Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Martutuska81
Nowicjuszka i Ashanti - bravo ;) gratulacje !! Ashanti masz rewelacyjny pomysl z tym pierwszym tancem i nowinka ;) Ja w zyciu nie moglabym sie powstrzymac od wygadania sie ;) Bayer Lev ja tez chcialabym dwojke ;) Fajnie ze jestes z DE to przynajmniej sie podpytam jak przyswajasz coreczce jez polski ??? Rozumiem ze maz/partner nie jest Polakiem skoro juz 14 lat mieszkasz poza granicami PL? dziewczyny u mnie wreszcie zaczyna sie cos dziac ;) przyszedl list ze szpitala zawiadamiajacy o pierwszym skanie !!! 24 lipca !!! BOze jak ja mam wytrzymac ??? Dobrze chociaz ze siostra z mezem i dzieciakami przyjezdzaja na wakacje pod koniec czerwca to jakos szybciej mi zleci !! Przyslali mi tez wozek !!!! Mowie do meza: tylko nie mow nikomu bo pomysla ze jestem stuknieta a sama na forum obwieszczam !! Patrze na to cudo i nie mam pojecia jak zlozyc.... ale jest sexy mowie Wam !!! po prostu piekny ;) haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enel-gratuluje:) Martituska-maz jest Polakiem,co prawda ma niemieckie obywatelstwo,ale urodzil sie w Polsce,poznalismy sie juz w De oczywiscie,takze bardziej patriotycznie podeszlam do sprawy zamazpojscia niz by sie moglo wydawac:p Z corka rozmawiamy po polsku tylko i wylacznie,niemieckiego uczyla sie od dzieci,a teraz w przedszkolu to w ogole sie rozwinie,zalezy mi,zeby mowila,czytala i pisala po polsku. A jak u ciebie wyglada sytuacja? hehe,a wozek to taki unisex?;)Wklej linka,chetnie bym zobaczylo to twoje cudo:)Oj,do 24 lipca to sporo czasu,ale wytrzymasz,szkoda,ze u was tak kiepsko z opieka w pierwszych tygodniach ciazy,kiedy kobiety sie tak denerwuja przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, moje dziecko dzis było na wycieczce a teraz padł i macznie spi:) witam nowe kolezanki i gratuluje:) mecz tez wczoraj ogladałam i emocje były:) ashabti to my 2 slubne - ja tez bym nei wytrzymała :)) ale zrobisz mezowi niespodzianke, Ty 23 masz slub ja 30;] dzis byłam u kosmetyczki wziełam sobie jakies zabiegi na ciało i masaz czekoladowy na twarz;] cudownie było sie odprezyc, jutro fryzjer i próbna fryzurka. Przewrazliwienie to rzeczywiscie dobre okreslenie....:) trzymajcie kciuki za moj piatek;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Dziewczyny wytłumaczę jeszcze raz. 4.06 trafiłam do szpitala z podejrzeniem zapalenia jajników. Miałam powiększony prawy jajnik, echogeniczność mieszana. Niewielka ilość płynu znajdowała się w zatoce douglasa. Beta HCG robiona przy przyjęciu nie wykazała nic - 0.100 USG dopochwowe - nic. Zapalenia żadnego nie było. Po prostu ból jajnika i tyle. dostalam jakies proszki - przeszło. Zostałam wypisana do domu. dziś 13.06 zrobiłam test - 2 grube kreski. Ostatnia miesiączka 15 maj, data domniemanego poczęcia wg. kalkulatora 29 maj.. boję się, że coś może być nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjuszka. Moze bylo za wczesnie aby na usg cos wykryc ?? Czasami kobiety w poczatkach ciazy maja silne i silniejsze bole jajnikow (mnie tez bolalo ale nie tragicznie). Czytalam ze niektore kobiety nie moga sie z lozka podniesc bo tak boli jajnik np. Wydaje mi sie ze to moze byc to. Na Twoim miejscu zrobilabym bete bo to najszybciej potwierdzi ciaze a w szpitalu mogli zle zdiagnozowac. Ja kiedys mialam silny bol owulacyjny az zemdlalam, wzieli mnie do szpitala i stwierdzili ze mam zapalenie drog moczowych. Bzdura bo juz na drugi dzien czulam sie znakomicie i wrocilam do pracy. Ile testow juz