Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

Knika nie dziwię Ci się ze bolało po cc bo w Pile dają tylko paracetamol i to jak się upomnisz. Dlatego m.in tam nie chciałam rodzić nawet jak mieszkałam w Pile. Tam tragedia. A tu wołałam od razu o kroplówki i czopki a zaraz po cc miałam podaną morfinę. Po 1 cc miałam 5 dni środki przeciwbólowe podawane dlatego tak super się czułam. Ja w Pile będę koło 20 grudnia więc jak najbardziej na spacer, zwłaszcza, że moi rodzice mieszkają na Sniadeckich co piechotką jest 10 min od Ciebie a jak jest lód na rzece to 5 min przez rzekę. Pogoda dzisiaj u nas okropna, leje i leje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
cremyful- nie wylewaj tylko do zamrozenia bo pozniej mozesz miec problem ze chcesz ja karmic swoim a jego nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
^no to my jestesmy po wizycie u pediatry. Malutki zdrowy jak ryba, bioderka w porzadku , nerki na swoim miejscu i tez wporzadku tylko jest malutki problem.. z jedzeniem :D Tak wiec pani dr stwierdzila ze 2-3h przerwy miedzy posilkami to za malo :D I mam zaczac przeciagac go do 3-4h.. i zdementowala powiedzenie ze do 6 tygodni smoczka niedawac.. poweidziala ze jak njbardziej, ze jak maly zalapal juz cycka to sie go nie oduczy tak szybko a smoczek to wybawienie zeby przeciagac go np z jedzeniem ale nie tylko. Tak wiec Filip przytyl przez tydzien ponad 500g i wazy juz 4630g.. :D klopsik moj. Teraz bedziemy nad nim pracowac z mezem moze cos z tego wyjdzie ;) Chociaz dzisiaj jakis magiczny dzien bo teraz juz ponad 3h nie wola jesc i nadal spi.. i tak przez caly dzien wiec moze to dobry dzien na rozpoczecie przestawiania go. Cremyful - mi tez sie wydaje ze to troszke szkoda wylewac mleczka, nigdy niewiesz kiedy sie takie przyda a wtedy odmrozic to minutka i jedzonko juz jest. wglowiesieniemiesci - super macie z tymi lekami, naprawde dobry system. No i przyjemnosci jutro przy zalatwianiu wszystkiego w urzedach ;) Wazka , mamucha, knika,senioritka - jak wasze dzionki minely z maluszkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dzień spokojnie, nawet dwa filmy obejrzałam na hbo. Marien a u Was nie trzeba iść na usg bioderek? Bo u nas jest to obowiązkowe badanie. A co do smoczka niestety moje dziecko wypluwa i nie chce go :( Starszy syn też nie chciał. Pewnie byłoby czasem łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
u mnie tez bylysmy ze 2h na spacerze, pozniej u okulisty (bylo w zaleceniach lekarza przy wypisie ze szpitala) wszystko ok jutro z rana idziemy na szczepienie- niunia da pewnie popis molziwosci wokalnych i pojemnosci plucek :) teraz zjadla i spi dalej mam coraz wiekszy problem z laktacja- mam tego coraz mniej iesttey creamyful- dlaczego wogole nie chcesz miec dziecka na cycku? tylko na butli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam sily chodze nie wyspana.Malego od wczoraj w nocy brzuszek boli i wiecej placze niz spi.Jak to jest u Was z karmieniem macie jakis program tzn stale godziny ktorych sie trzymacie czy jak malenstwo zaplacze na zawolanie??? Moj co godzine sie budzi...Naje sie i ciagle szuka cyca i ssie raczki myslicie ze mam malo mleka?Nie wiem kiedy sie zgramy razem,ale narazie czarno to widze;/A w szpitalu byl taki grzeczny ze wogole nie slyszalam jak plakal. A jak placze to chcialabym go przetrzymac troche zeby poplakal i usnal zeby go nie uczyc za kazdym razem brac na rece jak zawola,ale niestety mam szpiega w domu i wszystko powtarza mezowi a tych dobrych rad to juz mam dosyc(mowa o mojej tesciowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - a my dzisiaj nie byliśmy na dworze bo cały dzień strasznie lało:( Może jutro pogoda będzie lepsza. Mamucha a z mlekiem tak jest ze jednak najlepszy laktator nie odciąga tak pokarmu jak ssanie malucha. A czy któraś z was używa mleka bebiko? Bo zastanawiam się czy nie zmienić bo jest 6 zł tańsze niż to moje a przecież mleka mają pewnie prawie identyczny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka niby jest tak że jak piersią karmisz to dajesz na żądanie, może też być tak ze po cesarce mleko później się pojawia i laktacja aby się rozbujać potrzebuje czasu. Mój czasem siedzi godzinę przy cycu, ale włączę sobie wtedy film i mi to nie przeszkadza:) U niego było tak, że po kilku łykach usypiał, więc się nie najadał i znowu chciał do cyca. Jak jestes bardzo zmęczona zrób jak ja - daj na noc mleko z puszki, pośpicie wtedy może do rana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
