Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Judka9876
Cześć Dziewczyny:) Puszek dzięki za informacje - to są tylko bóle beż żadnych plamień:) byłam wczoraj u gin i dostałam na razie jakieś takie ala czopki na 3 dni bo miałam taką białą wydzielinę i to podobno jest stan przed grzybiczny, który jest normalny u kobiet w ciąży. A co do ciśnienia to już mam zwiększoną dawkę leków, bo powiedziała mi gin, że żeby dziecko dobrze się rozwijało to ciśnienie nie może być większe jak: górne 120 a dolne 80, więc uważajcie na to dziewczyny:) Ja wczoraj już kupiłam sobie pierwszy krem na rozstępy, wybrałam krem Mustela. Jest dosyć drogi bo kosztuje ponad 80,00 PLN ale w 1 miesiącach nie wszystkie kremy można używać a ten tak. No i zobaczymy. A potem też słyszałam że oliwka jest najlepsza:) Kania93 ale z testu wyszło Ci że jesteś czy nie jesteś? Bo to mogą być jak najbardziej objawy ciąży:) Miłej niedzieli dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! :) Kania- wg mnie- jeśli miesiączkę i/ LUB owulację masz nieregularne to mogą być objawy ciąży. Jeśli nie to po 9 dniach test powinien dać wynik negatywny.. Możesz sobie zrobić beta HCG dla pewności. Z wczesnymi objawami to jest różnie... Mogę świadczyć po prostu o nadchodzącej miesiączce... :( Beta potwierdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania93
czyli przy nieregularnych cyklach test zrobiony w 9 dniu po termie@ może być błędny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kania93, dobrze ci Roosa napisała, jeśli masz nieregularne cykle to owulacja mogła ci się przesunąć, i automatycznie okres też. (okres występuje zawsze 14 dni po owulacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam straszny jadlowstret... nic nie mogę jesc. Faszeruje się bananami, krakersami, owocami... Nawet bułki z szynka albo serem nie mogę zjeść. I martwię się ze moze to zaszkodzić ciazy! Jak to wyglada u was? No i wczoraj pojawiły się wymioty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania93
dziewczyny ale to już 12 dni nigdy tyle mi się nie spóźniaj i do tego te objawy tak teraz sobie myśle ze 20-24 dniem cyklu miałam plamienie takie brązowo-różowe i czy to czasem nie było zagniezdzenie... Ale kurcze ten test negatywny a piersi to jakby miały mi eksplodowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninkaa86, ja mam tylko mdłości, ale też nie jakieś wielkie. Wcześniej dużo dziewczyny pisały, że mają tak, jak Ty... Oby szybko minęło... byś się nie musiała męczyć.... Może małymi kęsami Ci się uda po trochę... Myślę, że dobrze, że starasz się jeść te owoce itp... A robiłas już te wszystkie badania, typu krew, mocz itp.? Kania93... już więcej chyba nie mogę Ci napisać... Jeśli możesz jedź dzisiaj, jak nie to jutro do jakiegoś laboratorium, zrób sobie betę HCG I wszystko będzie jasne :) Byś się nie musiała dłużej tak stresowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania93
kurcze martwi mnie jeszcze to ze po wysiłku wypływa ze mnie biały gesty śluz dziwne to trochę bo nigdy tak nie miałam nie wiecie co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Kania, Ja jestem w 5 tygodniu ciąży i też mam taki biały śluz, ale w moim przypadku jest to jakaś infekcja grzybiczna, która podczas ciąży jest podobno normalna. Zrób jak radzą Ci dziewczyny, idź do laboratorium na badania i nie będziesz się stresować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania93
Okey dzięki za poradę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Ninkaa jak ja wiem jak się męczysz,ja nie mam wymiotów ale na samą myśl o jedzeniu czuje żołądek w gardle ;/ już równy tydzień tak mam i zmuszam się właśnie do zjedzenia chociaż bananów jabłek czy migdałów i jak juz mi się wydawało że po herbatkach mi przechodziło to dzisiejszy poranek wyprowadził mnie z błędu,ledwo żyłąm już zanim wstałąm z łóżka.Sama nie wiem już jak sobie pomóc bo nawet po wodzie mnie mdli.Niestety musimy to przetrzymać bo chyba nie ma cudownego środka na nasze dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm u mnie mdłości przez ostatnie dwa tygodnie były okropne a dzisiaj prawie zniknęły kurcze nie wiem czy się martwić czy się cieszyć, bo jeśli moje dobre samopoczucie świadczy o spadającym beta hcg to już wole wymiotować i nie móc patrzeć na jedzenie niż się dobrze czuć i stracić dziecko. Jestem dokładnie w ostatnim dniu 7 tygodnia więc to chyba jeszcze za wcześnie żeby mi przeszło złe samopoczucie i dzisiaj to nawet senna nie jestem, no nic zobaczymy co będzie dalej. Troszeczke mnie też pobolewa brzuch ale plamień żadnych na szczęście nie mam, jestem dobrej myśli i mam nadzieję ze po prostu już mi mdłości mijają ot tak po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BetiGl, Ninka86 ja tez na mysl o jedzeniu robie sie zielona ;( chcialabym zjesc porzadnie bo teraz zarodek rozwija sie najintensywniej a jednak nie moge ;( nie wiem ile to moze jeszcze potrwac. Zaczelam 9 tydzien ciazy... ponoc progesteron jest najwiekszy na przelomie 8/9 tc i to wlasnie dlatego ???? O losie dobrze chociaz ze witaminki biore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co tu wpisac...
Witam, Ja się dziś dowiedziałam, że jestem w ciąży. Spóźniał mi się okres, więc zrobiłam test i zobaczyłam 2 kreski... Ciąża nie planowana... Strasznie się boję, że nie dam rady, że jestem za młoda...;( nie wiem juz co to będzie... Poza tym jak jeszcze nie wiedzialam wypilam 3 kieliszki wódki i paliłam... A to jeszcze dodaje mi strachu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Ninka jesli az tak bardzo cie meczy to jedz w małych ilościach a częściej a jeśli wymioty stana sie nie do zniesienia to wiem ze lekarz moze przepisać ci tabletki przeciwwymiotne i pij te herbatki co dziewczyny pisały .... Betigi a próbowałaś cos przekasic za nim wstaniesz z lozka jakiegos herbatnika badz biszkopta podobnież pomaga tez taki sposób na mdłosci puszkunieokruszku pewnie wszystko jest dobrze nie mart sie ;) martituska u Ciebie nie dlugo wizyta u położnej ? nie wiem co tu wpisac strach i obawy ktore teraz przezywasz kazda a nas to ma jak sie dowiaduja o ciazy planowanej i nie w planowanej ;) Ile masz lat ? czasem mlode matki sa bardzej odpowiedzialniejsze niz jedna po trzydziestce;) będziesz dobra mama juz martwisz sie o maleństwo ;)teraz najważniejsze jestescie wy dbaj o siebie nie pal wiecej i nie pij ;) Ide przebrac mojego malego szkraba bo jakies dziwne zapachy mi zaltuja ;) trzymajcie sie dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Straszego synka odwiozłam do przedszkola, a teraz mam chwilę wolnego. Nie wiem co tu wpisać - nic się nie martw, jestes na takim etapie, że nie powinnas sie denerwować. Mam nadzieję, ze ojciec dziecka to osoba, na którą możesz liczyć? Wypiłaś, trudno, niejednej się to na pewno zdarzyło, jak jeszcze nie wiedziała o ciąży. Nic już nie zmienisz, możesz tylko być dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u mnie już prawie norma. Ból gardła w końcu przeszedł. Współczuje wam tych wymiotów, u mnie skończył się na razie na jednym "pawiu" po spotkaniu z czosnkiem. Mnie tylko trochę nudności męczą z rana, potem jest już lepiej. Najgorsze jest to, że nie bardzo mi cokolwiek smakuje. Zjadłabym coś a sama nie wiem co. Mąż twierdzi, że wymyślam, a mnie cofa jak otwieram lodówkę. Nie wiem dlaczego ale mi z niej śmierdzi. Zresztą ostatnio nadziałam się na sok jabłkowy. Normalnie uwielbiam takie soki, a ten za diabła mi nie podchodził. Sam zapach mnie odrzucał. Wszyscy mówili, że pachnie i smakuje normalnie a mnie zalatywał nie wiadomo czym. Od samego zapachu mnie mdliło. Też tak macie z jakimiś produktami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Kochana nie martw sie ja w długi weekend czerwcowy bardzo dużo wypiłam a już byłam w początkowej fazie ciąży, ale dowiedziałam się od znajomych, że co trzecia matka tak miaLła. Tylko teraz już nie pij i nie pal:-) Ja dzisiaj siedzę w pracy i co chwila wychodzeę na balkon bo mi duszno i nnie ciągle mdli:( Miłego dnia Mamuśki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co tu wpisać....
