Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja tej lini w ogóle na brzuszku nie miałam :] Ja do kąpieli nie wybudzam więc u nas jest między 18.30 a 20 zalezy jak Mała śpi i pępuszek też jeszcze nie odpadł a w środę kończy 2 tyg Lusesitaaaa zdrówka dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusesitaaaa to ciesze sie ze z Twoją małą już lepiej, zobaczysz będzie dobrze ;) U mnie dziś była już 3 raz położna i mały dużo na szczęście przybrał na wadze bo aż 500 gram więcej :) tylko niestety go nie mogę karmić piersią bo nie mam czym i on się strasznie zanosi płaczem jak tylko próbuję,wiec sobie już darowałam. Dodatkowo się dowiedziałam od położnej która oglądała moje wyniki badan dzień po porodzie ze ona się dziwi ze ja z takimi wynikami się nie przekręciłam i o mały włos by mnie w czarnym worku wywozili, to mnie nieźle pocieszyła. Martwię się o maleństwo bo ma 2 krwiaki na główce spowodowane ciężkim porodem i jeden z nich jakby się zmniejszył ale się "rozlał" na bok główki, i jutro idziemy z tym do pediatry bo już mnie postraszyli ze to coś złego, boje się o niego. Pozdrawiam was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuskaaa Plesniawka to osad mleka na języku i podniebieniu. Trzeba go ścierać, ponieważ to się nawarstwia i później będzie coraz gorzej. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ja dziś w nocy zrobiłam eksperyment żeby sprawdzić czy może mm mu nie służy i dlatego tak sie prężył, pierdział i nie mógł całą noc zasnąć i w nocy raz podałam małemu cyca, później dokarmiłam mm ( zjadł dość dużo czyli cycem się nie najada ) później podałam mu troszkę rumianku. a resztę nocy dawałam mu tylko cyca ( budził się częściej ) i zasypiał w miarę szybko na ok 1-1.5 h i się nie prężył, nie płakał. Zastanawia mnie czy to wina mleka czy może samego sposobu w jaki ciągnie butlę - je bardzo łapczywie. Bo zmieniliśmy mleko z Nestle na Gerber i jest tak samo. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Inny problem to taki że łapie cyca ( nie zapeszać ) już normalnie, za każdym razem, tylko zasypia przy nim od razu i nie mogę go dobudzić a jak zabiorę to po kilku minutach się budzi i płacze, więc zowu mu daję i to trwa z godzinę ( bo większą część śpi ) i później i tak mm bo godny. No i jeszcze nawet odkąd już ssie cyca regularnie to mleka w cycu mi nie przybywa ;( Lekko nabrzmiałe a jak czasem ciągnę laktatorem między karmieniami to ledwo 40 ml uzbieram a czasem nawet mniej. Aż boję się podawać mu mm żeby znowu nie cierpiał, bo wtedy męczy się od jedzenia do jedzenia i zasypia na chwilę ze zmęczenia a mi serce pęka a po moim cycu śpi chwilę ale się nie najada... Trudne decyzje ;( xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx U mnie też pępuszek jeszcze nie odpadł - w środę mija 2 tyg. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Jutro przychodzi położna z wagą - ciekawe czy mały przybrał... I co mi powie na temat karmienia - czy coś zmieni... xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nuss;) A jakiego mleka używasz? Jak czesto go karmisz i jaką porcję zjada? Ile kupek dziennie robi? A wodę do mleka dajesz przegotowaną kranówę czy kupną? Twój mały się nie pręży, nie ma wzdęć, ładnie śpi, jak długo? Sorki że tyle pytań, ale ja dokarmiam mm i mój ma z nim problemy. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ja werandowanie zacznę jutro lub pojutrze po 20 min a za tydzień mam zacząć spacery po 15-20 min. Małego mam ubierać tak grubo jak siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu-angel - ja kupuję wodę, którą następnie przegotowuję. Dzisiaj pierwszy raz werandowałam córeczkę, dziś 10 minut, jutro 15 minut itd, a w piątek planuję wyjście z domku na 15 minut. Już się nie mogę doczekać soboty, wówczas z M. wybierzemy się na dłuższy spacerek:):) *Wczoraj przeżyłam horror - malutka bardzo się męczyła, płakałam razem z nią:( nie mogliśmy jej uspokoić, od płaczu aż się zanosiła. Nie wiedziałam co robić, było mi jej bardzo szkoda:( Aż się boję wieczoru:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj