Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

hej, madzigg, jeśli miałaś ujemną toksoplazmozę na początku ciąży w IgG to teraz jest czas żeby powtórzyć IgG i IgM. I to właśnie dlatego, że nie chorowałyśmy. Takie badanie wykazuje czy nie przeszłyśmy zakażenia w czasie ciąży bo często jest bezobjawowe albo podobne do zwykłego przeziębienia. Teraz się trochę spieszę bo muszę wyjść po zakupy ale później wrzucę Wam taką tabelkę Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego jakie badania w którym tygodniu ciąży trzeba wykonać. Olinek, ja mam właśnie używany laktator Medeli tyle, że ja go dostałam od kuzynki. Ale gdybym nie dostała to też przeszło mi przez myśl kupienie używki bo tam wszystko można rozmontować na części pierwsze i wygotować (tak nawet jest w instrukcji). Pewnie tylko trzeba dokupić takie małe filtry bo to raczej nie jest wielokrotnego użytku. Jeśli mogę coś doradzić to poszukaj takiego w Twojej okolicy żebyście mogli podjechać i go zobaczyć, sprawdzić czy działa i czy są wszystkie części itp. Bo to przecież nie mała kasa. Z tego co pamiętam mieszkasz w Wa-wie to chyba nie powinno być problemu, masz jeszcze troszkę czasu;). 3majcie się, miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patra podpowiedz bo ja czytałam w necie że właśnie narządy dziewczynek później się wykształcają ale jak jestem w błędzie to mi napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiek dzięki! tak zrobię jak mówisz;) ja mam ochotę sobie dla świętego spokoju zrobić badanie na przeciwciała p. listerii. Zdarzało mi się zjadać serki pleśniowe, ale z mleka pasteryzowanego, fast food z macdonalda i inne garmażerki kupne w sklepie (możliwe źródła zakażenia), a infekcja jest bezobjawowa. To bardzo rzadkie i w ogole, ale chcę mieć spokój psychiczny. ja też mam pakiet w medicover, więc za nic nie płacę. Szczerze, to gdyby nie to prowadziłabym ciążę na nfz. Przy jednym dziecku w domku kasa leci jak woda, więc nie stać by mnie było na tak drogie badania, usg, jejku wizyty tyle kasy... abgr, to widzę, że miałyśmy podobne porody.....u mnie to samo.....myślałam, że się nie doczekam tego znieczulenia, bo te 4cm rozwarcia mi szły przez 9godzin;/ masakrunia. Miłego dnia!!!!!!! Wikunia, to pewnie córcia:) na pewno dziś się dowiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No włas nie składki sie płaci co miesiąc, a jak potrzeba to trzeba kase wykładac i to fortunę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr ja będę rodzić naturalnie, a ta się jakoś trzymam sztywno terminu bo wątpię, że przenoszę tym bardziej że wg usg wychodzi 12 marca. Ja już po glukozie-masara mało tam nie zwymiotowałam i to czekanie, teraz w domu po cebularzu jest dużo lepiej :) ja mam abonament w luxmedzie, składka miesięczna to 30zł, przez całą ciążę zapłaciłam tylko 19 zł za jakieś badanie reszta w pakiecie. A normalnie wizyta z usg 180zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek nam lekarz w 22tc potwierdził córkę i dokładnie pokazał gdzie są wargi sromowe, zresztą inny w 16tc też mówił, że dziewczynka. Wydaje mi się, że to już odpowiednia pora na podanie płci. Lekarz inaczej do tego podchodzą mój mówił, żeby nic przed połową ciąży nie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Wikunia to faktycznie masz się z tym lekarzem. Ja dosyć szybko poznałam płeć i do tej pory nic się nie zmieniło. Co do chodzenia do lekarza, to ja chodzę na NFZ. W sumie trochę po znajomości, bo tak to już dawno nie ma terminów.Bardzo jestem zadowolona z lekarki mojej. Jedynie za co płacę, to jak chciałam 4D , ale to normalnie( bardzo polecam te badanie). Tak to wszystkie badania mam za darmo z