Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość qociakwawa
Ja już mam :P Dziewczynka Maja, chłopiec Alan A ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko samo wybrało dla chłopca Igor-Igorek mysle ze Z Wiktorem dobrze by wspołgrało, a dla dzewczynki ja mysle ze Weronika z sentymentu ze moj tato chciał mi takie imie dac, ale brat wybrał i postawił na swoim:) i jest inne, ale moze jeszcze zmeinimy zdanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Ważne, żeby było zdrowe :) Nie mogę się już doczekać... :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, a wiecie coś na temat płynu w zatoce Douglasa? Czy jak na etapie i 4 i 5 tyg. jest to nic złego? Macie takowy lub wiecie coś o tym? Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Ja zawsze miałam wolną od płynu. A to znalazłam na innym forum: "Zatoka Douglasa znajduje się między macicą a odbytnicą. W pionowej pozycji ciała jest to najniżej położone miejsce jamy brzusznej. Ma prawo znajdować się tam nieco płynu. Większa ilość może występować w przypadku ciąży pozamacicznej, stanu zapalnego przydatków, pęknięcia torbieli jajnika. Jeżeli lekarz wykonujący USG nie stwierdził, że ta ilość płynu jest podejrzana, to nie należy się tym przejmować."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki:) sorki za dość długą nieobecność, ale jakoś nie miałam dni na pisanie :P Dziś miałam pierwszą wizytę;) jesteśmy mega szczęśliwi:D 6 tydzień i 2 dzień, 4mm ma maleństwo, serduszko bije :)termin na 5 luty:) wszystko jest w najlepszym porządku:) dostałam tylko zapobiegawczo luteinę tak w razie "W":) wczoraj miałam kryzys samopoczuciowy, spałam do 10 tej a później od 11 do 14:P tak mi było źle:P a dziś jak nowo narodzona;) pozdrowionka dla Was:) widzę że ekipa lutowych mamusiek rośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Gociekawa! Gdyby jeszcze któraś z Was coś wiedziała z własnego lub bliskich doświadczenia będę wdzięczna za info.. :) Mania*** GRATULACJE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać, że kawa za mną chodzi :)... Wybacz literówki qociakwawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Hehe nic nie szkodzi ;) Jejku dziewczyny ja już zasypiam, a to jeszcze tyle czasu do meczu... :) szczerze to już nie mogę się doczekać soboty, by w końcu porządnie się wyspać :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martitusjka81
Hej, Jak ja Wam zazdroszcze zdjec krewetek i pecherzykow !!! Nie jem slodyczy prawie w ogole, za to mnostwo warzyw i owocow (mowicie ze na chlopca ??) imiona to Lilka i Filip (moje typy, bo maz zakochany w innych ale musze go udobruchac ;)) Ja i tak ide na kompromisy bo nie moge dac typowo polskich imon ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania-gratuluje serduszka:)Super uczucie,co? Martijuska-hehe,ja nie wiem czy na chlopca,ale w ciazy z cora mialam pociag do slodkiego,a teraz warzywa i owoce masakrycznie,wiec licze,ze moja krewetka to moze chlopak?;)Troche inaczej te ciaze przechodze. A skad jestes?Jestesmy chyba w jednym wieku,ja tez rocznik 1981:) qociakwawa-ja tez mam dzis kryzys,przez to,ze tak rano musialam wstac,zaraz kapie mala,siebie i niestety nie kibicuje z mezem,tylko ide spac,oczy mi sie kleja. Roosa-czyli generalnie mamy sie zdrowo odzywiac i dbac o siebie;) Beybe-no faktycznie musisz sie troche ograniczac teraz,ale wszystko dla kruszynki.Odbijesz sobie za kilka miesiecy:) My imion jeszcze nie mamy,zaczniemy myslec jak bedziemy znac plec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev pochodze z Siedlec a mieszkam w uk. Rocznik 81 i to moja pierwsza ciaza ;) nie staralismy sie za dlugo bo 3 miesiace ale czekalam na ten moment bardzo dlugo (zawsze chcialam slub, potem dom i na koncu dzidzia) instynkt macierzynski uruchomiony od zawsze i wiekszosc moich kumpeli ze studiow juz dawno sa mamami. Najwyzszy czas na mnie ;) Dziewczyny nie moge z tym meczem... to na pewno nie sluzy dobrze fasolce !! za duzo emocji !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