Ksawcio znow grzeczniutki :) mial 2 dni po szczepieniu grymasne :) ej dziewczyny wasze maluszki tez przez cala noc kupki nie robia? no bo moj malky budzi sie tylko na jedzenie, z zamknietymi oczkami je i zaraz zasypia, juz kilka nocy z rzedu zagladfam w pieluszke a tam nic, tylko siusia, to w nocy raz mu przebieram, zawsze jak juz rano wstanie to sie robi caly czerwony i zaplacze, zakrzyczy ze 2 razy i wielka kupka jest, w dzien co chwile musze go przebierac, i w dzien juz nie ma powtorki z ranka, tez tak jest u Was? Bayer a co u Was slychac? aha zapomialam napisac ze jak bylam u lekarza to powiedzial ze moge wspolzyc bez problemu, ze smoarowac brzuszek (rozstepy) tez moge wszelkimi kremami i co najwazniejsze to mozna juz zaczac cwiczyc :) ale wiadomo wszystko powoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia jakiś czas temu natknełam się na takie coś firmy Medela: SNS System wspomagający karmienie Idealny we wszystkich problemach mamy z ilością wytwarzanego pokarmu, do rehabilitacji odruchu ssania, stymulacji laktacji, karmienia dzieci adoptowanych lub do długoterminowego karmienia uzupełniającego. System wspomagający karmienie SNS umożliwia kobietom realizowanie karmienie piersią nawet w sytuacjach, gdy nie mają wystarczającej ilości pkarmu. System wspomagający karmienie wiesza się na szyi, a specjalne dreny za pomocą specjalnego plastra przyczepia do brodawek. Dziecko nie wyczuwa tej imitacji kanalika mlekowego w trakcie karmienia. Szczególnie polecany dla dzieci słabo przybierających na wadze. Stosując SNS pamiętaj zawsze o dodatkowej stymulacji laktacji profesjonalnym laktatorem. A wygląda to tak: http://www.babymama.pl/images/snsw582.jpg xxxx Nowe kosztują ok 150 zł, ale na allegro znalazłam nowy nie używany za 55 zł. Może warto spróbować? Poczytaj sobie książkę, którą wysłałam na maila jakiś czas temu, laktację można odbudować, a to może Ci w tym bardzo pomóc bez zamartwiana się, że maluszek się głodzi :) http://allegro.pl/medela-sns-system-wspomagajacy-karmienie-nowy-i3101488614.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama2013-moj maly tez nie robi kupy w nocy,tylko siusiu,ale to dopieo od kilku dni tak ma,dopiero rano robi,za to w dzien nadrabia,musze powiedziec. *Kasia-Angel-ja nic mojej corce nie scieralam i malemu tez tego nie robie. *Lusesita-to sa bardzo dobre wiesci,zdrowka dla malutkiej. *Ewuska-ja nie wybudzam,ale maly skonczyl wczoraj 2 miesiace i juz bardziej regularnie ma fazy czuwania i snu,wiec wiem,kiedy go kapac. Linie mam nadal i pamietam,ze po pierwszej ciazy mialam kilka miesiecy jeszcze,takze tak szybko ona nie znika,hormony sie musza uspokoic. *Gusia-ja podaje wit.D,obojetnie o ktorej,tylko zawsze przed karmieniem,bo tluszcz pomaga sie jej wchlaniac. XXXX U nas dzis bylo pieknie i slonecznie,rano zaliczylismy dwugodzinny spacer,a po poludniu jeszcze z corka poszlismy na plac zabaw,a Max spi do tej pory ,czyli juz trzy godziny w wozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Hej Kasia angel ja karmie mm wiec moze bspisze jak jest u mnie Do tej pory kupowalam wode i ja gotowalam teraz kupilam filtr do wody electrolux i przefiltrowana wode gotuję i studze Karmie mlekiem hipp1 bio combiotic z pre i probiotykami Moja ma 4 tyg i je 60ml ale raz dziennie zdarza sie jej 90ml Na wadze przybiera ma 4300 (ur. 3660, w dniu wyjsvia ze szpitala 3300) Kupki robi ladne dwa lub rax dziennie. Mecza ja czasami gazy, dr pixwolila dawac kropelki na wzdecia Przepajam ja dwa razy dziennie rumiankiem lub woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Czestotliwosv karmien u nas jest taka rozna bo 2 pierwsze tyg jadla rowno vo 3 godziny A teraz co 2 _2,5 ale nie zjada calej porcji Natomiast gdy zje 90ml spi 4-5 godzin to najczesciej od 19 do 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo braku czasu wchodzę tu co jakiś czas żeby poczytać co u was... a głównie żeby zobaczyć czy lusesita coś napisała :) i cieszę się że z malutką już lepiej :) byłam przerażona jak czytałam Twoje posty... :( i te pielęgniarki... chyba