Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

ZUPY TAK -Rosol , pomidorowa , ogorkowa ,jarzynowa bez warzyw kapustnych, barszcz ,ziemniaczana ,krupnik NIE - zurek, szczawiowa,rybna,flaczki,fasolowa,grochowka, kalafiorowa,kapusniak z mlodej kapusty DRUGIE DANIA TAK - makaron, ryz,ziemniaki, kasza gryczana, kasza jeczmienna ,kopytka-malo,nalesniki z serem,dzemem malo NIE - frytki,pyzy ziemniaczane , pyzy z miesem ,nalesniki z czekolada,pierogi , ruskie, z miesem , owocami-malo po 3 tyg, knedle z miesem , owocami po 2 miesiacach SOSY TAK -koperkowy , bialy z rodzynkami , beszamelowy NIE -musztardowy , pieczeniowy,chrzanowy , grzybowy,pomidorowy MIESA TAK - kurczak z rosolu ,pulpety zmiesa mielonego ,potrawka z drobiu.pulpety rybne ,filet drobiowy bez panierki,kurczak w sosie slodko kwasnym ,watrobki drobiowy duszone ,ryba smazona bez panierki po 1 miesiacu, schabowe zrazy po 1 miesiacu NIE -kielbasa z rusztu, kurcze pieczone,ryba po grecku, parowki w sosie pomidorowym,leczo pieczarkowe,gulasz wiepszowy,zeberka pieczone po3 tyg,pieczen drobiowa, SUROWKI TAK -z jablka marchewki , z jablka selera, z selera i marchwi,z buraczkow bez cebuli,z fasolka szparagowa, NIE -mizeria, z fasola , cebula, z kalafiorem DESERY TAK -budyn , kisiel, babka piaskowa,babka drozdzowa,kasza manna z sokiem malo i rzadko, koktajl owocowy- z owocow lesnych, jagoda, porzaczka, malina , agrest, jablko, jogurty, musli z jogurtem NIE -Sernik , jablecznik, lody,czekolada , napoje gazowane,owocow pestkowych(wisnie ,czeresnie, sliwki,gruszki), cytrusow (cytryna, pomarancza,kiwiitd.) INNE POTRAWY TAK -jaja w majonecie,spagetti malo,saladka jarzynowa bez cebuli malo, saladka z tunczyka, kotlety sojowe, jajecznica NIE - bigos,fasolka, golabki,pizza, chinskie potrawy, saladka sledziowa,sledzie w sosie slodko kwasnym ,hot dog, hamburger,kebab , placki ziemnaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie cos dostalam , moze komus sie przyda a podsumowując najwazniejszy zdrowy rozsadek mamucha( tak faktycznie lepeij):):)---- no mi znow siostara mowila , ze jej sie bardzo przydala hehhe i byc tu madrym , wiec znow sie potwierdzilo , ze nie wszystko dla wszystkich i trzeba przetestowac na wlasnej skórze :) hehhe a moze mialas za macne swiatlo ja to szukalam takiej doslownie na polmrok , ale jak piszesz twojemu dzidzi to nie spasowalo. ja mam straszne klucia w macicy a mala szaleju sie najadla az moj maz sie przestraszyl jak zobaczyk jak nogla przejachala po brzuchu, mowil ze czegos takiego jeszcze nie widzial :) hehehe ide spac dobrej nocy zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - to super że wózek sie podoba, to najważniejsze :) głodek - no to rzeczywiście może być ci ciężko jak tak jesteś cały dzień sama, a jak przyjdzie twój wieczorem to pewnie jest zmęczony i też za dużego pożytku nie masz z niego... my też mamy merca dla naszego malucha :) kropelka - ja też wieczorem ostatnio uwielbiam iść pod prysznic taki bardzo ciepły, postać pod nim i poczekać aż wszystko ze mnie spłynie... My idziemy dziś na wizytę do pediatry tą pierwszą. teraz mały już od 7.30 nie śpi i własnie zaczął marudzić bo ziewać ziewa a nie może zasnąć. Dziś rano po wielkich trudach i bólu brzuszka zrobił kupkę po 2 dniach i niewiem czy wszystko było z nią ok bo kolor miała normalny ale takie grudki i inny zapach niż zawsze - czy to dobrze?? przepraszam że tak dosłownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec zostalam mamusia! Wczoraj o 7 rano dostalam kroplowke. Po cewniku mialam rozwarcie 4cm. Tak wiec bole straszne,o 12 przebili mi