zrobilas ?? Mysle ze jestes w ciazy. Dziesiejsze testy sie raczej nie myla i wykrywaja hormon hcg w moczu prawidlowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev to troszke inaczej mialas w domku jako ze oboje mowiliscie z mezem po polsku. Moj maz jest anglikiem i musi byc pol na pol. dziecko na pewno wychwyci do kogo w jakim jezyku ma mowic... ja sie tylko zastanawiam... przeciez maz nie bedzie wiedzial o czym z dzieckiem rozmawiam itd... albo nie wyobrazam sobie mowic do malenstwa po ang... polskie pieszczotliwe slowka na mysl przychodza naturalnie i tak tez bede robic - mowic po polsku. Maz co nie co rozumie ale konwersacjii nie nawiaze ;( ciekawa tez jestem czy dziecko bedzie mialo jakis akcent z racjii tego ze bedzie dwu-jezyczne ?? Link do strony z wozkiem: www.quinny.com (buzz3) jestem zafascynowana ;) no dobrze uciekam ;) dobranoc wszytskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enel
ooo, widze ze jest tu kilka kolezanek, ktore beda mialy te same dylematy co ja... czyli wybor jezyka. Ja bede mowila po polsku tak juz ustalilismy, a moj M. po niderlandzku. jest Holendrem. Z tego co obserwuje to dzieci takie mowia po polsku, ale posluguja sie mniejsza iloscia slow. Jednak dopiero przekonam sie na swoim przykladzie... Dziewczyny, a jak sie czujecie? Macie juz jakies typowe symptomy? Mi jest caly czas goraco... i mam ciagniecia w podbrzuszu, ale nie caly czas. Poza tym sennosc. No i beczec mi sie chce... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Mamusie ;) Jak samopoczucie U mnie dobrze ;) tylko znowu brzuszek z rana mnie pobolewal ale teraz jest juz OK. Dziasiaj nareszcie wolny dzien od pracy-jestem naprawde zmeczona. 3 dni po 14 h to stanowczo za duzo. Ale to koniec tego maratonu, co 2 dzien ;) Mialam wczoraj dylemat. Chodzicie do ginekologa prywatnie czy na NFZ? Bo ja jednak zdecydowalam sie na prywatnego. A tak w ogole to strasznie zazdroszcze Wam ze juz macie za soba pierwsza wizyte.......ja dopiero 23.06.....;( z racji ze wczesniej nie bylo by pewno nic widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Ja dziś odbieram wynik betki, ale mam jakieś czarne wizje, bo coś mnie piersi mniej bolą i w ogóle jest jakoś inaczej... :/ Tempka podwyższona, ale boje się.... Umrę z nie pewności A jak u Was mamuśki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Zrobiłam jeden test i to jeszcze z drugiego moczu bo o 5:30 tak mi się chciało siusiu że musiałam wstać i a test robiłam o 10 bo jeszcze poszłam sobie smacznie spać.. Dziś na 12 idę do ginekologa, może uda mi się coś dowiedzieć... mam też problem z tym, że jestem baaaardzo młoda jak na mamę i jak najdłużej muszę ukrywać ciążę przed rodzicami.. muszę ich przygotować trochę. ustabilizować sie finansowo i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
nie sądze by test się mylił, bo dzisiejsze testy tak jak mówisz, są dokładne a okresu jak nie było tak nie ma.. tylko dramatycznie bolą mnie piersi.. i czasami brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjuszo ile masz lat?? NIe martw sie za bardzo. Co ma byc to bedzie, rodzice jak ochlona z szoku beda szczesliwymi dziadkami. Pamietaj aby o siebie dbac teraz, szczegolnie w 1 trymestrze i unikac zakazanych pokarmow i uzywek Anitko jestem pelna podziwu !! Ja pracuje czesto i gesto fizycznie ale tylko 5-6 godz dziennnie i to mnie juz pod koniec przytlacza. 