Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

moje konto- jak to z tymi szczepieniami jest ile sie placi i co ile te wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj chyba ma mniej na twarzy i brzuszku, a teraz wiecej na nozkach. kapie go teraz codzien w mace ziemniaczanej-taki krochmal robie, moja mama mi poradzila, podobno kiedys sie tak robilo i wydaje mi sie,ze pomaga. sprobuj moze Viola. no ja czekam do 1-03 do wizyty u pediatry eh. dowiem sie w koncu ile wazy i mierzy, bo juz tyle czasu nie byl wazony!! U mnie w sumie spokojnie wczoraj. po kapieli butla, zaczynam go tak przyzwyczajac do jednej pory, potem w lezaczek, ale nie chcial zasnac, to na moje rece i spi i do lozeczka i tak do 1, potem do 6. no rano nie dal mi juz pospac :) ale on lezal w lezaczku, ja na lozku i troche drzemalam, a on sam sie bawil i w koncu zasnal :P i nie daje jemu spac tak od 17 mneij wiecej do wieczora by spal w nocy. Babcia z nim byla na spacerze, wrocil to sie ocknal jak go rozbieralam, ale polozylam do lozeczka, pokrecil sie pokrecil i poszedl spac :) na razie spokoj, ale kreci sie czesto. mialam czas na prasowanie, posprzatanie, ah jak mnie kregoslup boli, dopiero co usiadlam. hehe rottana z tymi ich "przepisami" to naprawde jest pojebane!! ja msuze zaczac myslec o tych chrzcinach kurde zalatwiac. o mamucha to Matyldzia dala popalic w nocy :D nie ma tak dobrze :D kropelka ja w ogole nie daje witaminy k, bo w mleku sztucznym jest i mi nie kazali.a slonca nie ma na dworzu to jak ma je lapac :) Ja kiedys bede chciala corke :) juz zapomnialam o tych bolach porodowych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula ciekawy pomysł hehe bo mały czuł ciepło, że to niby mamy:D moje konto ja dziaisja karmilam mojego na kolanach, zassany strasznie nagle czuje..cos mi goraco sie w nogi robi..domyslam sie ze maly jedzac mnie obsikuje, popatrzylam, mysle-trudno niech dojje hehe glodek mi tez kazala polozna w mace kapac jak mial wysypke wiec sposob jak najbardziej aktualny mój maluch dzis caly dzien spi z przerwami na karmienie, zupelnie odwrotnie niz wczoraj..i dzis 1 raz polecialy mu łezki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> ty uzywasz jakiejs diety? bo ja to jem wszystko i obserwuje. juz wiem ze nie moge jesc kurczaka z hot kinga bo na drugi dzien jest placz ale tak po za tym jeszcze nic mu nie zaszkodzilo. viola---> to ty od sali zaczelas? a jak w kosciele nie bedzie terminu albo co? :-D ale z drugiej strony w kosciele mozna zalatwic ale za to sali ni bedIe:-D:-D my to w domu bedziemy robic ale nie wiem jak sie pomiescimy bo jak na razie juz naliczylam 12 osob najblizszych (nasza rodzinka i rodziny chrzestnych) a to nie wszyscy:-D dzisiaj mielismy ostatnia wizyte poloznej. bartek juz wazy 5320!!! w poltora miesiaca przytyl prawie 2kg! masakra:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - masz rację, muszę wypróbować. co do ważenia i mierzenia to ja też nic niewiem, bo do mnie położna nie przychodziła a wizytę mamy dop. 6.03, wszyscy mi sie pytają ile waży - muszę go może zważyć na mamy wadze kuchennej bo dokładniejsza niż ta moja łazienkowa. pytałam o podgrzewacz bo dziś mi właśnie przyszedł ten co dałam link i wydawało mi sie że coś nie tak działa - ale już go opanowałam :D rottana - wiem wiem zaczęłam od d**py strony :P ale moja mama pytała i chrzcić można w każdą sobotę o 18 a my wybraliśmy termin 12.04 i wyszłam z założenia że to po świętach i zaczną sie wesela i różne