pecherz rozwarcie robilo sie juz 7-8 cm bol nieziemski a mala nie schodzila nizej. Oxy dalo mi w kosc ale o 15.07 Natalka przyszla na swiat majac 4040g i 57cm dostala 10pkt. Koszmar byl potem bo lozysko nie chcialo wyjsc dopiero po 40min sie udalo ale mimo to jestem wylyzeczkowana i poszyta.Porod byl i jest trauma ale warto bylo.jak dojde do siebie to powroce na forum:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia gratulejszyn :) duza malutka :) Po tym marudzeniu jakos w koncu zasnal. w nocy tez spal. mamucha w pon ksonczyl 3tyg, moze to rzeczywiscie te gazy i brak kupki, do tej pory nic :/ jak do jutra nic nei zrobi bede znowu zmuszona ten czopek dac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia- gratulcje teraz zebyscie szybko wyszly zeby byla laktcja i zero problemow z cycem i spaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glodek- kolezanka z innego forum tez mila problem z mlaym i kupa :) i kupila jakis worek z pestakmi wisni i go rozgrzewala i masowala brzuszek tym woreczkiem i ponoc super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia - gratulacje!! no to rzeczywiście cie wymęczyli ale najwazniejsze że już po!! :) głodek - ile dni już kupki nie robił?? mój dwa dni i też już od wczoraj strasznie sie prężył i stękał, ale mocno marudny nie był mamucha - a może ty coś mi o tej kupce powiesz?? czy te grudki i inny zapach to coś niepokojącego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczeta:-) agusia----> super wiadomosc:-D no niestety porody wywolywane nie naleza do przyjemnych ale dalas rade i jestes po wszystkim. duza ta twoja corcia:-D:-D i teraz przystawiaj do cyca przystawiaj i jeszcze raz przystawiaj nawet jak ci sie wydaje ze masz puste piersi to bardzo wazne! kropelka---> tak czekoladowy budyn tez jem ale w tedy troszke mniej niz np waniliowego. brzoskwinka----> z twojego menu jem prawie wszystko prucz zup ktore napisalas;-) tylko z niektorymi uwazam ozywiscie. lilka----> super ze wozek sie podoba:-) ja wczoraj widzialam fajne ogloszenie i tak sie zastanawialam czy nie kupic bo jak wspominalam ten co mam mi sie nie podoba a byl za grosze wiec nawet komusza friko moge oddac;-) tylko dobra gondole ma bo duza i tylko to mnie narazie powstrzymuje. a ja sie dzisiaj zmiescilan w stare spodnie sprzed ciazy:-D:-D:-D a ostatnio jak chcialam je zalozyc to do polowy udalo mi sie zalozyc:-D:-D a moj Bartus dzisiaj slicznie sie usmiechal:-D tak jak zawsze cos tam do niego pitolilam i pierwszy raz tak pozadnie sie na mnie skupil i moje zaczepki odwzajemnial usmiechem:-D widac ze ma dobry dzien:-) nocy sie balam bo wczoraj caly dzien mi przespal i nastawialam sie psychicznie ze bedzie masakra ale bylo git i dal pospac do 8.30 a ok 6 go karmilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia - GRATULACJE!!!! Najważniejsze, ze z dzidziusiem wszystko ok i że udało Ci się przetrwać :) rottana - o ile dobrze pamietam, to ty pierwsza pisałaś o tym budyniu prawda? :D takiej ochoty mi wczoraj narobiłyście, że ugotowałam sobie budyń waniliowy alleeee był pyszny :D june_mommy - to już niedługo.. te kopniaczki :) na początku też nie byłam pewna, czy to dzidzia kopie czy nie. Co do nastrojów.. hormony niestety robią swoje i czytałam w tym samym 'm jak mama' co Ty ten artykuł, więc wiesz że to się zdarza. :) U mnie od około 2 tyg. wręcz idylla, super, zero smutków.. aż tu nagle wczoraj zobaczyłam dwa rozstępy na udach ledwo widoczne ale jednak są.. ryczałam chyba z godzinę. Głupia ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia - GRATULACJE!!!! Najważniejsze, ze z