Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Kamilki sliczna blondyneczka? :) Trzeba zarejestrowac dzidzie w przychodni i wtedy polozna przychodzi i lekarz chyba tez. Na czw umowilam sie na zarejestrowanie dziecka w koncu w urzedzie, musze potem jechac do przychodni, do pracy o macierzynski itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
hej Dziewczynki:) ja dziś byłam na badaniach krwi i moczu, no i na glukozie na czczo. moja gin mi doradziła zeby wziąć cytryne i wziełam no i pani która pobierała mi krew mi ją wcisneła. powiem wam że bez tej cytryny chyba bym nie dała rady wypić bo to było okropne. najgorzej jak poźniej mi sie tym odbijało.... ble. ale żyje na szczescie:) kamilki... malutka jest śliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
nie dodaje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx jak ja mialam test tolerancji to pilam bez cytrynki, pierwsze pol kubka mi weszlo bez problemu a drugie pol juz musuialam dzielic. Nie wspominam tego dobrze :) tez mi sie odbijalo. Ale ja mialam o tyle dobrze ze Pani mnie wpuscila do oddzielnego pokoiku z lezanka i te dwie godziny sobie leniuchowalam i czytalam gazetki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. viola150...........8............ 06.01.13.............. 41........... .chłopiec kropelka6983...1,5 roku.....13.01.2013............39.............chlopiec agusia18204....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka moje konto .......6...........22.01.2013.............35......dziewczyn ka lika1987........................30.01.2013............37 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 35......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............26.. .....dziewczynka. anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............25.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013.........16.. ................ masiaczka..........0............04.04.2013...........28.. .... chłopiec MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda Papi88............21.12.2012.....3660.......53......Oskar kamilki09.........06.01.2013.....3750.......58......Zuzanna Głodek86........07.01.2013......3450......57......Bartuś rottana..........12.01.2013......3600......57......Bartosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczęta:) ja już z maluszkiem w domku. już myśleliśmy że się nie rozpakuje:D poszliśmy na wywołanie o 11 podłączyli mnie pod kroplówkę i do 15.30 nie było postępów i moja gin zadecydowała że jak do 17 się nic nie ruszy to odsyłają mnie na patologie... no i o 16 zaczęły się ładne skurcze:P o 17 było już 4cm rozwarcia i przenieśli mnie na porodówkę a tam to już poleciało:D chwila moment bo po 18 dostałam skurcze parte i o 19.15 mały był już z nami:D niestety pękłam ale nie ma tragedii... kobiety na porodówce nie mogły się mną nadziwić:P między skurczami robiłam sobie jaja śmiałam się i jak już mały wyszedł i mnie sszywali to chlapałam coś tam ozorem a te w śmiech że ja to chyba nie przestane się śmiać:D porada dla dziewczyn które będą rodzić. przy skurczu stujcie oparte rękoma o łóżko i kręćcie dupka. nie jest zbyt łatwo i przyjemnie ale ta postawa przyśpiesza poród o conajmniej 2 godziny!! Bartuś jest przełodki, przesypiamy prawie całe noce, wstaje 1 albo 2 na karmienie. karmię oczywiście piersią. na razie nie jest zbyt przyjemnie bo sutki okrutnie bolą ale huk tam. pierwsze 2 dni są też ciężkie bo mlekko nie jest takie jak powinno i trzeba malucha trzymać często i długo przy piersi żeby laktacja pożądna ruszyła, dzisiaj przyjechałam z takim nawałem pokarmu że musiałam sobie odciągnąć:D póżniej nadrobie w czytaniu. trzeba troche domkiem się nacieszyć:) ale gratuluje świerzym mamusiom!!!!! kamilki głodek buziaki dla waszych pociech. w ogóle buziaki dla wszystkich maluchów tych w brzuszkach też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
hej rottana, no tak myślałam o tobie jak pisałam poprzedniego posta że ty pewnie dziś lub jutro sie odezwiesz. super że już po wszystkim. co do tej glukozy to ja byłam z mężem i cale szczescie, bo momentami myślałam ze zemdleje(pobrali mi 3 fiolki krwi a byłam na czczo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja glukoze wspominam dobrze. Mialam polowe cytr wduszona i sie dalo. Rottana-gratuluje grzecznego synka i niech zdrowo rosnie. My dzis skonczylismy remont lazienki nawet pomagalam troche. Jutro trzeba wysprzatac i poukladac wszystko no chyba ze moje wysilki nie poszlyna marne:-D a mi dzis malpa w zusie tez nie powiedziala na kiedy mi zrobia wyplate tylko ze maja mies i tego mam sie