Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

czesc Kati ;) basssia musisz skopiowac tabelke i sie dopisac i wkleic zamiast postu. Ja kolejne usg mam 10 wrzesnia... wtedy dowiemy sie jaka plec. Zobaczymy czy sie sprawdzi. W sumie to niewazne co bedzie, dla meza - tak. To jeszcze tyle czasu ;( wczoraj widzialam sie z polozna i sluchalysmy bicia serduszka !! Ale szybko to ziarnko maku bilo ;) jakby pociag jechal haha ;) slodkie. Dziewczyny nie martwcie sie az tak bardzo. Wszystko bedzie dobrze. Nasze maluchy sa silne i zdrowe i nie zapominajcie o tym !! Strasznie to ekscytujace, to co sie z nami dzieje, a usg sa chyba najfajniejsze ;) Ja oprocz zmeczenia nie odczuwac nic, waga rowniez stoi w miejscu... zaczynam plywanie i joge dla ciezarnych od wrzesnia. same przyjemnosci ;) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewuszki :) witam nowe koleżanki...im nas więcej tym lepiej :P nie martwcie się na zapas...ja w sumie też sobie powtarzam ze po kolejnej wizycie już nie będę się martwic :P no ale chyba z nami tak już jest... ja martwię się najbardziej przed wizytą... później jest ok i znowu przed kolejną wizytą sie martwię :P teraz mam 14 sierpnia i może się uda poznać płeć... :P dziewczyny a w którym tygodniu czuć pierwsze ruchy?? ja bym chciała się jeszcze wybrać na usg 3d ale chyba ok 20 tygodnia....jak myślicie??? pozdrowionka:")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssia87
Dziewczyny, powiedzcie mi co myślicie o sosiku z kurek? Takiego smaka złapałam, a gdzieś czytałam, że nie można jeść grzybów. No ale z drugiej strony sobie tak myślę, że jakby czegoś nie można było jeść to lekarz by od początku o tym mówił. Chyba można wszystko, ale z umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Basssia O grzybach nic nie słyszałam, mi mówiła tylko gin, że nie można jeść surowego mięsa i oczywiście nie powinno się jeść słodyczy:) A ja dzisiaj robię sobie dyspensę i po 12;00 jadę na lunch do Mc Donaldsa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Heeejj Wam :) Ja już po wizycie...humor mam meegaa dobry :) Jakie to wspaniałe uczucie dowiedzieć sie ze wszytsko dobrze i zobaczyć maleństwo na usg! Cudownie byo patrzeć jak fika do góry i na doł na boki rączkami! bomba! łzy sie w oczach same kręcą! :) Dostałam zdjęcie, śliczne bardzo wyrazne! Boże jaka jestem szczesliwa....nastepna wizyta 31 i mam nadzieje ze plec bedzie juz znana :) a na zdjecie z usg caly czas sie patrze, ustawiłam sobie tapete w tel :D hehehe Ps. Mmmm sosik z kurek....pysznośćci :) ale ja tez gdzies słyszałam ze z grzybami to ostroznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszkowata
Ja pierwsze ruchy poczułam w połowie września, więc jakoś w 17 tc. Fajne uczucie, tylko im bliżej rozwiązania, tym gorzej, bo to już nie "kopniaczki", tylko bombardowanie w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izmaizma
ja dzis ide do gina cala noc nie spalam boje sie ze cos bedzie nie tak. w sumie dobrze sie czuje ale pobolowa brzuch tak jak by ciaglo bol pojawia sie taki lekki ale utrzymuje sie wieczor caly macie podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miała już któraś z Was USG przez brzuszek ??? Ja mam badania genetyczne 10 sierpnia, to będzie prawie 13 tc. i się zastanawiam czy będzie dopochwowo czy przez brzuch. A jest jakaś szansa, że poznam płeć??? Basssia ja jadłam grzyby, a mały szaleje w brzuszku, więc chyba jest OK :) Na pewno zakazane jest surowe mięso i sery pleśniowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssia87
