Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

mamucha...u mnie temp 21stopni cieplutko przyjemnie tylko mnie troche glowa boli i brakuje powietrza.Maly spal wczoraj od 23-2.30 a pozniej byl juz tylko koszmar co pol godz pobudka i godz cyc.Teraz czekamy za lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w domku ok 21 stopni:) Knika ja do 1 syna pediatrę po 2 tyg zmieniłam, miałam dr Pukę, która okazała się beznadziejna, też fochy stroiła i na 1 wizytę nie chciała przyjechac a potem całkiem zdrowemu dziecku przepisała antybiotyk ( 2 tygodniowemu!!!) oczywiście nie wykupiłam i lekarza zmieniłam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u nas dzisiaj byl przelom w nocy :D Bylam sama z moaj mama bo maz w pracy. Wyobrazcie sobie ze moja mam tak przeciagala malego w lozeczku ze zasnal normalnie o 21 spal do 23h potem pielucha + cyc i zasnal do 3.30h potem cyc pielucha i znowu spal do 7h prawie. Oczywiscie w kazdej przerwie na karmienie stekal w lozeczku i stekal zeby go podniesc bo to byla jego pora na przytualnie.. ale moja mam twardo nie dala mi dojsc do lozeczka i oto moj syn pierwszy raz w swoim zyciu przespal cala noc od wieczora do rana tak jak na dziecko przystalo :D Mamucha kurcze mala niezle ciagnie ta butle :D czy taka ilosc jest normalna dla jej wieku czy ciagnie wiecej ? :D creamyful wspolczuje pekniecia.. oby sie szybko zagoillo. knika - moze sproboj po jedzeniu nawet jak malemu szybko sie beknie jeszcze go troche potrzymac w pionie? nam polozna mowila ze powinno sie ok 30 minut trzymac ale u nas zazwyczaj 15-20 minut starcza i jest git. Sporadycznie cos poleci.. U nas w dzien jest temperatura 21,5 stopnia a w nocy do 22 czasem dobija na termometrze. Senioritka a moze maly nie dojada ze tak czesto i dlugo cyca chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
hej marien- gratuluje spania w nocy i oby tak dalej a moja mala powinna w tym wieku wciagac ok 120 ale ona zawsze w nocy ma duzo wiekszy apetyt teraz po myciu np zjadla 90kml i poszla spac mysle ze do ok 2-3 mam spokoj :) uciekam polezec z ksiazka w wannie i integrowac sie z mezem aha- czy juz wrocilyscie do zycia seksualnego? bo my tak, na poczatku sie strasznie balam ale niepotrzebnie pozdarwiam, do jutra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mój mały do 5 spał,potem trochę cyca, przewiniecie i do 8. Ale za to wczoraj w dzień nie spał za wiele...Byliśmy na usg bioderek i dla mnie to skandal, pełno dzieci a badanie trwało 30 sekund. Niby wszystko ok i nie trzeba kolejnych wizyt, bzdura, 3 wizyty powinny być bo się przecież coś może zmienić za chwilke i nie badał w ogóle rękami dupek tylko na sekundę aparat do jednego bioderka, do drugiego i do widzenia. Chyba pójdę prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka...ja zdecydowalam sie na pediatre prywatnie,bo w tych przychodniach jest jeszcze gorzej niz w Polsce.Pelno dzieci a jeszcze jak widza,ze z innego kraju to juz wogole powaznie nie jestes traktowana.Wczoraj byla babka wziela 70e za wizyte domowa.Kolejna wizyta za miesiac,po swietach. Idziemy zaraz na spacer taka piekna pogoda. mamucha...gratuluje powrotu do zycia seksualnego;) A po cesarce jak to wyglada???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
