Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

cześć dziewczynki :) Dziękuję za odpowiedz trudno będzie z tym piciem wody bo nie lubie za dużo pić jak wypijam 5 szklanek dziennie herbaty to jest dobrze. z mlekiem spoko bo i z płatkami i na cieplo i na zimno Co do ryb to też tak średnio czasami skubnę makrelę wędzoną i łososia też wędzonego i śledziki pod każdą postacią a czy smażone ryby też można ???? Z winkiem to jak najbardziej bo to w sumie jedyny alkohol który piję A co do tych jaj to napiszcie mi proszę czy one mogą być pod każdą postacią ?? tzn jajecznica, omlet, sadzone czy tylko na twardo ugotowane??? Z owocami gorzej bo nie przepadam za nimi całkowicie jak dla mnie mogły by nie istnieć. Za to z warzywami za pan brat W chwili obecnej jestem na wyciszaczu jeszcze do 20 lutego, później czekam na @ i mam nadzieję że szybko się pojawi i w 2 dc mam się zgłosić do kliniki i zaczynam stymulację i już sie nie mogę doczekać Po wyciszaczu mnie strasznie wypryszczyło i boli mnie brzuch caly czas jak na @. Dzwoniłam do lekarza i w sumie powiedział że może tak być ale i tak się martwię bo mam jednego dużego guza endometrialnego A napiszcie mi jeszcze czy teraz kiedy jeszcze nie zaczełam stymulacji to mogę chodzić na silownię ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wrociłam własnie od lekarza, ja nie mogę po prostu już znowu mała torbiel , znowu pecherzyk nie pekł, mam czekac do @ lub do 18 bo wtedy mam wizyte i zobaczymy co dalej , wtedy dr podejmie decyzje. dzis mowi, do mnie , ze nie wiem kiedy zajde w ciaze jak tak dalej bedzie porazka. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Monjoc1, wiem co czujesz. Ja zaczelam dlugi protokol i tez w trakcie cyklu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych okazalo sie ze jest torbiel 3,5cm. Ja natomiast nigdy nie mialam torbieli i mocno mnie to zaskoczylo i tez zdenerwowaal, sie ze bede musiala conajmniej kolejny miesiac czekac az zniknie. Po @ i wybraniu cyklu Cilestu torbiel zmniejszyla sie do 2,2cm ale dalej jest. Moja pani gin zastanawiala sie co zrobic i zdecydowala ze drugi cykl biore Cilest i w okolicy 21 dc robimy usg. Jest szansa ze torbiel zniknie i dalej idziemy dlugim protokolem, a jesli nadal bedzie ale taka mala to ona proponuje naklucie torbieli. Powiedziala ze to zadna przeszkoda a nie bedzie trzeba czekac kolejnego miesiaca albo kilku zanim sie wchlonie a moze sie nie wchlonac. Przystalam na to. Teraz jestem w 6dc, przyjmuje Cilest i licze na to ze usg w 21 dc nie wykaze zadnej torbieli. Pisze Ci o tym, dlatego ze jest to rozwiazańie jakie zaproponowala mi moja p. Doktor a ona ma b.dobre opinie. Powodzenia i oby torbiel szybko sie wchlonela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fania dzieki za odpowiedz kochana ;-) Ja mam co cykl i po @ mi znika, kiedyś tak nie miałam a teraz po górę ciągle, też mi dziś dr powiedział , ze jak tak bedzie to da mi tabletki anty na wyciszenie . Fania a kiedy jak by co trzaba ja nakuwac? Fania dobrze, ze torbiel ci sie zmniejszyła, mam nadzije ze bedzie wszystko oki ;-) nio ja jade 18 czyli za 11 dni i znowu niepewnosc, i co po @ mi zniknie a potem znowu sie pojawi paranoja , błede koło, myslalam ze bede miala in vitro w styczniu, lutym a teraz to juz nei wiem czy wogole bede miala kiedys ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manjoc cholera jasna no. Co z tymi Twoimi torbielami. Kochana duzo sily i spokoju. Musisz byc dzielna. Czasami neistety, tak jest ze jak juz cos sie zaczyna to zawsze cos musi stanc na przeszkodzie. Ale