No mam nadzieje, że te emocje nie zaszkodzą dzidziolowi :O Będą mieli kibicowanie we krwi :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak.. :D ;D :D Dlatego staram się odrywać od oglądania siedząc przed kompem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Piękny mecz :D Czas spać, dobranoc mamuśki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania*** gratulacje!!! Ja idę jutro na kontrolę i USG. Ale u mnie raczej jeszcze serduszka nie będzie widać, bo zbliżam się dopiero do początku 6 tygodnia. Do tego dziś znowu pojawiły się plamienia, na szczęście już zdążyły trochę przystopować po lekach. Chyba za dużo było wczoraj emocji przez ten mecz. Przez tą pogodę nic się nie chce robić, najchętniej bym tylko spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) no ja wczoraj i dzisiaj robiłam badania, wyniki mam po 14 więc zobaczymy, mam nadzieję że wszytsko będzie ok :) ja mam nadzieję że za tydzien też zobaczę serduszko :) trzymajcie się :) meczyk wczoraj był dobry, musimy tylko jeszcze wygrać w sobote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Witam wszystkie kafeterianki.. Dziś po godzinie 10 zrobiłam test.. 2 kreski jak malowane.. Termin porodu wg. kalkulatora 18 luty 2013. Z przyczyn zdrowotnych byłam w szpitalu na ginekologii. 5 dni po domniemanym zapłodnieniu miałam robioną betę, usg dopochwowe.. nic nie wyszło. Miałam powiększony jajnik i niewielką ilość płynu w zatoce Douglasa. 2 dni temu powinnam dostać okres. Nie dostałam. Bola mnie okropnie piersi tylko i czasem rozpiera dół brzucha.. Jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Mam pytanie ponieważ się zaniepokoiłam. Miałam tydzień temu powiększony jajnik i niewielką ilość płynu w zatoce douglasa. Wg. kalkulatora jestem w 4 tygodniu. Czy jesli pójdę jutro do lekarza to będzie widać czy jest to ciąża pozamaciczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowincjuszka-witaj i gratulacje:: Martituska-ja z Polski pochodze ze Szczecina,w DE od 14 lat,jestesmy w tym samym wieku,ja koncze produkcje po tym dziecku;)zawsze chcielismy dwojke(maz nawet trojke),no i uznalismy,ze czas sie postarac. Netta-to raczej nie bedzie widac serduszka jeszcze.Ja bylam na poczatku 7 tyg. i jeszcze nie bylo serca,wiec sie stresu najadlam,ale postanowilam spokojnie poczekac i tydzien pozniej bylo.Ja tez bym sie najchetniej myknela do lozeczka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Ja po piątkowym pozytywnym tescie wybieram się dziś na betkę i powiem wam, że już tym badankiem się denerwuje heh... No, ale od soboty okresu nie dostałam, test wyszedł pozytywnie, a ja chyba ciągle nie mogę uwierzyć, że mam fasolkę pod serduszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam nadzieje ze moge sie przylaczyc, wczoraj robilam 2testy wyszly pozytywnie, dzisiaj w dniu spodziewanej miesiaczki tez zrobilam 2 i z takim samym wynikiem:) za 1,5tyg mam slub. Jestem bardzo szczesliwa, i w szoku. narazie do mnie nie dociera. Bylam dzisiaj robic badanie krwi beta, wynik w piatek. Narzeczonemu dobiero powiem w dniu slubu jak bedziemy tanczy pierwszy taniec:) ciekawe jaka bedzie reakcja bo bardzo dlugo marzyl o dzieciatku. Staralismy sie jakies 2,3 miesiace i dziwie sie ze tak szybko, ostatnio mialam bardzo duzo sytuacji stresowych. a wiem od kolezanek ze to nie pomaga w zajsciu w ciaze.Narazie wie o tym moja przyjaciolka bo byly przy tym jak robilam test:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowicjuszka2000