czego jestem bardzo zadowolona. Ale jak dla mnie to niesprawiedliwe,że nie dość,że się płaci za wizytę prywatną, to jeszcze za badania trzeba płacić. No porażka. A kasa leci jak woda. To ja nie wiem po co te wszystkie składni zdrowotne i w ogóle;/ Ostatnio rozmawiałam z klientką swoją i opowiadała mi o tym,że w tamten czwartek jej córka urodziła. Podobno wody jej odeszły i pojechała z mężem od razu do szpitala. Położna powiedziała do jej męża,żeby jechał do domu, bo ma rozwarcie na 4cm to jeszcze potrwa zanim urodzi. No i co? po 1,5h urodziła. Wszyscy podobno byli w ogromnym szoku:) Co do laktatora to właśnie też się grubo zastanawiam. Chyba poczekam do ostatniej chwili. Żyję ogromną nadzieją,że będę miała duużżżo pokarmu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................WIEK.......TP.............IMIĘ... ......SKĄD Muszynianka.........31.........1marca.........Syn........ ..Kraków Aśka_Wrocław_89..23.........2marca.........Szymon.....W rocław papierówka22.......21.........5marca.........Piotr...... ..Wrocław meaaa............... 29.........5marca..........Córka.......Sosnowiec kami1809............26.........5marca..........Gabrysia.. ..Wrocław megan990.......... 30.........6marca..........Córka........Śląsk asia.sudenis........22.........8marca.........Julia...... .....Jelenia Góra xNightmare.........19.........9marca..........Bartek..... ..Gdańsk Ann8912.............23.........10marca........Hubert.......Częstochowa wica..................33.........10marca........Córka... .....Warszawa Pszczolkamajaa....27........10marca.........Syn.......... .Warszawa kejtii.................21....... .11marca........Zuzanna.....Radom Madzikkgg.......... 25........12marca........Syn............śląskie Hania_85_05........27........14marca........Małgorzata.. Lublin 1986Ana..............27........16marca.......Córka...... ...Anglia Patra24..............25........18marca........Michał .......Gdynia nelma.................27........18 marca.......Syn...........małopolska B@siek...............28........20marca........Córka.. ......Łódź classic................29.......24marca.........Syn......Białystok/bruxells agbr..................35........24marca........Ewa. .......Warszawa Mufinka_81..........31.......24marca........Helena....... ..Gdynia KANCIALUPKA........25.......28marca.....Aleksander..... .Kraków Lyella..................31.......28marca........NZ ............wlkp Olinek.................30.......30marca........Laura..... ....Warszawa Karolowa.............26.......30marca........Syn......... ...Kuj-pom Wikunia83............29.......31marca.......NZ........... ..Śląsk Little_Ann...........26........31marca.......Julia...... ....Wrocław Widzę że dyskusja o wyprawce nadal trwa. I już prawie wszystkie znamy płeć maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi terminami to nigdy nic nie wiadomo. Mi tez lekarka prowadzaca mówiła, że raczej nie dochodze do terminu. I co 11 dni po terminie i z pomoca lekarzy, bo samo nic się nie chciało zadziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chodzę na nfz, tylko za usg płacę. co do terminu... ze starszą córką było tak, że termin miałam na 05 maja, a urodziłam 26 kwietnia,ale lekarka mówiła tak od razu, że albo będzie szybciej albo bardzo duże dziecko się urodzi w maju. Więc Maja przyszła na świat w kweitniu, chyba nie chciała być "dużym" dzieckiem:) a i teoretycznie było 9 dni przed terminem a ważyła 3300 i miała 54 cm. czuję, że teraz też będzie podobnie, ale wolę, żeby to był marzec, marcowa ryba lepiej poradzi sobie w życiu niż lutowa:):) tak mówi moja babcia:) wczoraj dopieszczałam podniebienia rodziców, dzisiaj swoje