Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

agbr- my chcielismy miec mala roznice wieku miedzy dziecmi. a czego sie boisz? owszem obawy mam czy damy sobie rade, przez pierwszy czas glownie ja, maz pracuje ja zajmuje sie dzieckiem i domem, troche obawiam sie czy dam sobie rade z dwojka dzieci i ogarnieciem dziennego systemu ;) ale strach to tylko mysl, jestem dobrej mysli mimo wszystko. Nie nastawiam sie negatywnie. Corcia pokazala nam ze macierzynstwo to nie trauma, tak jak wiele osob mi zapowiadalo ze beda nieprzespane noce i inne ekscesy, rozumiesz o co chodzi.. Jestem nadzieji ze poradzimy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka gratuluję udanych usg i zdrowych dzidziusiów! :D a tak niedawno wszystkie pisały, że widać pęcherzyk a juz prawie kazda zna płeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj mieliśmy z R. śmieszną rozmowe : On: Coś ostatnio nie masz zachcianek. Martwię się o ciebie kochanie.. Ja: Nie wywołuj wilka z lasu. 5 minut później. Ja: Wywołałeś zachciankę. On: ( w międzyczasie już kurtkę nakłada) To po co mam iść Ja: Cola-cola i kinder bueno RAZ :D Jutro mam te nieszczęsne USG i dowiem się co z tym moim rozwarciem jest i przy okazji co tam u maleńkiej. Boje się. Pierwszy raz nie podchodzę entuzjastycznie do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj fajne sa takie rozmowy:)) ja ostanio narzekałam, jak to sie czuje jak stara babcia , że mi cięzko, że źle, że chodzic nie mogę , że lekarstw tyle, a on mi na to : "a wiesz ja całkiem dobrze znosze tą ciąże", i ręce mi opadły:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! muszynianka no jak to! wlasnie sie zalapiemy! ogladalam tą konferencje i Tusk mowil ze przepisy obejmą tez mam które będą y w trakcie urlopu we wrzesniu. Więc te z 2 połowy marca się załapią a pozostałym trza mocno zaciskać nogi :) Lusesita, Olinek - gratuluję dziewczynek! Ja bym chciala teraz synka do pary ale nie zgadzam sie z Tobą Olinek co piszesz o synkach. W weikszosci jednak chłopak opuszcza rodzinę i idzie za żoną bo wiele kobiet zaborczych. Ale kazda historia pewnie inna. U nas obydwa testy ciążowe robiliśmy wspólnie z M w łazience :) i oboje wpatrywalismy sie w kreseczki. Ale w sumie za każdym razem bylismy pewnie przed testem na 99% ze to juz:) A rodzice jedni i drudzy dowiedzielie sie przez telefon bo mieszkamy po 150km od nich w roznych kierunkach. A co do wagi to ja startowalam z 64 a teraz jakis 68-69? w kazdym razie wiecej niz w 1 ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami zgadzam sie z dziewczynami mam nadz ze szybko sie pogodzicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek gratuuuluję :) A mówiłam że będzie dziewczynka :) To teraz kobietko masz parkę :) Wogóle wszystkim mamusiom gratuluję zdrowych dzidziusiów :) Co do wyprawki ja już mam 4 body, 2 pary śpioszków, 2 pary spodni, rajstopki na później, sweterek i ręcznik z kapturkiem dla maluszka. Kurcze Kami nie zazdroszczę sytuacji. Pisałaś wcześniej jak to u was jest. Może faktycznie porozmawiaj z jakimś psychologiem. Uwierz mi oni naprawdę potrafią pomóc. Życzę ci kochana dużo sił i mam nadzieję że się dogadacie z partnerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja ale sie naczytlam lusesita chyba ja ciebie rozumiemz tym rozczarowaniem plci ja bylam nastawiona na dziewuszke i imie juz milam i nawet dle mezusia wmowilam ze bedzie dziewczynka a tu zonk na usg i dowiadujemy sie ze chlopak, nie spalam pol nocy potem mialam wyrzuty sumienia pzred sama soba i nienarodzona istotka. ale minely dwa dni bylam na zakupkach ku[ilam meski sweterek i spodzieniaki i juz kocham ponad zycie mego