Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

u nas nocka spokojna standardowo co 3h pobudka :) o 8 juz pobudka na calego i w bujaku siedzial :) teraz jestesmy po spacerku dostal mleczko i spi :) mi tez jeszcze brzuchol zostal i nogi troszke,wprowadzilam sobie mala diete wiec zobaczymy trzeba sie brac za siebie bo lato coraz blizej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas noc lipna, dopiero o 13 zwloklam tylek z lozka to u mnie jeszcze spokojnie sie pampersy na brzuchu zapinaja..hm a ja przeszlam dzis na dady bo wczoraj 4 ubranka mi obsikal na pampersach.. mamucha ja juz zrzucilam 12kg po 5tyg karmienia cyckiem;/ wiec teraz waze 50 i nie usmiecha mi sie znowu chudnac do 45;/ wiec ja akurat w 2 strone..co zrobic zeby juz nie chudnac:p musze tylko cos ze skora na brzuchu zrobic bo zwisa;/ glodek ja pytalam, wlasnie dzis niedawno wprowadzilam grzechotke i misia do zabawy:) viola to ty juz masz pampersy 2? jaktam ze swoim chlopem pogodzilas sie wczoraj? jak bedziesz kupowac ten pas z neta to daj linka to i ja oblukam;) niedoczytalam twego wpisu o dokumentach bo w tym tyg jestem totalnie nieprzytomna, kiepskie noce;/ mini moj tez mial ciagle czkawke w brzuchu i teraz po urodzeniu tez ciagle ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do becikowego jak sie pytalam to u mnie potrzeba zaswiadeczenie od lekarza/połoznej o prowadzeniu ciąży, dowód osobisty, podanie ze nie bylo juz pobrane zaświadczenie, kwit o dochpdach za 2011 rok, akt urodzenia maluszka i jeszcze oswiadczenie o skladkach z ZUSu za 2011 rok- tylko ze ja skladam ta wersje rozszerzona bo odrazu sie staram o zasiłek rodzinny i dodatek do zasilku z tytułu ur małego. Mam pytanko do mamusiek po porodowych, tez mialyscie uczucie mrowienia i dretwienia pochwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - mam identyczny!! i mój w nim uwilebia usypiać przy włączonej wibracji :D pałąka z zabawkami jeszcze nie zakładam bo za mały... też licytowałam na allegro tylko ja zapłaciłam 85 + 15zł przesyłka także cena dobra :)częściej używam bujaczka ponieważ jak sie zrobi leżaczek to jest takie mocne wgłebienie na pupcie i boję się że jest za bardzo wygięty kręgosłup ale w bujaczku leży tak na półleżąco a do tego można go bujać :) ja polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do papierków do becikowego to to oświadczenie o wysokości składek z zusu mi w moim biurze księgowym powiedzieli żebym napisała sama i dziś napisałam i niby mają to przyjąć. kropelka - tak tak my już praktycznie od początku na 2 jesteśmy bo 1 miałam tylko do szpitala. te jego nóżki są takie grubiutkie że w 1 ledwo sie dopinały :P tak tak pogodziliśmy się, a przed chwilką dostałam różyczkę :) fakt że jeszze w srodku siedzi coś we mnie za to jego wyjście ale już nic nie mówie :) no to na tą skórę na brzuchu to właśnie taki pas byłby dobry ale ja kupować będę u mnie w sklepie za 62zł, jak kupie to dodam zdjęcie i nazwę firmy :) moje konto - mi mówiła położna że tak po 6-8 tyg można już założyć taki pas, u mnie jutro mija 4 od cesarki, zaczęłam smarowanie kremem na blizny. więc poczekam jeszcze ze 2 tyg i zakupie go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - ale fajne jest to że potem można z niego zrobić takie krzesełko do karmienia więc jako leżaczek też sie go wykorzysta tylko jak nasze maluszki jeszcze podrosną trochę :) no i fajne jest to że jest aż do 18kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam wlasnie jechac skladac papiery o becikowe, ale czasu mi zbraklo. trzeba jeszcze kopie dowodu? sami nie zrobia? bo tego nie mam wlasnie. Mojemu tez latwiej robi sie przy otwartej pieluszce kupke, ale potrafi juz i dac do pieluchy :P Zakupilam dzis na razie mala puche tego mleka Hipp, zaczynam mu dzis podawac od 1 miarki. Ja kupilam swojemu