14 godz ?? uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewuszki :) nowicjuszka tak jak dziewczyny mówią najlepiej zrobić bete, jest najbardziej wiarygodna ale te testy też więc w sumie to gratuluje :) rodzice pewnie zrozumieją i będą Cię wspierac... zobaczysz:) daj znać jak po lekarzu :) dziewczyny ja ogólnie czuję się ok, wieczorkami brzucho mnie pobolewa tylko troszkę, ale powiem Wam że czasem mi go tak wywali ze wyglądam jakbym była w jakimś 5 miesiącu :P ja chodzę prywatnie do lekarza, są minusy bo badania też muszę wtedy robić odpłatnie... ale narazie nie narzekam :) dziewczyny mam pytanie czy wy też tak macie że sie cały czas martwicie... ja już odliczam dni do wizyty.... ja byłam juz na 1 usg w 5 tygodniu zeby potwierdzić ciązę i czy dobrze jest umieszczona bo u mnie bylo podejrzenie niedrożności jajowodów, więc teraz jak pójde mam nadzieję ze dowiem się juz czegoś więcej :) jak robiłam badania to jeszcze dla pewności bete sobie zrobiłam.... to ostatnio pod koniec maja miałam wynik 1100 a teraz wyszła mi 62000 więc rośnie więc mam nadzieje że będzie ok.... wyniki też chyba ok... toksoplazmozy nie miałam i nie mam, wyniki krwi też w sumie w normie :) qociakwawa daj znać jak wyniki bety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Na pewno dam znać :) Mnie jajniki bolą tak jak na okres, ale go nie ma. Dziewczyny jak ja bym chciała już 18, bo wiecie co? Najgorsza to jest nie pewność :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny! Też się martwię.. i bardzo chcę, by wszystko było dobrze... Tak myślę, że najgorszy pierwszy trymestr... Później już będzie trochę bezpieczniej... Ten piąty, siódmy a później jak łożysko będzie przejmowało funkcje.. A jak tylko jakieś plamienie lub ból brzucha to już w ogóle.. Ale starajmy się być dobrej myśli:):) Moje konto a Ty jesteś tera dokładnie w którym tyg? Ale masz betę rewelacyjną!!! :D Póki co też chodzę prywatnie ale jeszcze nie ma swojego stałego gin.. A na NFZ chcę pójść po skierowanie na te badania :) Zobaczymy, czy mi da, czy nie powie, że jeszcze zbyt wcześnie (bo wg niektórych dopiero, jak serduszko słychać to dają skierowanie na badania). qociakwawa czekamy na wieści! Nie martw się ... Już prawie 12 :) Nowicjuszko jak się czujesz? Jak po wizycie? Jesteśmy z Tobą... Rodzice też będą, zobaczysz... Myślę tak, jak Martituska.. Uważaj na siebie, jeśli możesz staraj się więcej wypoczywać.. Trzeba być dobrej myśli.. Mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Ja mam opiekę z pracy, więc chodzę tak jak by prywatnie, ale za badanie muszę płacić, natomiast za to, że jestem już znana lekarzą ze szpitala to mam czasami USG na lewo hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny gratuluje nowym mamusiom jestem już po wizycie. Maleństwo z pęcherzykiem ma 16 mm. Pęcherzyk pięknie było widać na USG. Tylko maluch w środku nie bardzo chciał się ujawnić. Lekarka jedna stwierdziła, że jest na 100'% i wypatrzyłam echo serduszka. Czy z maluchem wszystko ok. Mąż nie może się już doczekać kiedy obejrzy fotkę Okruszka, bo jest jeszcze w pracy. Dostałam jeszcze 30 dni zwolnienia i ma się oszczędzać. Duphaston mam brać od jutra tylko 2 razy dziennie. Zresztą myślałam że padnę w aptece przy jego wykupywaniu, 45 złotych jedno opakowanie, a jeszcze niedawno płaciłam po 30kilka złotych. Lekarka założyła mi kartę ciążową i dostałam cały plik skierowań na badania. Wizytę kontrolną mam za miesiąc. Termin mam na 11.02.2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wykupiony pakiet medyczny, więc chodzę prywatnie. Płacę miesięczną składkę i wizyt i badania mam już w ramach tego. Jak na razie jestem z