Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

mamucha powiedz mi ty szczepiłaś małą w 2 miesiącu jedną płatną szczepionką czy 3 kłócia bezpłatnie????Jeśli tą płatną to pamiętasz jej nazwę bo muszę wczesniej w aptece zamówić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas noc ok. wczoraj maly byl okropny. tylko na rekach by siedxial i marudzil okropnie:-/ az sie ciesylam jak poszedl spac:-D viola---> mojemu bartkowi pepuszek tez odpadl rowne 4 tygodnie po urodzeniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wczoraj dostalismy telefon z prychodni i 26 idziemy na szczepienie. bede szczepic na nfz i bezzadnych na pneumokoki ani na rota. wydaje mi sie ze to zbedny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki- ja ta na nfz szczepilam i nie wiem jak tamta sie nazywa rottana- dokladnie szkod kasy na tamte, ja gdyby nie to ze pneumo mialam za frik to bym nie szczepila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha ja mam duzo ubranek ale z wygody uzywam tylko tych ktore sa na zatrzaski i rozpinaja sie na dole, zeby nie trza bylo calego obranka zdejmowac przy przewijaniu lilka nie mam maty, tesciowie maja kupic karuzele na lozko, a czego podzielone? cos jest zlego w tych matach? u nas noc moze byc rottana ja tez 26szczepie, ja tez nie szczepie na rota i pneumo, a planujesz dac dziecko do zlobka lub przedszkola? i kiedy do gina sie wybierasz? nam to niedlugo 6tyg stuknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> raczej nie planuje zadnego zlobka ani nic w tym stylu. predzej szwagierke wynajme bo nie pracuje;-) a ze mnie czasem jeszcze ciutek leci wiec jeszcze nie ide do gina. pojde jak juz nie bede plamic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
hej dziewczynki, ja po wizycie u gin:) Mala waży już 1470g wiec sporo, ułozona głóką w dół i nogami mnie kopie po żebrach. oj jak ja bym chciała już miec ja poza brzuszkiem, w nocy nie moge spać bo się wierci, albo mam zgage, a jak nie mam zgagi to mi ciało drętwieje i też jest beznadziejnie. a masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez szybko pepek odpadl, po paru dniach! mi kazaly przy kazdym przewinieciu octaniseptem przemywac i tak tez robilam. Mleko z Hipp juz dzis daje 3 miarki na 1 comfort i jest ok. dzis byla ladna kupa, wczoraj tez byla. nie chce krakac, ale wydaje mi sie, ze jest spokojniejszy, ze nie ma prezen i bolow brzuszka. jak nie spi to spokojnie lezy sobie albo na lozku albo w lezaczku. tylko coraz wiecej chce jesc. Niestety pojawily mi sie rozstepy przy pepku :( pare ich jest, najwidoczniejsze ze 2. w ciazy mi bardzo pepek wyszedl, skora sie rozciagnela, a teraz pepek znowu do dolka i tak o :/ mamucha no widzisz jest jakis plus tego ulewania :) bo ja to juz odlozylam pare rzeczy za malych, ktorych nawet nie zalozyl Bartek. teraz staram sie wybieram co rusz cos nowego by nosil wszystko.my zakladamy body,pajace,na noc spiochy,bluzka, dresy sa jeszcze za duze na niego, tzn w nogach ok, ale w pasie za szerokie. Lilka ja jeszcze nie uzywam tej maty, ale zamierzam kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ile dajecie mleczka mm swoim pociechom>>>????bo ja 6 razy na dobę po 130ml mm ale ona po każdym jedzeniu płacze bo chce jeszcze. mamucha ile dawałaś swojej Matyldzie w 2 miesiącu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj pierwsza nieprzespana noc, maly sie budzil co godzine i sie chcial bawic :) patrzyla na mnie tym