Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Nie mam wagi w domu, jedyne co to wskakuje razem z nią na wagę łazienkową ale wiadomo, że taki pomiar to mało dokładny jest. Wydaje mi się, że przybiera bo buzia i nóżki robią się jej takie lekko kluskowate, na udach ma już minimalne fałdki, i nawet jak ją noszę to czuję, że coraz mi ciężej. W czwartek się dowiem na wizycie u pediatry, ale chyba będzie ok z wagą. Ona na szczęście nie po każdym jedzeniu ulewa, w większości przypadków udaje się jej odbić - czasami od razu a czasami po ciężkich staraniach, ale jak jej się nie uda to jest jakaś masakra. Ostatnio musiałam przebrać zarówno ją jak i siebie. Zapytam się w czwartek lekarki o taki zagęstnik, opiszę jej dokładnie jak wygląda z nią sytuacja i zobaczymy co mi powie, sama chyba boję się coś wprowadzić, żeby nie zaszkodzić, bo może jest jakaś inna przyczyna a ja specjalistką nie jestem. Dzięki bardzo za poradę :) Niunia dalej śpi :) Szkoda, że w nocy jej spanie tak ładnie nie wychodzi hehe już nie mogę się doczekać tego etapu kiedy uda mi się przespać bez przerwy przynajmniej 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie czekam na dentyste , mam na 2 ale zanim dojade i wroce to. w domu moze z 10 min bym byla. kupilam sobie ciastka po glukozie jeszcze :-) co do tematow o starcie itd nie czytam bo po co sie nakrecac. w swoim otoczeniu mam dwie pary u jednej urodzenie martwego dziecka w 8 miesiacu z winy laski bo prawdopodobnie zazywala narkotyki , w drugim przypadku w 30 tyg , powiedziano ze przez konfilkt krwi. w drugim przypadku lekarz umyl rece jak sie dowiedzial ze dziewczyna trafila do szpitala. LEkarrz prywtny nie powiazany z zadnym szpitalem. BRak slow normalnie. JEdna para spodziewa sie blizniakow druuga sie stara, TO tyle z niemilych histori. INka podobno zeby maluch nnie ulewal to mozna materacyk troszke pod katem ustawic zeby glowa byla troszke wyzej. TAk mi mowila kolezanka ktora ma malucha, moze niech nasze mamusie to zweryfikuja czy to cos daje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Angel, z tym materacykiem masz rację, ponoć to pomaga i na ulewanie i na kolkę. Ja kupiłam w komplecie z materacem poduszeczkę klin, która go lekko w gorę unosi i właśnie dziś z samego rana wepchnęłam ta poduszeczkę pod materac :) Nie zrobiłam tego od samego początku bo chciałam trochę odczekać aż mała podrośnie a właśnie dziś skończy 3 tygodnie i w prezencie dostała pod materacyk poduszeczkę :) Zobaczymy czy pomoże, oby tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka ja juz dawno podlozylam maluchom encyklopedie pod materacyki, a niech madrzejsze beda od poczatku :D U nas ogolnie jest ok,jutro mamy znowu wizyte na neonatologii zobaczymy ile przytyly ale wczoraj moj mierzyl je i urosly cale 2 cm ;) o zageszczaczach to moja pediatra radzila kupic sinlac dla malej bo taki obrzartuch z niej. Teraz jedza mi po 120ml ale za to dluzej spia, zdarza sie nawet ze co 5h wstaja, tylko szkoda ze nie w nocy tylko glownie w dzien. Smiac mi sie dzisiaj z mojego chcialo bo mowil mi rano ze wstal w nocy do Milenki bo plakala i myslal ze glodna to wciskal jej mleko, wode, rumianek i nic. ale w koncu cudem zasnela. Rano takim bohaterskim tonem chwali mi sie jak dzieckiem sie w nocy sam zajmowal ale nie wiedzial ocb i wiecie co? Mala tak sie cala okupkala ze az ta kupka jej zaschla na tylku, biedny nie domyslil sie zeby zerknac w pieluche i meczyl sie z nia a ona z nim :D no nic ide karmic bo juz sie syrena wlacza powoli. Aaa i zrobilam sobie grzywke :D takie male zmainy czasem potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcielo mi caly post . ja za 20 min ide sobie robic zabka uciekla bym najchetniej. trzymam kciuki zeby pomoglo, ja mam podusie zwykla tzn plaska ale po materac sie nada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel widzę że masz lekarzowy dzień ;) Asia i tak najważniejsze że wstał :) Ja mam dziś dzień lenia leże w łóżku bo coś mi zimno i i ogólnie jakoś tak :( chyba brak promyków słońca ;) zjadłam zupę pomidorową bo miałam już taką ochotę a tu klops źle się po niej czuje -> najprawdopodobniej wina śmietany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania musze tak bo ja mam albo 1 albo 2 dni wolne w miesiacu, laboratorium musze w tyg z rana bo nie kazde badanie roboia w sobote , dentysta na nfz byl na 2 wiec przy okazji. gina mma prywatnie to wtedy po pracy ide. BUu jutro do pracy :-( dobrze ze tylko 4 dni i weekend. FIranki oczywiscie nie obcielam wczoraj :-( pod koniec miesiaca mam 5 dni wolnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia to czekamy na zdjęcie :) Ja muszę się zmobilizować i smarować regularnie brzuch, bo jakoś mi się zapomina a bardzo bym chciała jakoś jeszcze wyglądać. Dobrze że mój kochany M tak dbał o mój brzuszek i uda masując mnie co wieczór bo jakieś mega tragedii nie mam :) Idealnie nie jest ale myślałam, że będzie gorzej. Zostały mi jeszcze 2,5 kg ale w ogóle o nich nie myślę same spadną przy tak lekkiej beztłuszczowej i przede wszystkim bez słodyczowej diecie. Dziewczyny czy