inne imprezy więc wolałam najpierw mieć sale z głowy a skoro w kosciele może byc każda sobota to myślę że jak pójdziemy na początku marca bedzie ok - no chyba ze co bedzie nie tak to najwyżej zmienimy termin na sali :D noo to ladnie przybrał twój mały :) kawał chłopa z niego :D Mój chyba już spi na dobre ale coś go męczyło bo niby usnął przy butli po 20 ale jak go odłożyłam do łóżeczka to krzyk, wzięłam na ręce spokój, odkładałam - krzyk i tak ze 3 razy, w końcu wzięłam i włączyłam dzwięk odkurzacza i usnął praktycznie momentalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe niezly sposob na odkurzacz :)) w sumie ja dzis odkurzalam, a on lezal sobie w lezaczku spokojnie :) u nas po kapieli dostal butle i poszedl spac, pospal z godz i sie obudzil, dostal jeszcze mleko, ktorego wczesniej nie dopil, troszke wypil i znowu poszedl spac :) mam nadzieje, ze teraz juz pospi. mamusie ja jutro ide pochasac na dystotete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie mala spi niby od 20 ale o 23 obudzila sie na jedzonko.....czyli prwdopodobnie powtorka z nocki jak wczoraj- super...juz sie ciesze na sama mysl viola- ja mam ten pogdzrewacz- spoko b latwy w obsludze ladnie normalnie podgrzewa wogole mam wrarzenie ze ona robi te problemy ze spniem i jedzeniem bo posmakowala tych zupek i jej mleczko juz nie wystarcza, chyba bede musiala dawac jej wiecej tych zupk a jak nie to na kaszki sie przerzucic bo mi sie nie usmiecha w nocy co 3h wstawac...kurde ak noworodek.... ide spac bo cos czuje ze bedzie ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis caly dzien u moich rodzicow bylismy :) maly mi dopiero usypia ...ciekawe jaka nocka bedzie :P kropelka nadzerka niby sie wylecza po porodzie a ze moja pani doktor liczy na to ze bede miec dziewczynke to dlatego tak powiedziala hehe :P ide w kime bo ledwo widze! Mamucha powodzenia w nocy,moze nie bedzie tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie i przyszłe mamusie :) Czytam co piszecie o maluszkach i z jednej strony zazdroszcze wam że macie je już przy sobie a z drugiej strony myślę że może trzeba się wyspać na zapas ;) X mamucha_83 do zagęszczenia posiłków by były treściwsze możesz kupić "SINLAC" (-nie wiem czy dobrze napisałam) kupisz i w aptece i w hipermarkecie na stoisku dziecinnym.Bez zapachu ,bez smaku,ale zagęszcza jedzonko-młodemu na noc do mleka dokładałam i miałam spokój na całą noc :) zobacz może będzie maluchowi pasowało. X P.S tu masz stronkę poczytaj sobie :) http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/produkty/nasze-produkty/kleiki-i-kaszki/nestle-sinlac-pudelko-500g X MIŁEGO DNIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinlack dodaje
sie do wody a nie mleka!!!w polaczeniu z mlekiem bardzo obciąza nerki.nawet na opakowaniu jest napisane,ze do wody dodaje sie okreslona ilosc miarek sinlaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pewnie mnie zalogue jako karimata ale trudno (mamucha) Asilua na 150ml mleka ile daje sie tego specyfiku? Nie wiem jak to jest z tymi nerkami chyba juz bardziej te wszystkie kaszki bardziej obciazaja bo tez bywaja zalecenia by na mm robic nocka wzglednie obudzila sie o 1 bo zaksztusila sie slina ktorej produkuje ostatnio sporo a pozniej o 3 i teraz wlasnie butle zjadla... Ide jeszcze spac PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula takie uroki maluszkow dopoki sie im dobrze nie wyksztaltuje uklad pokarmowy. moj znowu zaczal sie napinac czasem :/ a juz myslalam, ze jest tak ladnie. na baczki chyba tak prze i nie moze sobie puscic, bo przeciez codzien kupe robi.. i ta kaszke nadal ma, ale na buzi mniej, na nozkach teraz wiecej, nei widac tak tego golym okiem, gorzej jak sie dotknie reka. jestem ciekawa co Ci viola w pon lekarz powie jak pojdziesz. U nas ladnie noc przespal, po 1 dostal butle, ale to juz plakal na jedzenie i potem po 5 i dalej spac gdzies do 7. mamucha a moze Matylda po prostu teskni za tata? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - mój mały też sie napina pomimo tego że kupa jest codziennie, bączki też sobie puszcza - wydaje mi sie że po tych kropelkach łatwiej a pomimo to jednak sie pręży przy płaczu... niewiem wtedy czy to na brzuszek czy dlatego że płacze... no zobaczymy własnie, jak mu nie zejdzie to pójde... u nas noc dobrze, pobudka standard ok. 1.30 i potem o 5 i pośpał do 7 i od 7 już tylko kimanie u nas w łóżku i po 8 mleko i czas wstawać :) teraz śpi w leżaczku, my sie zaraz z moim do miasta wybieramy a babcia przyjdzie na służbę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dzis mamy sprzatanie jak zawsze w sobote.moj frowa na odkurzqczu,mopie, szmacie i chusteczkach zapachowych a ja kontroluje sytuacje;p z racji ciazy nie ganiam chociaz i tak robie to wszystko jak go nie ma,a jak jest to sam mi nie pozwala:) no i kupilismy wozek:) tako jumper x blekit z grafitem. Dalismy 1152zl. W sumie w smyku jest teraz promocja na x-landery za 1200zl za 2w1 ale nie podoba mi sie ze spacerowkai nie mozna obracac tylem do jazdy i jest oparcie regulowane na pasek. A gongola ma takie dziwne luzy i na wybojach sie trzesie-kolezanka ma i dziwne to bylo. Z reszta o ciezar sie nie martwilam bo tu mamy winde a na swoim mam na parterze z podworkiem,:p juz blizej niz dalej,a niedawno pisalam ze zaszlam w ciaze:) a juz od jutra 33 tydzien:) no i gonimy z zakupami na remont, wczoraj 2tysie poszlo na same panele do pokoi. Eh,ciezko z kasa,zastanawiaam sie czy nie zrezygnowac z prywatnego porodu,ale moj krzyczy zeby.nie rezygnowac. Pisze z komy wiec moga byc bledy:p ok,ide prac dzidziowe:) to takie fajne sie przygotowywac,a moj wymyslil motyw przewodni dla filipka -kubus puchatek,wiec wszystko bedzie w oto to. I fajnie,slicznie to nam wychodzi,:p milego dnia babecxki,mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) mamucha a może matyldzie zęby idą?? moja koleżanka urodziła w pażdzierniku tez i jej chłopak ma już zęba na dole :P ale on wogóle chyba szybciej się rzwija bo wygląda na rok i waży 9 kilo :P u nas nocka ok, rano się mala obudziła to dopiero teraz na rękach u mnie przysneła :) lilka co do szczepień to tak... ja poszłam z nastawieniem że zaszczepię na nfz ale tak na nfz musiałaby być kłuta 3 razy za pierwszym razem i później na kolejnych 2 szczepieniach też po 3 razy, gadałam z pielęgniarką która nas szczepiła i powiedziała że na prawdę poleca to skojarzoną bo po pierwsze mniej wkłuć dla dziecka i ponoć na prawdę powodują mniej odczynów poszczepiennych... nie wiem nie znam się jak to jest, ale ta szczepionka 110 zł i za 6 tygodni będzie kłuta tylko raz i za kolejne 6 tygodni też raz :) w czwartek była kluta tylko 2 razy bo ta skojarzona nie ma żółtaczki w sobie i dodatkowo to doszło ale już nastęonym razem będzie tylko raz, pomyślałam sobie że to w sumie jedna wizyta u ginekologa moja a ze teraz już nie chodzę :P więc mogę ją zaszczepić w sumie tylko 110 zł :) czaasem na jakieś głupoty się wydaje... no i zaszczepiliśmy