aha- mariaen- moja coreczka tez tak tyje :) tez jest klockiem, smiesznie zmienily sie proporcje- jka przyjechalismy ze szpitala to jak bralam Kocille na rece to mi sie wydawala wielka i cezka w porownaniu z Matylda a teraz jest odwrotnie :) jutro ja w przychodni zwaze- jestem ciekawa na maksa nowe mamy- pochwalcie sie fotkami dzidziusiow Matylda dzis 6 tyg skonczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka ja szpiega nie mam ale mam takich sąiadów, że jakby dziecko płakało dłużej niż 5 minut to pewnie po policje by zadzwonili:) Raz już pismo ze skarga pisali na mnie, że nie sprzątam kladki a na sąsiadów z góry ze hałasy są u nich w weekendy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda starsza od naszych dzieciaczków, możesz nas pocieszyć kiedy zacznie już się śmiać świadomie i rozumieć co się wokół dzieje. Podobno teraz nie widzą nic powyzej 30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka spokojnie:) wszystko ogarniesz:) A jak masz teściową niech się zajmie trochę dzieckiem, żebyś się zdrzemnęła czy odpoczęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
no podobno tak no a mala zaczyna czaic juz toche, wodzi wzrokiem za czym o wyrazistym kolorze np czerwonym i sie usmiecha jak jej chrumcze w ucho albo robie takie :pierdzenie" w brzuch aha lubi jak jej spiewam ( najczesciej disco polo) :P senioritka- dokladnie daj mu butle z mlekiem na noc i sie wyspisz i wykorzystaj tesciowa i odpocznij dobrze bedzie ja tez byla przez pierwszy tydz przerazona pociesz sie z problemami ze spaniem, kupa i ogolnie sprawami dzieciecymi jedziemy na tym samym wozku i kazda z nas cie tu rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha mój się usmiecha w wannie albo czasem po prostu jak leży ale moja mama twierdzi, że nieświadomie to robi. Ale myślę, że mu miło jak się kąpie bo od razu się uspokaja i radosny taki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
aha a co do bebiko to ja nie uzywam ale w tesco kupuje bebilon puche o pojemnosci 800g za 40pln bo sie na maksa oplaca a poza tym malej smakuje, nie ma zadnych problemow z brzuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
wazka- tez uwazam ze tsakie usmiechy sa w jakis sposob swiadome- ogolnie dzieciaaczki caly czas robia grymasy ale czesc robia nieswiadomie w wyniku czegos przyjemnego np placze kiedy jest dziecku zle a usmiecha sie kiedy jest b dobrze w sieci pojawil sie ostatni zmierzch :) lece oogladac, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka u nas wszystkim zajmuje sie pediatra - mielismy usg bioderek i nerek tez :) takze nie musze latac po jakis przychodniach specjalnych. Dowiedzialam sie tez dzisiaj jak to tutaj wyglada ze szczepieniami i u nas szczepienie bedzie pierwsze w polowie lutego dopiero. A ze smokiem u nas to samo co u Ciebie wazka - maly po 5 minutach wypluwa i wogole nie chce go lapac potem..Niewiem czy uda mi sie zminimalizowac wieczorny rytual cyca z dwoch godzin choc do godziny.. Zobaczymy jak dzisiaj bedzie. senioritka - jestesmy z Toba i duchowo Cie mocno wspieramy! Moj na poczatku tez b czesto chcial cyca ale po kilku dniach sie unormowalo i tak w ciagu dnia mamy cykl ze dopomina sie o cyca co 2-3h a w nocy co 4-5h. Potrzeba troszke cierpliwosci i bedzie napewno lepiej, a teraz poki co wykorzystaj tesciowa na maksa. Ja w pierwszych dniach sie mooocno cieszylam ze byla zeby troszke wypoczac w miedzy czasie. mamucha - hehe to fajne masz porownanie wagowe :DNo i zycze powodzenia jutro na szczepieniu! Ja teraz uciekam do moich chlopakow.. maly najedzony jak bak ale oczy jak 5 zl czyli zaczyna sie wieczorna impreza.. Milego wieczorku dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do usmiechow to Filipek strzela usmieszki czesto przy cycusiu albo jak jest golutki n przewijaku - mysle ze te sa jaknajbardziej swiadome. Podczas snu tez sie czestko smieje ale te juz pewnie mniej swiadome a i zaczyna tez reagowac na mocniejsze kolory powolutku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tesciowa nie mam co liczyc,to juz starsza kobitka jedyne co moze mi zrobic to ugotowac no i musze ja pilnowac bo malego niewlasciwe trzyma na rekach.Moja mama tez jest u nas;)bardzo duzo mi pomogla i pomaga nadal.Mama ogarnia cale mieszkanie,prasowanie,pranie itd...Byla ze mna pierwsza noc w szpitalu bo nawet wody sobie nie moglam nalac.Tesciowa jutro jedzie. A co moze pomoc malemu na bole brzuszka?Zrobilam mu dzis oklady tzn pieluszka rozgrzana zelazkiem(nie goraca) i