Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość mamucha83
kropelka a ile spi w dzien w ta dluzsza drzemke? moze trzeba ja skrocic na innym forum dziewczyny n noc dja tylko mm i dzieciki spia ladnie przez nocke , daja bo mleko cyckowe jest niewystarczajace i sie czesto budzily, ja tez jak mi jkos kwili to nauczylam sie w nocy dawac smoczek :)no i nie zmieniam w nocy pieluchy ( chyba ze kupa) a poza tym nuczylm sie nie budzic na byle kwilenie kropelka- a ile ma dzidzia ? wtedy bedzie latwiej okreslic ile dac mleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana i mamucha dzięki że mi pomagacie. mój dziś skończył 2 tygodnie. od niedzieli w dzien spi jeden raz po 3,5 h a tak caly dzien nie spi;/ ale dzis po tak meczacej nocy (ze musial duzo gawrolic zebym wstala) zasnal o 11 a obudzil sie o 12;30 na karmienie i teraz znowu zasnal, pewnie gdzies na godzine lub 2. pewnej nocy dalam mu smoczek ale nie chcial. wogle obawiałam sie ze jak dostanie smoczek to przestanie ssac cycka bo sie odzwyczai i tak samo mam z butelka, ze sie boje. ale z 2 str nawet mama i tesciowa mi mowia ze za czesto sie budzi (dzis w nocy karmilam go 7x) i ze trza dac przynajmniej raz w nocy butle;/ mamucha ja chyba od dzis we wszystkie noce bede sie zachowywac tak jak piszesz, zeby nie wstawac na byle kwilenie. raz ze nie daje rady a dwa ze jak pokwili z 10min to przynajmniej wiadomo ze naprawde czegos chce;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbieram sie z małym do neurologa bo ma ograniczony zakres ruchu w lewej ręce. wpadne tu po południu i przeczytam co ciekawego wymyśliłyście odnośnie tego mojego nieszczęsnego karmienia i snu malucha;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
chyba ni powiniens ie odzywczaic od cycka przy butli i smoczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a poza ym jak od razu przyzwyczaisz i do cycka i butli i smka to za jakis czas nie bedziesz miala jazd z odzywczajeniem lagego od cycka koleznka ma polroczna coreczke i chciala j cokolwiek dokrmiac mm lub kaszkami to mala nie da sie tknac do butli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie jak ja swojemu podalam butelke to mi nie chce teraz cyca ssac :) i musze juz tylko butelka, bo mi krzyczy i sie meczy przy piersi. w pt bede u pediatry to podpytam czy nie stosowac czegos na ten pepuszek. moj maluszek teraz spi, ale zwykle po karmieniu troche sie prezy i czasem zaplacze. dalam jemu dzis troche rumianku. wczoraj po wodzie przegotowanej robil kupki. zaraz tez mu podam troche wody przed jedzeniem. tez musze kupic cos na te mrozy, bo ni mam. a przepuklina mysle, ze od przeciagania, tego prezenia sie zrobila. bo plakac to on malo plakal. jak spi, czesto sie przeciaga no i teraz cos mu chyba w brzuszku przeszkadza czasem po jedzeniu to i sie prezy. Musze czesciej w takim razie klasc go na brzuszku. jemu nie pasi zbytnio ale musze go troche pomeczyc :) Moj maluszek czesto uzywa smoczka, w szpitalu zakazywaly dawac, ale on sie przy nim uspokaja. Tez bede musiala sobie taka chuste zakupic :) i tez chce, zeby cieplej sie zrobilo by wychodzic na spacerki. Kropelka to zalezy, roznie. Rano zwykle mam wiecej pokarmu swojego po nocy, wiec potrafie sciagnac 70-80ml to tylko swoje daje, ale potem juz mniej sciagam w ciagu dnia z 30-40ml do dodaje sztucznego ok 60ml. i w nocy daje najwiecej sztucznego-te 90ml, bo nie mam sciagnietego swojego. moj ma 2 tyg i 3 dzien i mam dawac 80ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! daawno mnie tu nie bylo, nie mam neta w domu, jak wpadam do siostry to u niej cos skrobne. ostatnio dwa razy pisalam z komory ale cos nie poszlo i wpisu mego brak, a naskrobalam ze ho ho, sie wkurzylam i juz trzeci raz nie pisalam i tak to zlecialo. bylam na glukozie tydzien temu, ledwo to przezylam;p po 10 minutach chcialo sie zwrocic ale jakos wytrzymalam.moj maluszek kochany bryka, narazie jest ok. widze ze rozpakowuje sie nasza ekipa:) super!! gratulacje!!!! ciesze sie ze wszystko ok. chociaz wpisow dokladnie nie mam kiedy i jak przeczytac;/ mamnadzieje ze uda mi sie to kiedys nadrobic bo taka sytuacje z netem bede miala do kwietnia;/ az do przeprowadzki na swoje gniazdko bo nie oplaca nam sie teraz brac umowy na net jak zaraz sie pakujemy stad:) pozdrawiam ciezarowki i wszystkie mamusie:) buziaki wam i waszym Robaczkom malutkim!