Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Jesli chodzi o jedzenie to nie wolno nam: surowych owocow morza (np ostrygi) serow "smierdzacych" (haha) brie, stilton, camembert itp pasztetow niektorych ryb (ale spokojnie chodzi tu o rekina czy rybe zwana swordfish) i nie nalezy przesadzac z tunczykiem ze wzgledu na bakterie merkury czy cos ;) co jeszcze ??? kawe nalezy znacznie ograniczyc zwlaszcza te osoby ktore pija po 3-4 dziennie. mala mleczna raz na jakis czas nie zaszkodzi. o napojach gazowanych nie slyszalam. Wiem ze musimy duzo plynow pic generalnie. Ja moglam kiedys na porannej kawie pojechac przez caly dzien a dzisiaj galonami pije ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka 90 a masz jakiegoś godnego polecenia ginekologa w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie miałam na mysli ten test TEST PAPP-A:) napisalam tak jak sie słyszy;], chyba sobie jutro zrobie wolne i wezme zwolnienei na Wikiego od lekarza rodzinnego, przyda mi sie kilka dni odpoczynku...;] tymbardziej ze antybiotyk ma rozpisany na 7 dni. zastanawiam sie czy nie wykorzystac sytuacji i nie zrobic jutro podstawowych badan krew i mocz... a pozniej zobacze czy cos dodatkowo bede meic zlecone, powiedzcie mi czy musimy jeszcze raz robic badanie krwi skoro mam wynik z 2007? mamy konflikt syrologiczny i miałam po 1 porodzie jakis tam zastrzyk z antygenem o ile kojarze robiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powiedzieli, że jak ma się oryginalny wynik krwi to nie trzeba robić "świeżego". Też jeszcze nie miałam tych różnych badań ale w szpitalu mi powiedzieli, że za wcześnie jeszcze, by je robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja wlasnie dzisiaj wybieram sie na badania:(morfologia, grupa i czynnik Rh, odczyn WR, obecność przeciwciał przeciwko toksoplazmozie, cytomegalii i ew. różyczce), moczu (badanie ogólne), cytologię i badanie bakteriologiczne. Narazie czuje sie dobrze tylko brzuszek czasem mnie pobolewa ale jesy OK. Roosa ja polecam pania Joanne Korabel. To ginekolog z krakowa, mloda, bardzo delikatna kobieta -POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAJSZCZĘŚLIWSZA :)
Ja o ciąży dowiedziałam się tydzień temu musiałam zrobić 4 testy żeby uwierzyć, że się udało Dziś byłam u lekarza Gin przepisała mi luteine ze względu na bóle podbrzusza jestem dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) oj zageszcza sie Nam:) fajnie ja dzis okna myję i ogolnie robie porzadki mam sporo spraw do załatwienia i na 14 do pediatry:) wyniki jednak zrobie po wizycie:) ostatnio sobie przejrzałam całosc prowadzenia poprzedniej ciazy bo miałąm teczke specjalnie załozona.... i kto by pomyslał ze moj synek w pazdzierniku skonczy 5 lat;] dopiszcie sie dziewczyny do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beybe29 ja mysle ze musisz zrobic badanie krwi kolejny raz. Ja mialam badanie krwi w 2009 i normalnie mnie skierowano ponownie. Nawet sie nie pytala kiedy co i jak bylo robione. Mysle ze w przypadku ciazy jest to konieczne gdyz im nie tylko chodzi o grupe krwi tylko o wiele innych rzeczy (ilosc leukocytow, roznorodnosc bakterii itd itp.) Moge sie jednak mylic to tylko moje zdanie wiec moze zapytaj po prostu lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) witam po weekendzie :) mnie troszki nie było ale już nadrobiłam :) zacznę od tabelki : NICK........Data ost..mies..Cykl.......Termin porodu płec miejscowosc beybe29........30.04..........26dni.....01.02.2013....... ....Zielona G. Martituska81. 28.04..........29.........02.02.2013...........Plumouth Inspektor1......30.04.........30.........07.02.2013....Ty chy/Jastrzębie netta2..........04.05..........26.........??????????????? ........Warszawa Anitka90.......08.05..........28...........12.02.2013.... .....Kraków moje konto......17.04.........28......... ??.01.2013........ Radom no ja ogólnie czuję się ok, ale powiem wam że brzuch mnie pobolewa cały czas troszeczkę.... nie wiem czy wy też tak macie ale nie mogę się przeciągnąć... jak leże w łóżku i chce się wyciagnąc to czuje jak mnie w brzuchu coś blokuje i trzyma... jakby skurcz.... nie wiem... niebieska ja też się przyłączyłam a termin mam jakoś pod koniec stycznia bo nie ma watku na styczen fajnego :) ja też na badania muszę iśc... jutro się wybieram na mocz, krew, hiv, kiłę, toksoplazmoze, i mam wymaz z pochwy jeszcze.. powodzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny nie mogę się doczekać czwartkowej kontroli, bo może wreszcie uda mi się zobaczyć mojego Okruszka. Mam nadziej, że w z nim wszystko ok. Plamienia się uspokoiły a to najważniejsze. Został tylko ból brzucha, taki jak ciągnienie, ale niezbyt uciążliwy. Co do kawy to mnie od niej odrzuca. Od samego zapachu mnie mdli. Zresztą nigdy za nią nie przepadałam. Z tego co wiem nie wolno też jeść w ciąży wątróbki, bo ma za dużo witaminy A. Nie można też jeść ryb wędzonych i tatara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........Data ost..mies..Cykl.......Termin porodu płec miejscowosc beybe29........30.04..........26dni.....01.02.2013....... ....Zielona G. Martituska81. 28.04..........29.........02.02.2013...........Plumouth Inspektor1......30.04.........30.........07.02.2013....Ty chy/Jastrzębie netta2..........04.05..........26.........11.02.2013 ........Warszawa Anitka90.......08.05..........28...........12.02.2013.... .....Kraków moje konto......17.04.........28......... ??.01.2013........ Radom Poprawiłam mój termin w tabeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........Data ost..mies..Cykl.......Termin porodu płec miejscowosc beybe29........30.04..........26dni.....01.02.2013....... ....Zielona G. Martituska81. 28.04..........29.........02.02.2013...........Plumouth Inspektor1......30.04.........30.........07.02.2013....Ty chy/Jastrzębie netta2..........04.05..........26.........11.02.2013 ........Warszawa Anitka90.......08.05..........28...........12.02.2013.... .....Kraków moje konto....17.04.........28......... ??.01.2013........ Radom Bayer lev.......24.04.........30.........31-01-2013.........Niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mowiac pierwsze slysze o pasztetach,w pierwszej ciazy jadlam i mala zdrowa,chyba chodzi o to,zeby byly dobrze przetworzone,nie pol-surowe,a nie o sam pasztet. beybe-ja tez tak sobie mysle,ze moja corka juz trzy lata skonczyla,nawet nie wiem kiedy;)poprzednia ciaze mialam fantastyczna,bezproblemowa i porod tez super wspominam,mimo,ze skonczyl sie cesarka. Mam jutro wizyte i troche sie denerwuje,bo przy poprzedniej w szpitalu jeszcze nie bylo slychac serca,mam nadzieje,ze wszystko w porzadku. Moje konto-mnie brzuch czasem delikatnie pobolewa,ale nie caly czas,w pierwszej ciazy tez tak mialam.Na poczatku czesciej bolalo,teraz prawie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no powiem że na początku bardziej bolał i w sumie to tak jak na @... teraz mniej ale w sumie jeszcze czuje troszkę :) ja ide do lekarza za tydzień... mam nadzieję że też usłyszę serduszko... powodzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje konto-dzieki,Tobie rowniez powodzenia🌼 Mysle,ze takie bole na poczatku ciazy sa normalne.Wlasciwie kazda moja kolezanka je miala,ja w pierwszej ciazy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! U Was też tak śpiąco? :) Anitka90 dzięki za nazwisko tej gin. Bardzo mało jest o niej informacji w necie.. Możesz mi coś więcej napisać? tzn. czy wszystkie badania może robić, łącznie z USG? Czy pracuje w szpitalu? I gdzie przyjmuje? Netta ja też się nie mogę doczekać potwierdzenia, że jest ok.. Krwawienia miałam pełen tydzień.. Później plamienia i dostałam Duphaston. Trzymajcie się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez tak spiaco;)Posprzatalam,poprasowalam,nawet pierogi zrobilam z cora,a teraz najchetniej bym sie myknela do lozka. Wizyte mam jutro o 8,wiec dzis pewnie pojde spac najpozniej o 22,zawsze bylam spiochem,ale teraz to juz przesada:D Maz zostanie z mala w