i to minie. Trzymam kciuki!!! xx Ja tez wlasnie wrocilam od lekarza. Moja stokrotka ma 24cm i wazy 860g. Ruszala sie, ojejku jak nakrecona!! :) Za dwa tyg mam badanie na cukrzyce. Zieziuniu od ostatniej wizyty mam 3kg na plusie :O Ale tlumacze sobie, ze bylam od razu po obiedzie praktycznie ;) Aaaaale to wszystko to jest najmniej wazne!! Misia moja rosnie zdrowa i duza! A ja od poniedzialku tydzien sobie odpoczywam. Nareszcie! xx Helenka tez chodzilam przed ciaza na zumbe!! Swietna sprawa, i jeszcze te kocie ruchy ;) Uwielbiam tanczyc :) A na taniec na rurze woooow!! Super, tez bym chciala! Fajnie, ze sie czyms zajelas, czyms co Cie pochlania i daje Ci radosc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Odnosnie tego terminu nakluwania to z tego co zrozumialam, to tak: teraz biore tabletki anty na wyciszenie, 21 dc mam robione usg, jesli torbiel bedzie to chyba odrazu szybkomumawiamy sie na nakluwanie, potem jeszcze chyba ok 7 dni jakies tabletki na wprowadzenie w stan menopauzy, potem okres i potem juz stymulacja. Jakos tak to wygladac ma, ale ja pierwszy raz podchodze do invitro i jeszcze to wszystko dla mnie obce. W kazdym razie tego 21 dc jak bede u gin, to sie jeszcze raz wszystkiego wypytam niezalezńie od tego jaki bedzie wynik usg. Natomiast jesli Ty masz wizyte wczesniej niz ja to podpytaj swojego lekarza o takie podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc Żabo Ty jedna!Nie mów tak ze nie bedziesz miec in vitro!!!Będziesz!!!!słyszysz????Cholera nie zalamuj sie,nie wolno!!! Widzisz Fania podsunęła rozwiązanie wiec pogadaj z lekarzem niech cos zrobi a nie pierdoli ze niewiadomo kiedy zajdziesz w ciaże.Co to za lekarz który zamiast wspierac to jeszcze Cie dołuje??!!?Nie daj sie tym torbielom i głowa do góry!!!No juz nie ma ślimaczenia sie ;-) buziaki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielotek super że Twoja Myszka jest zdrowa i wszystko z nią w porządku.Oby tak dalej ;-) Jak pójdziesz pić glukoze,weź ze soba cytryne i wciśnij duuuuzo do tego wspanialego napoju.Nie bedzie takie słodkie i łatwo sie pije. x Monjoc dla pocieszenia powiem Ci ze ja tez mam przejebane....jak nie czekanie na tą wstretną @ to teraz mam infekcje,swędzi,piecze,cholerne upławy i znowu musze isc na wizyte do gina po jakies leki bo szlag mnie juz trafia na to wszystko.Sorry za te brzydkie słowa ale jakas nabuzowana dzisiaj jestem..wrrrr.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak się ma torbiel to nie można robić in vitro??? Bo ja mam jedną dużą teraz mam tabletki na wyciszenie ale lekarz powiedział że nawet jak nie zniknie to i tak będziemy robić IVF bo to nie przeszkadza, a teraz czytam u Was takie rzeczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Tygrysek, mi powiedziano, ze nie moze byc zadnej torbieli w okresie rozpoczecia stymulacji. Stymulacja najprawdopodobniejnspowodowala by jej wzrost. Dlatego przeba sie jej pozbyc przed stymulacja i gin zaproponowala naklucie jesli bedzie mala. Ale moze ze Twoj lekarz wlasnie tak tez planuje...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane. nielot ciesze sie ze u twojej malej wszystko oki. Madziula ,nielot i fania dzieki za pocieszenie ) ale juz mnie denerwuje ta sytuacja cala. madziula nie dobrze jak masz zapalenie ( tygrysek ja juz nialam sty do in vitro i przerwano bo lekarz powiedzial ze nie ma sensu bo mniejsze prawdopodo ze sie uda i czytalam ze tych zastrzykow nie wolno brav jak sie ma torviel nie wiem jaka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to u mnie będzie strasznie cięzko widzę bo ja mam endometriozę i mam torbiele w środku w jajnikach :( i raczej się ich nie pozbedziemy :( No to nie za fajnie się zapowiada :( Co do nakłucia to nie wiem własnie nic nie wpominał o tym lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wincza