tego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Dziewczyny lekarz mnie nie przyjmie dziś.. :( muszę czekać do poniedziałku. Bardzo się denerwuje, że coś może być nie tak.. Mam 20 lat .. Mój ojciec ma baaaardzo rygorystyczne zasady więc jego boje się najbardziej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Jesteś dorosła :) A jak się dowie o dzidzi to na pewno serce mu zmięknie. Nie denerwuj się bo to w twoim stanie jest nie potrzebne :) Pozytywne myślenie to podstawa, chociaż sama dziś miałam załamkę, ale musisz wierzyć, że wszystko jest ok. Spójrz jak kiedyś nie było sprzętów to kobiety się o ciąży dowiadywały po jakim czasie i wszystko było ok :) Jeśli nic się nie dzieje, nie masz krwawień itp to zrelaksuj się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta-to super wiesci!!Gratuluje.16 mm ma twoje malenstwo,to juz duze jest;)Ktory tydzien? Nowincjuszka-ja tez mysle,ze rodzice beda cie wspierac.Ile masz lat? A co do dnia zaplodnienia,niekoniecznie musialo to byc 29.05.,owulacja mogla sie przesunac,dlatego beta nie pokazala nic jak bylas w szpitalu. Martituska-tak,u mnie jest inaczej,poniewaz my w ogole nie rozmawiamy z nia po niemiecku,tak nam poradzono,tak samo u ciebie jest,jesli chcesz,zeby dziecko mowilo po polsku,musisz z nim rozmawiac tylko w tym jezyku,nie mieszac.Co do akcentu,skoro mieszkacie za granica,to dziecko bedzie mialo z automatu wiecej stycznosci z jezykiem ang.,koledzy,szkola,przedszkole,wiec akcent bedzie mialo prawdopodobnie ang. Znam duzo dzieci dwujezycznych,nawet gdy oboje rodzicow jest Polakami i zawsze dzieci mowia lepiej(a przynajmniej akcent jest obcy) w jezyku kraju,w ktorym mieszkaja. Wozek ladny:) Enel-z tym zasobem slow to na pewno,w koncu i nam po kilkunastu latach mieszkania za granica,uciekaja slowa rzadko uzywane.Na razie moja corka nie ma takich problemow,mowi bardzo ladnie po polsku,ma bardzo duzy zasob slow,ale ona zaczela wczesnie mowic,jak miala poltora roku,to juz skladala zdania dwu-trzy wyrazowe. Ja sie czuje caly czas tak samo,czyli spiaca,piersi bola,rano musze cos zjesc zaraz po wstaniu,bo mi slabo inaczej. Anitka-cierpliwosci,ty tez zobaczysz swojego okruszka:)A lepiej isc pozniej,kiedy juz wszystko widac niz sie pospieszyc,a potem denerwowac. Qociakwawa-bedzie dobrze,zobaczysz🌼 Moje konto-ja sie tak bardzo nie denerwuje,w pierwszej ciazy chyba bardziej,a teraz wychodze z zalozenia,ze co ma byc to bedzie.Ze swojej strony staram sie dbac o siebie na ile mam mozliwosci,a reszta nie jest zalezna ode mnie.Lekarz mi kiedys powiedzial,ze jak ciaza ma sie utrzymac,to sie utrzyma bez wzgledu na wszystko,a jak cos jest nie tak,to chocby nie wiem co sie robilo,to sie ja straci,wiec teraz troche luzuje.Wiadomo,ze lek jest,ale przede wszystkim o to czy dziecko bedzie zdrowe-to jest najwieksza moja obawa. I nie stresuj sie,beta piekna,na pewno wszystko jest dobrze. Roosa-masz racje,ze pierwszy trymestr jest trudny ze wzgledu na ryzyko poronienia,ale od chwili kiedy sie dowiedzialysmy,ze jestesmy w ciazy,bedziemy sie obawiac o swoje dziecko i to juz do konca zycia;)Taki los rodzica. Zmykam z corka na zakupy,obiecalam jej nowa swinke-skarbonke,bo ze straje ciezko wytrzasnac pieniadze:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Dzwoniłam do polożnej ode mnie z przychodni i powiedziała mi, że teraz mnie nikt nie przyjmie bo ciąża jest zbyt młoda by ją w ogóle dojrzeć.. :( zarejestrowała mnie na 9 lipca dopiero :( Dziękuję kochane za wsparcie.. Nie wiem teraz czy lecieć jeszcze po test