rzadne skarby:D ale wieczorkiem czemu nie:D kamilki---> eh rozumieć cię całkowicie... te czekanie jest dobijające;/ a myśl o wywoływaniu porodu w szpitalu w ogóle jakaś masakra... dla tego ja już śniadanko zjadłam i zaraz sie ubieram, muze rozkręcę i jade z koksem:D dobrze się złożyło bo chate mam pustą, teściu pojechał do swojego szfagra na fuszkę więc mogę szarżować:D lilka---> nom koniecznie idź do gina, skoro twoje sposoby nie pomagają lepiej się przejść. ale wydaje mi się że białe upławy to norma... tzn że takie powinny być? tylko nie mogą być żółtawe i brzydko pachnieć. ale te swędzenie dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka tak jak rottana pisze uplawy z tego co piszesz masz''zdrowe'' zoltawe , smierdzace albo przypominajace ''serek'' to na grzyby wskazuje a tak moze masz tylko podrażnioną ale idz do lekarza zeby Twoja pipeczka do porodu wyzdrowiała i byla piekna i zdrowa ;) hehehe rottana --- no faktycznie poranny albo raczej nocny sex odpada to by byl raczej sex na spiocha :) dziewczyny w ktorym tyg najlepiej robic badania na paciorkowca??? wiem ze po 35 tc ale chyba lepiej pod koniec w 37 jest wystarczajaco czy wczesniej ??? bo musze sie umowic na te badania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Heja Jak tam ciezarowy, marudzicie marudzicie ze chcialybyscie urodzic a powinnyscie siemcieszyc ze macie ladnie donoszone ciaze :-) ja zaluje w sumie ze dalam sobie wywolac porod tak wczesnie 36-37 tc no ale nic moze wtedy inaczej by sie potoczyly moje losy z cyckiem ( laktacje chuj strzelil mala jest juz tylko na mm) Znam ten sklep brzuchatki Glodek- rozumiem cie doskonale z tym zaleganiem w szpitalu bez sensu alemuwierz mi ze tak jest lepiej z tym cisnieniem na serio nie ma zartow i dobrze ze jestes pod stala opieka bo jak by sie cos nie tak dzialo z cisnieniem to oni od razu dzialaja a jak bys byla poza szpitalem to moglby byc problem Ciekawe ktora z was sie teaz rozpakuje Mala rosnie wazy ponad 6 kg i juz wskoczylismy na pieluchy 3 jest slodziutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a ja dzisiaj miałam jakieś straszne sny, śnił mi się poród ale nie mój i pełno krwi :/ miałam w nocy jakieś dziwne skurcze, raz to mnie złapało tak mocno że nawet pomyślałam że jak mają to być skurcze porodowe to ja nie dam rady :/ ale tylko raz... już dziewczyny coraz mniej czasu, jak zaczniemy rodzić to jedna po drugiej milego dzionka :) mamucha a może pokażesz n am małą? jakieś zdjęcie byś wrzuciła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Ja wrzucalam juz foty malej wrzuce jak zaktualizuje :-) Pappi dawaj tez foto malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) moje konto tez mnie dzisiaj w nocy skurcze łapaly i tez mialam ze 3 takie ostres ze juz mialam swojego budzic ze cos sie dzieje ale zaraz ustalo :) brzoskwinka ja tez niemialam jeszcze robionego paciorkowca, okazalo sie ze ten wymaz ktory mialam robiony wczesniej byl pod kierunkiem drozdzy i grzybow zeby kontynuowac leczenie. Na posiew mam sie zjawic za półtora tygodnia -czyli 2 tyg przed terminem- i odrazu bede miala ktg robione. Kurcze zaczynam powoli czuc to co wy Kobietki, jestem juz taka coiezala, szybko sie mecze, bleeee jestem taka wyżuta i wypluta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