bokserki i bluze i fotokartke nawet zrobilam zamawiajac przez citeam. ciekawe czy on mi w ogole cos kupi, nie wazne co, ale liczy sie sam gest :D i wino kupilam, takze jak wroci z pracy to bedzie mial niespodziane mala. U gina ok. za pol roku mam przyjsc na pobranie cytologii. pytal sie mnie czy karmie piersia, ja, ze nie, on zaczal sie smiac co za matki teraz :) moj maluch nie spal prawie do tej pory, marudzil mojej mamie, ktora z nim zostala heh niby troche przysnal, ale co chwile kweka w lozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka a skad bierzesz kwit o dochodach? bierzesz zaswiadczenie z pracy? bylas tam na zemborzyckiej i wydalali ci wniosek do uzupelnienia i oswiadczenia? bo mi cos mowila zeby to wszystko z pitu spisac. lilka bujak w porzo, poszukaj jeszcze na tablicy.pl tam mozesz pojechac na terenie lbn i zobaczyc ten bujak osobiscie np. http://tablica.pl/oferta/lezaczek-bujaczek-firmy-fisher-price-ID2cIfw.html#0b708c7696;r:8;s: lub http://tablica.pl/oferta/fotelik-bujaczek-fisher-price-ID1T1Nn.html#0b708c7696;r:8;s: - u tej babki da sie spuscic cene do 85 bo ja od niej bralam (tylko troche bylo czuc fajkami, ale w dobrym stanie) viola ciesze sie ze juz w domu ok a w srodku jeszcze pewnie posiedzi my niektore kobietki tak mamy, u mnie wystarczy powiedziec xze juz sie wiecej nie powtorzy to uwierze, gorzej jak sie powtorzy to wtedy siedzi we mnie 2x dluzej u mnie dziwna spr od pn juz nie krwawilam i dzis znowu zaczelam;] dziwne takie 3 dni przerwy..a juz sie ucieszylam ze koniec odchodow;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może komuś się spodoba
a sie rozgadalyscie o tym becikowym :) szczerze mowiac nie czytalam jakos dokladnie :P jak tam sytuacja wieczorna? u mnie puki co od 2015 spi, smok wypluty o 2030 i sytuacja raczej klarowna ale wiadomo z naszymi maluchami roznie byw rottana- tez mi szybko szedl harry potter :P ja teraz czytm 2-ga czesc 50-siat twarzy greya :P i tam caly czas sie pukaja czywisci b lekko sie czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. A ja sie nie odzywalam bo mamy problemy z tym oczkiem. Wczoraj wyplynely dwie lezki podbarwione krwia takze kropelki niezbyt dzialaja na ta rope. Bylam u lekarza nie kazala nic z tym robic ale ja i tak po swojemu i obdzwonilam wszystkich okulistow i udalo mi sie na jutro umowic na wiz 40km od nas:-/ dzis Natalke znow brzuszek pobolewa i jak sie budzi na butle to ciezko ja uspac. A tych papierow to naprawde mase potrzeba. Postaram sie dzis czesciej zagladac i udzielac o ile moja mala perelka mi pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - no tak ciebie już becikowe nie dotyczy to sie wcale nie dziwie :P oo własnie też bym chciała przeczytać tą książke 50 twarzy greya... muszę skądś wykombinować bo w internecie to ja nieumiem czytać :) kropelka - u mnie też czasem już sie wydaje że nie leci i znów zaczyna... u nas sytuacja wieczorna jak zwykle: spanko o 21, pobudka o 1 i potem przed 6 i od 6 już synuś zaczął dzień, zdrzemnął sie z nami w łóżku od 8-9 i teraz kima w leżacxzku a ja na szybko obiad zrobiłam. wczoraj sobie z mężem na kolację romantyczną pizze zamówiliśmy :P No i mojemu szkrabowi w końcu dziś odpadł pępuszek - równo 4 tyg po urodzeniu :D jejku ale ten czas leci, w poniedziałek będzie mieć miesiąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pepek po 4tyg!!!!