Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Hej babeczki. macie racje, co do traktowania kobiet w ciąży przez społeczeństwo. Takie miłe gesty jak ustąpienie miejsca czy przepuszczenie w kolejce zdarza się jak 1/100 to przykre. Najlepsze jest to, że nagle wszystkie baby zapomniały jak to one chodziły w ciąży i nieraz źle się czuły... Hania witaj w klubie anemiczek. Ja jestem blada jak ściana i oczy mam podkrążone jakbym ciągle chora była przez te wyniki. U mnie nic nie pomaga bo pewnie żelaza nie przyswajam, ale Tobie może pomoże sok z buraków i marchwi, czerwone mięso (wołowina, cielęcina, wątróbka), szpinak. Co do krzywej cukrowej nic nie napisze odnośnie wyników bo nie miałam jeszcze tego badania i nie bardzo się orientuję co i jak. Bosiek cieszę się, że sałatka się udała i smakuje;) Co do proszku do prania, na pewno chciałabym jakiś delikatny aby nie podrażnił skóry dziecka, ale jaki to nie mam pojęcia;p patra buhahaha ja miałam wczoraj identyczny dzień z moim m. Chłopy to takie podobne do siebie są. Mówię mu, że trzeba odkurzyć bo jest brudno, a on, że po co przecież i tak zaraz się naniesie, ręce opadają;p Hehe ale z tymi gaciami to Ci się udało;p papierówka piękny prezent dla mamy, bardzo ładna biżuteria;) karolowa my też właśnie zastanawiamy się nad bebetto solaris, mamy jeszcze dwa inne typy, nie zdecydowaliśmy się jeszcze, choć przyznam ci racje, że te solaris są fajne;) Moi rodzice i teściowie kazali nam wybrać wózek a oni zapłacą, na szczęście nikt nam nie robi niespodzianek. Ogólnie cała rodzinka jak coś chce kupić to tylko za moją zgodną i przyzwoleniem, nie wiem czemu tak się strasznie liczą z moim zdaniem, nawet ciuszek kupują w porozumieniu ze mną, choć ja im mówiłam, że jak mają ochotę to niech kupują co im tam się podoba bo wiem jaka to frajda i nie chce im tego odbierać;) kami ależ łajza z tej twojej księgowej, to przykre, że tak się stało. madzik co do bodziaków ja mam kilka zapinanych tych na kopertkę z przodu z długim rękawkiem i kupię jeszcze kilka z krótkim, będę je zakładać na początku zanim do wprawy dojdę w ubieraniu, no i rodzince też to ułatwi sprawę bo nikt w rodzinie od dawna nie miał do czynienia z takim maluszkiem i będą się bali ubierać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bodziaków, to dla niewprawionych rąk te rozpinane sa lepsze. Ja się bałam że nie dam rady na poczatku, to miałam tylko takie. Jak zaczełam używać wciąganych przez głowę, to stwierdziłam że sa lepsze, więc teraz to raczej na takie postawie, Ale na poczatek nie szalejcie. Pajace sa super, to jedne z lepszych ubranek. Na chłodniejsze dni body plus pajac plus kocyk. Potem to w zalezności od pogody. Miejmy nadzieję, ze lato bedzie ciepłe i nasze pociechy w samych bodziakach beda paradować. Uwielbiam te bose stópki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego 3d nic nie wyszło, ze względów finansowych nie pojechaliśmy na nie. Może po Nowym Roku bedzie trochę lepiej to pojedziemy żeby mieć chociaż jakieś zdjęcie dzidzi. Wieć nadal nie mam 100% pewności co do płci ale na 90% jestem pewna że dziewczynka skoro lekarz powiedział że narządy tej płci się później wykształcają. Jeśli chodzi o proszek do prania to ja córce ubranka prałam tak do roku w jelpie, później zaczęłam jelpa mieszać ze zwykłym proszkiem a potem to już prałam tylko w zwykłym . Żadnego uczulenia z tego tutułu nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie kochane, dziś od zaprzyjaźnionej duszy dowiedziałam się jak załapać się na roczny macierzyński mimo, że urodzę wcześniej. Po ósmym tygodniu życia malucha trzeba być przyjętym a oddział w szpitalu na czas, który brakuje do rocznego, po wyjściu ze szpitala wystawia matce L4 (opieka nad dzieckiem) i to zwolnienie zanosi się do Zusu- (pracy) wtedy macierzyński automatycznie wydłuża się o długość L4 ( w czasie pobytu w szpitalu był w zawieszeniu). Można tak kombinować o ile nie brakuje więcej niż 2 tygodnie bo dłuższe pobyty mogą być podejrzane no i trzeba mieć dobrego, znajomego pediatrę żeby na oddział przyjął (albo koperta). Podniosło mnie to na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancia śliczne maleństwo ;) Kami poczytaj sobie informacje o zakładaniu działalności przez ciężarne i samodzielnym opłacaniu składki. Ew podpytaj Twojej księgowej. Koralowa moi teściowie i rodzice też zadeklarowali, że kupią maleńkiej wózek. My z mężem jesteśmy w sumie juz zdecydowani, jednak moja teściowa stwierdziła, że ona też bedzie z nami chodzić i wybierać... Kurcze popatrzeć może, jednakże to ja bedę "operatorem wózka" i to mi przede wszystkim ma przypasować. A ostatnio stwierdziła, że wózka w żadnym wypadku nie wolno kupować dopóki maleńka się nie urodzi... Bo taki przesąd. Jakbym miała we wszystko wierzyć to bym chyba dawno osiwiała. Jakiś czas temu namawiałyście mnie, żeby popatrzeć za wyprawką na allegro jeśli nie mam czasu na bieganie po sklepach. Otóż wylicytowałam mega pakę rzeczy - dokładnie 78szt za 90zl wraz z przesyłką! A czego tam nie ma: spioszki, sukienki, kurteczka, czpeczki, spodenki, rajstopy dosłownie cuda niewidy. I co najlepsze wszystko w takim stanie, jakby było użyte po kilka razy :) Dziś byliśmy z mężem na "poprawkowym" usg 4d, żeby dokładnie sprawdzić czy Julka nie ma rozczepu i czy z serduszkiem jest ok. Gin przyjął nas w ramach poprzedniej wizyty i dodatkowo dorzucił płytkę. Maleńka się zdrowo rozwija i rośnie jak na drożdżach :) Pierwszy raz zrobiło mi się słabo w trakcie badania i była szybka akcja przewracania mnie na lewy bok i ochłodzenia wodą. Na szczęscie teraz już sie wyleguję w łózku i doceniam uroki L4 ;) Jeśli chodzi o reakcje obcych ludzi to przyznam się Wam, że jestem zaskoczona. Wielokrotnie w tramwaju ustąpiono mi miejsca i co dziwne, zazwyczaj to były kobiety już dobrze po 50-tce. Na początku listopada, 2 bodajże, gdy szkoły miały wolne oraz część ludzi miała urlopy zabrałam mojego chrześniaka do sklepu. No i tam oczywiscie kilometrowe kolejki min na 15 min a w kasa pierwszeństwa zamknięta. Poszłam do babki, która nadzorowała kasy i dla mnie otworzono kase pierwszeństwa. Skorzystało na tym kilka innych pań, które kwitły przy innych kolejkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa dziewczyny zapomniałabym. Zerknijcie sobie na stronkę http://www.doz.pl/apteka/k752-Rabaty_dla_Mamy_i_Malenstwa i zapiszcie się do programu. Nic nie kosztuje a z kartą uczestnictwa nabywacie prawa do zniżek np pampers premium care 72sz zamiast 63 płacimy 43zł. Karte zamówiłam sobie na poczatku ciąży i z niej jeszcze nie korzystałam, ale jak wczoraj zobaczyłam właśnie ceny pampersów to długo zbierałam szczękę z podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) U nas oki dziś przywieźli płytki i teraz na prawde widze jakie są śliczne. Chodziliśmy za nimi długo ale warto było...strasznie sie ciesze. Wczoraj też byliśmy u lekarza, mała Zuzia ma sie okej, widziałam coś niesamowitego, usg było w 2d ale widzieliśmy że ma otwarte oczy, doslownie bylo teńczowke widać lekarz zresztą sam powiedział, niesamowite. 