swoimi wielkimi oczetami i sie usmiechal :P Skonzcyla sie licytacja mojegu bujaczka na allegro ale nie licytowalam bo cena siegnela 140 zl plus 20 zl przesylka poszukam jeszcze. dzisiaj caly dzien sprztalam z przerwami na karmienie malego, na szcescie tata sie nim zajmowal bo tak bym chyba o tej pory jeszcze chalupe ogarniala :) Kurcze moze i ja zaczne czesciej psiukac tego pepucha bo go psikamy tylko wieczorem po jego toalecie wieczornej :) przed snem. A on sam wypada czy jak to wyglada? :) Myslicie ze sos boloński z makaronem nie zaszkodzi malemu? Nie wiem jak pomidiry czy uczulaja czy nie, ale one w sumie beda z puszki i b ez skórki. Dobra ide sie legnac przed TV dopoki maluszek spi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka- chodzi o to ze zdania sa podzielone bo jedne pisza ze dziecko bylo zafascynowane i korzystalo z niej a inne mialo gdzies i pratycznie tylko lezala a kasa byla wydana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie mata lezy i spakowana bo mala ma ja w dupie :P kamilki- jak placze mala to jej dwaj albo niech dopij jakimis herbatkami bo bez sensu stresowac malucha jak chce to niech je- na zdrowko pamietam ze mala jadla ok 120-150 mniej wiecej i karmilam ja okolo 7 razy na dobe czasem wiecej jak plkla o jeszcze teraz robie tak ze daje jej jej standardowa porcje 150ml i jak chce wicej to jej dorabim ok 40ml albo 60ml herbatki i ona dojada i jest spokojna :) jak tam sytuacja weczorna? u nas spi od ok 20.30 czyli moja metoda dawnia butli przed 19 chyb dziala bo ladnie usypia od razu po polozeniu do lozeczka mam ndzieje ze to sposob na nia i ze malutka sie nie popsuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje swojemu 120ml, a na noc 150. czasem jak jemu malo to dorabiam tez, ale mleka. dopajam miedzy posilkami herbatka rumiankowa i koperkiem. koperek dostaje tylko raz dziennie ok 30ml, a rumianku to juz ile chce. wczoraj nam maly spal po poludniu i potem w nocy nie chcial zasnac. takze dzis go przemeczylismy i nei dalismy spac po poludniu i po kapieli dalismy butle 150 (nie wypil calej, ale malo zostawil) i do lozeczka i poszedl zmeczony spac. u nas ten pepek ledwo sie trzymal na wlosku, ze jak u bylam u pediatry to go juz sama oderwala. potem robily sie jakies strupki, to tez przemywalam octaniseptem i zagojony szybko. to bylam ok 16-01 chyba u pediatry jak dobrze pamietam, a 7 sie urodzil to minelo 9 dni jak odpadl. przemywaj przemywal Lilka czesciej, przy kazdym przewinieciu i bedziesz miala z glowki ten pepuszek. wysusza sie i odpada. Z tego co czytalam to pomidory uczulaja, ale jak bedzie z puszki to nie wiem :) mamuch jakich herbatek uzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14.02.2013 ur. się Julia waga 3788, 50 cm sliczna , wody odeszly w domu o 24.30 a o 10:08 h juz byla , bez znieczulenia bo juz bylo za pozno;/. to bylo straszne ale najwazniejsze , ze wszystko ok. , nie bylam cieta , ani nie peklam .reszte opisze innym razem i nadrobie czytanie :) opieka super !!! czulam sie jak w prywatnej klinice:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka gratulacje! Duzo zdrowka! Tak wiec wczoraj na wiz okulista stwierdzil ze mala ma to zapalenie i zapisal inne krople 5 razy dziennie a jak nie bedzie lepiej to jutro do szpitala do poradnh mam przyjechac. Nie chwalac u nas noc o dziwo ok tyle ze mala u nas w lozku wiec moze dlatego bo w lozeczku sie budzila co chwile. Ja mojej malej robie 90ml