mam 21 lat... został mi jeszcze rok studiów... na moim facecie moge polegać oczywiście.. Jednak boje się, boję sie tego wysztskiego, boję się powiedzieć rodzicom, że nie dam rady, że nie będę umiała zająć się maleństwem... Dziś jest okropnie... Nie mam ochoty nawet wstać z łóżka.. Chce mi sie płakać... nie wiem co to będzie:( a poza tym strasznie dręczą mnie wyrzuty sumienia przez to że piłam, boję się, że coś będzie maleństwu:( Muszę się wybrać do lekarza... Myślicie, że bd mógł już potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Zależy który to miesiąc, bo jak to jest początek to lekarz nie będzie mógł potwierdzicć. Wyśle Cię pewnie na badania i z krwi Ci wyjdzie:-) I nie przejmuj się, będzie wszystko dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netta2 mi też "śmierdzi" z lodówki :D jak chce cos wyciągnąć z niej to robie to na wdechu :) a ostatnio gotowałam zupe i chcialam doprawic maggi i jak poczułam tylko jej zapach myślałam że zwymiotuję a normalnie lubię jej zapach tak samo jest z perfumami mojego M które sama wybierałam nie mogę poprostu ooo i jeszcze zapach jajecznicy na boczku którą sobie robił mój M musiałam okna pootwierać bo reakcja była taka sama :) nie wiem co tu wpisać.... najwazniejsze,że masz oparcie w partnerze a to dużo.Moja siostra tez urodziła dziecko w tym wieku i swietnie sobie poradziła i Ty też dasz radę.Kazda z nas ma obawy czy sobie poradzi i nie wazne czy to planowana ciaża czy nie,obawy są i będą .Co do picia to tak jak Judka napisała bardzo dużo kobiet piła alkohol czy paliła na samym poczatku ciązy i ja sama sie napiłam nie będąc świadomą że jestem w ciąży i trudno nic nie poradzisz najwazniejsze by juz nie pic i nie palić i dbac o siebie.Dasz radę na pewno,teraz cię to przeraża ale zobaczysz że z czasem będzie coraz lepiej i pokochasz to maleństwo które w tobie rośnie :)Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiec co tu wpisać...