dzidziusiem wszystko ok i że udało Ci się przetrwać :) rottana - o ile dobrze pamietam, to ty pierwsza pisałaś o tym budyniu prawda? :D takiej ochoty mi wczoraj narobiłyście, że ugotowałam sobie budyń waniliowy alleeee był pyszny :D june_mommy - to już niedługo.. te kopniaczki :) na początku też nie byłam pewna, czy to dzidzia kopie czy nie. Co do nastrojów.. hormony niestety robią swoje i czytałam w tym samym 'm jak mama' co Ty ten artykuł, więc wiesz że to się zdarza. :) U mnie od około 2 tyg. wręcz idylla, super, zero smutków.. aż tu nagle wczoraj zobaczyłam dwa rozstępy na udach ledwo widoczne ale jednak są.. ryczałam chyba z godzinę. Głupia ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia- super wiadomosc :) gratuluje porodu i ze juz za Toba! Teraz ja sie w kolejce ustawiam a coooo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia gratulacje duża twoja córcia dziewczyny a co do kupek waszych maluchów może jecie coś co im szkodzi urozmaiccie swoje diety w owoce tak jak jabłka czy soczki z jabłek napewno pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola- a jaka robi kupke? :PP wiem super pytanie bo z tego co wiem to problem jest jak jes zielona to albo stan chorobowy albo nie strawione jedzonko a jak jest mega zadka- taka typowa biegunka to wiadomo- chociaz jak ma taka biegunke 1-2 dni to pol biedy a jak dluzej to do lekarza a jak jest zolta/khaki i troszke bardziej zwarta konst=ystencje plug grudki no i smierdzi tto jest ok prawda jest taka ze to s malutkie istotki z nieuregulowanym systemem trawiennym i wydalniczym i moga byc rozne problemy przestoje itd robcie im przed kapiela rowerek nozkami a w ciagu dnia jak nosicie to beirzcie jak na odbijanie i klepcie mocno o pupci- mojej to pomagalo, wiadomo jak maluch lezy caly czas to ten uklad tym bardziej kuleje moja mala nie robil kuy max 4 dni ale w 4 dniu byla strasznie marudna i jak juz zrobila to po calosci :) wszystko od razu do prania kladziecie maluszki na brzuszkch? tez pomaga trawic przy okazji maluchy cwicza plecki moj protestowala strasznie ale juz zaczyn byc postep :) dzis kupsko zwlila 2 razy (wogole zaczyna juz krzyczec jak ma zaladowana pieluche) a teraz wariuje w swoim ukochanym bujaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia gratulacje:)ważne że wszystko z Tobą i dzidzią ok:)ja też byłam łyżeczkowana i szyta noi jakoś doszłam do siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j slyszalam ze to lyzeczkowaie to massakra zw ze po porodzie (dziecka)) ma sie ochote polozyc sie na boczku i pojsc spac :) a tu dupa: jeszcze lozysko, ewentualne lyzeczkowanie, zagladja, szycie, pozniej naciskaja na brzuch massskra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha jaktam noc? kiedy placz sie skonczyl? brzoskwinka popatrz o galaretce nie pomyslalam! ja wlasnie takiej lampki poszukuje. daj link jaka lampke kupilas mamucha,brzoskwinka u mnie jest tak ze maly sie wybudza na nagla zmiane swiatla. ja pieluchy za chiny nie zmienie po ciemku wiec zapalam lampke zmieniam pieluche karmie, dziecko w polsnie i jak nie zgasze swiatla to zasnie a jak zgasze po dluzszej chwili swiecenia i sie nagle zrobi ciemno to sie wybudza;/ stad u mnie lampka pali sie cala noc;/ june ja mialam na odwrot, wsciekalam sie jak maz mi chcial sprosic znajomych wlasnie ze wzgl na moje zmienne nastroje viola u mnie tez takie grudki w kupie. moj dzis robil wieelkie kupy w nocy i ogolnie przy karmieniu. do tego stopnia ze 3pary spiochow poszlo do prania agusia gratuluje! lipa z tym łożyskiem kurcze, ale dojdz do siebie i wracaj do nas! rottana