A tego paciorkowca to ja bym robila jak najblizej teminu porodu ja mialam robionego dzien przed porodem i ze 2 razy wczesnwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff ale sie zmachałam:P ja napisałam że ide sprzątać to posżłam i dopiero teraz skończyłam:D moje konto---> paciorkowca robi się najlepiej 37-38 tc bo trzeba pamiętać że można urodzić nawet 2 tygodnie przed terminem. papi---> włacha pochwal się zdjęciem szkraba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
hej dziewczyny, ale wam zazdroszcze że was już tylko dni dzielą od zobaczenia swoich kochanych pociech. a ja się rozchorowałam, mam nadzieje że to tylko przeziębienie choć strasznie mnie boli gardlo, na 16 mam lekarza więc się dowiem. a dziś mnie naszedł smak z dzieciństwa na wafla z galaretką..... mmmmmmmm pychotka:) kaloryczne jak cholera no ale nie jem tego codziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx1991---> będzie dobrze, co chwila któraś z nas narzeka na ból gardła:) dostaniesz leki i jutro obudzisz się jak nowo narodzona:) wafel z galaretką powiadasz? hmm... ten duży tak? hmm... ja zawsze robiłam z nutellą albo masą krówkową:) a podasz przepis jak robisz? bo wydaje mi się że chodzi nam o to samo:P a chętnie bym spróbowała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was ptanko jak robilyscie pranie dla malenstw to prałyscie wszystko łacznie z ochraniaczami na łóżeczko, rozkami i kocykami? czy same ubranka czapeczki itp co ma bezposredni kontakt z cialem dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Ja pralam wszystko jak leci lacznie z ochraniaczami itd i pozniej prasowalam jeszcze ale tykko po 1-szym praniu teraz to tylko piore A z ubrankami tez tak robie ze jak nowe- nowe lub nowe- uzywane :-) dostaje lub kupuje to piore i prasuje a poznuej jak juz raz zalozyla i np uswinila to tylko piore ( susze oczywiscie) ale juz nie prasuje bo mi sie nie chce jej nic sie ie dzieje wiec nie ma potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to juz chyba wiem dlaczego mam ppdraznienie i zadnych niepokojacych oznak w sluzie. Zmienilam plyn do plukania i jest bardzo aromatyczny i wydaje mnie sie ze to moze byc od tego. I teraz chyba swoja bielizne bede prala w proszku młodeg, bo on napewno mnie nie uczuli i nie podrażni. A wczoraj nie wzielam lactovaginalu na noc i jak by lepiej sie czuje. Dzwonilam do MOPSu dzisiaj pytac sie o zasilki. Mozna dostac zasilek pus dodatek 1000 zl do tego jednorazowy-nie mylic z becikowym. Potzrebne sa do tego takie dok jak zaswiadczenie o dochodach za 2011 r, zaswiadczenie o skladkach zdrowotnych z ZUS za 2011 r, zaswiadczenie od lekarza potwierdzajace prowadzenie ciazy od 10 tyg, oczywiscie dowod osobisty, akt urodzenia dziecka i chyba tyle. Zasilek dostaje sie przez rok chyba i mozna go kontynuowac a dodatek tylko raz i mozna go dostac w okresie do 12 mcy po urodzeniu dziecka tak jak becikowe. Tylko trzeba oczywiscie spelnic normy 500 zl z groszami na osobe dochód w rodzinie wiec u mnie ja i Kubus po urodzeniu. A w 2011 mialam tylko jedna umowe na pol roku i do tego na pol etatu wiec bede miala grosze na kwicie o dochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Noo i ja już w domku :D :D oczywiście nadal 2w1, ciśnienie ładnie sie unormowało, opuchlizna z nóg też zeszła a nic mi nie podowali więc chyba od tego leżenia bo sie wyleżałam za wszystkie czasy :) no i dostałam zalecenie mierzenia ciśnienia 4x dziennie, jakby sie znów podniosło to do szpitala a tak to wizyta 9.01 i wtedy decyzja kiedy do szpitala. dziś po badaniu 'ręcznym' mam pół cm rozwarcia i głowka nisko za pochwą zaraz więc