Dziewczyny czy któraś miała taką sytuację ? Proszę o odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowincjuszka-a dlaczego podejrzewasz ciaze pozamaciczna?W czwartym tygodniu pecherzyk w macicy moze byc juz widoczny,ale niekoniecznie,czasem ciaza jest mlodsza niz sie wydaje i trzeba poczekac. Ashanti-gratuluje.Tylko sie nie napijesz na weselu;) Qociakwawa-no jestes w ciazy:D Ale ja tez dopoki ciazy lekarz nie stwierdzil,to tak jakos nie do konca czulam sie w ciazy;)Mze bardziej sie denerwowalam czy wszystko jest ok i czy na pewno ciaza przetrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev dla mnie wystarczy, że będzie widać już kropkę na USG :) To będzie znaczyć, że Okruszek zdrowo rośnie, bo jak miałam w zeszłym tygodniu we wtorek robione to jeszcze nic nie było widać poza pogrubionym endometrium i powiększoną macicą. Zresztą jestem trochę przewrażliwiona po moich przejściach z lekarzami i ponad 2 latami starań.Przez ten czas nikt nie potrafił mi pomóc,a omal mnie nie otruli lekami. Przez 3 lata bujałam się z plamieniami, których przyczyny nie znam do dziś. Udało się w momencie kiedy najmniej się tego spodziewaliśmy. Przeprowadzka, wyjazd w góry i przygotowania do mojego zabiegu(do którego wskazaniem była niepłodność). Poza tym to moje pierwsze dziecko i chyba każda z nas jest wtedy przewrażliwiona. A przez te wcześniejsze plamienia jestem na ich punkcie stanowczo przewrażliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny! :D qociakwawa trzymam kciuki :) Gdyby tak się dało mieć pewność i już się nie przejmować kolejnymi badaniami... Damy radę! :) Netta2 a do kiedy masz brać te leki? Ja ciągle 3 razy dziennie po jednej. A robiłaś już jakieś dalsze badania? Nowicjuszka2000 witaj. Plamienia się zdarzają, płyn również (wiem choćby po sobie). Liczysz 4 tydz. od pierwszego dnia miesiączki czy od owulacji? USG już może coś pokazać, ale jest jeszcze bardzo wcześnie. Czasami w 4 tyg. lekarz nie zauważa pęcherzyka.. mimo, że jest :) Powtórzyłaś sobie Betę dla pewności, czy rzeczywiście jesteś w ciąży? Z tego, co zrozumiałam to nic tam jeszcze nie wyszło. Musimy myśleć pozytywnie :) Ashanti86 gratulacje i witaj:) ps. Chciałabym już usłyszeć serduszko... I wiedzieć, że będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta-bardzo dobrze cie rozumiem,chodzilo mi o to,zebys sie nie stresowala,jesli serca nie bedzie jeszcze,bo ja sie glupia denerwowalam niepotrzebnie,chociaz w koncu doszlam do wniosku,ze co ma byc to bedzie.kazda z nas sie obawia czy wszystko jest i bedzie w porzadku,taki juz los rodzicow,niewazne czy to pierwsze,czy dziesiate dziecko. Powodzenia ci zycze🌼 i trzymam kciuki,zebys zobaczyla swoja kropeczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa ja też na razie biorę 3 razy dziennie. Pewnie lekarka powie mi jutro na kontroli ile mam jeszcze brać, ale coś czuje że to jeszcze potrwa przez te nawracające plamienia. Zapytam się też o badania. Zresztą muszę i tak zrobić jutro TSH i przejść się z wynikiem do endokrynologa przez moje problemy z tarczycą. Mam pytanie macie może jakiś dobry sposób na zgagę? Dokucza mi już 2 dzień i nic na nią na razie nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qociakwawa
Dzięki dziewczyny za wsparcie :) Mam nadzieje, że wszystko będzie ok i będę mogła się w pełni cieszyć :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enel
Witajcie Dziewczyny, Jesli moge to rowniez do Was dolacze. Wczoraj test potwierdzil ciaze, a dzisiaj kolejny :) Udalo sie za pierwszym podejsciem. Od ostatniej miesiaczki liczac wychodzi, ze wlasnie rozpoczyna sie 6 tydzien. Ktoras z Was uzyla powyzej slowa "przewrazliwienie". Wiem o czym mowicie, bo kazdy bol, skurcz, odczucie jest przeze mnie skrupulatnie analizowane. Oby nasze wszystkie fasolki dobrze sie rozwijaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×