Czesc dziewczyny u mnie coraz gorzej. Robiłam dzisiaj beta jutro będę znała wynik ale wszystko wskazuje na to że koniec. Coraz mocniej krwawie. Miło było z was poznać będę czasami się pojawiać i informować o kolejnich próbach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygryku nie ma co gdybac bo mozna oszalec ja juz dzis poplakalM tez sobie ciagle cos czasem to zyc sie nie chce .musimy wierzyc ze bedzie dobrze chociaz to trudne . a ty gdzie sie lecsysz ? leczy sie ktos w lublinie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincza zoatan z nami. szkoda ze nic nie wyszlo ale trzymam piastki jeszcze do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Kazda z nas, ktora pojawial sie na tym forum wie ze nei ejst latwo. Czesc z nas jest po kilku probach, czesc dopiero zaczyna. Ja tz dopiero zaczynam i jak widac tez pod gorke od poczatku z ta torbiela a dodatkowo mam bakterie i od 3 dni przyjmuje angybiotyk dopochwowo. Jednak staram sie caly czas wierzyc ze to wszystko sie uda w krotkim czasie przezwyciezyc. Mam nadzieje ze ta sila i wiara w powodzenia sie u mnie utrzyma i szybko zobacze pozytywny test. Wam tez tego zycze. Sly, wiary i pozytywnego wyniku testu ciazowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Wincza, poczekaj jeszce do jutrzejszego wyniku. Na tym forum widac, ze dzieja sie zaskakujace rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vincza bardzo mi przykro :( monjoc1 ja się leczę w bialymstoku w bociane. Tzn miałam jedną wizytę prawie pół dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ależ tu dużo nowych osóbek:) Przyznam się bez bicia, że rzadko teraz tu zaglądam:) Ostatnio częściej wpadam na fora dla podwójnych mam, to chyba dlatego, że w końcu zaczęłam patrzeć do przodu i planować przyszłość i zakupy związane z przyjściem na świat małych łobuziaków:) A sprawy stymulacji i całej procedury ivf wolałabym już zostawić za sobą... x U nas powoli do przodu, chłopaki rosną dość równo, na połówkowym ( 20 tc+1) ważyli po 361 g i 379 g. Hemoglobina jednak mi spada i czekam na powtórkę badań w poniedziałek. Dodatkowo czeka mnie rutynowy szpital tak po 27 tc, ponoć to norma przy bliźniakach... x Nielotek, cudowna sesja, nie mogłam się napatrzeć, i Ty taka piękna przyszła mama:) Cud i miód:-) Sama się zastanawiam, czy się na taką przyjemność i pamiątkę nie skusić... Jeśli dobrze przeczytałam czeka Cię teraz glukoza. Czekam wiec na relacje:) I nie zapomnij tej cytryny:) Lunede, piszesz, że maleńka szaleje kiedy się położysz. U mnie to samo, kiedy jestem dość aktywna w dzień to maluchy śpikają, a jak odpoczywam to zaczynają harce. Pewnie ćwiczą kopanie moi mali piłkarze:-) x Wincza, przykro mi bardzo :-(( poczekaj jednak na wynik bety, może nie wszystko stracone... x Gorąco kibicuję wszystkim staraczkom, trzymajcie się dzielnie kochane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielotoal, super, ze z malutka wszytko w porzadku! x Monjoc, Kochana, ten Twoj torbiel z tego co opisujesz to jest chyba taki sam co ja mialam, czyli torbiel cialka zoltego. U mnie troche dziwnie na USG wygladal bo mial w srodku troche krwi i sie bali, ze to moze co innego. Ale wchlonal sie w 100% juz w 3 dniu @ - jezeli liczyc moj poczatek @ od pierwszych plamien. Dlatego moglam zaczac