mleka i tez zazwyczaj jej malo i szybko sie budzi to ja dopajam herbatka-rumianek albo koper lub daje wode z cukrem bo Natalka to by w jednym jedzeniu byla. Teraz moje dwa skarby spia a ja probuje sie ogarnac. U nas pepek tez odpadl po 10 dniach ale czesto przemywalam i przecieralam patyczkiem. A powiedzccie mi czy to mozliwe ze w jednej piersi mam pokarm a w drugiej prawie nic?czy to powod do obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka gratulejszyn!! U nas ladnie noc przespal. o 21 dostal zarlo i do lozeczka i zaraz zasnal. potem dopiero dostal jedzenie ok 4:30 i potem ok 7:30 i dopiero mu pieluche zmienilam. niedawno byla ladna kupa, tyle ze zielono zolta, ale podejrzewam, ze od mleka-mieszaniny. Teraz lezy tez z ojcem. Agusia ja sie nie wypowiadam co do piersi, bo prawie nia nie karmilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może rzeczywiście jakbym częściej przemywała to szybciej by odpadł, ale w szpitalu kazali raz dziennie to tak też robiłam. Ma jeszcze malutki strupek, psikam nadal octeniseptem, mam nadzieje że zejdzie :) co do szczepień to jednak raczej też nie bedziemy szczepić na pneumo i rota. zastanawiamy sie do tych podstawowych bo mój chce żeby wziąć te 5w1 rottana - fajnie że masz kogoś w rodzinie kto będzie mógł zająć sie małym, ja myślę o mojej cioci, emerytowanej przedszkolance ale jeszcze jej o zdanie nie pytała i jak nam odmówi to nie mam żadnego pomysłu :/ qazwsx1991 - jaka duża dziewczynka z twojej córeczki :) teraz już zleci ten czas do porodu jak niewiem - zobaczysz :) Głodek 86 - kurcze może warto spróbować to mleko?? skoro myślisz że u ciebie sie ładnie przyjęło?? mi dziś mama przywiezie od koleżanki swojej sab simplex te kropelki to spróbuję mu na wieczór podać bo w nocy strasznie jęczy i stęka przy puszczaniu bączków a czytałam że one na to też działają. a po ile kupiłaś to mleko?? kamilki - ja daje 7 razy po 120-150ml, mały jutro konczy miesiąc. zakupiłam już większą butlę bo tą co miałam była na 120ml lilka - nam pępuszek porostu odpadł podczas przewijania, trzymał sie już na jedenj niteczce i zapinam piluchę patrzę a on już leży obok na brzuszku :D psikaj częściej bo rzeczywiście może wtedy szybciej odpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - ogólnie często dajesz tą herbatkę?? bo ja w sumie mojemu małemu daję wodę i to czasem tylko raz, dwa dziennie bo zawsze mi sie wydaje że jest akurat po jedzeniu to nie chce mu na pełny żołądek pchać, albo śpi i jak wstaje to dostaje mleczko... może za mało go dopajam... mam rumiankową w domu ale z hippa granulowaną, taką też mogę dawac?? brzoskwinka - gratulacje!! super dziewczyna :) mój mały leży w łóżeczku i słucha dzwięków odkurzacza nagranych na pendrive :P suszarka nagrana na niego nie działa :D ja muszę kuchnię ogarnąć bo mój w pracy, a potem obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszłam zrobić małemu tej herbatki rumiankowej, wracam a on w najlepsze śpi... odkurzacz go uśpił :D no i na opakowaniu tej herbatki jest napisane że spożyć bezpośrednio po przygotowaniu, czyli zostawić jej nie mogę i później podgrzać?? coś sie może stać z nią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