Staram się myśleć pozytywnie... Z jednej strony nawet się cieszę... Ale z drugiej boję się, że życie zmieni mi się o 360st. Wiem, że tak będzie i że wcale nie musi to być złe, ale pomimo to jestem okropnie przerażona... Najbardziej boję się tego co będzie teraz, jak powiemy rodzicom... Mam dylemat czy brać teraz ślub, czy na razie poczekać, czy dopiero wtedy gdy maleństwo się urodzi... Według kalendarza internetowego jestem w 5/6 tygodniu... Jakie miałyście objawy w tych tygodniach? ja jak na razie w sumie nie czuję nic, jedyne co to drażnią mnie zapachy... Dziekuję Wam za wsparcie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiec co tu wpisać.. Po pierwsze idz do lekarza,zbadaj się.Co do zmian,to nie da się ukryć zmieni się wszytko o 360 stopni i tego nie zmienimy ale będą to dobre zmiany:)ja sama choć to było planowane dziecko jak zobaczyłąm dwie kreski na teście ucieszyłąm sie ale i dopadaly mnie watpliwosci czy dam rade ale to wsytzko przeszlo a rodzice na pewno zrozumieją i beda Cię wspierać. ślub w tym momencie jest najmniej ważny.Zrobicie co bedziecie uważali za słuszne,porozmawiajcie na spokojnie ale tym sobie etraz nie zaprzataj głowy.A objawy ja w 5 tyg nie mialam jeszcze żadnych dopiero od 6 zaczeły mi się mdłości,wyczulony węch i właśnie drażnią mnie wszystkie zapachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co tu wpisać... zobaczysz ze wszytsko się ułoży, jeśli chodzi o mnie to lekarz w tym momencie potwierdził ciąże na usg :) wiadomo że ciąża to obawy ale i radośc :) rodzice na pewno będą Cię wspierać zobaczysz:) co do objawow to ja miałam bóle w podbrzuszu tak jak na @ jeśli chodzi o ślub to wasza decyzja... niektórzy czekają do narodzin dziecka niektórzy biorą np cywilny... trzymaj się i dawaj znać jak sie czujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Nie wiem co tu wpisać: Ja jestem właśnie w 5/6 tygodniu i objawy jakiemam to: b9óle podbrzusza/macicy takie jak przy okresie minimum raz dziennie. Drażnią mnie zapachy i zaczynają się już wymioty. A codziennie od południa zaczynają się wzdęcia i wieczorem jestem nspuchnięta jak piłka:-) I piersi rosną bolą i żyły wychodzą ns pirsiach. Ale to wszystko nie ważne bo niedLługo będzie z nami skarb:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co tu wpisać...
ja Wam powiem, że jeszcze do mnie kompletnie to nie dociera... nie wyobrażam sobie jeszcze tego wszystkiego... jednak mam nadzieję, że jakoś damy rade, nie z takich sytuacji ludzie wychodzą:) trzeba zacząć myśleć pozytywnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berkaaaa.
Judka zadna infekcja grzybiczna nie jest normalna. Normalna w ciazy jest biala wydzielina. Infekcja jak sama nazwa wskazuje to stan chorobowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berkaa myślę, że Judka pisała o tym, że normalna znaczy często występująca. Ja wprawdzie nie mam żadnej infekcji (ani białej wydzieliny??!!!) ale moja gin mówiła, że takie grzybice u kobiet w ciąży są często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Roosa Dokładnie o to mi chodziło, że jest to dosyć częste zjawisko:-) Ale mam nadzieję, że niedługo mi przejdzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa mam skierowanie na badania, ale wizytę mam 13 lipca wiec jeszcze mam trochę czasu aby je zrobić. Puszeknieokruszek, ja mam podobnie np. mdłości od 9 do 11 potem spkoj kilka godzin i np. ok. 16 znowu. Nie mam mdłości non stop. Raz są, raz ich nie ma. Ale nie znikają całkowicie. Moze u Ćiebie już minęło, a z dzidzia wszystko OK Wrzesniowa mama, dzięki za porady, ale interwencja lekarza nie jest konieczna. Jak narazie wymioty pojawiły się raz i to nie w dużych ilościach! Martituska81, BetiGl i inne dziewczyny które maja problemy z mdlosciami.... Ja zaczęłam stosować pewien schemat i jest skuteczny, a mianowicie zawsze zanim wstane z łóżka coś przekasze np. banan, jogurt, krskersy. Ugotowalam sobie rosół i zawsze przed posilkiem pije 1 ciepły kubek bez makaronu, i w końcu jestem po takim rozgrzaniu wstanie coś zjeść. Pozdrawiam i witam wszystkie nowe forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×