hej jak tam? u nas noc z przygodami :) po kapieli M kimnela sie na 1,5h i pozniej maly cyrk od 2- stekala i plakala bo najpierw glodna (niedojedzona), wielka kupa w pieluszce a na koncu na raczki :) obudzila sie glodna o ok 3,30 i mialam cyrk na wlasne zyczenie bo postanowilam jej nie brac na rece :) beczala z 20-30 min az sie zlitowalam i wzielam i od razu odplynela spospala do 8 pielucha/jedzenie i spi do tej pory :)?- musi odespac nocke :) super pogoda w wawie- piekne sloneczko dzis dlugi spacer bedzie ide do malej bo sie budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:):):) ja tylko na chwilkę:( chciałam wam wszystkim pogratulować bo już chyba wszystkie mamy nasze szczęścia obok siebie:) trochę wam zazdroszczę tego pisania:( ja nie mam kiedy niestety bo przy 3 kiepsko z czasem:( a nie mam nikogo do pomocy:( u nas wszystko ok:) tymek zdrowy i rośnie jak na drozdżach:) trzymajcie sie ciepło i już na zaś wesołych świąt i wszystkiego najlepszego:) niech wam maluszki zdrowo rosną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
No własnie podtrzymuję pytanie: jak z powrotem do zycia seksualnego po cesarce, tym bardziej jak brzuch jeszcze trochę ciągnie i nie wyglada tez zbyt rewelacyjnie. no i dziewczyny po cesarce jeszcze jedno pytanie: kiedy zacząć jakies ćwiczenia na ten brzuch bo ja to bym już ale mam jakąś psychiczną blokadę, że mi tam w środku coś popęka. aaa_wazka słyszałam o tych badaniach bioderek na nfz więc ja od razu załozyłam, że prywatnie się zarejestruję, koleżanka w marcu rodziła i była prywatnie w Pile na łącznej, bez kolejek i bez czekania- zapłaciła 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
No własnie podtrzymuję pytanie: jak z powrotem do zycia seksualnego po cesarce, tym bardziej jak brzuch jeszcze trochę ciągnie i nie wyglada tez zbyt rewelacyjnie. no i dziewczyny po cesarce jeszcze jedno pytanie: kiedy zacząć jakies ćwiczenia na ten brzuch bo ja to bym już ale mam jakąś psychiczną blokadę, że mi tam w środku coś popęka. aaa_wazka słyszałam o tych badaniach bioderek na nfz więc ja od razu załozyłam, że prywatnie się zarejestruję, koleżanka w marcu rodziła i była prywatnie w Pile na łącznej, bez kolejek i bez czekania- zapłaciła 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
ja tez bylam na bioderkach lekarz byl mega gburem i na maksa nie mily i teksty z serioi: moze pani TO DZIECKO odwrocic na brzuch" ale przynjamniej zbadal bioderka i dal skierowanie na usg (chyba ci lekarze w wiekszosci nie potrafia juz funkcjonowac bez usg bylismy na spacerze i mala od 16 spi- jestem ciekawa co w nocy bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! U nas kolejna noc zakonczona powodzeniem. Maly spal od 20 do 8 rano z dwoma przerwami na karmienie i pieluche. Potem rano troszke z nim pogawedzilam i potulilam i zasnal jeszcze o 9 na 2 godzinki :) My dzis zalatwilismy sprawe prezentow - u nas kupuje sie prezenty tylko dzieciom wiec wszystkie dzieciaki w polsce co mamy do obdarowania dostaly jakies ubranka i to wszystko. Mamucha my jeszcze nie zaczelismy ze wspolzyciem ale mysle o tym goraco kazdego dnia :D Troche sie cykam szczerze mowiac ze jakos glupim trafem drugie nam sie trafi zbyt szybko ;) Bardzo bym sie cieszyla ale nie ma takiej opcji w praktyce i czekam na wizyte u gina w przyszly wtorek i chyba zdecyduje sie na jakies tabletki. Wiem ze 100% pewnosci nie bedzie ale wiecej niz z gumkami. 