i córki - ryż zapiekany z jabłkami i bitą śmietaną:):):) hihi już się nie mogę doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki. Ja właśnie wróciłam z przychodni od swojego okulisty. nastawiałam się na kolejki, nieprzyjemnych ludzi itd. a tu taka miła odmiana. Pani z recepcji jak zobaczyła tylko mój brzuszek wzięła mnie pod rękę jak staruszkę i zaprowadziła pod same drzwi gabinetu, pomogła się rozebrać, usadowiła mnie na krzesełku, zaraz zapytała czy napiję się wody i od razu dała znać lekarzowi, że jestem także weszłam szybciutko, heh lekarz podobnie obchodził się ze mną jak z jajkiem, strasznie miłe to było, jestem mile zaskoczona, szkoda, że w mojej przychodni nie pracują tak sympatyczni ludzie;) Wikunia szkoda, że gin nie powiedział Ci jaka jest płeć, ale może faktycznie kiedyś się pomylił i miał z tego powodu duże nieprzyjemności więc teraz może woli być ostrożny, to by wyjaśniało jego zachowanie. Może dziś na 3d dowiecie się kto tam mieszka u Ciebie;) Olinek ja też biorę pod uwagę tylko laktator Meleda elektryczny, ale cena jest zabójcza, ostatnio w sklepie widziałam go za 599 zł! Nieźle sklepy zarabiają na tym, tymbardziej, że na allegro takie nowe są za ok 460 zł. też zastanawiam się nad używanym ale jaki kupimy zobaczymy. Co do pieluszek ja też stawiam na dadę lub baby-dream, połowa dzieci w żłobku u nas je miała i zadowolone z nich byłyśmy, a różnica w cenie jest znaczna. madzik mnie się skraca szyjka niestety już teraz, na razie ma 3 cm, lekarz mówił mi, że prawidłowo powinna się powolutku skracać po 30 tc ale nie ma reguły. patra widzę, że mąż się zaangażował na całego, super, mój niestety choćby chciał to nie ma tyle czasu żeby wszystkim się interesować, ale na bieżąco mu tłumaczę co i jak;) karolowa heh widzę, że masz zachcianki jak typowa ciężaróweczka;p niezła mieszanka, ja o dziwo nie mam jakiś wyraźnych smaków, typu na kwaśne czy łączenia ogórka kiszonego np z arbuzem jak moja koleżanka;p Powiem wam dziewczyny, że mam koleżankę na uczelni, która kilka tygodni temu urodziła synka, brzuszek miała ogromny, synek urodził się 4900!! Urodziła go naturalnie, bez nacięcia, co za elastyczna dziewczyna, byłam pełna podziwu dla niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, no... KANCIALUPKA to zostalas obsluzona jak dama w ciazy, malo kiedy sie cos takiego zdarza, u mnie brzuszek juz tez widac, ale nawet w kolejce w sklepie wpychaja sie przedemna :( ostatnio w Biedronce byla sytuacja ze taka babcia ale wychuchana z werwa w butelka napoju w dloni wepchnela sie przedemna, nie zdazylam sie odezwac a ona "ja tylko picie, picie tylko..." stanela przed jeszcze jedna osoba przedemna, za chwile odwraca sie i wola "Zdzisiek tutaj!" jej synus przyszedl... chlop z 2 metry, z 100 kilo zywej wagi i z wozkiem pelnym zakupow... myslalam ze szlag mnie trafi 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i pochlonelam kolejna paczke pierniczkow torunskich, mojego meza... no ale mogl nie zostawiac na biurku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa tylko nie mów że się nie odezwałaś i wpuściłaś tego chłopa. ja zaraz zrobiłabym wojnę. Ludzie niestety starają się nie widziec naszego brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No babcie czasami najgorsze są. ale kasjerka tez mogła zareagować. O rety 4900 - łoj. Ja kupiłam mini electric za 280 zł - nowy. Tyle kosztuja one, ale sa pewnie najsłabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wizyt lekarskich, ja chodzę prywatnie do lekarza, który jest ordynatorem w szpitalu gdzie chcę rodzić i płacę niemało bo 180 zł za wizytę, ale żeby mieć badania za darmo chodzę też na fundusz do