stymulacje bez zadnego problemu w 3 dniu @ - a namartwilam sie o ta torbiel co nie miara. Lekarka mi mowila, ze wiele kobiet ma takie funkcjonalne torbiele i ze to nic nie znaczy, one sie wchlaniaja i wieszosc kobiet nawet nie wie, ze je mialo. Opisuje Ci tylko jak u mnie bylo, Twoj lekarz pewnie bedzie Ci mogl wytlumaczyc czemu u Ciebie chce zastosowac najpierw wyciszenie. x Przy torbielach endometrialnych czy takich utrzymujacych sie to stymulacja i punkcja sa BARDZO NIEBEZPIECZNE. Znam przypadek dziewczyny, ktora po punkcji (z torbiela) dostala jakiegos strasznego zakazenia i malo sie nie wyprawila na tamten swiat! Musiala spedzic troche czasu w szpitalu i nie obeszlo sie bez operacji. Z takimi torbielami lepiej nie ryzykowac i poczekac az zniknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc kurcze mozna sie wkurzyc ale lekarz , też mógł to jakoś inaczej powiedzieć a nie od razu z takim podejściem. Zobaczysz zajdziesz w ciąże i od razu z 2 dzieci!!! Trzeba tylko czasu!!! Niedobra torbiel... x nielotol super że dzidzia ładnie rośnie:) x wincza przykro mi!:( Zostań z nami, razem jest o wiele raźniej w tych trudnych chwilach. x My dzisiaj wreszcie idziemy na konsultacje do lekarza, także może dowiem się kiedy zaczynamy. Troche mam stresa.... Miłego dnia kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc bardzo mi przykro ale głowa do góry!!! Ja kiedyś tez miałam torbiel i lekarz proponował albo tabletki anty albo nakłuwanie. Tyle że mi się ona wchłonęła w trakcie @. Trzymam kciuki żeby u Ciebie też tak było. Gerwazy ma rację, lepiej odczekać aż torbiele znikną i nie ryzykować ze startem stymulacji. x Wiosanka super że Twoje chłopaki juz takie duże i że zdrowo rosną:-) x Nielotol duża już ta Twoja księżniczka, super :-) x Aneczka jak u Ciebie po transferze? Ja od wtorku biorę gonal a już mam 1,5 kg do przodu:-( Też po nim przybierałyście na wadze??? Miłego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochana, dobrze ze Was mam ;-) Justynko 83 mi tez juz 2 sie wchlonelo po @ ta tez moze sie wchlonie, ale co jak co cykl tak bedzie teraz bylo chyba 4 cykle i 3 torbiele, szok, poprostu , a jak jest to stymulacji nie mozna zaaczac, Justynko mi tez jak bralam gonal to przybylo ze 2-3 kg szok. Izabelko trzymam kciuki za Was ;-) Gerwazy Malinkowski dzieki za rady ;-) nio jak pisalam u mnie sie narazie whlaniaja ale ich troche za duzo , to juz przesada!!!! Tygrysek nio Bialy chwala ludzie, ja mam troche za daleko do niego szkoda, ale mam nadzieje ze u nas tez sa dobrzy lekarze ;-) Fania masz racje kazda z nas ma problemy, musimy walczyc ale juc sil niekaidy brakuje ! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!! Wincza, bardzo mi przykro! Ale poczekaj jeszcze na wynik!! Nie poddawaj sie. Pamietaj wiara czyni cuda i zawsze bede to powtarzala. Tylko ona pozwoli uwierzyc Ci, ze spelni sie to najwieksze marzenie!!!! Monjoc spokojnie,moze wlasnie jest tak jak pisze Gerwazy! Zobacz u niej tez niby wykryli torbiela a tu juz prosze zaraz punkcja!:) wiosanka heeeeelooooł :) Super Ze u Ciebie wszystko gra. Myslalysmy o Tobie :) Rosna zdrowo bąki a to najwazniejsze!! A co do sesji ro naprawde bardzo wszystkim polecam!! Pamiatka na cale zycie w tak piekny sposob uwieczniona. Ja mialam troche za wczesnie, teraz by tez brzusio ladnie bylo widac i wiecej ujec i pomyslow mozna by bylo zrobic, ale i tak jest cudownie:) Nastepnym razem, hehe Fania i zycze Ci bardzo, abys dotrwala do konca z jak najmniejasza iloscia chwil zwatpienia!! Justynka ja tez puchlam w tych stymulacjach gdzie mialam gonal! Normalnie stalam i plakalam bo to lato a ja w nic sie nie moglam dopiac! Happy Friday!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzięki za info, bo już się trochę wydygałam. Jem to co zwykle a codziennie na wadze mam 0,5 kg więcej:-( A prze zile dni brałyście gonal? ja na razie mam rozpisane na 6 dni. Jak skończyłyście go brać to waga spadała czy już tak zostawała??? Wincza czekamy na wynik bety, nie poddawaj się jeszcze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek33