- strasznie dlugo u mojej malej odpadl po ok 10dniach ale ja sie z nim wogole nie patyczkowalam tylko octaniseptem ze 2x dziennie przemywalam i tyle Matyska zadowolan w bujaku owinieta sliniakami i pielucachami, ubralam ja specjalnie b ladnie na rzyjazd mojej mamy a nie chche zeby sie obrzygala i byla do przebrania :P a puki co ulewa od rana rowno P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kobietki :) wlasnie macie jakis sposob na ulewanie? Bo moj ma takie dni ze nic mu sie nie uleje a ma takie ze po kazdym jedzeniu i jak juz mu sie naulewa to gryzie raczki i placze bo znowu mu sie jesc chce i dokarmianie znowu jest. Zamowilam dzisiaj kropelki w aptece Biogaje polozna mi polecila teraz na wizycie mam nadzieje ze cos pomoga. dzwoilam dzisiaj zeby zarejestrowac malego do ortopedy na wizyte, pierwszy wolny termin na kwiecien na NFZ a w drugiej przychodni tel nie odbieraja wiec sie wybierzemy praywatnie bo za dwa tyg trzeba by sie pojawic na kontrol. Oddalabym krolestwo zeby skonczylo sie ze mnie lac. To njadluzszy okres zycia!!! A bylo tak piekie przez 9 mcy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez ulewa a dzisiaj to szczegolnie\bylismy dzis u ortopedy i maly ma dysplazje bioder;/ kupilismy specjalne majtki i ma w tym lezec choc srednio mu sie to usmiecha bo placze;/ za 2 miechy do kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My we wtorek idziemy do przychodni do lekarza na wizyte zapoznawczo-kontrolna poporodowa. Wtedy obejrzy malego i odpowie na pytania, powie tez o wszystkich szczepieniach i wizytach. A ortopeda to pod koniec miesiaca, ale ide prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu....tydz. ciąży.......płeć.. justa5jfk...........0............27.01.2013..........41. .....dziewczynka lika1987......................30.01.2013.............40 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 40......dziewczynka mini93........................19.04.2013............30 .. .....dziewczynka anusiak181........1...........24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1...........01.05.2013............30.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013..........20... ...chłopak masiaczka..........0............04.04.2013............28. . .... chłopiec MAMUSIE: Nick............. miasto.......data ur.....w/w urodz.....w/w aktualne.......imie mamucha83, ...W-wa , 18.10.2012, ......2600/51.......65/7100...........Matylda Glodek 86,.... W-wa, .....07-01-2013, ....3450/57...........................Bartosz Papi88................21.12.2012.....3660.......53....... ... ..Oskar kamilki09.............06.01.2013.....3750.......58....... ......Zuzan na moje konto..........08.01.2013.....3630.......54.............Mary sia kropelka6983........09.01.2013......3450......54......... ...Piotruś rottana..............12.01.2013......3600.......57....... ......Bartos z viola........Trzemeszno ....18.01.2013......4900/57........ 5250..............Filip Agusia18204.........30.01.2013......4040......57......... .....Natalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsx1991
hej dziewczynki:) ja co jakiś czas tu zaglądam i czytam ale nie mam coś weny do pisania, zwłaszcza że forum jest teraz bardziej mamuśkowe niż ciężarówkowe:) hehe u mnie do przodu i pomału się coraz ciężej czuje choć przytyłam 8 kg ale czuje się niekiedy bardzo źle, no i niestety pojawiły mi sie okropne rozstępy na brzuchu, normalnie w ciągu jednego dnia wyskoczyły. na szczęscie mojemu mężewi w ogóle one nie przeszkadzają a i smaruje brzuch kremem mustela juz na rozstepy i powiem że troszke pomaga. jutro ide na wizyte to dowiem się ile nasza córeczka waży:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - ja też psikałam octeniseptem tylko 1x dziennie, no i podczas kąpieli normalnie go moczyłam a i tak, tak długo sie trzymał. wyschniety jak niewiem juz był :) jak tam wizyta babci?? Matylda wytrzymała czysciutka?? lilka - wiesz co, u nas tez straszne terminy sa i my idziemy dop 22 marca ale na NFZ. pytałam pediatre bo Filip bedzie miał juz 8 tyg czy to nie za pózno, powiedziała ze nie kropelka - mojej znajmej synek tez musiał zakładac takie majtki i tez tego strasznie nie lubił ale pomogły mu i teraz jest wszystko dobrze qazwsx1991 - 8kg to