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje wszystkim świeżo rozpakowanym Mamusiom :* :) Mi się podoba 08 i 05 :) Kochane jutro zaczynam 29 tydzien ciazy, uczucie takiego "ciągnięcia" w kroczu jest normalne? Bo już sama nie wiem.. aż tak często mnie to nie łapie, ale czasem z łóżka cięzko mi wstać szczególnie w nocy, jak idę do toalety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten tekst "mi sie podoba 08 i 05" to do Lilki oczywiscie, zapomnialam napisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) my jesteśmy od wczoraj w domku. na szczęście okazało się że ta wysypka na skórce to nic poważnego i sama zeszła. mi odrazu powiedziały pielęgniarki że będę musiałą dokarmiać bo mój mały to jak 2-miesięczny niemowlak a ja mam małe piersi. no i już w szpitalu dokarmiałam sztucznym... trochę żałuję bo mały sie do tego smoka przyzwyczaił i straszniwe sie denerwuje jak go dostawiam do piersi a mam płytkie brodawki i nie może dobrze złapać. wczoraj jak wróciliśmy ze szpitala to chciałam go nakarmić piersią a on za chiny - chwilę pocyckał i puszczał no i nie było wyjścia mąż poleciał do sklepu i kupił mm ale inne niż w szpitalu i niewiem czy z tego powodu ale pierwszą noc w domku spominam strasznie :( :( mały spał od 20.30 do 23 a potem do 6.30 to była maskara, chwilowe drzemki i oczy wielgachne i ze spania nici... nad ranem już padałam na kręgosłup bo ani poleżeć nie chciał więc go trochę ponosiłam a te 5kg to jednak czuć... o 6.30 poszedł spać i spaliśmy do 9 a potem od po 10 do 14 więc niewiem czy odsypiał noc czy przestawił dzien z nocą. teraz śpi od 15.20... albo tak wpłynęła na niego zmiana mleka?? jak myślicie?? oby dzisiejsza była lepsza bo nie wyobrażam sobie drugiej takiej :( mleka robimy mu 90ml ale nie zawsze wszystko wypije, a moją pierś przystawiam najpierw przed butlą na trochę a konczy sie i tak na butli... kurcze niewiem ale teraz już chyba za późno na powrócenie tylko do piersi, tym bardziej że rzeczywiście nie mam ich super dużych i pełnych... Ogólnie jest słodziutki i kochaniutki :D i taki okrąglutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie położna mówiła żeby malej bez potrzeby nie podawać butli do 5-6 tygodnia bo wtedy może odrzucić cyca... powiedziała że później już nie powinno być problemu :) bo wiadomo jak będę chciała gdzieś wyjść to odciągnę i z butli ktoś musi podać, ja kupiłam butelkę lovi, mam nadzieję że dobra :) lilka mnie się podoba kolor 06 i 09 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - zazdroszczę że karmisz tylko swoim i dajecie radę :) wydaje mi sie że tej kobiecie chodziło o to że mały musi być zgłoszony do zuzu przez twojego pracodawcę bo będzie podciągnięty pod twoje ubezpieczenie także już nic chyba robić nie musisz... a po ilu tyg idziesz do ortopedy??mi napisali że 2-3 tyg po porodzie ale niewiem jak długo czeka sie na wizytę... kropelka - ja łącze karmienie takie i takie bo wydawało mi sie że mam za mało swojego i mały sie strasznie denerwował przy piersi ale oby tobie też udało zostać sie przy cycku bo naprawdę ja mam żal do siebie że nie dałam rady, a może raczej moje piersi... mąż też trochę w nocy spanikował jak Filip tak płakał i zrobił mleczko i no mały je wciągnął jak niewiem a przy piersi nerwy takie że szok... robi sie taki czerwony i zaraz ja sie denerwuje... i wolałam dać butlę... agusia - napewno ruszy cie samo zobaczysz :) mnie ruszyło w sumie samo w nocy ale że tak czy tak miałam na rano zleconą kroplówke na wywołanie to dali mi ją już na przyspiesznie... tylko że u mnie skonczyło sie cc ale ja czuję sie już swietnie i nie pamiętam bólu, skurczy tylko rana trochę ciągnie :D lilka - no no termin już coraz bliżej :) ale ten czas zleciał :D mi sie podoba 1,8,9 :) wózek bardzo fajny :) my chyba jutro pojdziemy zarejestrować małego, do pracy wniosek o urlop zawiozłam wczoraj, akt urodzenia też wczoraj odebraliśmy a mąż dziś załatwiał u siebie w pracy z ubezpieczeniem i zawiózł l4 bo wziął opiekę na żoną :P ciekawe jak będzie sie mną opiekował :D a butelki używam dr brown's

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. agusia18204....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka lika1987........................30.01.2013............37 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 35......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............26.. .....dziewczynka. anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............26.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013.........16.. ................ masiaczka..........0............04.04.2013...........28.. .... chłopiec MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< Papi88............21.12.2012.....3660.......53......Oskar kamilki09.........06.01.2013.....3750.......58......Zuzan na Głodek86........07.01.2013......3450......57......Bartuś moje konto......08.01.2013.....3630......54......Marysia kropelka6983...09.01.2013......3450.....54......Piotruś rottana..........12.01.2013......3600......57......Bartosz viola..............18.01.2013.......4900......57......Filip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze mam pytanie - jak wasze maleństwa zasypiają?? tzn chodzi mi o to czy przy cycu czy przy butli czy same?? bo mój ma problem żeby usnąć sam więc gotrochę noszę i bujam (wiem wiem że może sie przyzwyczaić a tego bym nie chciała :( ) a przy butli nie chce zbytnio żeby uspiał bo musi odbić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana - zapomniała napisać - Twój synuś cudowny :) jakie ma duże bystre oczka i duże usta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola no widzisz u mnie podobnie tyle, ze ja mam dobre brodawki duze i ma do czego sie przyssac, ale denerwuje sie, krzyczy i nie chce go meczyc, butelka dla niego dobra i juz, len jeden :) Ja juz dzis dalam kurde troche rumianku na ten jego brzuszek i wody przegotowanej i do tej pory kopki nie zrobil :/ dlatego tez czasem chwile placze i sie prezy. jak do wieczora nie zrobi to mu jeszcze troszke tego koperku wloskiego chyba podam. wieczorem wyjdzie doba jak nie sral. i tak sie martwie tym. i tym jego pepuszkiem, bo przez te prezenie ta przepuklina moze. powtarzam sie :P Viola moze i zmiana mleka wplynela na niego. Lilka mnie sie podoba 02 i 06. Ja swojego klade na lozko, czasem przed tv, moze sobie oglada :P i zasypia. a czasem klade do lozeczka swojego jak widze, ze jest sniety i spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola no mam nadzieje ze sie szybko samo ruszy:-) a Filipek jaka minke zrobil:-) widac ze kawal chlopa. Cudowny synek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek a skad decyzja o podaniu butelki? za mialo mleka mialas czy tak poprostu chcialas? i sciagasz mleko laktatorem? viola zaskoczylas tym spaniem;/ ja wlasnie i tylko po to chce wprowadzic mm bo mi sie wydaje ze po takim mleku dziecko dluzej spi;/ p.s. pomyśl że ja mam każdą taką noc od 2 tygodni;/ dziękuję Ci za wsparcie, narazie karmie tylko cyckiem, ale już mam dużo kryzysów w tym temcie;/mój mąż właśnie nie chce słyszeć o mm i mnie strasznie katuje żeby mały był tylko na cycku, właściwie tylko dzięki niemu jeszcze nie przeszłam na mm;/ viola mój zasypia przy cycku, a jak go odkładam to zaraz się budzi;/ i nie śpi przez godzine w nocy i pare godzin w dzien;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka jak bylam w szpitalu to na poczatku podawalam cyca, ale mialam malo pokarmu-teej siary i chodzilam na dokarmianie-dokarmiali mi strzykawka,potem sama wkladalam palec do buzi i z boku strzykawke z mlekiem sztucznym.caly czas byl przy cycu i ladnie ssal,ale mi z piersi prawie nic nie wyplywalo.jak wrocilam do domu ze szpitala,od razu kupilam mleko sztuczne,bo wiedzialam,ze bede musiala dokarmic skoro w piersi malo pokarmu.najpierw dalam ze strzykawki,ktora mialam ze szpitala,a potem nei wiem czemu zamienilam strzykawke na butelke.kazdy sie w domu dziwil po co strzykawka karmie,a wlasnie specjalnie by nie stracil tego odruchu ssania.jak poczul butelke i mu latwo leci to teraz nie chce pracowac przy piersi.tak,sciagam mleko laktatorem i podaje z butelki co sciagne.kropelka gratuluje cierpliwosci.w szpitalu tez moj byl ciagle przy cycu (ja nie wiedzialam,ze tam malo leci z piersi) i zasypial przy nim, ale ciagle byl rozdrazniony i krzyczal, co sie okazalo,malo pokarmu mialam.kropelka sprobuj sciagnac pokarm laktatorem i zobaczysz ile masz pokarmu w ogole.bo moze rzeczywiscie tam malo jest i dzidzia sie nie najada ?dlatego placze moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka mi się bardzo podoba ten 8 i 9. Wybór już należy do Ciebie:) Ogólnie wózek fajny:) A kiedy masz dokładnie termin bo nie doczytałam tu dokładnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola widac po mince ze niezły gigus z niego bedzie :P To ja podliczam glosy i zamawiam wózek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - mój kupkę też zrobił własnie ostatnią rano ok. 6 i do tej pory nic (no chyba ze ma teraz w pieluszce ale śpi) boję sie że może to mleko na jego kupkę tak wpływa... zobaczymy. mojej koleżanki synek też miał przepuklinę trochę i ładnie mu sama zeszła także będzie dobrze!! kropelka - podziwiam cie za wytrwałość!! i dobrze że masz wsparcie ze strony męża, mój sie bardzo stara ale jak widzi jak Filip sie męczy i krzyczy to zaraz sie też denerwuje że mały sie denerwuje i woli jak dostanie butlę i jest cichutko... no własnie zobaczymy jak bedzie wyglądać dzisiejsza noc... ale naprwdę współczuje ci ze twój maluch tak daje popalić :( no własnie mój tak jak u głodka jak wie ze z butli poleci łatwo to przy piersi pocycka parę razy i albo sie denerwuje albo przysypia... i takie jest jego picie z cyckaa :/ Mój cały czas śpi więc muszę go chyba obudzić bo dziś śpi cały dzień...a tu noc przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola chłopak jak malowany, a jaką minkę strzelił :P kropelka ja też karmię tylko piersią, dzisiaj w nocy mała moja była niespokojna ale z rana wypiłam bawarkę i chyba pomogło bo jakoś lepiej cyca jadła :) moja siostra kazała mi pić bawarkę i ja zakupiłam sobie w aptece jakieś ziola do zaparzania wspomagające laktację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek kupie ten laktator;/ w sb mama ma mi przynieść mm enfamil, ale nie nastawiam sie na pelne przejscie na mm. ja mam tak ze jak karmie z jednego cyca to leci mleko i z drugiego. wiec ogolnie to mleko leci;/ ale jestem bezglutenowcem, nie moge wielu produktów ze zbóż więc mąż dziś gdybał że może mimo ze mleko mam to czegoś mu brakuje, że mały tak nie śpi;/ może nie jest tak wartościowe jakby było gdybym jadła wszystko;/ viola mój jest niezmordowany w katowaniu o karmienie cyckiem dziś mi nawet mówił żebym myślała o tym że nasze babcie karmiły tylko naturalnie i jakos było hehe a spaniem szkraba w dzień się nie przejmuj, mój dziś spał tylko 2 godziny a załoze się ze noc też bedzie nieprzespana a jutro na 8 do lekarza..nie wiem jak ja wstanę.. moje konto więc chyba i ja będę pić tą bawarkę choć to chyba niezbyt dobre w smaku;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×