ją dodatkowo na rotawirusy za 290 zł są 2 dawki więc następnym razem jak pójdziemy też dostanie je :) tylko rada dla mam jak będziecie chciały szczepić na rotawirusy to lepiej żeby dziecko było troszkę głodne bo ja ją nakarmiłam i niezbyt chciała je wypić :P mam nadzieję ze pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja nie iwem czy zeby bo slini sie moze troche wiecej ale nie jakos masakrycznie...nie iwem teraz znowu byl cyrk... siedzi w bujaku i marudzi co do szczepien moja miala te 3 naklucia i prawie nie beczala a kolezanka szczepila skojarzonymi- 1dno naklucie i dzieciak ryczal strasznie wogole nie dalo sie go uspokoic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas chrzci sie w kazda 2 i 4 ndz m-ca i tez pytalam czy moze byc tak ze nie ebdzie miejsc ale powiedzial ze nie, ze poprostu w te wyznaczone niedziele wiec i u ciebie viola nie powinno byc problemu. mamucha ja od wczoraj obserwowalam to o co prosilas ale nic nie zauwazxylam, nic nie pulsuje asiula zdecydowanie wyspij sie na zapas o ile sie bedzie dalo, bo ja pod koniec i tak wstawalam na sikanie kilka x w nocy:p glodek noo to daj znac jak na dysce:D my to sie predko nigdzie nie wybierzemy bo nie ma nam kto z piotrkiem zostac, no moze jak przejde na butle, ale na noc watpie u nas dzis budzenie w nocy co 2h a od 11 krzyk, non stop, kekanie i nic nie pomagało, dopiero usnął a ja koncze sniadanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki- relacja bezposrednio po :) Proponuje jak juz zaczniecie wchodzic na inne jedzonko zaczac od sloiczka Hipp'a- mloda marchew z ziemniakiem- nawet smaczne: z pogranicza zupki i deserku (lekko slodkawe) Matyska wsunela na raz caly sloik!!!!!nie musialam uzupelniac mleczkiem bo sie najadla, cmokala, mlaskala, usmiechala sie b chetnie buzke otwierala widac ze jej wyjatkowo posmakowalo kropelka- u twojego Piotrusia to ciezko sie doszukac wogole ciemiaczka pod ta czupryna, mojeje zaczely sie wloski mocno wycierac i ma zakola na z przodu glowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak - ojj przypomniały mi sie czasy ciąży jak mój mąż też tak sprzątał za mnie :) chociaż nie mogę powiedzeć bo teraz jak nie sprząta to zajmuje sie Filipem :) moje konto - to u ciebie rotawirusy kosztują 290zł za 2 dawki?? u mnie każda dawka 300zł... U nas też był dziś krzyk, wypił mleczko o 11.30 i normalnie jakby sie go ze skóry obdzierało... tak krzyczał i caŁY sie napinał :/ nosiliśmy go i wkoncu ubrałam go i mój poszedł z nim na spacer i narazie śpi we wózku po spacerze. chyba brzuszek go bolał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdązyłam napisać poprzedniego posta i dostałam tel od mamy że mały sie obudził i krzyczy wniebogłosy... poszłam po niego i do 15 walczyłyśmy razem z mamą zeby sie troszkę uspokoił a on krzyczał i krzyczał, masowałam brzuszek, robiłam rowerek nóżkami, rozebrałam pieluszkę i nic... w końcu podgrzałam pieluszkę w mikrofali i położyłam na brzuszek, masowałam, masowałam aż usnął na kanapie w samej pieluszcze i bodach i śpi do teraz - właśnie zaczyna sie kręcić... czy to mogła byc kolka?? bo w sumie to dziś drugi taki napad płączu, zobaczymy jak bedzie jak sie obudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola- nie wiadomo chyba za wczesnie na okreslenie tego bo to musi sie powtarzac kilka dni by precyzyjnie okreslic- od kiedy maly wyje? pociesz se ze Matyska dzis albo je albo spi albo wyje :) boje sie nocki jest cos na maksa rozdrazniona, o wsyztsko