patryczka. wiec bedzie dobrze i nie jestes sama, tak jest jak wmowimy sobie cos bez potwierdzenia. ja choruje mam ciezkie pzreziebienie :( pije herbatki, parze nogi w goracej wodzie, i syrop z cebuli i miodu, i siedze w domu od dzisja jutro i weeknd mam nadzieje ze przejdzie bo nie chce isc do lekarza chociaz kolezanki mnie zmuszaja ehh czekam dwa dni jak nie bedzie lepeij to pojde ja drobne zakupki mam pare bodow pizamka itp ale to siemiesci w jednej reklamowce, po swietach bede szukac, ale musze w pl kupic wozek ale zwaruje chyba, czytam patzre i nic nie wiem :( zajade do sklepu to na zywo moze bedzie latwiej podjac decyzje bo tak to wszytskie wydaja ok i maja plusy i minusy a macie moze stronke gdzie sie da ogladac pl seriale albo zagraniczne on-line nie sciagajac ich?? chociaz do zagrancznych mam jedna ale nigdzie nie moge znalezc pl seriali :( hmm cos jeszcze chcialam dodac ale nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lyella jak to liczysz z tym macierzyńskim, że te dziewczyny z drugiej połowy marca się załapią? Liczysz te dodatkowe 4 tygodnie macierzyńskiego, które można wziąść po tych wykorzystanych 20 tygodniach? Bo z moich obliczeń tylko wtedy co po niektóre z nas się załapią na ten macierzyński od września. My już po usg. Synuś został potwierdzony na 200%. Fikał ciągle na usg, bardzo ładnie rośnie, ale ciągle zakrywał buzie rączkami także nie mamy zdjęcia buźki w 3d. Niestety wyszły pewnie nieprawidłowości, które bardzo nas martwią;( Oluś ma torbielki splotów naczyniowych 4,5 mm. Lekarz uspokajał nas, że do 30 tygodniu powinny się wchłonąć gdyż nie ma innych nieprawidłowości świadczących o chorobie genetycznej. Poza tym dzidziuś ma poszerzony układ kielichowo-miedniczkowy nerki, jeśli się nie zmniejszy do miesiąca trzeba będzie interweniować w tej sprawie, ale w jaki sposób już z tych emocji nie zapytałam. Mam nadzieję, że będzie dobrze. mamy iść do tego samego lekarza za dwa, trzy tygodnie, zrobi nam usg za darmo aby sprawdzić czy coś się unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanciu przykro mi że u Twojego synka wyszły jakieś nieprawidłowości ale trzymaj się kochana. Jak lekarz powiedział że powinno się wszystko unormowac to trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancia trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. trzeba mieć nadzieję że tak jak mówi lekarz to się samoistnie wchłonie. classic zdrowiej :-* gratuluje wszystkim którzy już po usg;-) u nas różnica wieku będzie prawie równe 4 lata. trochę się boję ale póki co " stsrsza siostra" już sir nie może doczekać. a m od tamtej nocy się nie odezwał. chociaż wczoraj napisałam mu że przesadzilam i przeprosilam. więc chyba nie żartował że już nie chce z nami być.. dziś piątek powinien przyjechać więc wszystko się wyjsni.. spokojnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kancialupka nie martw się
Torbiele splotów naczyniówkowych? Co to oznacza? Jest to częsty wariant normy i nie wymaga drugich opinii w innych gabinetach, czy szpitalach, czy też monitorowania; zanika samoistnie jeśli nie współistnieje z innymi niepokojącymi cechami. Takich cech nie da się przeoczyć w badaniu USG. Zawsze lekarz sprawdza w takiej sytuacji czy nie ma spastycznego ułożenia rąk (mocno zaciśnięte ręce w pięści podczas całego badania), torbieli pępowiny, przepukliny pępkowej lub pępowinowej i czy obraz serca jest niepodejrzany. Chodzi tutaj o wykluczenie cech mogących wskazywać na Trisomię 18. Izolowane torbiele splotów naczyniówkowych niezależnie od wielkości i kształtu nie stanowią zagrożenia dla płodu i zanikają zwykle ok. 26 tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papierówka - ja na pierwsze dziecko czekałam bardzo i w zasadzie nic mi nie przeszkadzało, ani płacze, ani nieprzespane noce. Zwłaszcza, że mój synio do 4 miesiąca to był anioł, tylko jadł i spał, kolki nas omineły. Później zreszta tez był super. Ciężko zaczelo się robic jak zaczął czworakować i w sumie do teraz, choć teraz zaczyna byc łatwiej, bo dużo się sam potrafi soba zająć, tylko jak pisalam - szkodny jest bardzo. Tyle, że ja pracuje i łączenie tego wszystkiego jest trudne. Te pierwsze miesiące ciąży wykończyły mnie, wracalam z pracy i zamiast odpoczać latałam za młodym po podwórku, bo lato było, a mój mąż był zajęty różnymi pracami - a to ogrodzenie robili, a to cos tam. I jak sobie pomyślę, że to z dwójką bedzie jeszcze więcej to nie wiem jak dam radę. Ja sobie niepracowania nie wyobrażam. Pracuje 15 lat i lubię to, poza tym nie chce stracić ani wiedzy zdobytej, ani dochodów. Poza tym teraz widzę wyraźnie ile dzieci kosztują i wiem, że z jednej pensji nie dam im tego co bym chciała dać, a aż nazbyt dobrze pamiętam biede z rodzinnego domu i jak brakowałao na nowe buty i lekcje angielskiego. Więc jak myśle o tym wszystkim to mnie głowa boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo z rana z kawusią ;) ja bardzo chciałam różnicę wieku między dziećmy 4-5 lat. będzie 4 lata 3 mies ;) córa jest już duża, samodzielna - problemów nie oczekuję ;) liczę tylko bardzo bardzo mocno, żeby druga była charakterem jak Nadia... nie mielismy z nią absolutnie żadnych problemów. ja nie wiem co to jest nieprzespana noc :) od zawsze spała dobrze. jako maluszek budziła się na jedzonko i szła w kimono od razu. miałaa 3 miesiace to przestała sie budzic w ogóle w nocy i przesypiała ciurkiem 12 godzin :) do dzis nie mamy z nią zadnych problemów. szybko nauczyła sie korzystac z toalety, szybko zaczeła mówić. grzeczna, miła :) nie wiem po kim to ma :P napewno nie po mamusi :P no ale baaaaaaaaaaardzo proszę Panie Boże, żeby Kaja była taka sama.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancia - nie martw się. jestem pewna, ze wszystko bedzie dobrze, torbielki poznikają i nereczka tez dojdzie do siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancia trzymaj się - musi byc dobrze. Co do urlopu to rzeczywiście te z końca marca się załapią - o ile cos sie nie obsunie. No zobaczymy. Ja bym się chętnie z mężem podzieliła - rozwiązałoby to nam problem, bo babcia musi daleko dojeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancia, nie martw się kochana. U mojego Piotrusia na USG polówkowym tez lekarz stwierdzil ognisko hyperechogenne w prawej komorze serca. Na szczęście jest tylko to. Pozostałe parametry w normie. Najprawdopodobniej powstalo w wyniku przechodzonego przeze mnie przeziębienia. Ma zniknać do 30 tygodnia. Mam taką nadzieję. Martwię się tak jak Ty i codziennie o tym myślę, ale wierzę, że będzie dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wiem jaki wózek...Myslę o Maxi cosi mura 3 i Tako Captiva. Sama nie wiem który. Jeśli chodzi o łóżeczko, to spodobała mi się koncepcja razem z tapczanikiem. Np. http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-140x70-haft-moskitiera-darland-i2763869471.html http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-adam-140x70cm-szuflada-i2769572016.html http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-kokos-kpl-poscieli-i2766503202.