domu,bo ona tez lubi spac i wstaje o 10:30,ciekawa jestem jak to bedzie jak pojdzie do przedszkola w sierpniu. Roosa-trzymam kciuki,zeby bylo dobrze wszystko.A kiedy masz wizyte,bo nie doczytalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev - Ty to masz energie i siłę :) Daj znać, jak będziesz po badaniach :D Ja byłam dzisiaj wieczorem. Dzięki Bogu kruszynka JEST. Początek 5 tyg. więc lekarka nie była w stanie dać 100% pewności, że np. pęcherzyk nie jest pusty ale wszystko wskazuje na to, że jest dobrze. Niesamowicie się cieszymy, gdyż jak w czasie tych krwawień pojechaliśmy do szpitala to jedna lekarka powiedziała, że są to "resztki po poronieniu"!!!!!! Więc pojechaliśmy do drugiego szpitala i tam diagnoza była przeciwna! Oprócz krwawienia wszystko wyglądało dobrze i tylko Duphaston mi przepisali... I kazali leżeć.. Dlatego tak się bałam tej dzisiejszej wizyty... Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej... Czekam na wieści od Ciebie! Pa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
NICK........Data ost..mies..Cykl.......Termin porodu płec miejscowosc beybe29........30.04..........26dni.....01.02.2013....... ....Zielona G. Martituska81. 28.04..........29.........02.02.2013...........Plumouth Inspektor1......30.04.........30.........07.02.2013....Ty chy/Jastrzębie netta2..........04.05..........26.........11.02.2013 ........Warszawa Anitka90.......08.05..........28...........12.02.2013.... .....Kraków moje konto....17.04.........28......... ??.01.2013........ Radom Bayer lev.......24.04.........30.........31-01-2013.........Niemcy qociakwawa...12.05.........28..........15.02.2013........Warszawa Ach... trzeba iść do pracy, a jak się nie chce... Wczoraj poszłam spać o 21.30 więc może dam radę normalnie funkcjonować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z porannym sniadankiem ;) Jak sie czujecie? Ja dzisiaj zaczynam 5 tydz wiec wydaje mi sie ze wszelkie objawy jeszcze przede mna -oby ominely mnie szerokim lukiem! :) Rosa jak mam byc szczera to ja chodze do pani Korabel ale nie w Krk. Przyjmuje prywatnie w innym miescie ale nie chce mowic dokladnie w ktorym bo chce byc anonimowa -wiesz to jest internet. Mam nadzieje ze sie nie obrazisz... Zycze milego dnia! Ja do pracy na 14 h!!! Masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Ja już w pracy... Spać się chce... o 13 będę spać na siedząco ;) Mi tylko od czasu do czasu jest nie dobrze, no i cycki dokuczają, a i nocna toaleta grrrr, ale lepiej, żeby były te objawy niż ma ich nie być w ogóle :) Ja w sobotę zaczynam piąty tydzień, a za tydzień pierwsza wizyta u gina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) widze ze i tabelka sie rozrasta, ja dzis do kosmetyczki, wciaz meczy mnei to solarium , jeszcze z 2 sesje by mi sie przyfdały przed slubem.. no ale ....zapytam na wizycie w piatek. naszczescie juz nie mam az takich napadów jedzeniowo-mdłosciowych, poza tym fajnie nie musiec wstawac o 6 do pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim!! Ja podobnie jak wiekszosc z Was... zaraz smigam do pracy ale poki co sniadanko... nigdy nie jadlam sniadan i to dla mnie tortura ale po malu sie przyzwyczajam. Nalesniczki z nutella i bananami w sumie sa pyyyycha ;) rozpieszczam sie normalnie ;) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa-ja nie mam powera,ale jak sie ma trzylatke w domu,to niestety nie ma jak sie pobyczyc;)Za to spac chodze przed 23,a zawsze bylam nocnym markiem i spimy sobie z corka do 10:30. Ciesze sie,ze dzidzia jest taka silna i sie trzyma.A ci lekarze to tez sa rozni,dobrze,ze pojechaliscie do innego lekarza. Bylam u lekarza dzis,serduszko jak dzwon,sama slyszalam,wg lekarza wszystko wyglada super,male ma 11mm,mam juz pierwsze zdjecie,wyglada jak krewetka:p Ciesze sie niesamowicie,za dwa tyg.nastepna wizyta,zaczelam 8 tydzien. Anitka.ja sie czuje dobrze,spiaca troche,piersi bola,ale to standart u mnie,poprzednio bylo tak samo i sikam w nocy trzy razy,co mnie wykancza powoli.A