mogłybyście w moim imieniu zjeść moje ulubione białe kinder bueno :) Angel powodzenia u dentysty :) Warto o to zadbać jeszcze w ciąży bo później z czasem może być kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja podaje Sinlac jak na opakowaniu on jest dopiero powyzej 4msca wiec sporo jeszcze przed Wami.Ogólnie on jest raczej dla niejadków i tym maluchow ktore maja alergie na białko ml krowiego Grzyweczkę zdorbiłaś super;) grzywki na ogol odmładzają;]wiec teraz to jak siostra dla swoich dzieciaczkow wygladasz co?:D moja tez ma ksiazki pod materac w lozeczku podlozone prawdzalo sie,a jak ulewala to zazwyczaj z tego powodu,ze jak za szybko kladlam np do zmiany pieluchy tak to ok Dziewczyny a jak kąpiel malenstw Wam idzie?ja sie tego bałam,ale strach ma wielkie oczy;) Inka zjem za Ciebie kinder bueno ale zwyklego mam akurat;) byl ktos w kinie na uprowadzona 2?ciekawe czy taki dobry jak Iczęśc Angel 3mam kciuki aby u dentysty bylo bezbolesnie i szybko :) super ze juz po glukozie czekamy na dobre wyniki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz jak tam po imieninach u pradziadka? Inka ja mysle, ze kladzenie dziecka na brzuchu zaraz po posilku nie jest dobrym pomyslem przy ulewaniu! Co innego gdzies za pol godziny. Jak sie dziecku nie odbije na rekach (w pozycji pionowej) to lepiej jest polozyc dziecko na boku, w razie czego sie nie zachlystnie. A moze ulewa, bo zjada na raz zaduze porcje? Angel to faktycznie sie dzisiaj nachodzisz po tych lekarzach! Ale bynajmniej bedziesz miec z glowy! Muszynianka widze, ze nie tylko ja mam dzisiaj dzien leniwca! ;-) Asia... Z tymi naszymi chlopami! Sto pociech, trzysta utrapien :-) ale liczy sie gest, ze chcial pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanatika a dziękuję dobrze impra na całego..Była też kuzynka Majci o parę dni młodsza.Bidulka miała zwichniecie stawow biodrowych i dopiero jakis czas temu zdjeli jej gips.Malenstwo sie wycierpialo a i rodzice tez swoje przeszli.Nie wolno jej raczkowa ani tym bardziej wstawac,bo cos tam jeszcze sie prawidlowo nie zrosło. co do kładzenia na brzuszku zaraz po jedzeniu jestem tego zdania co Ty! ja sama bym sie po zdjedzeniu na brzuch nie kladla a co dopiero taki bąbelek Kasia a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas bez zmian! Mala chyba szybciej wstanie i pojdzie, niz zacznie raczkowac! ;-) mamy juz na stanie 6 zeboli i nadal cos idzie, bo chwilami jest niespokojna! Super, ze impreza udana! A mala kuzynki faktycznie sie ucierpi! Wspolczuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika moje dziecko jest dzieckiem ulewajacym i klade ja na brzuszek ale nie do spania tylko jak beknie to podnosze i o wiele lepiej sie to sprawdza niz noszenie w gorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie przyszłe i obecne ja juz po . Poziom złości+ 100% Ale najpierw Inezz super ze imprezka udana, jak dobrze pójdzie Młody jak się urodzi będzie miał prababcie w 2 sztukach :) Dziewczynki co do tego odbijania to chyba każda z Nas musi jakis swój sposób wypracować. MI się wydaje, że na brzuszku to srednio bo jak ja się położe od razu po jedzeniu to mam jeden odruch ... zwrotny.;/ A wracajać, dentysta na zywca ze srebrna blombą. Szlak myslałam, że mnie trafi bo pytałam kobiety na recepcji co przysługuje, znieczulenie, białe plomby itd. Owszem białe plomby są do trójek maksymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel współczuje :( niedaleko domu masz dobrą dentystkę prywatnie na Górników i niedrogą za zęba bierze 70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu alw ja juz wszystkie mam zrobione, mam się zgłosic na kontrole przed porodem. Gosia bajka normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was z rana :) Ale dzis zimno, jak zobaczyłam 3 st to, az mi sie odechciało wychylać nos z pod kołdry :) Dzis mi przychodzi łóżeczko :) Jak dobrze pójdzie to może wózek tez w tym tyg będę mieć, tylko nie wiem czy to nie będzie spacerówka;/ No ale cóż gondole chyba moge do kupic prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł :) a no zimno zimno :( co do wózka to przeważnie można dokupić gondole ;) ja muszę odebrać koła ;) bo gondole już mam ;) muszę wybrać się do tej myszki i zobaczyć niektóre rzeczy w realu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYłam wczoraj w rosmanie i powiem Ci , że np krem bambino jest tam tańszy niż w Myszcze, wkładki laktacyjne kolezanka mi poleciła upic z rosmana , małe opakowanie na próbę, koszt chyba 4 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie trzeba się po rozglądać :) ja sama czasem używam bambino ale znowu słyszałam że lepszy ten nivea na każdą pogodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambino są dwa ochronny i pielegnacyjny , kupie ten i ten zawsze mogę sama uzyć. Zamówiłam jesczez próbki jj na Grzeska , tez zobaczymy jak maluch zareaguje an nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania wejdz na strone jj i tam mozna zamówic próbki, sorry próbowałam link wkleic to mi wiad nie chciało wysłac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×