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, kancia trzymam kciuki na pewno wszystko bedzie dobrze z Olusiem. Kami co ma byc to bedzie, moze uda Wam sie dzis spokojnie porozmawiac i wyjasnic. Ja ostatnio strasznie nerwowa jestem, przedwczoraj meza operdzielilam, wczoraj poklocilam sie z mama i do tego strasznie wsiadlam na pana ze stacji benzynowej, ale troche mu sie nalezalo. ehhh... wczoraj kupilismy mebelki do pokoiku dla malego, dwie komody i szafe z black red white takie jasne drewno. bardzo ladne i niedrogie bo za caly komplet 700 zl zaplacilsmy. teraz jeszcze lozeczko, ale to w grudnu albo styczniu nawet. dzis kupimy farbe i bedziemy malowac bo meble beda w poniedzialek. no i generalne porzadki bo w tym pokoiku to narazie skladzik na moje ksiazki jest i pralnia :) a no i dzisiaj jade zobaczyc moja nowa siostrzenice, ma juz 2 tyg, troche sie stresuje. zycze Wam dziewczyni milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrócilam przed chwilą z USG. Rozwarcie jest bardzo malutkie także na razie leczę się luteiną i jeszcze jakimś innym lekiem i muszę leżeć do końca miesiąca i miejmy nadzieje,że się cofnie. Przeżyłam szok. Jednak będę miała chłopca. A on niegrzeczny zrobił pokazowego fikołka na USG nawet ginka się z niego śmiała. Strasznie ruchliwy jest podczas każdego USG także drugi tatuś. Muszę zmienić tabelkę... I szukać nowego imienia bo już Kają raczej nie będzie hah .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.............TP...........PŁEC ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ .........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.... .....UK/Wroclaw meaaa..................29..........5marzec...........C... ... ...Sosnowiec kami1809..............26...........5marzec..........C.... .........Wrocław asia.sudenis............22..........8marzec..........C... ....Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec..........S?.... . ......Wrocław xNightmare............19..........9marzec..........S..... .. ....Gdańsk Ann8912................23.........10marzec...........S... ....Częstochowa wica....................33.........10marzec..........C... ........Warszawa kejtii...................21.........11marzec..........C? . ........Radom kuchareczka...........23.........12 marzec..........c...........W-wa MzD....................29.........12 marzec..........c...........Radom Madzikkgg.............25..........12marzec.........S..... .........śląskie Hania_85_05...........27.........14marzec...........C.... . .. ..Lublin megan990..............30.........16 marzec..........C?.........Śląsk 1986Ana................27..........16 marzec.........C............Anglia Ajka86.................26.........17marzec...........S.. .....Częstochowa Patra24................25.........18marzec...........S. .........Gdynia nelma...................27...........18 marca.........?...........małopolska B@siek.................28....... .20 /22marzec.......?...........Łódź hermenegildaaaa......30.........22marzec...........?..... ......Konin Dośka..................27.........23marzec...........?. ..........gorzów classic...................29.........24marzec........S... .białystok/bruxells agbr...................35.........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31.........24 marzec..........C...........Gdynia mama-deutchland.....27.........26marzec...........C..... ....Frankfurt KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........S..... .....Kraków Lyella...................31..........28marca...........NZ ........wlkp Olinek..................30.........30marzec...........C. ........Warszawa Wikunia83.............29..........31marzec..........?... ........Śląsk Little_Ann.............26..........31marzec..........?... .........Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xnightmare gratulacje z synka;-) zrobiłam babke zebre. dla poprawienia humoru nie pomogło. mój m jednak nie przyjeżdża na weekend bo nie chce mnie widzieć. tak powiedział mojej koleżance. nawet nie mi. no tak musi poimprezowac. myślicie że w takim wypadku mogę pojechać sobie do koleżanki na noc? nigdy wcześniej bez niego nie jezdzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No teraz to on przegina kami. Pewnie ze jedź do koleżanki - dobrze ci to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