moze bedziesz ta szczesciara bez niefajnych objawow,ja bylam i licze,ze teraz tez mnie ominie:) Beybe-ja bym nie ryzykowala solarium,takie temperatury moga wywolac skurcze. Martituska-ciagnie cie do slodkiego?;)Mnie tak ciagnelo w poprzedniej ciazy i mam core;),a teraz mi sie chce owocow i warzyw na potege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa nie jesteś sama. Mnie w zeszłym tygodniu straszyły plamienia. Dostałam na nie duphaston i no-spe. Biorę je 3 razy dziennie i jest sporo lepiej. Mam leżeć i odpoczywać. W czwartek idę na kontrolę. Mam nadzieję, że zobaczę już mojego Okruszka. Ostatnio lekarka nie była pewna czy widzi pęcherzyk. Ciekawe czy przedłuży mi zwolnienie, czy też każe wracać od piątku do pracy. Najbardziej przeraża mnie sama droga do pracy. Mam prawie 20minut piechotą do przystanku i niezły ścisk w autobusie. Nie dość, że można zarobić z łokcia, to jeszcze można zostać wprasowanym w jakiś element autobusu przez ten ścisk. Siedzącej miejscówce można zapomnieć. U mnie już połowa 5 tygodnia. Co do objawów to mnie lekko mdli i dokuczają mi piersi. Są strasznie nabrzmiałe, nie mogę się do nich wcale dotknąć. Brzuch odzywa się od czasu o czasu. A spać mogłabym na stojąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :D Też się pilnuję za śniadaniami i owocami :) Wczoraj gin dała mi taki poradnik dla kobiet w ciąży. Odnośnie żywienia nie było jakiś zaskakujących informacji, ale podzielę się tym, co mam :D 1.lepiej ciemne pieczywo niż jasne 2.duuuużo mleka (ale też jogurty, kefiry, twarogi) 3. zwiększyć spożycie drobiu i ryb; 4. codziennie warzywa i owoce; 5. unikać nadmiaru tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych; 6. unikać nadmiaru słodyczy i soli; 7. zero alkoholu i najlepiej rzucić palenie i nie przebywać w miejscach zadymionych Anitka90 oczywiście, że rozumiem. Ale może wiesz, czy w szpitalu jakimś pracuje? Strasznie mało info o niej.. :( Bayer Lev już nie mogę się doczekać tego dnia:) Gratuluję Ci i Kruszynce! :) Beybe, sądzę tak, jak Bayer Lev. I też krwotoki... Zagrożenie życia Maluszka.. Dodatkowo zmiany skórne u Ciebie, takie plamy... I tak będziesz na pewno pięknie wyglądała!!! Maluszek od środka nada Ci blasku :) A w razie czego jakieś kremy i balsamy może wypróbujesz? Dzięki Netta. Cieszę się, że już lepiej. Myślę, że z tym zwolnieniem to powinna Ci dać... Chociaż do końca siódmego tygodnia.. Ja już nie muszę leżeć, ale mam się nie przemęczać i dalej brać Duphaston. U mnie początek piątego. ALe pęcherzyk urósł i już był lepiej widoczny:) Daj znać, jak będziesz po :) Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa ciesze się, że u Ciebie też już lepiej. Najważniejsze, że maleństwa mają taką silną wolę życia ;) Jasne, że dam znać po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za miłe słowa:) odnosnie slubu , najblizsze 2,5 tyg beda sie wokoł tego krecic, kosmetyczka, fryzjerka, tance, odbior sukni, kwiaaty i w ogole troche zachodu;] ale mysle ze bedzie warto poznej jeszcze sesja plenerowa:) u mnie jakby dolegliwosci ustaja, tzn piersi dalej tkliwe.... juz nie moge sie doczekac piatku....a wizyta dopiero na 19, z solarium mnie przekonayscie:) ogolnie to ciut wczesnie zaszłam w ciaze bo ani dietowac nie moge, ani opalac sie:)) ani alkoholu na slubie sie nei napije nawet okazjonalnie:) , ale najwidoczniej tak było nam pisane, mielismy okres ze usilnie sie staralismy i nic:)) a tu w najmniej oczekiwanym momencie....kiedy odpuscilismy i zaczelismy zajmowac sie czyms innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
A mi z kolei po nocach śnią się non stop słodyczne, w poprzedniej ciąży też tak miałam. A jak u Was z igraszkami? Bo ja jak by mam mniejszą ochotę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wieksza ochote na słodkie ostatnio robiłam galeretki z truskawkami i bita smietana;] apropos macie wstepnie wybrane imiona bezwzgledu na płec czy jeszcze sie nei zastanawiałyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×