nie duzo :) a na rozstepy niestety nie ma rady, ja smarowałam mustelą przeciwko rozstępom i udało sie obyć bez ale w szpitalu wszystkie położne mówiły że to jest bardziej genetyczne. a pomimo że to teraz bardziej forum mamusiowe to pisz z nami :) zawsze pomożemy jak coś, a później po porodzie już wogole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mozna brzoskwinie z puszki do ciasta karmiac piersia?czytam i czytam na necie i opinie podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyska super zniosla wizyte na szczescie moja mama i tesciowa wiedza ze ona nie lubi za duzo na rekch i nei molestuja jej jakos strasznie, oczywiscie ze sie obrzygala i to konkretnie- ona jest specjalistka w tej dziedzinie :P ale nie zaleznie od ubranka caly czas chodzi w sliniaku bo mi sie nie chche jej prebieracpo 5x dziennie jest tego 1-den plus: w zwizku z duza iloscia przebierania i prania jej ubranek chodzi doslownie we wszystkim, nie ma takich ubranek ktorych nie uzywa bo wsytsko jak leci jest wykorzystywane :) wlasnie jak ubiercie mluchy? my preferujemy spiochy, pajace, dresiki spodenki itd, Matysk nie cierpi rajtuzow i sukienek i jakis dziwnych niewygodnych spodenek :P dzis jest w sztruksowych czerwonych ogrodniczkach i bialej bluzeczce (byla w zoltej ale obrzygala :P) aha i unikamy rozowego koloru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu....tydz. ciąży.......płeć.. justa5jfk...........0............27.01.2013..........41. .....dziewczynka lika1987......................30.01.2013.............40 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 40......dziewczynka mini93........................19.04.2013............32.......dziewczynka anusiak181........1...........24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1...........01.05.2013............30.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013..........20... ...chłopak masiaczka..........0............04.04.2013............28. . .... chłopiec MAMUSIE: Nick............. miasto.......data ur.....w/w urodz.....w/w aktualne.......imie mamucha83, ...W-wa , 18.10.2012, ......2600/51.......65/7100...........Matylda Glodek 86,.... W-wa, .....07-01-2013, ....3450/57...........................Bartosz Papi88................21.12.2012.....3660.......53....... ... ..Oskar kamilki09.............06.01.2013.....3750.......58....... ......Zuzan na moje konto..........08.01.2013.....3630.......54.............Mary sia kropelka6983........09.01.2013......3450......54......... ...Piotruś rottana..............12.01.2013......3600.......57....... ......Bartos z viola........Trzemeszno ....18.01.2013......4900/57........ 5250..............Filip Agusia18204.........30.01.2013......4040......57......... .....Natalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha twoja panna jest troche strasza od mojego łobuza ale my tez sie ubieramy w spiochy, pajace, kaftaniki, bodziaki, półspiochy- wszytsko to co jest wygodne i sie szybko zaklada :) Uzywacie aty edukacyjnej w domq? Zastanawiam sie nad kupnem dla malego ale widze ze opinie na necie sa podzielone... ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu....tydz. ciąży.......płeć.. justa5jfk...........0............27.01.2013..........41. .....dziewczynka brzoskwinka2220...2.........10.02.2013.......... 40......dziewczynka mini93........................19.04.2013............32... ....dziewczynka anusiak181........1...........24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1...........01.05.2013............30.