Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 76pytanie

O co chodzi z PUSTYMI KOPERTAMI?

Polecane posty

Gość 76pytanie

czytam na forum ze zdarzalo sie ze mlodzi dostali od kogos koperte pustą bez pieniędzy. albo ze gdzies tam przy wreczaniu kopert przy skladaniu zyczen swiadkowa ukradkiem zapisywala nazwisko goscia na kopercie ktory ja wreczał. dla mnie to dziwne i wierzyc sie nie chce. czy przypadkikiem koperty nie daje sie włozonej w pamiętkową kartke slubną ? tam są wpisane zyczenia dla mlodych i podpis tego ktory taka pamiatke slubu daje, i czesto jest tam tez zakładka gdzie mozna koperte z kasą wlozyc. http://www.anma-jaslo.pl/files/products/K2%20SLUB3.jpg coś takiego. co to za wesela gdzie nie ma takiego zwyczaju tylko daje sie łysą i niepodpisana koperte/ ? przyznam ze nigdy czegos takiego nie widzialam. kase sie daje wlsnie wlozona w taka pamiatke slbu- podpisaną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja......
też pierwszy raz o czymś takim słyszę....byłam już na nie jednym weselu a i swoje miałam i zawsze są to okolicznościowe pamiątki a w nich pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafireeek
a skad wytrzasnelas tego newsa??? ale skoro juz napisalas to ci wyjasnie tu chodzi o to, ze w kopertach oprocz kartek z zyczeniami nie ma kasy i dlatego mowia ze KOPERTA BYLA PUSTA(choc tak na prawde byla w niej kartka, ale bez kasy) czy to az takie skomplikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafireeek
nie kazdy daje kase, niektorzy daja prezenty dlaczego wg ciebie to takie oczywiste, ze w kartce zyczeniami MUSZA byc pieniadze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sajeh
Niektórzy dają puste koperty (tzn sama kartka) bo nie maja, nie chca dawac młodym nie wiem. A jezeli sa prezenty (nie tylko koperty) młodzi nie doliczą sie kto co dał, zwłaszcza jak jest duże wesele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 32565
szafirek, to Ty chyba nie rozumiesz. Też o tym gdzieś czytałam, chodzi o pustą kopertę, bez żadnej kartki. Jaki sens miałoby dawanie podpisanej kartki bez żadnego prezentu? Od razu byłoby wiadomo przecież kto jest taki skąpy. Mówię tu oczywiście o osobach zaproszonych na wesele, bo co innego jak ktoś tylko przychodzi na ślub - wtedy "pusta" koperta z kartką jest jak najbardziej w porządku. Ale wracając do tematu, też nigdy nie spotkałam się z tym, żeby ktoś dawał w prezencie tylko pieniądze w kopercie, bez żadnej kartki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafireeek
325....czyli jednak materializm:-D no bo jak to?! zeby ktos mial czelnosc dac podpisana kartke z zyczemiami i nie okrasil jej kilkoma zielonymi banknotami :-O nikt mi juz nie wmowi, ze wesel teraz nie robi sie dla kasy:-D robi sie je TYLKO dla kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76pytanie
nie robi sie tylko dla kasy ale po to by zrobic impreze by uczcić uroczystosc slubu. a nie TYLKO dla kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja się spotkałam
na weselu koleżanki, że dano kopertę, która była pusta w środku - nie było w niej nic. A chodziło o to, że by znajomi widzieli, że ta osoba wręcza młodym kopertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuternoha
a ja sie spotkałąm ze świadkowa ze świadkiem podbierali z kopert piniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffinkikocham
Śmieszy mnie stwierdzenie, jakoby wesela organizowane były tylko dla pieniędzy. Gdyby rzeczywiście chodziło tylko o to, to nikt nie kłopotałby się organizowaniem wesela, po prostu przeznaczyłby tę sumę na inny cel. Poza tym, bądźmy szczerzy, kwota wydana na organizację ślubu i wesela praktycznie nigdy się nie zwraca, więc to kolejny dowód na to, że tego typu imprez nie urządza się dla pieniędzy! Co do kwestii prezentów, uważam, że pieniądze, to najlepsze rozwiązanie, sama w tym roku będę brała ślub i chociaż nie zamieszczałam w zaproszeniu żadnej informacji o tym, najbardziej ucieszona będę właśnie z pieniędzy i gdy ktoś mnie szczerze o to pyta, tak samo szczerze odpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę... ja nigdy nie wkładam żadnych kartek :/ kasę normalnie daję, ale nie pomyślałam, żeby się podpisywać. to dla mnie trochę dziwne. dając prezent też bym nigdy nie podpisała. to tak jakby podpisując kopertę wykluczyć siebie z listy podejrzanych o jak najniższą sumę, którą się podarowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się z tym spotkałam że koperta była centralnie pusta. u nas wiekszosc daje kase z kartką slubną. ale sie np. nie podpisują. bo nie we wszytskich jest podpis. słyszalam tez od kolezanki cze centralnie pustą tez dają. bez kasrtki nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego ja zawsze