18 grudnia robimy usg 3d i nagra nam płyte i tak myslalam ze jak bede kartki Bożonarodzeniowe wysylać do rodzeństwa to żeby wyslać im po takiej płytce w niespodziance , myśle że by było im miło :) W ogole wszystko fajnie sie na razie uklada, moj tata zrobil mi prezent i podpisal umowe na internet bezprzewodowy mobilny i w komorce, a jako ze moja umowa na telefon jest na niego bo bral mi ja jak jeszcze bylam w technikum to bede mogla korzystac i z internetu w telefonie i z internetu mobilnego na laptopie i bezprzewodowego w domu gdy juz sie przeprowadzimy. Tak sie tez zlozylo ze zmieniam telefon na iphona i internet bedzie jak ulal bo w moim samsungu co teraz mam niby tez chodzi ale to nie jest smartfon tylko zwykly dotykowy. Takze wszystko poki co uklada sie pomyślnie, w piatek za wyposażeniem do lazienki moze pojedziemy bo moj musi wolne wziac mial dzis ale niestety nie mogl. Karolowa - omg u nas do kupowania wózka zadeklarowala sie teściowa, myslalam ze tez bedzie robila fochy ze ona placi ona wybiera ale juz jej powiedzialam ze upatrzylam fajny i niedrogi a ona nie robila scen ze ona chce go zobaczec pierw czy cos po prostu powiedziala ze jak bedziemy chcieli go kupic to zebysmy jej powiedzieli to da nam pieniadze. Tzn na stronie jej pokazalam nie wiem czy jej sie podoba ale w koncu to nie chodzi o to czy ma sie jej podobac tylko glownie ma byc porzadny i funkcjonalny a jak by marudzila to mozemy sobie sami kupic, ale chyba nie bedzie takiej potrzeby. Takze rozumiem co przezywasz bo pierw tez myslalam ze z tesciowa bedzie tak samo jak z twoim tesciem, a sie milo zaskoczylam :) Może i ty sie zaskoczysz :P Kami - masakra z tą księgową, nieźle cie załatwiła. Ja też dopiero w grudniu dostane z Zusu pieniadze, lol za 5 dni z listopada :D Ciekawe ile tego będzie. W ogole to przydały by sie mi te pieniądze bo chciala bym kupić pare rzeczy a nie chce juz brać z pieniędzy odłożonych na remont wiec cierpliwie czekam na wypłate bo ustaliliśmy ze na wyprawkowe sprawy będą szły z mojej. Także pościel musi poczekać... Kancia - no z tym traktowaniem kobiet w ciąży to jest masakra, ale to dlatego że każdy mówi że ciąża to nie choroba.. nawet mój mąż już tak gada co mnie wkurza, bo ok nie choroba ale czasem z powodu wlaśnie tej ciąży źle sie możemy czuć i przydało by sie czasem jakieś lżejsze traktowanie. Ja np ostatnio byłam w centrum handlowym w aptece i kolejka była ogromna chyba z 7 osob przede mną albo i więcej. Ja byłam w płaszczu i było mi duszno rozpiełam sie ale po staniu tak z 10 minut , gdzie kolejka wcale nie malała , zrobiło mi sie słabo więc podparłam sie o półki i czekałam dalej, sama mam anemie tez wiec to też miało wplyw na to ze ledwo tam stałam, oczywiscie widac ze jestem w ciazy ale niestety zadna z pan przede mną a bylo jeszcze z 4 osoby nie raczyla mnie przepuscic chociaz widzialy ze mi slabo bo no trzymalam sie tych półek, pewnie tez i blada byłam, postalam jeszcze 5 minut i sie poddalam i wyszlam bo bym padla jak mucha. Głupio też mi upominać sie o prawo do pierwszeństwa w kolejce ...ludzie reagują na to jak na okazywanie chamstwa. Co do anemi to żelaza ma ponoć jeszcze sporo sok z czarnych pożeczek... karolowa ten bebetto solaris wlaśnie patrzyłam