trzymac. Myslalam ze ja trzasne przez ten tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia bylo jej powiedzec ze kkobiecie w cizy sie nie odmawia bo ja myszy zjedza :p rottana- gratuluje udanego porodu i pozytywnych emocji :) no i oczywiscie skarba najwiekszego :) ja juz upieklam ptysie teraz bede je nadziewala bita smietana, troche mi cholera nie wyszla bo za rzadka byla i musialam ja msałem zageszczac, ale tez bedzie a co :P Jak ja wam zazdroszcze ze juz rozpakowane jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana gratuluje :) fajnie że już razem jesteście :) ja też rodzilam na stojąco i kręciłam pupą ale u mnie nic niestety nie pomogło i po 12 godzinach od odejścia wód zdecydowali ze cesarka :/ no ale grunt że już po :) u mnie też niestey zakaz odwiedzin był, jedyne co to jako ostatnia para załapaliśmy się na rodzinny poród, ale później jak lezałam na oddziale nikt mnie nie mogł odwiedzić, mąż dopiero zobaczył małą jak po nas przyjechał w czwartek :) widział ją przez chwilkę zaraz po cesarce :) my jutro idziemy ją zerejestrować, tzn mój m skoczy :) to od razu do ośrodka zdrowia podskoczy :) miłego wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. viola150...........8............ 06.01.13.............. 41........... .chłopiec kropelka6983...1,5 roku.....13.01.2013............39.............chlopiec agusia18204....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka lika1987........................30.01.2013............37 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 35......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............26.. .....dziewczynka. anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............25.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013.........16.. ................ masiaczka..........0............04.04.2013...........28.. .... chłopiec MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< br /> Papi88............21.12.2012.....3660.......53......Oskar kamilki09.........06.01.2013.....3750.......58......Zuzan na Głodek86........07.01.2013......3450......57......Bartu moje konto......08.01.2013.....3630......54......Marysia rottana..........12.01.2013......3600......57......Bartos z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana gratulacje :)) i zazdroszcze szybkiego, lekkiego porodu :) Moje konto mi to mowili, ze przy rejestracji musza byc oboje z rodzicow. no ale wy malzenstwem jestescie pewnie to moze i nie. Ja jutro wychodze na dwor na chwile z malym by do tego szpitala na kontrol jechac, stresuje sie, bo to pieerwsze nasze takie wyjscie, musze go ubrac, wziac rzeczy na przebranie, bo kurde siusia na siebie, mleko w razie co i nie wiem w sumie co jeszcze. Wykapalam Bartusia, troche pokrzyczal przy ubieraniu, moze za zimno, zjadl i spi. aby w nocy spal, bo czesto nam w nocy marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
heja :) a ja sie boje o Matylde bo po kapaniu zjadla 220ml.....boje sie zeby jej brzuszek nie bolal i zeby nie obrzygala siebie ani lozeczka :) no coraz wiecej rozpakowanych :) teraz nawal rodzacych na forum pozniej chcwila ciszy i 2-gi nawal i pozniej znowu na innym forum wszystkie podobny termin mialy do mojego to pozniej z 2 tyg byla totalna cisza :) a tutaj sie rozladuje pani kierowniczko forum (rottana) :P-gratuluje :) nowe mamusie- jak tam sobie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela553
spoznia mi sie okres 25 dni dzis z rana zauwazylam brazowe pamienie na papierze po poludniu na podpasce a wieczorem bardzo jasna krew i to tylko na papierze na podpasce mam tylko brazowe pamienie dodam ze boli mnie brzuch od rana ... napiszcie co myslice co to moze byc czy jest szansa ze jestem w ciazy czy poprostu mam taki okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana gratuluje synka i szybkiego porodu, fajnie Ci :) zycze tak Naszej reszcie co zostala:) Ja tez cukru nie wspominam dobrze ale dalam rade bez cytryny i zwrocenia zawartoci kubeczka:) glodek powodzenia na pierwszym wyjsciu, wlasnie mialam sie pytac dziewczyny , kiedy pierwszy raz mozna albo powinno sie wziasc malca na pierwszy spacer??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
brzoskwinka- mi polozna mowila ze po ok 2 tyg mozna zaczuynac wychodzic najpierw np na 15 min a pozniej zwiekszac tylko nie iwem jak to sie ma do mrozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
pierdolone kafe znowu nie wysyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