może sie samo coś ruszy - zobaczymy :) Co do przenoszenia i wywoływania to ze mną leżały 2 laski 8 dni po terminie i tak jak rottana pisała - jedna dostała małą dawkę oksytocyny przedwczoraj a teraz kroplówkę taką pełną dostanie dop we wtorek i jeśli nic nie pójdzie to odrazu cc... bo w tym szpitalu dają kroplówkę dopiero w 14 dniu po terminie... wg mnie to trochę późno bo mogli by podawać przez 2-3 dni a tak jak jedego dnia sie nic nie ruszy to odrazu dają na cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - ja też prałam wszystko dosłownie i potem prasowałam. my sie na zasiłek nie załapiemy no bo jestesmy już małżenstwem więc mamy jakby podwójne dochody... rottana - nam położne w szpitalu mówiły żeby jak najwięcej chodzić po schodach a w tym szpitalu były duże schody więc te dziewczyny po terminie naźle sie nachodziły :) jedna dziś poszła rodzić ale to jej wody odeszły juz wczoraj i dopiero dziś ją ruszyły skurcze... a malutki już spory chłopak :) taki w sam raz :D Powiem Wam że ciągle słyszę że dziewczyny przenoszą ciążę i jest ich coraz więcej... od czego to?? kamilki, rottana, głodek - trzeba w końcu jakoś sie rozwiązywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Eh a my wkurwieni.jutro niby maja mi podac to co trzeba ale nie wiem jak to bedzie bo dziewczyna obok mials miec podana a nie ma miejsc na porodowce.to dla mnie tez moze nie byc i niewiadomo do kiedy beds mnie trzymac.w sumie cisnienie w normie.dzidzia wazy 3700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
hej:) lekarz przepisał mi kilka leków tzn tantum verde, wapno (kupiłam w syropie dla dzieci o smaku bananowym:)) i rutinoscorbin. mam nadzieje ze się poprawi!!! nienawidze być chora, ale chyba wiekszość z nas tego nienawidzi. co do przenoszenia ciąży, to ja ostatnio pytałam się mojej gin. czy mogłabym iść szybciej do szpitala bo mieszkam troche daleko od szpitala, a ona mi powiedziała że takie młode matki jak ja tzn 21 lat, wysyła do szpitala od 5 do 7 dni po terminie. ale mamy jeszcze na ten temat porozmawiać. martwie się trochę bo mojego męża też przenosiła jego mama i o malo nie umarł.... rottana :) rozpuszczasz kostke margaryny z 3\4 szkl smietany i 3\4 szkl cukru, jak się ładnie rozpuści dodajesz 1,5 opakowania galaretki. jak troszke ostygnie i stężeje to na wafel:) mmmm.... pyszne to jest ale cholernie kaloryczne, mi ten smak kojarzy się z moją babcią, często to robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
lilka1987 co do tego płynu to może tak być ze to przez niego, lub przez proszek, też kiedyś tak miałam jak zmieniłam proszek. ja dla córci ciuszki prałam najpierw w zwykłym proszku potem w tym dla dzieci i prasowałam. myśle ze ja bede prasować to tylko te co bezpośrednio dotykają jej ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok a z takich rzeczy do prania dla mlodego zostały mi takie rzeczy jak kocyk x 2, rożek x 2 i spiworek. To tez prac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka-ja pralam i prasowalam wszystko. Kazdy kocyk,ochraniacz itd. Potem wszystko prasowalam. Ja tez mam jakas grype na szczescie bez kaszlu jak narazie i mimo ze chcialabym juz urodzic to lepiej niech przejdzie. Zazdroszcze wam tego iz wiecie ile maja wasze malenstwa-ja usg od polowy listopada nie mialam a badanie ostatnie 18 grudnia. Dzis bylam ale juz mnie nie badal tylko cisnienie i tetno Natalki. Jestem wsciekla bo nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×