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013..........20... ...chłopak masiaczka..........0............04.04.2013............28. . .... chłopiec MAMUSIE: Nick............. miasto.......data ur.....w/w urodz.....w/w aktualne.......imie mamucha83, ...W-wa , 18.10.2012, ......2600/51.......65/7100...........Matylda Glodek 86,.... W-wa, .....07-01-2013, ....3450/57...........................Bartosz Papi88................21.12.2012.....3660.......53....... ... ..Oskar kamilki09.............06.01.2013.....3750.......58....... ......Zuzan na moje konto..........08.01.2013.....3630.......54.............Mary sia kropelka6983........09.01.2013......3450......54......... ...Piotruś rottana..............12.01.2013......3600.......57....... ......Bartos z viola........Trzemeszno ....18.01.2013......4900/57........ 5250..............Filip Agusia18204.........30.01.2013......4040......57......... .....Natalia lilka1987.......Lublin....05.02.2013.....3540....55..............Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmucha - w sumie to dobrze że nie lubi na rękach :) ale to jej tego nie uczyłaś czy sama z siebie poprostu nie lubi?? my też ubieramy w body, na noc pajacyki, na dzien czasem przebieram w śpiochy. no i od czasu do czasu zakładamy jakieś fajne spodenki i bluzeczki :D a tak zazwyczaj to chodzi w tym czym w nocy bo jeszcze tak nie rzyga jak twoja :P no i już odkładam co niektóre rzeczy bo są za małe... rośnie szkrab :) lilka - narazie nie myślałam o macie bo chyba jeszcze za mały, na karuzele w łóżeczku niby sie patrzy ale szybko sie nudzi, bardziej słucha tej muzyczki. ale myślę że za jakiś miesiąc-dwa pomyślimy o takiej macie, może dostanie na chrzciny :P bo moja kuzynka fakt faktem jak miała półroczku ale bardzo uwielbiała na niej leżeć Synek leży w łóżeczku po kąpieli ale właśnie sie odezwał z krzykiem a myślałam że już usypia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja u nas mala spi od ok 2015 i mam nadzieje ze sie to nie zmieni lilka-moja ma prawie 4miechy i gleboko w dupie mate edukacyjna troche zaluje ze kupilam ale mam nadzieje ze sie zainteresuje kiedys :) Co do ubranek to na noc ja po kapieli przebieramy w pidzamke a rano w jakis stroj dzienny Viloa- wszystkich zlych nawykow dzieci uczymy my rodzice to samo z raczkami dziecko jak sie rodzi nie ma naturalnej potrzeby bycia na rekach tylko przez ciagle noszenie sie ucza :) a niunia moja lubi na rekach ala na krociutko a najdluzej u mnie najbardziej lubi siedziec w bujaku :) dobre jest w niej tez to ze ona nie usnie na rekach tylko w lozeczku wogole mala 2gi dzien bez kupy :) Pewnie mnie zaloguje jako karimata bo pisze z komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja u nas mala spi od ok 2015 i mam nadzieje ze sie to nie zmieni lilka-moja ma prawie 4miechy i gleboko w dupie mate edukacyjna troche zaluje ze kupilam ale mam nadzieje ze sie zainteresuje kiedys :) Co do ubranek to na noc ja po kapieli przebieramy w pidzamke a rano w jakis stroj dzienny Viloa- wszystkich zlych nawykow dzieci uczymy my rodzice to samo z raczkami dziecko jak sie rodzi nie ma naturalnej potrzeby bycia na rekach tylko przez ciagle noszenie sie ucza :) a niunia moja lubi na rekach ala na krociutko a najdluzej u mnie najbardziej lubi siedziec w bujaku :) dobre jest w niej tez to ze ona nie usnie na rekach tylko w lozeczku wogole mala 2gi dzien bez kupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam nocki? U nas srednio bo znow byl bol brzuszka i dopiero u nas w lozku Natalka zasnela na dluzej. No moja mala to tylko na raczki by chciala. Zreszta tak tez zasypia. Gdyby nie ten brzuch to napewno duzo mniej by na rekach byla a tak to mi jej szkoda bo nie dosc ze brzuch to jeszcze oczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agsia- pociesz sie ze niedlugo i minie bol brzuszka i bedziesz ise mogl cieszyc Natalka :) u nas ok mala zjdla o 23.45 :P i pozniej o 6 i dla pospac do 9.30 waczylam jej karuzele i sie na nia gaila, teraz wciagnela 200ml i siedzi w bujaku ja spadam do wanny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×