przykladalam.Trace cierpliowosc powoli. wglowiesieniemiesci...nie wiem jeszcze co do imienia... wazka...moj sie usmiecha przez sen od pierwszego dnia.Miny robi niesamowite,marszczy brwi itd...usmiac sie idzie z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka na brzuszek to moze cieplutki termofor albo poprostu masaz brzuszka?masujesz okreznymi ruchami w kierunku wskazowek zegara. U nas pomaga. A ta pieluszka to tez dobte rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka możesz też podać herbatkę z koperku ( Hipp ma od 1 tyg życia) Marien to macie fachowców, u nas każdy co innego umie:) Ale to fajnie że na jednej wizycie wszystko można załatwić. My na bioderka dopiero 20.12 i wtedy też szczepienie pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
heja dziewczyny my juz po szczepieniu, ledwo na oczy widzialami musialam sobie kimnac i teraz do roboty M troche marudna po szczepieniu i caly czas spi ( pielegniarka mowila ze to moze byc reakcja na stres zwiazany ze szczepionka) lekarka kazala karmic tylko na zadanie bo b ladnie przybiera na wadze i zeby nie przedobrzyc :) wazy juz 4600 w 6 tyg przytyla ok 2kg ciesze sie bo mam dzis samotny wieczor- maz idzie na jakis koncert z kumplem i bede miala swiety spokoj o ile mala z marudzeniem sie nie rozkreci bo aktualnie niby spi ale jest na granicy wielkiego wybuchu placzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha to Ci zazdroszcze, że tak ładnie mała przybiera na wadze. Mój przybrał tylko 300 gram w 17 dni wiec trochę mało ( od 300 do 400 powinien przybrać w 2 tyg ) i lekarka kazała dołożyć w ciagu dnia mleko z puszki, ale kurde on i tak tego mleka malutko pije bo max 60 ( robimy wiecej ale on nie wypije więcej) Teraz zamiast 2 razy w dniu będę mu dawała 3 razy i jeszcze dała skierowanie na badanie krwi i moczu tak na wszelki wypadek. Ciekawe jak ja go zmuszę żeby nasiusiał do pojemnika:D Ciekawe co u 2+3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
heheheh tez musialam robic morfologie i mocz :) powiem ci ze trzeba sie napatyczkowac aby zdobyc siki malucha na badania- w aptekach sa takie woreczki ktore sie wklada do pieluchy na noc i "podlacza" do dzidzi i pozniej przelewa sie do pojemniczka- ogolnie to tez nie jest latwe bo to maja byc same siki bez kupy a z tym roznie bywa bedziesz miala troche latwiej bo masz chlopczyka tez jestem ciekawa co u 2+3 (nie pisala czegos na jakims innym forum? ja nie wiem bo sie tylko tu i na cukrzycy ciazowej udzielam) no i u eweli bo tez sie nie odzywala b dlugo senioritka- jak tam? troszke lepiej? creamyful, knika- a wy jak tam? wglowiesieniemiesci- sorry za pytanie bo w sumie nie pisalas- nacinali cie? czy obylo sie bez? ogolnie jak wasze sprawy pologowe? bo u mnie juz na maksa czysciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a wogole jak u waszych maluchow ze spaniem na brzuchu? bo u nas jest wielki rpotest i przewracanie sie na bok i ogolnie jest mozliwe jak gleboko spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny mamucha jak Ty załatwiłaś z córką sprawę z woreczkiem? Bardzo ciężko musiało być. Jeśli o połóg chodzi to ja już od paru dni mam spokój, także 2 tygodnie plamiłam ale dosłownie to było plamienie, wystarczała wkładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
heheh nie zalatwilam wogole tylko slyszalam ze tak se robi i nie wyobrazam sobie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka...wlasnie mialam sie Ciebie spytac jak z krwawieniem po cc,bo u mnie bardzo slabiutko cienka podpaska wystarczylaby i tak mysle co ja zrobie z tymi pakami wkladow;/ Ide sie polozyc,bo nie wiem kiedy maly sie obudzi... aaa tesciowa pojechala,kurde chyba bylam za ostra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u Nas intensywny dzień ale wszystko co zaplanowaliśmy to zrobiliśmy :) Meli była taka grzeczna, całe 4 h przespała ale jak tylko wróciliśmy do domku od razu się obudziła i wypiła mi na raz prawie 120 ml, zwykle wypija 90 :) mamucha tak byłam nacinana ale szczerze jak wróciło mi czucie w nogach bardziej mnie cewnik uwierał niż szwy :D teraz trwa u Nas wieczorna maruda :P ona całą noc i dzień jest taka spokojna, wypija butlę i zaraz usypia a od kilku dni od 19 do 22 grymasi, że nie idzie jej uspokoić :D odstawiamy z mężem tu po prostu cyrk aby tylko ją czymś zająć :) mąż dziś nakupował książeczek o zwierzątkach leży teraz z Melką i jej czyta :D uciekam bo zaraz moja zmiana hehe buziaki i miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×