prawie sie awanturuje, dzis moze 15 min byla pogodna i zajela sie jakakolwiek zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej a ja juz myslalam, ze to koniec z kolka, ze juz starsze dzieci to sie nie moze zaczac :/ wydawalo mi sie, ze kolki raczej na wieczor, na noc przychodza. a moze glodny byl jeszcze i chcial wiecej? u mnie na razie spokoj. jest u dziadkow, ale juz tesknie za swoim chlopulkiem. ale dzwonie co pare godzin i mama zdaje mi relacje, ze zjadl 150, bawi sie teraz i nei daja mu spac, zeby w nocy spal :) z drugiej strony w koncu sie odstresuje, pobawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Dawno tu nie pisałam. Jak czytam wasze wpisy, to jakoś głupio mi pisać o moich sprawach, bo wydają się takie błache. U mnie generalnie bez zmian, nadal opuchnięta. Piję herbatę z żurawiną i biorę magnez, ale większych zmian nie widzę. Widocznie muszę przywyknąć. Ruchy synka coraz częstsze i wyraźniejsze, widać rośnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) w nocy pisałam z telefonu ale mi zeżarło posta :/ mała znowu nie spała jakieś 2 godziny :/ ja ją nakarmiłam i później na rękach próbowałam uśpić, w końcu obudziłam mojego m on ją ponosił i włożył do łóżeczka poleżała ze 20 minut i sama usnęła :) viola za te rotawirusy to kolejnym razem też 290 zł :/ junny pisz co tam u ciebie:) niedługo ty dołączysz i będziesz pisać o swoim małym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas wzglednie, mala usnela o 20 o 1 costam zjadla i pociagnela do 5 rano teraz zjadla o 9 i znowu spi mam nadzieje ze bedzie mila lepszy humor, aha znowu mnie obudzila robieniem kupki :P ja zaraz spdam do tesciow, bo zprosili nas na obaidek kurde strasznie juz tesknie za moim mezem oby do czwratku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laski wczoraj mi uciekl dzien, nie mialam czasu na napisanie czegokolwiek. Wczoraj zrobilismy sobie dzien lenia i wstalismy z lozka dopiero o 12 :D pozniej caly dzien sprztania, obiadek itp a wieczorem przyszli znajomi zobaczyc Kubusia :) moje konto- dzieki za info teraz juz jest dla mie wszystko jasne :) a zastanawialyscie sie nad szczepieniem na pneumokoki i meningokoki? rottana- ja narazie przez 1szy miesiac jem wszystko gotowane, na parze lub pieczone bez tłuszczu ewntualnie tylko na masle i w rekawie. Do wszystkiego dodaje tylko ziola, zero ostrych przypraw czy sztucznych mieszanek, ktore by mogly zaszkodzic malemu na brzuszek. Nie jem uczulajacych rzeczy takich jak owoce egzotyczne czy czekolada. Od 4 tyg bede wprowadzala powoli po jednej rzeczy typu papryka, ogorek itp. Z wedlin tylko drobiowe, zupy mleczne na sniadanie, pieczywo razowe, gotowane jablka. No i z tego co widze maly nie ma zadnych problemow z brzuszkiem raz na jakis czas jakis babelek mu sie w kiszkach zaplacze, ale odrazu mu robie rowerek albo biore go na ramie i idzie bąk albo kupa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny jak tam nocka u was??u mnie już drugi dzień z kolei mała sama zasypia w łóżeczku tak po 22 i śpi do punkt 6:)2 nocki już przespane:)a rano jak o 6 się budzi dostaje mleczko i tak z godz się bawi śmieje się i znów małą drzemkę do 8:30 zrobi.Teraz znów śpi już jakieś 2h.Mały śpioszek.Oby takie nocki były dalej:)coś nadal ma katar bo odciągam aspiratorem i konca nie ma:( dziś wybieramy się z niunią pierwszy raz w gości.....:) chodzicie z dzieciaczkami na spacery bo ja jeszcze ani razu nie byłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×