Kancialupko nie martw się torbielkami, nie wiem czy ktoś pamięta ale ja też pod koniec sierpnia dowiedziałam się o dwoch torbielkach w splotach u mojej córki i podczas usg połówkowego dowiedziałam się, że jeden już się wchłonął a drugiego zostało bardzo mało i był ledwo widoczny bo jest w trakcie wchłaniania. Lekarze podobno nie powinni mowic o tym kobietom. Także torbielki z głowy tylko co do nerek to nie wiem bo się nie znam. Ale na pewno będzie wszystko w porządku. U mnie różnica w wieku między córkami będzie 2 lata 7 miesięcy a rocznikowo 3 lata. Imienia dla córki dalej nie mamy, jesteśmy w kropce. Ja w piątek za tydzień bedę pić glukozę 75 w domu będę robić próby, w pierwszej ciązy tez tak robiłam chcialam sie przyzwyczaic do tego smaku, tylko ze wtedy to bylo 50 :( Pozddrawiam i zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
Kancialupko nie martw się torbielkami, nie wiem czy ktoś pamięta ale ja też pod koniec sierpnia dowiedziałam się o dwoch torbielkach w splotach u mojej córki i podczas usg połówkowego dowiedziałam się, że jeden już się wchłonął a drugiego zostało bardzo mało i był ledwo widoczny bo jest w trakcie wchłaniania. Lekarze podobno nie powinni mowic o tym kobietom. Także torbielki z głowy tylko co do nerek to nie wiem bo się nie znam. Ale na pewno będzie wszystko w porządku. U mnie różnica w wieku między córkami będzie 2 lata 7 miesięcy a rocznikowo 3 lata. Imienia dla córki dalej nie mamy, jesteśmy w kropce. Ja w piątek za tydzień bedę pić glukozę 75 w domu będę robić próby, w pierwszej ciązy tez tak robiłam chcialam sie przyzwyczaic do tego smaku, tylko ze wtedy to bylo 50 :( Pozddrawiam i zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Policzyłam, że na ten macierzyński dłuższy załapią się te które urodzą najwcześcniej 18 marca (no i później).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr- my podjelismy decyzje ze ja zajmuje sie domem, maz pracuje, taki podzial rol mi odpowiada niczym pani domu :D z reszta lubie to co robie zajmowanie sie domem i dzieckiem. Poza tym ja nie mialabym z kim zostawic dziecka. Jesli bedzie nam sie na tyle zle wiodlo ze bedziemy zastanawiali sie skad tu wziac na zycie to znajdziemy odpowiednie rozwiazanie by temu zaradzic. Doceniam wartosc pieniadza. Poki co sytuacja finansowa jest opanowana. A nawet jakbym urodzila po terminie to i tak na macierzynski roczny sie nie zalapie. Kami- polecam wizyte u psychologa, nawet takiego ktory przyjmuje w jakiejs poradni, niekoniecznie prywatnego bo to sporo kosztuje. Ja od siebie moge powiedziec tyle, ze zyjesz w zwiazku w ktorym Twoj partner wykorzystuje Cie psychicznie. To nie jest latwe by przez to przebrnac ale uwierz ze da sie to zrobic i jesli szybciej sobie to uswiadomisz to bedzie latwiej Ci sie uwolnic z toksycznego zwiazku. Z tego co piszesz jestes uzalezniona od tego co on robi, co powie na to co Ty zrobisz, nie podejmujesz decyzji tylko dla siebie, a przez pryzmat faceta. To najgorsze co moze byc. On nie patrzy ze Ty siedziesz sama w domu, zajmujesz sie dzieckiem, jak Ty sie czujesz, tylko robi to co jemu pasuje na dana chwile. Dlugo jestescie razem? Ile on ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×