wygląda super, dokładnie coś takiego mi sie podoba a ten widze pierwszy raz tak w ogole, to jest polska firma?? My w sumie mamy już od ok 2 miesiecy upatrzony, Tutek Tambero , nie jest też drogi patrzylam u nas w sklepie w październiku kosztował ok 1700 teraz już nawet 1300. Ciężko znaleźć tylko o nim opinie, ale znajoma ma z tej samej firmy tylko inny model i chwali sobie, wyglada porzadnie i ladnie zrobiony wiec myśle że będzie dobry. Kancia- ojej ale słodkie zdjęcie, ale super widać buzie, nam przełącza na 3d przy robieniu zdjecia ale nigdy tak wyraźnie nie widziałam naszej małej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hani
jestem ciekawa czy ktoras matka bylaby tak glupia i narazala zdrowie swojego dziecka na bezpodstawny pobyt w szpitalu? ty wiesz z jakimi chorobami przyjmuje sie dzieci na oddzial? na prawde bys poszla dobrowolnie ze swoim zdrowym 8 tygodniowym dzieckiem w te wszystkie bakterie? nie wiem czy masz juz jakies dzieci czy nie, ale jak urodzisz to moze zrozumiesz ze nie ma nic cenniejszego niz zdrowie dziecka! kazda normalna matka ci powie, ze w zyciu by nie narazila swojego malenstwa na cos takiego. Pisze ci to jako matka roczniaka ktory prawie caly okres swojego niemowlectwa spedzil w szpitalu. Swoja droga to juz wiem dlaczego tak trudno dostac sie z dzieckiem do szpitala na badania. Nie kazdy ma znajomosci w sluzbie zdrowia i pelne koperty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Hani - nie wiem jak ty , może źle zrozumiałam, ale myślałam że to przyjęcie Hani na oddział jest fikcyjne...a nie że będzie siedzieć w szpitalu.. Też coś słyszałam o tym jak zrobić żeby mieć roczne macierzyńskie, wiem że możliwe że mi teściowa załatwi ale jakim sposobem to nie wiem, wiem tylko na pewno ze w szpitalu nie będę siedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież nie będę z takim maluchem faktycznie w szpitalu, o zgrozo! fakt jest faktem, że to jest jakieś rozwiązanie ale tylko przy znajomościach. Kejti a Ty wiesz co planuje dokładnie Twoja teściowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to nie wiem, mowila mi ale jako ze ona to zalatwia to bardzo sie w to nie wdrażałam, ale spytam ją dziś i dam wam znać o co chodzi. Też nie jestem pewna czy to roczne macierzyńskie będę mieć ale jest taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hani
spokojnie zgłosze gdzie trzeba. Powodzenia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hani nr 2
Coś mi tu nie pasuje... To dlaczego mamy wcześniaków, które spędzają w szpitalu całe miesiące nie mają przedłużanego macierzyńskiego o okres pobytu dziecka w szpitalu? A zdarza się, ze taki maluch wychodzi ze szpitala w 3-4 miesiącu życia, mama pobędzie z nim do 22 lub 24 tygodnia życia w domu (wg starych zasad, bo mówimy o przypadkach, które znam) i musi wrócić do pracy lub iść na wychowawczy. Z tego co wiem, to nie można zastąpić jednego zasiłku (macierzyńskiego lub wychowawczego) drugim (chorobowym). Nie wydaje mi się, że mamie wcześniaka w ciężkim stanie, niewydolnego oddechowo, z którym spędza się całe dnie w szpitalu, ktoś nie wystawiłby L4 jeżeli taka możliwość by istniała, tym bardziej, że mama, którą znam dowiadywała się o możliwość przedłużenia urlopy macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak się dzieje tylko w przypadku gdy bobas ma skończone 8 tygodni i trafia do szpitala, wtedy dopiero można uzyskać l4 jako opieka nad dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hani nr 2