brzoskwinka ja tez duzo jem, cytryne codziennie do herbaty i dlaczego nie mozna sernika???????????????ja wlasnie mialam robic.. rottana ja wlasnie nie moge sie zmiescic w te spodnie, uda ok ale miednica mi sie tak rozrosla ze nie da rady;/ a przed ciaza kupilam sobie 2pary lee i wranglerow po 250zl i mialam je na sobie tylko kilka razy;/ ciekawe czy miednica sie skurczy zebym mogla je jeszcze zalozyc..ogolnie to wolalabym nie chudnac za mocno bo przed ciaza wazylam tylko 45kg a przytylam do 60:) mini ugotowalas z torebki na mleku budyn? ja sobie nakupuje tych slodkich chwil mialam troche opory ze to chemia ale jak taka eko mama jak rottana je to i ja sobie pozwole;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinka ja jem dużo rzeczy z tych co podalaś w tej diecie :) a można zupę ogórkową ????? co do słodyczy to zjem na dzień np. jedną delicję, parę biszkoptów, jakiegoś cukierka, ostatnio też budyń ugotowalam śmietankowy :) co do lampki to u mnie świeci się w nocy jak małą przebieram i jest ok, przy karmieniu też i później bez problemu zasypia a mnie poprostu lepiej jak wszytsko widzę i ja mam na oku :) więc to zależy od dziecka i chyba jak się go przyzwyczai :) ja przymierzałam spodnie to zmieściłam sie tylko w jedna parę ale i tak na styk, mogłabym tylko w nich stac bo jak usiadłam to mnie w rane po cc cisnęło :/ Agusia GRATULACJE :) najważniejsze że wszytsko ok, dużo zdrówka dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj leze jeszcze po wyniki na paciorkowca na szczescie wynik ujemny, moge spobie sprawdzac na necie bo mam tam swoje konto i wszytskie wyniki sa rejestrowane. A wiecie ze w leckercu sa wyprzedaze gratow dla dzieci? Wszelkiego rodzaju pieluchy, ubranka, wanienki i takie tam inne. Jak bede miala wene to sie tam przedreptam dzisiaj bo sa chusteczki tez w promocji a tego nigdy nie zawiele :) dzisiaj do nas znajomi przychodza, jak zaczne rodzic to bede miala obstawe do transportu do szpitala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> dla czego eko mama? :-D tylko wybierz te bez konserwantow;-) chodz ciezko znalesc teraz z:-) a co do lampki to mamy tak samo. u mnie tez sie pali cala noc ale mam nocna jeszcze przed porodem w sklepie kupilam ale musze chyba inna kupic bo za jasna jest i zakrywam od gory przykrywka i zaslaniam dodatkowo kartka zeby bylo ciemniej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto---> ja ostatnio zjadlam zupke ogorkowa ale dolalam sobie wiecej smietanki zeby nie byla az tak kwasna i zjadlam tylko pol miseczki z chlebem zeby sie najesc. ogorkowa kwasna wiec lepiej uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto ja tez sie tak mieszcze w swoje spodnie ze dopinam ale tylko stac w nich moge;/ lilka juz sprawdzam gazetke z leclerca, dzieki za info rottana bo twoje dziecatko takie spokojne wiec mysle ze dobrze sie odzywiasz;p ogolnie ejstes dla mnie przykladem odzywiania wiec skoro ty jesz kisle i budynie to i ja moge;p a z ta lamka to ja mam tak samo, ostatnio wymienialam zarowke na 25wat ale wciaz za jasna;/ i tez sie dzis zastanawialam czym ja zakryc, narzucilam nogawke od spodni ale stwierdzilam ze jak sie przegrzeje to bedzie lipa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> kisle i inne takie to na pewno dobry zamiennik slodkiej przekaski. a wiem ze mozna bo w szpitalu nam podawali. pisalam ostatnio co jem. w cale zdrowo to ja sie nie odzywiam tylko wykluczylam niektore zeczy z menu i zamienilam na co innego. a musisz pamietac ze to co odpowiada Bartkowi nie musi byc dobre dla twojego maluszka. moj jak na razie