ginekologa;) My dziś idziemy z m na obiecane darmowe usg 3d do lekarza, gdzie byliśmy u niego 3 tygodnie temu, może uda mu się zrobić zdjęcie buźki no i sprawdzimy przede wszystkim czy torbielki się wchłaniają i obrzęk nerek czy zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikunia83 zeby stala bezposrednio przedemna to bym sie napewno odezwala, ale ze najpierw wepchnela sie przedemna a pozniej szybko przed osobe przedemna to machnelam reka, ona nic nie powiedziala a ja bede walczyc... ale trzeba wstydu nie miec, w dodatku wzielam maly koszyczek ktory wypelnilam po brzegi i zaczela sie raczka wyginac, wiec opieralam na sobie go troche... agbr i masz racje babcie sa czesto paskudne 😡 w ogole zauwazylam ze jeszcze facet to zauwazy, moze pomysli... ale kobiety szczegolnie starsze to maja wszystko gdzies, w banku byla kolejka do kasy, na szczescie oxbok kolejki bylo krzeslo, stalam dlugo (same baby w kolejce) i zrobilo mi sie slabo, skierowalam kroki w strone krzesla, a babka z dwoma torbami potracajac mnie jedna siadla na tym krzeselku szybko 😡 jeszcze patrzy sie na mnie i mowi mi ze ona w kolejce stoi... nie kloce sie z takimi ludzmi bo z gory mam zalozenie ze sa to ludzie bez kultury osobistej i klotnia podniesie mi tylko cisnienie a ich i tak juz niczego nie nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie w ogóle nie zwracają uwagi na kobiety w ciąży. Chociaż jakiś czas temu doznałam ogromnego szoku. Stałam w kolejce w markecie, przede mną chyba z 6 osób, ja tylko z dwoma artykułami. Kasjerka to zauważyła i do mnie mówi" proszę przejść, bo Pani akurat to się należy". Wszyscy w kolejce na mnie zaczęli z buntem patrzyć, a ja z uśmiechem na twarzy przeszłam na początek kolejki. Ale takie sytuacje zdarzają się raz na 100. Gdyby nie ta kasjerka, to na pewno nikt z tych ludzi nie wpadł na to aby mnie przepuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia.sudenis ale to mile ze ktos pomysli ze kobieta w ciazy przy dlugiej kolejce jak stoi to moze sie slabo zrobic, poki chodze to jest okej, ale jak mam jeszccze z koszykiem stac czy z czymsc innym w miejscu z 15 min, to przebieram z nogi na noge, a i tak czesto slabo mi sie zaczyna robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyna mojego kolegi wczoraj urodziła. Terminy miała: 1 z USG na BN, a drugi na po NR. Mała na szczęście zdrowiutka, 51cm, 2,3kg:-) I tak sobie uświadomiłam, że nie wiele mam. Ale lada dzień wypłata, więc więcej ogarnę. Jutro mam wizytę, więc popytam położną o te termometry. Ciekawe jak te moje badania i cukier wyszedł. Zaczęłam u siebie obserwować, że nogi mi puchną, ale to pewnie dlatego, że czasami po 10, 11h pracuję. Możliwe, że mam początek zgagi. Czasami mam uderzenie kwasu i wogóle takie dziwne uczucue w przełyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam dołączyć ciężarówek z anemią, hemoglobina spadła pewnie żelazo dostanę :( ale cukier super :) macie pomysły co jeść żeby poprawić wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Odebrałam właśnie wyniki mojej krzywej. Na czczo ok a po 2 godzinach 127 mg co wg opisu badania wskazuje cukrzyce :/ W piątek mam do lekarza więc zobaczymy. Pewnie najpierw będę musiała wyniki powtórzyć... Hemoglobina na szczęście trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieku Haniu, ja na ostatnich wynikach wlasnie chyba mam niski poziom hemoglobiny i cos jeszcze, chyba EO... czytalam ze to oznacza ze za malo kwasu foliowego jest w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka a mi mówiono, że krzywa po 2h 75g jest w normie od 100-140, ja miałam 104. A ile miałaś na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×