A powiedz mi co z dzieckiem, które skończyło 8 tygodni i faktycznie wymaga opieki szpitalnej, a nie zostanie przyjęte na oddział, bo Twoje dziecko zajmie mu miejsce, bo przecież jeżeli nawet będzie na oddziale fikcyjnie, to mimo wszystko ilość łóżek jest ściśle określona i w papierach musi się wszystko zgadzać... Ja sama mam termin tuż po 18 marca, ale pierwsze dziecko urodziło się wcześniej i o tym czy załapię się na dłuższy macierzyński czy nie mogą zadecydować godziny, ale uważam, że są rzeczy ważne i ważniejsze i nie warto kosztem innych uzyskiwać korzyści dla siebie. Wiadomo jak wyglądają nasze szpitale i jeżeli istnieje cień niebezpieczeństwa, że ucierpi na tym inny człowiek w tym przypadku małe dziecko, to nie skorzystam. Sama zostałam tak potraktowana- nie zostałam przyjęta na porodówkę, mimo że rodziłam, a było wolne miejsce. Lekarz po prostu trzymał je dla swojej pacjentki. Ja musiałam jechać do szpitala w innym mieście. Wiele w drodze mogło się zdarzyć... Każdy ma wolną wolę i postąpisz jak uważasz, ale czasami nie warto. Weź to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikunia83 przykro ze nie daliscie rady jechac na to usg 3d ale jak sama piszesz jeszcze nic straconego ;) choc u mnie 3d/4d wykonuje sie tylko miedzy 20 a chyba 26tc :) 🌼 Little_Ann uwierz mi ze ta mysl ze obedzie sie bez niespodzianek mnie tylko ratuje :D najgorsze jest to ze nawet moj maz nie da glowy za tescia :o chyba to mnie najbardziej przeraza :o ale wiem ze on sam tez jest zdecydowanie za tym zebysmy to my wybrali wozek a nie dziadkowie i zareaguje :) co do wozkow to powiem Ci ze ogladanie w necie a obmacanie w sklepie to sa dwa naprzeciwlegle bieguny i nagle sie okazuje ze cos na co w necie nie zwrocilabys uwagi podbilo Cie w sklepie totalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogole to od kiedy wchodzi to roczne macierzyńskie? Chyba od stycznia, prawda? Więc o co tu chodzi że nam sie nie nalezy skoro rodzimy po styczniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejti roczny macierzyński będzie przysługiwał tym mamom, które 1-go września będą jeszcze na macierzyńskim, czyli muszą urodzić po 17-stym marca, nie obejmuje on pełnego rocznika 2013. A co do wózków to zgadzam się na 100%, wózek z neta na który się napaliłam w sklepie okazał się koszmarny i nie wygodny, za to inny po obmacaniu jest dla mnie extra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roczny macierzyński wchodzi (o ile nie zmienią) od 1-go września. I załapia się te, które 1-go września 20136 beda jeszcze na urlopi macierzyńskim. Czyli najwczesniej urodza 18 marca, lub później. no Kami w sumie to z tą działalnościa to mogłabys jeszcze spróbować. Bo do samego zasiłku macierzyńskiego nie ma okresu wyczekiwania i mozna by opłacić składke za sam marzec nawet. albo dla bezpieczeństwa za luty i marzec. tylko, żeby to miało sens to trzeba by zapłacić te najwyższą, żeby póżniej płacili te wysokie składki - ok. 6 tyś. na rękę. Ale trzeba by tu zapłacić prawie 2 800,00zł za mjiesiąc, czyli 2800,00 za luty i tyle samo za marzec.. Za marzec różnice by zwrocili po porodzie, bo tylko by obowiązywało do daty porodu. Ale to trochę kosztów jest. No i jest to największe ryzyko, bo ZUS sie ostatnio czepia i kwestionuje takie "fikcyjne" działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczka jestem