bym tego tak nie zostawiła.... :( modlę się do boga żeby nigdy ale to przenigdy nie kazał mi patrzeć na cierpienie swoich dzieci :( bo chyba a nawet napewno nie ma nic gorszego... trzymaj się kochana ... może dziwnie to zabrzmi ale czuję dziwną "więź" do kaji@@ :D chyba dlatego że pisała kiedyś o rozstępach które ją dobijają, że karmiła 3 tygodnie i że teraz karmi mlekiem HIPP :D :P no i ten Elbląg :P mam tam kumpelę od serca która jest żoną mojego kuzyna z elbląga :D i co śmieszniejsze... kuzyna poznałam przez tą kumpelę :D wiedziałam że mam jakąś rodzinę w elblągu ale nie miałam nigdy okazji ich poznać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mogę mieć do was prośbę??? gdybyście weszły na stronę www.agropodlipa.pl i kliknęły "lubie to" no fb :) to jest moja nowa stronka i bardzo mi zależy na jak największej ilości lajków żeby strona była wyżej pozycjonowana... z góry wam bardzo dziękuję i zapraszam na wakacje z rodzinkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Goska 986 Milo mi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) kaju co do rozstepów to moge cie tylko pocieszyc ze ja mam ich na pewno wiecej hihihi :)a ty mieszkasz w elblagu od zawsze czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wy macie jakąś pocztę gdzie wklejacie zdjęcia, tak??? na jakiej zasadzie to działa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Gosia też mam mega rozstepy i karmie mm :) Polubiłam twoja stronę :D Widzę ze sysia też... Chętnie pojechałabym do Ciebie na wakacje :D Może za rok jak Bartoszek podrośnie bo to niestety troszkę daleko :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mail margalska1@op.pl :) dziekuje za polubienia :) co narazie nie mam zbytnio fotek ładnych na stronach i domki sa tu feee bo robione zdjecia przed sezonem jak jest pozimowy bałagan ale musze poczekac az sie wiosna zrobi :) rozstepy ach te rozstepy... nic sie nie da z nimi zrobic :( buuu... ale juz sie do nich przyzwyczaiłam :P wkoncu zyje z nimi od trzech lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie znowu zima cala noc sypalo i dalej sypie napadalo juz z 15cm :( juz normalnie nie moge za okno patrzec ja chce wiosne:( chyba popadam w zimowa depresje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mam ogromną prośbę, mój mały ma straszne kolki po prostu cały dzień potrafi wrzeszczeć, to jest straszne, nie moge patrzeć już jak się męczy biedny:( Podaję mu espumisan i lekarz kazał jeszcze debridad ale nic a nic to nie pomaga!!!! No i zamówiłam na allegro sab simplex ale nie wiem jak to stosować a jesli ulotka jest po niemiecku tylko to tym bardziej nie będę wiedzić, więc jeśli któraś z was wie ile razy dziennie i ile kropelek to proszę napisać, z góry dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ulotce jest napisane by podawac po 15 kropelek do kazdego posiłku. Moja mała potrafi wołać o cyca co godzinę, wiec podaje jej 4-5 razy na dobe przed karmieniem - najpierw lyzeczką, a ostatnio pipetą, bo wygodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Puszek ja podaje po 5/6 kropelek. Może też zacznij od mniejszej dawki i zobacz czy taka nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-Angel 1) ja mojego karmie Bebiko 1 i jak na razie je dobrze toleruje 2) Karmie go co 2-3 godz i zjada ok 90-100 ml ale czasami trzeba mu jeszcze dorobić więcej żeby się najadł i nie marudził 3) kupki robi 2-3 dziennie 4) miałam dawać kupna ale spróbowałam przegotowana kranowe i jest ok 5) śpi ładnie budzi się co 3-4 godziny, a raz miał tylko problem ze wdęciami ale tylko dlatego ze mój narzeczony przez przypadek dal więcej mleka niż wody i troszkę go brzuszek bolał a tak to bardzo ładnie sobie pryka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ojjjj już 2 tyg za nami ... dziewczyny czy Waszym szkarabom pępek też tak długo odpadał ? Co do karmienia to my tylko na cycu jesteśmy, nie trzeba odciągać ani podawać mm tylko boję się mojego jakiegoś wyjścia z domu bez Małej ;/ Goska986 Piękna agroturystyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×