Gerwazy.Malinowski tyle że u mnie te torbielnie nie znikną nigdy z tego co rozmawiałam z lekarzem więc wyglądało by na to że nigdy bym nie mogła robić in vitro. W każdym bądz razie mam nadzieję że lekarz wie co robi w końcu nie od dzisiaj się zajmuje takimi rzeczami, ale nie powiem bo zacze łam się martwić że wszystko pójdzie na marne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek jeśli u Ciebie stymulacja byłaby niewskazana to może warto zastanowić się nad IVM? To opis ze strony Invimedu: Metoda polegająca na prowadzeniu wspomaganego wzrostu niedojrzałych komórek jajowych (oocytów) poza organizmem kobiety. Nie wymaga wcześniejszej stymulacji hormonalnej, gdyż pobiera się niedojrzałe komórki (Istnieje duża grupa pacjentek, dla których stymulacja hormonalna jest niemożliwa). Nowa metoda IVM polega na pobraniu komórek jajowych z jajnika bez konieczności podawania leków hormonalnych, ponieważ umożliwia dojrzewanie komórek jajowych poza organizmem kobiety, w warunkach laboratoryjnych. Dojrzałe komórki są zapładniane, a następnie powstałe w ten sposób zarodki są umieszczane w jamie do macicy. Metoda zalecana przede wszystkim kobietom z zespołem PCO, czyli zespołem policystycznych (tzn. wielotorbielowatych) jajników, będącym jedną z najczęstszych przyczyn kobiecej niepłodności. Cykl IVM może być wykonany zarówno u pacjentek nie miesiączkujących, jak i miesiączkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ja tez przytyłam po gonalu i to ładne kilka kilogramów.Niestety nie moge tego zrzucic do dzisiaj.Przed stymulacja wazyłam 57kg a teraz 63kg i ciezko to zrzucic,jesli sie nie ma ruchu.Własnie zamierzam od pon isc na siłownie zeby chociaz zrzucic ze 2,3 kg.Wiecej nie chce bo jestem wysoka(174cm)wiec nie potrzebuje wiecej. x tygrysek nie martw sie na zapas.Czasem wydaje sie ze jak ktos cos ma to Ty masz to samo a kazda z nas jest inna i kazda przypadłosc moze byc inna.Porozmawiaj z lekarzem zeby Cie uspokoił,powiedz ze sie martwisz o torbiele i zeby Ci wytłumaczył czy in vitro bedzie u Ciebie bezpieczne.Ja bym nie wpadała w panike,spokojnie.Stres napewno Ci nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek33
justyna sama już nie wiem co mam o tym myśleć bo jeśli by w moim przypadku nie było zalecane stymulowanie to chyba lekarz by mnie powiadomił o tym na wizycie. Kurzce kolejną wizyt mam dopiero jak dostane @ wieć okolo 23-24 lutego i dopiero wtedy bede mogła zadać lekarzowi jakiekolwiek pytania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysku- Madziula ma racje...nie martw się na zapas. Spokojnie czekaj do wizyty,wtedy wszystkiego się dowiesz od lekarza. Zadasz mu wszystkie nurtujące Cie pytania i pewnie rozwieje Twoje wątpliwości. Myślę,że lekarz jeszcze Ten , o którym myślę to wie co robi :) Więc głowa do góry kochana. X Wincza mam nadzieje,że wszystko będzie ok. Trzymam kciuki. X Izabelka powodzenia na wizycie. :) X Witajcie kochane. Ja już odliczam dni do wizyty i nie mogę się doczekać. Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×