ela- zrob test albo bete i do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha z tego co nam polzne mowily to faktycznie mnza wychodzic po 2 tyg jak nie ma siarczystych mrozow, czyli takich ktore dla nas sa nieprzyjemne. Mnie dzisiaj caly dzien skurcze mecza, moze zacznie sie wczesniej. Ela zarob test my nie jestesmy od przepowiadania ciąż. glodek- zwaracaj uwage na siusiaka malego jak mu pieluszke zakladasz, bo nam polozna mowila ze u chlopcow to bardzo wazne i jak mu sie zle ulozy to sie potrafi caly zasikac nawet w pampersiaku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana gratulacje :) poród ekspresowy. Czyli co nie boli tak bardzo ten wywoływany?? Bo mnie to jutro czeka. Chociaż byłam dziś w ubikacji i na papierze zobaczyłam trochę sluzu z krwią, czy to ten czop? Boli mnie podbrzusze ale zobaczymy. Glukozę pamiętam wypilam z cytrynka raz dwa, nawet mi smakowała :) co do zusu to wogóle przesyłają mi teraz takie śmieszne kwoty że szok- ostatnio dostałam 94zł ale to chyba za pierwsze 2 dni stycznia. A teraz mam l4 tygodniowe praktycznie to też będę dostawać grosze. Widzę po tabelce że ja i agusia teraz czekamy na rozwiązanie :) ale to wszystkim wam poszło :) mam neta, fajnie że mogę was poczytać i dzień mi jakoś zlecial. Jutro od rana na czczo więc już dziś się najadlam :D i idę spać. Dobranoc wszystkim mamusiom obecnym i przyszłym. Postaram się jutro odezwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola-powodzonka. Szybkiego,bezbolesnego(w miare mozliwosci)porodu. No wlasnie widzialam ze teraz kolej na nas. Ty masz juz na szczescie prawie z glowy a ja sie zamartwiac bede. A moj mnie drazni jeszcze bo juz 4 dnien jak kochac sie nie chce. O cholere mu chodzi. Przedtem obaw nie mial. No to uciekam probowac zasnac po przerwie na wc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> nie moge powiedzieć ale skurcze są bardzo bolesne ale ja miałam dobry humor bo się rozkreciło no i wiedziałam że niedługo nastąśpi bardzo piękna chwila:) a co :) moje konto---> ze mna mój też był na porodówce. u nas nie ma zakazu na szczęście. jeszcze trafiłam na takśą fajną zmiane ze tesciowa miedzy czsie do nas wpadała, tylko nie była jak poród sie zaczoł tzn jak zaczełam przec. pózniej jak mały lezał na brzuszku u mnie to tez mogla wejsc. no i pozniej z odwiedzinami tez nie było problemu. ja tam bede miło wspominac poród. i wam też takich życzę:) moje kochanie dzisiaj tez dało nam się wyspać. wstał o 1 a później o 4 no i po 7. teraz nie śpi. rozglada sie po pokoiku:Pnormalnie bym go schrupała:P tak sie ci9esze ze wszystko sie szczesliwie zakonczyło i jestesmy juz razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hejka :) u mnie mała śpi właśnie, od 8 rozglądała się i zjadła, poleżała znowu się porozglądała i znowu zjadła :P przerwa na zmianę pampersa no i teraz śpi :) głodek to u mnie trzeba tylko mój dowód i akt małżeństwa, ale słyszałam że jak nie ma ślubu to trzeba iść razem, ale mój dzisiaj w urzędzie nic nie załatwił... kazali mu przyjść 21 stycznia... :) jutro do mnie ma przyjść położna ok 10 zobaczymy co i jak,, to pierwsza wizyta, w ciąży nikogo nie było, rottana ja bym mogla nic nie robić innego tylko siedzieć i patrzeć na mojego małego robaczka, takie minki przez sen strzela :) dziewczyny życzę Wam szybkich porodów... będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana -> gratuluję Bartusia :-) Dobrze, że wszystko poszło w miarę sprawnie :-) Wczoraj u lekarza dostałam antybiotyki, bo dwa razy pod rząd miałam bakterie w moczu. Moje swędzenie nóg lekarka na razie zlekceważyła, powiedziała, że mam więcej się kremować. W piątek idę zrobić tsh, więc przy okazji zrobię też alaty i aspaty. Wolę spać spokojnie, bo trochę mnie to martwi. A tak w ogóle dziewczyny, to pamiętacie może ile przytyłyście tak około 17 tygodnia? Mi lekarka wczoraj powiedziała, że dużo ważę, ale nie wiem o ile za dużo. Problem w tym, że na prawdę uważam na to co jem, a mimo wszytko waga mi rośnie. Na razie mam więcej o 7,5 kg niż przed ciążą, wagę przed ciążą miałam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
june_mommy---> ło to faktycznie sporo już przytyłaś... ja zaczełam tyć po 20 tygodniu i waga wzrastała środnio 2kg na 28 dni. właśnie patrze w karcie ciąży. no i przytyłam w sumie nie całe 14kg. ale nie przejmuj się, może ci się uspokoi. a jak nie, to widocznie tak musiało być. moje konto---> u mnie położna dzisiaj była. sprawdzi skure maluszka, czy są jakieś zmiany, zważy czy pępuszek dobrze się rozwija, odpowie na wszystkie twoje pytania i tyle. więc jak cię coś zastanawia to sobie zapisz bo jak przyjdzie to może ci niektóre pytania uciekną z głowy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×