podajcie mi źródło wg którego tylko cześć mam zalapie się na roczny macierzyński? bo ja gdzie nie wejdę to widzę, że ustawa ta ma obowiązywać od 1 stycznia a nie jak wy piszecie że po którymś marcu. to było by nie sprawiedliwe moim zdaniem i bardzo krzywdzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, ale kombinuja, ale przecież na sile Zuzi nie scisne miedzy nogami :P Termin mam na 11 marca ale czuje że bedzie dość niecierpliwa i wyjdzie pare dni wczesniej :P Co do wózkow to mialam tak samo, wszystkie ktore patrzylam wczesniej na zywo wygladaly o wiele gorzej, jedynie tambero wygladal super, zreszta od razu rzucil mi sie w oczy na tle reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postanowiłam. pierwszy raz od kiedy nie pracuje jadę się spotkać że znajomymi. a co. ponad miesiąc siedzę sama w domu. a potem jadę do mojego nowego mieszkanka malować. bo z tego co widzę jak sama się za to nie wezmę to w życiu nie zdążymy do końca roku. chociaż do mieszkania mogliśmy się wprowadzić we wrześniu max październiku ale kiedy je wykończyć skoro się przyjeżdża w soboty wieczorem i w niedzielę już jedzie... tak więc zakasam dziś rękawy i do roboty;-) szczególnie że nikomu nie podobają się kolory jakie wybrałam więc tylko brat mi pomoże.. co do body na pierwsze tygodnie to polecam te zapinane z przodu żeby się wprawic. sprawdzanie wózków organoleptycznie sprawdzone przez moja starszą córkę;-) dalej na pierwszym miejscu espiro vector pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczka - tez wszedzie czytalam ze od 1 stycznia, ale kto ich tam wie...dziwny kraj to dziwne przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jeszcze nie czytałam co naskrobałyście, ale chciałam się pochwalić moimi łupami dla córci:) wszystko nowe z metkami z ciuchaczów:) kilka sztuk wylicytowałam na aukcjach (śpioszki, ale są w stanie bardzo dobrym) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35c3c034a112ddd4.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/926d5d0032f57985.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba069963774f7124.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54ae347e425a94a0.html Uwielbiam pastelowe kolory, więc kolekcja będzie w pastelowym fiolecie, różu głównie. i zabieram się za czytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzcie co znalazlam, to wiele wyjasnia : "- Jeśli na przykład ustawa wejdzie w życie, powiedzmy, 1 września (przyszłego roku - PAP) - rzucam to jako przykładową datę, to chcemy, żeby matki, które są na urlopie macierzyńskim mogły dokonać wyboru - mimo że ustawa wchodzi w życie już po narodzinach ich dziecka - powiedział premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu." tu link do strony gdzie to wyczytalam http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/roczny;urlop;macierzynski;nowe;zasady;takze;dla;matek;juz;bedacych;na;urlopie,169,0,1179305.html on podal 1 wrzesnia jako przyklad a nie ze 1 wrzesnia wejdzie ustawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abgr dzięki za info. też o tym myślałam ale przy normalnych składkach. żeby ten macierzyński w ogóle był. poza tym jestem zielona w tych sprawach. a przecież na L4 będę do porodu to czy mogę w trakcie L4 założyć działalność? bo o tak chciałam ją otworzyć ale tak gdzieś od września i chciałam starać się o to dofinansowanie z up. ale teraz wszystko widzę w czarnych barwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×