2+3:))) Gratulacje z okazji narodzin synka i takze wesolych swiat ;) My dzisiaj bylismy z malym u fotografs i potem w urzedzie wyrobic mu paszport. Dokument dostalismy od reki i tym oto spodobem za tydzien w piatek ruszamy do Polski na cale 2 tygodniee :D Jupilaaa :D Juz sie nie moge doczekac a zarazem boje sie cholernie jak maly zniesie droge bo to jednak 1200km.. Jakie plany na wieczor? U nas maly wykapany, najedzony i teraz integruje sie z tatusiem, z nadzieja ze niedlugo zasnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knika a ja akurat zarejestruję w Pile na nfz do dr Sprysaka w Orthosie ( jak chcesz to mogę was tez zarejestrować) bo akurat ten doktor bada chyba z 15 minut, prócz usg bada rękami długo pogada, doradzi i zna się na tym. A 100 zł szkoda jeśli jest możliwość do dobrego lekarza, ja wściekła byłam na to hurtowe podejście i dlatego pojadę do Piły. Jeśli chodzi o życie sexualne to po cc chyba szybciej można niż po porodzie bo przecież "tam" wszystko jest ok, i ja krwawienia już dawno nie mam. A ćwiczyć chyba dopiero jak minie 6 tygodni i to też delikatnie na początku 2+3:)) Gratulacje i odzywaj się kiedy tylko będziesz mogła:) A syn mój odmieniony, śpi dużo i w nocy raz o 5 się obudził a w ciagu dnia i wczoraj i dzisiaj tez spi a jak nie śpi to sobie patrzy, ogląda i nie beczy bo jeszcze niedawno od razu jak otwierał oczy to był bek, nasze maluchy już coraz bardziej "kumate"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
aaa_wazka byłabym wdzięczna za namiary na tego lekarza od bioderek.a jeżeli jest taka mo zliwość to sama się mogę zarejestrować nie chcę Cię fatygować :) Długo trzeba czekać na te wizytę ? No a poza tym Mały w niedzielę skonczy 3 tyg a pediatry nadal nie widać!!! A na wypisie napisano- wczesny patronaż!!! juz sie zaczynam wkurzać. Co do współżycia to wiem, że tam na dole jest ok, ale jest też w głowie jakaś bariera- że figura nie ta, że ten brzuch jakos tak nieciekawie wyglada no i przy dotykaniu jakiś dziwny bez czucia i troche obolały. No własnie, dziewczyny po cc tez macie takie uczucie wkoło rany jakby nie do końca wróciło tam czucie? Jakby wszystko było lekko zdrętwiałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
aaa_wazka jeszcze jedno pytanie: a Ty już się zarejestrowałaś u tego lekarza czy dopiero zamierzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knika napisz do mnie na maila bo będę potrzebowała Twoje dane. Tam się nie dodzwonisz, więc ja zadzwonię do koleżanki, która jest rejestratorką a sama będę dopiero na marzec się rejestrować bo skoro teraz miałam wizytę to na tą kolejną do Sprysaka pojadę. On jest taki sympatyczny grubas:) A 3 wizyty to już 30 zł więc szkoda kasy, lepiej coś dziecku kupić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak nie chcesz danych podawać to zadzwoń do orthosu 672151996 i zarejestruj się do dr Sprysaka ale musisz mieć skierowanie, dziecko powinno ok 1 miesiaca miec to badanie, jakby okazało się, że termin daleki mogę załatwić bliższy ale to już od Ciebie zależy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotografia paulina
Witam!!! Poszukuję chętnych mam z wielkopolski na darmową sesję zdjęciową swojego maluszka! Interesują mnie małe dzieci do 2 miesiąca życia, ale im młodszy noworodek tym lepiej (ponieważ dłużej śpi, także w trakcie zdjęć), sesja jest całkowicie darmowa, jedynym warunkiem jest wyrażenie zgody na opublikowanie zdjęć dziecka w moim portfolio i na mojej stronie fotograficznej. Chętne mamusie zapraszam do kontaktu poprzez napisanie wiadomości pw na facebooku lub odszukanie maila bądź numeru telefonu na moim profilu na fb i kontakt ze mną. oto link do mojego profilu https://www.facebook.com/PaulinaKosickaDerakP hotography polecam serdecznie bo warto! wspaniała pamiątka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, melduję że urodziłam i jestem na necie od dwóch dni bo mój komputer szlag trafił :P . Urodziłam siłami natury, poród był wywoływany ponieważ sączyły mi się wody . WKońcu urodziłam do wody :) , cała akcja porodowa trwała dwie godziny ale myślę że więcej bym nie wytrzymała :) Urodził się zdrowy Igor z wagą 3120. Jest absolutnie boski , przybiera na wadze około 250 gram i jest karmiony tylko piersią. Ja mam do zrzucenia jeszcze 7 kg , nie wiem jeszcze jak to zrzucę , martwie się tym tylko czasmi a tak na co dzień mam to w nosie , mówiąc szczerze. Od tygodnia prowadzę młodą do zerówki na 8,00 a o 13.00 ją odbieram. Także Igor ma już swoje obowiązki. To prowadzenie daje mi trochę w kość a tak cała reszta to jest to co lubię. Jednynie dzisiaj czuję się wyprowadzona z równowagi ponieważ mu małżonek ma dzisiaj imprae bawił. Jakoś ma w nosie że muszę sama zostać z dwójką dziećmi a jeszcze na 18.30 mamy USG bioderek. Stram się być dzielna i zachować klasę, jednak mam ochotę wrzeszczeć że kuźwa nic by się nie stało jakby poprostu nie poszedł w tym roku. WIem że mogłabym sama mu to powiedzieć , ale mi chodzi o to żeby on sam tak od siebie dla mnie. NIe wiem czy mnie rozumiecie. echchhhhhh kuźwa no ... buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ewela, gratulacje:) No ja rozumiem i jakby mój chciał gdzieś iśc to bym się wkurzyla a wiem, że na jakąś "wigilię" z kumplami będzie szedł jak będziemy w Pile i pewnie będę zła. Mały coraz grzeczniejszy, dzisiaj śpi prawie non stop. Zastanawiam się czemu wcześniej tak nie było, czy coś go bolało? No nie chcę przechwalić by znowu nie zaczął być bardziej absorbujący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) od dwóch dni mam oczy na zapałkach, Mała daje w kość ,ma jakieś fochy na cały świat, na rączkach źle, u mamy i taty źle, w bujaczku źle, w łóżeczku źle, wczoraj np nie spała od 17stej do 4 nad ranem z przerwami na jedzenie i ucinaniem drzemek po pół godziny darła się ciągle i marudziła, kupkę robiła dwa razy, goraczki nie miała..przez dwie godziny wisiałam na skypie z tesciową na zmianę z mezem i probowalismy cos wykombinować co jej może być, spacer też miała..dopiero dziś pospała porządnie, najpierw na spacerze ok 1,5h potem jak wrocilismy dostala butle 120ml i spi od kilku godzin :) mam nadzieje ze jej limit na fochy sie wyczerpał przynajmniej na kilka dni :) co do igraszek malzenskich to juz probowalismy, bylo calkiem nieźle ale nad tym jak bylo wczesniej trzeba popracować :P męża mam dziś w domu i wypoczywam na maxa :) miłego popołudnia, buxiaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
hej a ja sobie zrobilam dzien bez kompa, mala standard calkiem spoko wieczorem gwiazdorzy z raciem i je ok 80-90 spi 1h budzi sie wsciekle glodna wypila ok 120 i mam nadziejej ze do 12-1 pospi tej nocy wygralam batalie w nocy o zasypianie w lozeczku, wyczowam juz dokladnie kiedy placze bo chce na raczki (robi to z duzo mniejsza determinacja i zdecydowanie krocej a pozniej steka :P) walczyla ok 10-15 min i usnela :) tez sie wkurzam na meza bo mnie znowu denerwuje wszytskim wymaga duzo a sam niewoele robi wczoraj poraz kolejny musialam sama kapac mala i dzis mu kazalam zeby sam robil wszystko od a do zet dal rade wglowiesieniemiesci- wspoluczje fochow malej oby to nie byla kolka. moja zmora jest wlasnie takie marudzenie przez dluzszy czas na szczescie nic takiego sie nie stalo i mam nadziejet ze sie nie stanie :) ewela- gratuluje malucha a kiedy dokladnie urodzilas- ile ma maly? jutro nowy laktator przybedzie wogole mala dzis ssala z cycka ok 5 min normalnie w szoku bylam buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo halo!tak wiec my teraz mamy godzine do zabawy.. Zaraz mnie cos trafi bo bawimy sie juz od 2a maly oczy jak 5zl ma..:-D mamucha gratuluje determinacji w niebraniu malej na rece w nocy!ja dzis tez wlasnie probowalam ale Filip gadal sobie sam do siebie przez pol godziny i niemoglam go tak zostawic.. Ewela gratuluje synka!super ze sie udal porod do wody!:-) Wglowiesieniemiesci wspolczuje takich fochow.. Z nadzieja ze to byl tylko jednorazowy incydent. Senioritka gdzie sie podziewasz?maly daje w kosc czy juz lepiej sie sprawuje? Mezus sie zdziwi za godzine jjak do pracy wstanie a my jeszcze niebedziemy spac.. Chyba ze stanie sie cuuud.. Uciekam,wpadne tu znowu w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynk i - mój syn wczoraj spał prawie non stop i dzisiaj też. Aż teraz się zastanawiam czy czasem chory nie jest. Jak śpi źle jak nie śpi też źle...Mąż mówi, że może w końcu najedzony jest jak dołożyłam jedną butelkę mm w ciagu dnia, ale u lekarza okazało się, że przybiera dobrze i mu tą jedną chyba przestanę dawać zwłaszcza, że wtedy mam 'wycieki" spore z piersi. Wgłowiesieniemieści - może kolki ma mała? Mój też miał kilka razy tak, że w ciągu dnia non stop na cycku a jak bym piersią nie karmiła to ja nie wiem co by było bo smoka wypluwa, nawet ma odruch wymiotny, nie wiem czym bym go uspokoiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie troche lepiej.Zaczelam sie wysypiac dzieki mezowi i mamie mojej.Maly tez przesypia dluzej po 3godz czasem wiecej.Jestesmy na samym cycu.Nocne przerwy na pieluche i cyca troszke sie przedluzaja,bo zamiast spac to on oczy otwarte. Co z ta rana po cesarce,macie opatrunek czy bez niczego?Przemywacie to czyms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
coraz lepiej mi idzie organizacja wszystkiego- na jednej ręce synek i butelka jednocześnie a w drugiej myszka i net ;) bo niestety mężuś uciekł mi dzisiaj już do pracy. Mały dzisiaj w nocy trochę marudził , on ma zawsze kryzys koło drugiej trzeciej w nocy- dokładnie w tych godzinach kiedy ja będąc w ciąży się budziłam i już do rana męczyłam się nie śpiąc. życzę wszystkim Mamusiom miłej soboty, ja mam jeszcze w planach sprzątanie, tylko zastanawiam się czy tez z Małym na rękach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka, mnie opatrunek zdjęli w ten sam dzień przed kąpielą ( bo o 10 miałam cc a o 22 już pod prysznic szłam) i od tego czasu żadnego opatrunku, zresztą nic nie krwawiło wiec potrzeby nie było. Psikałam kilka dni octinaseptem a teraz już nic, powinnam w soli się kąpać by ładnie zbladła blizna a ciągle zapominam kupić większa, ilość soli:) To fajnie, że możesz się wyspać. Ja akurat noce mam fajne, mały dobrze sypia,. Teraz i w dzień jest grzeczniutki więc wczoraj sobie kupiłam nową książkę Grocholi "Huston mamy problem!" i sobie będę czytać bo zaniedbałam czytanie ostatnio. Mały wciąż śpi, mamy wysprzątane, starszy lekcje zrobione więc mamy luz i weekend będziemy się relaksować, a WY?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
senioritka a Ty masz cały czas opatrunek? mi w szpitalu na 3 położna nie chciała już zakładać opatrunku bo niby lepiej się goi, a mni to obrzydzało i nie chciałam na to cięcie patrzeć więc przydały się umiejętności pedagogiczne i codziennie prosiłam studentki będące na praktykach o zmianę opatrunku :) nigdy nie odmówiły ;) ale w domu to już bez niczego, czasami psiknęłam octaniseptem ale jak sobie przypomniałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×