ale to zawsze podpisuje bo jeśli ktoś jeszcze nie podpisze koperty a da mało bądź da pustą kopertę to na liście podejrzanych mogę być ja. Jak już daję pieniądze i nie wstydzę się tej sumy to i wkładam kartkę z życzeniami dla młodych i podpisuję się pod nimi. Wtedy mam pewność że nikt mnie nie będzie o nic podejrzewał. Co do pustych kopert to spotkałam się z dwoma przypadkami. 1. Ktoś dał pustą kopertę i niepodpisaną. 2. ktoś przyszedł i dał same kwiaty i nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba zacznę... bo widzę, że niestety zarówno goście jak i Państwo Młodzi mają bzika na punkcie pieniędzy... Żeby broń boże nie być w kręgu PODEJRZANYCH!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak gdzie indziej, ale u nas kasę daje sie w kopercie razem z życzeniami, które są podpisane, więc młodzi nie muszą sie domyślać od kogo jest kasa. Niepodpisane daje sie prezenty, choć czasem widzę że prezent jest obwiązany wstążką razem z życzeniami, więc też potem wiadomo od kogo był. Dodam jeszcze że u nas życzenia z kasą i prezenty daje sie po kościele podczas składania życzeń, a nie broń Boze pod koniec wesela tak jak tu niektórzy piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem dlaczego ktoś nie podpisuje kartki z życzeniami. To tak jakbym komuś dała kartę z życzeniami urodzinowymi i jej nie podpisała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież niemozliwe żeby niepodpisanych kartek było duzo i młodzi i tak drogą eliminacji dojdą do tego kto dał pustą kopertę, jesli będzie im zależało żeby wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podpisane mogą być
nie tylko puste koperty ale również takie w których jest mniej pieniędzy. Jak ktoś da mało i wstydzi się podpisać to potem jak ma się 5 niepodpisanych w tym 1 - koperta pusta, 2- 50zł, 3 -100zł, 4- 200zł, 5-300zł to nie wiesz kto w końcu co dał. Lepiej jednak podpisywać. Przynajmniej młodzi wiedzą ile daliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi nie głupi
nie byłoby tych tematów gdyby goście nie dawali pustych kopert czy żałośnie małych kwot które nijak mają się do kwot które młodzi wydają na swoich gości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zobacz na jakie materialistki wychodzicie! milosc i wiernosc przed bogiem w kosciele przysiegacie a sie tak plujecie o ta kase w kopertach ze az zal.. i w dupie macie czy kogos stac czy nie, jakby nie dal to zaraz obgadamy przed rodzina, i to liczenie kto ile dal... litosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież niemozliwe żeby niepodpisanych kartek było duzo i młodzi i tak drogą eliminacji dojdą do tego kto dał pustą kopertę, jesli będzie im zależało żeby wiedzieć. No właśnie, gdyby zależało im wiedzieć. Przecież to jest najważniejsze. Zastanawianie się od kogo ile dostał. Lepiej niech się cieszą nowym krokiem w życiu, a nie tracą czas na zastanawianie ile wujek romek dał. wydaje mi się, że pieniądze poprostu wyjmuje się z kopert, składa do kupy i liczy, a nie zastanawia i zapisuje od kogo ile. paranoja Skąd się to bierze? Ludzie płaczą, że po studiach pracy nie mogą znaleźć, mało zarabiają, ale 500zł na wesele to mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plenerowa Żona ja to bym wam wszystkim po rowno pusta koperte dala za ten materializm chociazby. LUBIĘ TO! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksdnjkhhdhdhdhgd
looool żałośnie małych kwot? każdy daje tyle na ile go stać! może dla Ciebie 200 zł to żałośnie mała kwota, ale wyobraź sobie, że sa też ludzie, którzy kilka dni muszą ciężko pracować na te marne 200zł! a jak Ci jest żal kasy dla swoich gości to po co robisz wesele? myślisz, że komuś zależy na tym, żeby iść na Twoje mega wypasione wesele i jeszcze kase Ci dawac?;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie! nie stac cie na wypasione wesele to go nie robisz czychajac tylko na to zeby ci ludzie z atwoja impreze zaplacili. brak kultury i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale uważam, że nawet jak kogoś stać na zrobienie, to nie powinien wymagać od innych niewiadomo jakich sum... Ale to prawda, najwięcej takich par zapożycza się na kolejnych kilka lat, tylko żeby było pięknie i najlepiej, żeby koleżanki zazdrościły, a potem wymagają, żeby z dwukrotną nawiązką się zwróciło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas normalnie daje sie pieniądze w kopercie ktora jest wlozona w podpisana kartke slubną z zyczeniami. wszedzie tak jest. nie wyobrazam sobie by ktos mial skladac zyczenia i po prostu dac zwyklą niepodpisaną koperte bez kartki??? przeciez po to sa te okolicznosciowe kartki z zyczeniami na slub no nie? totalna wiocha i buractwo takiej kartki pamiątkowej z zyczeniami nie dac. to przeciez koszt od 5 zł, do 20 zł za ładną kartkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×