400g 20zl, 800g 40zl. a daje ta herbatke zazwyczaj miedzy karmieniami mlekiem. ja tez mam ta z hippa granulowana i podgrzewam pozniej niz zrobilam. moj wlasnie marudzi :) byl na spacerku i chyba juz glodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzis wstawanie co 1,5h w nocy wiec rano bylam padnieta i nieprzytomna;/ małemu nie bardzo się widzą te ortopedyczne gatki no ale trudno lilka u nas sam pepek odpadl, zobaczylam ktoregos ranka na poscieli, musial odpasc w nocy podczas przewijania. ja niczym nie przemywalam jejku brzoskwinka nie moge!!ale prezent na walentynki! strasznie sie ciesze i baardzo gratuluje:)))))cudnie:)))))))))) viola a to dobre, dzwiek odukarza patrz nie pomyslalam haha, coto na dzieci nie działa my dzis przeszlismy na pieluchy 2. jakas zmeczona jestem;/ poszlabym zrobic relaxujaca kapiel ale mały nie spi wiec nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja mala chyba spi, dzis duzo po rodzinie jezdzilymy i duzo wrazen wiec zasnela z awantura :P ale mam nadzieje ze juz spi na dobre :P ja uzywam tez hippa herbatki i daje j na dopicie albo jak sie obudzi albo po spacerku jak wiem ze ej sie chche pic brzoskwinka- gratulujemy, witamy w gronie mam i czekamy na wiecej info tez bede chila zbaczyc te mleko ipp i jutro je kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gowno, i to doslownie. nie zmieniam pieluch na 2 bo jedynki nie sa za male tylko poprostu cofnelam sie w rozwoju jesli chodzi o zakladanie pieluch. od 2 dni moj maly regularnie zasikuje i zasrywa ubranka;/ zasikiwanie jeszcze rozumiem bo ortopeda kazal brac ptaszka i jajeczka do gory przy zakladaniu pampersa. juz 3raz piore to wdzianko ortopedyczne bo za kazda zmiana pieluchy zasrane a maly ma w nim byc min 20h dziennie, ciekawe;/;/no masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już od 6.30 na nogach a raczej ja, Filip już sie marudny robi, dostał herbatki i ziewa co chwilę ale za nie całą godz będzie chciał jeść więc mógłby już teraz nie usypiać. Wczoraj ładnie pospał do 8.30 a dziś nawet nasze łóżko nie działało. Teraz leży w bujaczku. My też wczoraj zaszaleliśmy, byliśmy spacerkiem u teściowej w odwiedzinach i sie zasiedzieliśmy więc kąpanie było dop ok. 20.30, potem karmienie i niewiem czy to go rozstroiło bo nie chciał spać, usnął u nas w łóżku ok. 22.30. kropelka - warto wypróbować ten odkurzacz :D Dziś popołudniu wybieram sie do kumepli w odwiedzinki, a mój mąż jedzie po autko bo zakupiliśmy nowe ze względu na powiększenie sie naszej rodzinki :) mieliśmy malutkie trzydzrzwiowe clio więc troszkę małe jak na wózek i wogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano viloa- wczesnie dzis twoj maluch "wstal" moja od 7 "na nogach" :P teraz znowu usnela. gratuluje samochodu :) w nocy marudna byla wybudzala sie i malo zjadla w sumie w zwiazku z tym o 7 obudzila sie wsciekle glodna z wielkim rykiem dalam jej wczoraj jabluszko- troszke na lyzeczke ale wyplowala :P od dzis zaczynamy wprowadzanie stalego jedzonka bo Matyska dzis konczy 4 miesiace....ja pierdole jak to szybko leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha -Dziękuje :) hehe no popatrz, mój maluszek konczy dziś miesiąc czyli różnica równych 3 miesiecy miedzy naszymi maludami :D ojj powiem ci że wstawanie koło 6 to u niego norma, tylko że zawsze udało mi sie go jeszcze ululać u nas w łóżku i jeszcze spał z godzinkę a dziś nie... no teraz śpi od 9.30 w bujaku i jak sie obudzi to też bedzie bardzo głooodny bo już ponad 3 godz minęły. A jakiej firmy macie podgrzewacze?? zadowolne jestescie?? bo chyba jednak zakupie, narazie dawaliśmy radę bez ale mój mały pije mleko ok. 20-25min i na końcu już jest zimne, bo wiadomo że jak