Ninkaaa86 ja miałam ostatnio pierwszy raz usg przez brzuch. Byłam w 11t 6d. Wszystko było super widać. Myślę, że u Ciebie też już będzie przez brzuch. Ja mam nadzieję, że na następnej wizycie (23go to będzie 15t 6d) już poznam płeć maleństwa - chociaż jakoś tak czuję, że będzie dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po badaniu genetycznym,miałam robione w dalszym ciągu dopochwowo.Pni dr powiedziała że przy tak wczesnej ciązy prenatalne robi sie dopochwowo ale jak na prawdę jet nie wiem.Maluszek zdrowy i wiercił sie we wszytkie strony,machał rączkami,nózkami niesamowity widok.Można tak patrzeć na to godzinami :)Krwi nie mialam badanej bo nie bylo takiej potrzeby przy takich wynikach usg. Niesamowicie sie uspokoiląm po tym badanu.Płci jeszcze nie było widac bo podobno za wczesnie,miedzy nózkami nic nie było jeszcze :)a miałąm juz nadzieję że coś się dowiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wrocilam od lekarza, 12 tydzien i 6 dzien, mialam usg przez brzuch i juz bylo bardzo dobrze widac. Wszystko w porzadku w poniedzialek ide na usg genetyczne ale lekarz powiedzial mi, ze na plec jeszcze raczej za wczesnie:-) mam 6 kg na minusie troche za duzo schudlam ale nic na to nie poradze przez wymioty, staram sie jesc i pic ale mdlosci mi na wiele nie pozwalaja. Nastepna wizyta za 4 tyg. Ciesze sie, ze narazie wszystko ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;) Dawno mnie tu nie było ,ale jakos nie mialam sily nic pisac do tego strasznie sie czułam ...u mnie 10 tydz sie konczy 14 sierpnia ma pierwsze usg chyba zostalam tu jedyna co jeszcze nie widziala dzidzi doczekac sie juz nie moge z jednej strony jestem szczesliwa a z drugiej pełna obaw witam nowe mamusie ;;) gosia mam nadzejej ze u Was lepiej ;)? Dziewczyny bardzo sie ciesze ze u Was wszystko w porzadku maluszki rosna a Wy razem z nimi ;) postaram sie teraz częściej odzywać i nie robic sobie tyle zaległości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidsta
Ja pierwsze USG przez brzuch miałam w 12 tyg było to badanie prenatalne no i już lekarz mi powiedział ze na 80% to chłopiec za 4 tygodnie powie na 90 % najważniejsze że wszystko ok z dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........Data mies..Cykl.....Termin por...... tydz. ...... miejsc. Martituska81. 28.04......29........02.02.2013................Plumouth Inspektor1......30.04.....30........07.02.2013...... .......Tychy/Jastrz puszeknieokruszek..05.05....31...09.02.2013......7....... ..Rzeszów netta2..........04.05......26........11.02.2013 ..............Warszawa Anitka90.......08.05.......28........15.02.2013......... .....Kraków lista...............8.05.......28.......11.02.2013...... 8. ...... Poznań. moje konto....17.04.......28....... 24.01.2013................ Radom Bayer Lev.......24.04.................29-01-2013....15...........N iemcy qociakwawa...12.05.......28........15.02.2013............ .. Warszawa Ninkaa86......12.05......32..........15.02.2013.....11/12 .... . ..Szczecin goska986......01.05........28.........5.02.2013.....8.... .....Brodnica BetiGl.........11.05........27.......15.02.2013....... .. .......Gliwice księżniczka...18.05.......26..........25.02.2013....9.. . ......Wrocław wrzesniowa mama...23.05...30......28.02.2013................UK Judka9876............15.05....28......22.02.2013......... ... Warszawa izmaizma............28.04.....31.......04.02.2013........ ......Inowrocław kati =) ..............???.........??.........12.02.2013......13/14.. ...Rzeszów zielonazaba......13.05......rozregulowany(26-32)......20.02.2012.....11.....Rotterdam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) mi się właśnie zaczyna 12 tydzień. Objawy jeszcze nie mijają niestety, a czasem czuję nawet że jest gorzej. Część z Was miała już badania prenetalne, a jakie dokładnie? Bo ja mam za 2 tygodnie usg 1 trymestru i zastanawiam się czy to to. Fajnie że tak wcześnie można już poznać płeć, moja koleżanka poznała dopiero w 22 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aclerya mi też zaczyna się 12 tydzień, ale badań prenatalnych nie miałam, bo dopiero niedawno się zgłosiłam do holenderskiej położnej :D i nie wiem czy ona sama się mnie zapyta czy sama muszę coś powiedzieć. Na pewno będę musiała za nie zapłacić. Ja mam takie humory, że pewnie mąż ma mnie już czasem dość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izmaizma
a ja w piatek mialam usg 12 tydzieni2dzien mialam tz badania prenlnei wszystko ok tylko lekarz znalazl drugie dziecko!!! beda blizniaki jednojajowe (o blizniakach wiedzialam od 9tyg ale lekarz nie slyszal serca i powiedzial ze plod obumarl wiec sie pogodzilam z tym) a teraz jestesmy szczesliwi ze bedzie dwojka moj maz oszalal na ich punkcie piekne chwile dla nas teraz skupiam sie na odpoczynku i spokoju przeewystkim wam tez tak radze bedziecie mialy spokojne i zdrowe dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Izmaizma!!! Gratuluję!! I bardzo się cieszę, że będziesz miała dwójeczkę:) Ja mam to badanie 17 sierpnia i mam taką cichą nadzieję, że może dowiem się już o płci dziecka:) A w weekend się nie mogłam już powstrzymać i kupiłam razem z teściową kilka ciuszków:) i już oglądałam meble, wózki, etc. Generalnie oszalałam już:) Miłego dnia Mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izmaizma-gratuluje podwojnego szczescia!! Ninka-ja mialm przez brzuch juz w 10tc,wiec ty chyba juz tez bedziesz miala,a co do plci,w zaadzie jeszcze troche za wczesnie w 12tc,zdarza sie,ze lekarz juz powie,ale ja bym tego nie traktowala tak ze stuprocentowa pewnoscia. Moje konto-ja poczulam ruchy w pierwszej ciazy w 17tc,ale to wszystko zalezy od budowy ciala,ulozenia lozyska,wiec roznie bywa. Basia87-o,sosik z kurek bym zjadla,pycha.Tu masz link http://parenting.pl/portal/grzyby-w-ciazy Co do kupowania ciuszkow,to ja mysle,ze od przyszlego miesiaca zaczne,moze sie dowiem za tydzien jaka plec,to bedzie mi latwiej zrobic zakupy.Wozek tez ogladalam,ale na to jeszcze za wczesnie,moze mi sie piec razy gust do tej pory zmienic,a jak bedzie corka,to wozek mam juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
No ja na razie kupowałam neutralne wszystko:) A co do wózka to też będzie neutralny kolor: czarny, brązowy lub beżowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssia87
Bayer Lev - dzięki za link. A sosik i tak jadłam. Pyszny był. Jutro znowu jest u nas targ i będzie pewnie moja ulubiona babcia z warzywami ze swojego ogródka i może znowu będzie miała kurki. To pewnie jeszcze raz się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izma izma - serdeczne gratulacje !!! Blizniaki sa super !! ahhh ja tez szaleje z tymi zakupami... wczoraj nie obeszlam sie 2 bez 5 czesciowych kompletow i takich grubych spioszkow z kapturkiem byc moze do ubrania przy wyjsciu do domu ze szpitala. Nie moge sie powstrzymac ;( najgorsze jest to ze te nasze noworodki bardzo szybko wyrosna z tych rzeczy... chyba musze zaczac patrzec sie na rozmiar od 3-6 miesiecy bo nakupuje za duzo za malych. nic to tylko sie trzymac za kieszen !! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Wybaczcie, że się nie odzywałam ale totalnie nie miałam czasu. Ale czytałam w miarę na bieżąco:) Witam nowe koleżanki:) Narobiłyście mi apetyt na sos z kurek....mmm... :) Z nowości. Znowu miałam (tym razem) lekkie plamienia-brudzenia. Nie mogę się przemęczać, a ta niemoc w wielu sprawach i niemożność robienia wielu rzeczy jest dla mnie nowa. Uczę się pozwalania sobie na to, że wielu rzeczy robić nie mogę i że szyyybko się męczę. Też tak macie z tym zmęczeniem i kondycją?.. Jestem już po usg prenatalnym. Najpierw przez brzuch a że maluszek za bardzo się wiercił to kontynuowane były dopochwowo. Wszystko wyszło w normie, bardzo się cieszę:):) Więc już nie robię tego testu z krwi PAPPA. lEKARZ PWIEDZIAŁ, ŻE NA 90% DZIEWCZYNKA:) :) :) Ale czasami okazuje się całkiem odwrotnie:) Zobaczymy:) Termin mam na 11.02. wg miesiączki, a wg tego badania (a ponoć właśnie ono pozwala na dokładne sprecyzowanie, gdyż później dzieciaczki w różnym tempie rosną) już na 7.02:) Serdecznie Was pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izmaizma gratulacje bliźniaków. U mnie już 13t i chyba pomału wkraczam w II trymestr. Nie mogę doczekać się kiedy poczuje ruchy maluszka. Ale jeszcze pewnie trochę czasu minie. Za to brzuch coraz większy, a raczej na razie oponka ;) Wizytę mam 25 sierpnia, ale USG dopiero będę miała połówkowe koło 20-2tygodnia. Więc pewnie dopiero wtedy powiem się kto buszuje w brzuchu. Zresztą M. nie może doczekać się już kolejnego USG, na które twardo się ze mną wybiera. Co do ciuszków to na razie kupuje takie neutralne. Na 56 mam już małą kolekcję. Chyba zacznę rozglądać się za większymi. Zresztą jak coś wpadnie mi w oko to ciężko się powstrzymać. Poza tym dostałam też trochę rzeczy po córce brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowa w czwartek dowiedziałam się, że jestem w ciąży 7/8 tc. Miało być wszystko ok mówiłam lekarzowi, że mam plamienia ale on nic. Nie dawało mi to spokoju i w sobotę poszłam do drugiego, zbadał zrobił usg dopochwowo stwierdził 6 tc a ciąża zagrożona. Zalecenia spokój , luteina 2*2, folki i wizyta 18 sierpnia. Jestem zmartwiona, staraliśmy się troszkę o dzidzię i nie chciałabym jej stracić. Lekarz był dobrej myśli na usg serduszko biło i rozwój jest prawidłowy; planowany termin porodu 28 luty dlatego się tu zajrzałam; w sumie to bardziej chciałam się wygadać. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i ściskam mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Lunek! Fajnie, że do nas napisałaś. Też na początku miałam krwawienia, i to dość długo. Z tymi lekarzami to niestety różnie bywa... Dobrze, że poszłaś do innego. Duuuuuużo leż, odpoczywaj, myśl pozytywnie i staraj się jak najmniej przemęczać. Wierzę, że będzie dobrze! Trzymaj się i pisz do nas:) Netta ja tez się nie mogę ruchów doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Roosa, cały weekend nie mogłam się pozbierać i dopiero dzisiaj siadałam na neta i zaczęłam szukać forum.Będę pisać na bieżąco a teraz czas na odpoczynek. ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka9876
Lunek Super:) Gratulacje!!! Leż dużo z nogami w górze:), a wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssia87
netta2 - na kiedy masz termin? Też jestem w 13tyg i mam na 8go. A kolejną wizytę mam 23go :-) A co ruchów maluszka to tak już chciałabym czuć - myślę, że wtedy będzie łatwiej i będzie mniej negatywnych myśli. Ciuszków jeszcze nie kupowałam, omijam sklepy bo na pewno bym się skusiła. Boję się i nie chcę zapeszać. Myślę, że po następnej wizycie jak tylko będzie wszystko dobrze to się zacznie szaleństwo. Rozmawiałam ostatnio z M. że cała wyprawka to spory wydatek i że jak zaczniemy wcześniej kupować to się rozłoży na parę miesięcy to się tak nie odczuje. Tylko chciałabym wiedzieć kto tam mieszka w brzuszku - chociaż przeczucie że dziewczynka - nie wiem czemu, bo to moja pierwsza ciąża na takim etapie. Witam gorąco Lunek - pisz koniecznie na bieżąco co tam u Ciebie - razem raźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×