toleruje wszystko co do tej pory zjadlam. czyli od wczoraj ograniczylas slodkosci? i jak twoj maluszek dzisiaj sie czuje? i po co chcesz teraz mleczko sciagac? ooo to ty drobniutka bylas:-D ale slodyczami to ty wagi nie utrzymasz:-) mini---> haha wszystkich zaczelam zarazac budynio mania:-D tak co 2-3 dzien sobie robie co by mi nie zbrzydlo bo tak dzien w dzien to by szybko mi sie znudzilo:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana tak jest, ograniczylam i o dziwo zyje:) maluszek teraz spi. a zwykle by nie spal:) a mleko chce sciagnac na wszelki wypadek jakbysmy z mezem musieli wyjsc. wtedy do babci malego, zostawiam pokarm i cacy. ostatnio mielismy taka syt ze musielismy pilnie pojechac do miasta i z babcia go zostawilismy i babcia poprosila aby na przyszlosc bylo to moje mleczko, bo jakby sie obudzil a nas by nie bylo zeby mogla go nakarmic. pozatym w domu mamy rownouprawnienie jesli chodzi o opieke nad małym. jak maz chce wyjsc w sb na pepkowe to zostaje w pt z piotrkiem, ma odciagniete mleczko dokarmienia i sie nim zajmuje a ja mam wyjsciowe..a w sb na odwrot..po to ten laktator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha chce kupic butle medeli z allegro i zobacz co mi szczerze napisala sprzedawczyni "Synek nie chciał z niej pić a później już na sam widok płakał. Może to jest anty reklama ale jak już pani pyta to piszę szczerze :) Butelka nie cieknie jak się ją przekręci do góry nogami, bo jest tam w jednej części przed smoczkiem(fot.) mała dziurka i dziecko musi mocniej ssać żeby coś poleciało. Chyba, że butelka zostanie wygotowana jak pisze producent to może coś się dzieje. Raczej wiem już po użyciu o co chodzi niektórym mamom komentującym ten produkt z tym przeciekaniem, jak widzi pani na zdjęciach smoczek to taka jakby rurka z bardzo dużym otworem i jak dziecko przestaje ssać albo robi częste przerwy to mleko zostaje w tej rurce i wylewa się automatycznie, tak było w naszym przypadku, że mały był pozalewany podczas tego karmienia i dodatkowo krztusił się" i teraz sie zastanawiam. ty tez tak mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jestesmy po wizycie u pediatry i pierwszym spacerku. okazało sie ze kupa dzisiejsza była nie taka jak powinna chyba z tego względu ze jak lekarka chciała pomacać brzuszek małego to 'uciekał' jakona to okresliła i jak go zbadała to powiedziała ze troche twardy ma i kazała wrócic do bebilonu ha przynajmniej narazie wiec dostał juz porcje ha. no i Filip malutko przybrał na wadze i mamy mu dawac wiecej mleka od 120-150ml i na żadanie. spacerek mielismy 15 min i tak przez najblizszy czas mamy wychodzic. pierwsze szczepienie 6 marca, teraz musimy umówic sie do ortopedy. dziewczyny a zastanawiałyscie sie nad szczepieniem na rotawirusa i pneumokoki?? mamucha - dzieki za odp, mam nadzieje ze teraz jak wócilismy do ha to kupki znów beda ok. czytałam własnie ze jak zielone to własnie swiadcza o jakims zakażeniu u nas lampka jest,przy łózeczku, ciezko powiedziec czy małego wybudza czy nie bo on raz zasypia odrazu po jedzeniu raz marudzi przez godz. dzis np spał z nami od 4 do 8 bo tak go ten brzuszek bolał ze zal mi było go do łózeczka odkładac. teraz tez usnął mi na kolanach, ja sobie pisze a on drzemie :) w spodnie które mam sprzed ciązy dzinsowe wchodzę ale miałam je większe i nosiłam je do 6 m-ca ciąży z tym że przed ciązą z paskiem a w ciąży bez paska :) lilka - no tak bo ty dzis dzien po terminie, ciekawe kiedy zacznie sie akcja u ciebie :D kropelka- ale ty chudzinka byłaś przed ciążą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×