sie podgrzeje w mikrofali to szybko wystyga i ostatnio częśto koncówki nie chciał wypijać, zastanawiałam sie dlaczego i jak podgrzałam to wypił odrazu ale szkoda mi przerywać karmienie i na nowo podgrzewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Doberek :) na wstepie pragne szcerze pogratulowac brzoskwince :) Kochana ból bólem wazne ze juz za Toba a o porodzie sie szybko zapomina :) Ja po dwoch burzliwych nocach z mlodym doszlam do wniosku ze jest mu chyba za cieplo dzisiaj spal tylko pod cieniutkim kocykiem i byla diametralna zmiana, cycek o 24 pozniej o 5, pobudka o 7 na okarmienie bo kupa byla pozniej 7 i teraz spi sobie :) Maly zaczyna juz robic gestsze kupy, na poczatku byly zółte i takie lejace a teraz juz zmieiaja konsystencje :) broblemmow z brzuszkiem nie ma-odpukac. Jedyne co to go to ulewanie meczy strasznie. Polozna polecila mi kropelki Biogaia, podajemy je od dwoch dni. maja usprawnic prace jelitek, zapobiegac kolkom, bólom brzuszka, ponadto maja wlasciwosci uodpraniajace, no i przedewszystkim mamja na to ulewwanie pomoc ale na efekty trzeba zaczekac bo to efektu odrazu nie bedzie. No i cena zawrotna jest 43 zł za 5ml. Zamówilam bujaczek dla malego znalazlam za 100 zł w srode powinien juz byc :) Jutro jedziemy pozalatwoac sprawy w urzedach z malym zostaje babcia wiec dzisiaj czeka mnie odciaganie meka z cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wlasnie chcemy sprzedac swoje auto, bo tez mamy 3 drzwiowe i beznadziejnie wklada sie nosidelko, bardzo niewygodnie. i szukamy nowego. Jestem kurde niepocieszona, bo.. hippa fajnie przyswaja moj maluszek, robi codzien kupki, nie prezy sie itp ale.. ma uczulenie na twarzy i brzuszku - taka kaszke. dzis zaskoczyla nas polozna, bo przyszla niezapowiedzianie. ja akurat bylam zalatwic becikowe (nie zalatwilam-bo kaza mi jeszcze mojego partnera papiery przyniesc,z zus-u, z urzedu i jego pracy o zarobkach :/) i mama zostala z malym. polozna powiedziala, ze to moze uczulenie na mleko, bo nie ma na calym ciele tej kaszki tylko na buzi i brzuchu. ale kurde na buzce to wyszlo juz dawno gdy nie pil hippa, tylko wydawalo mi sie, ze po kremie z nivea na twarz. chyba ze to przez mieszanki tego mleka, bo mieszane mial z comfort. zobaczymy. bo pojechalam dzis tez i kupilam 800g hipp, nie chcialabym zeby ssie zmarnowalo :/ i nie chce znowu wracac do bebilonu lub znowu zmieniac na inne mleko.. eh.mamy poobserwowac przez 3 dni i zobaczymy. ogolnie polozna powiedziala, ze ladnie sie rozwija. tylko wypytywala a czemu zmienilam mleko, mama powiedziala, ze bo tansze, to ona, a tak to jest jak sie nie chce karmic piersia!! glupia. Wczoraj mielismy gosci, panna do Bartka przyszla-mala Amelia-rok i 3 mies,zabierala jemu zabawki :)) i smoka z buzi i do swojej buzi :)) niby przemeczylam go, zeby nie spal po 18, dostal butle ok 20 i nie chcial spac, poszedl spac po nastepnej butli ok 23. potem w nocy ladnie spal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola gratuluje kupna nowego autka:)) u nas noc do kitu, myslalam ze sie wykoncze, maly od 22;30-2;20 nie spal, krzyczal tylko jak go bralam na rece to sie od razu uspokajal. lipa i w domu panuje grypa bo mąż chory;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka moj znowu noc lanie przespal ale jak sie rozchulal w dzien po krotkiej drzemce tak ciagle tylko rece, cycek i przewijak. Teraz spi od 30 min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×