do apteki i się upewnić czy w poniedziałek po prostu isc na betę.. co doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta jak fajnie!!! Gratulacje!!!! Teraz błogi czas odpoczywania :) Moja koleżanka postawiła hipotezę, że jak mama w czasie ciąży dużo śpi i wypoczywa to później niemowlak też ładnie noce przysypia:) Ciekawe :) Myślałam o wykupieniu rocznego pakietu w ramach tych firm medycznych typu Lux... Scan... itp. Moja firma nie zapewnia tego pracownikom, ale zliczając wizyty chociaż raz w miesiącu + badania to chyba się opłaca.. Macie jakieś doświadczenia w tym związane? Nowicjuszko jeśli mieszkasz w miejscowości w której możesz mieć zapewnioną anonimowość i pójdziesz do dowolnej przychodni i powiesz, że jesteś na początku ciąży i masz niepokojące objawy, które jak najszybciej musisz skonsultować z ginekologiem to lekarz bez rejestracji powinien Cię przyjąć. Tak mi powiedziała gin. u której ostatnio byłam. Związane jest to z tym, że lekarze boją się wziąć odpowiedzialności, gdyby coś się podziało.. Jeśli masz taką możliwość, by pójść jeszcze gdzieś to może warto, byś się nie stresowała? Lub jeśli masz możliwość zrobienia badania Beta HCG. Ono kosztuje niecałe 30 zł. Wyniki w niektórych laboratoriach są już po godzinie, dwóch. Może już to badanie by Cię trochę uspokoiło. Ucieszyła mnie wiadomość, że masz 20 lat:) Obawiałam się, że poniżej 16 :) Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
mieszkam w dużej miejscowości i dzwoniłam po laboratoriach beta HCG kształtuje się w okolicach 40-50 zł. nigdzie taniej nie znalazłam.. chciałabym wiedzieć po prostu, że beta przyrosła od pobytu w szpitalu i że maluszek faktycznie tam jest.. mam bolesne piersi, podbrzusze mnie pobolewa ale nie plamię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha,jeszcze jedno,ja mam taki pomysl,zeby w tabelce wpisac tez tydzien ciazy,wtedy tabelka bedzie czesto aktualizowana i sie nie zgubi.co wy na to?W przeciwnym wypadku jak sie wszyscy wpisza,to sie zapodzieje gdzies. Nowincjuszka-ile testow juz robilas?Masz objawy,ktore wskazuja na ciaze,jesli musisz sie upewnic,to zrob bete.Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Bayer - zrobiłam jeden test ale nawet nie musiałam czekać na wynik długo. Kreski grube, ciemne.. okresu powinnam dostac 11.06. Pobolewa mnie podbrzusze i mam okropnie tkliwe piersi i bardzo obolałe. a od pół roku przed @ nie miałam w ogóle bolesnych piersi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwazam,ze jestes w ciazy.Test+brak miesiaczki+bolesnosc piersi i bole brzucha,jak dla mnie ksiazkowe objawy ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Też tak uważam.. Tylko martwię się bo leżałam w szpitalu tydzień temu, miałam powiększony jajnik i niewielką ilość płynu w zatoce Douglasa i boje się, że z maleństwem może być coś nie tak.. Znalazłam tańszą betę 28 zł, jutro lub w poniedziałek pojadę zrobić i za dwa tygodnie lub tydzień powtórzę betę by sprawdzić czy przyrasta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob bete,moze cie to uspokoi,strasznie sie denerwujesz,a to niedobrze.Ciaza jest naprawde bardzo mloda jeszcze i nie ma wiekszego sensu wizyta u ginekologa w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowicjuszka więc masz możliwość podziałania i nie musisz tyle czekać na kolejną wizytę. Skoro mieszkasz w większej miejscowości to możesz i zrobić betę i pójść do jakiegoś lekarza w przychodni.. I już będziesz się mniej stresować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×